Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911361

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3390 : 05 Avgust 2007, 23:09:34
Tukaj. Standard pa velja za vse, ne samo za tiste, ki se jih razstavlja. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3391 : 05 Avgust 2007, 23:16:58
Hahahaa, zdele sm se pa super nasmejala :D kake komedije se tukaj odvijajo :D
karateman, moj nasvet, počakaj na mladička pri Maji Golob ;) (škoda ker si ravno kak mesec prepozn, je imela ravno "sezono" puppyev)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3392 : 06 Avgust 2007, 05:37:09
Prosim razloži mi tole. Nameravaš kupiti rodovnik za to psičko ali novega psa z rodovnikom? Če nameravaš prvo, te moram žal razočarati, da to ne bo mogoče. Razen če kupiš ponarejen rodovnik. Ampak ne vem kako si lahko potem z njim pomagaš.
Pes dobi rodovnik že v leglu (dobi ga, če sta starša rodovniška in imata vzrejno dovoljenje). Če ga pa nima, ga pa nima. In ga ne moreš naknadno kupiti ;)
Ne dolgo nazaj me je en gospod, ki je videla Asko me prepričeval, da naj dam narediti zanjo rodovnika (ker mu povedala, da ga pač nima) in da bodo lepi mladički >:( >:( >:( >:( Naj bi delal pri enem zelo znanemu SLO vzreditelju (vzreja več pasem, verjetno že veste katerega vzreditelja mislim ;)) in da se se spozna na pse ipd in da je Aska po njegovem, da ima vse pravilne poteze za malamutko, pa da je ful krasna,....Se mi ni dalo razpravljat z njim kaj preveč in kako bi šele komentiral, če bi izvedel, da je sterilizirana ??? Ponarejeni rodovnik ti prav nič ne pomaga, razen pri ceni mladičkov :-\

alora glede na to, da nima tvoja psička rodovvnika, ti predlagam, da jo daš sterilizirat ali pa v tistih dnevih bolj pazi. Nikar pa ne mladičkov ;)

lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3393 : 06 Avgust 2007, 07:52:16
Jaz bi tudi Živi kupila rodovnik.  :D :D :D Česa vsega se ne bojo še zmislili...  ::)

alora, na žalost te moram razočarati je pes brez rodovnika uradno mešanček.


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3394 : 06 Avgust 2007, 09:30:54
Hvala sammy ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3395 : 06 Avgust 2007, 11:03:15
No no bodimo malce realni ::), ja rodovnik se da kupit >:( ampak zakaj bi ga, poleg tega da tudi ni fer do resnih vzrediteljev. Ok si naredil napako in nabavil psa brez rodovnika, tudi sama ga imam brez ker ...., za naslednjega SH vem da ga bo imel in tudi vem iz kje ga bom vzela. Poleg tega pa se da vse stvari preverit in mislim da bo malce čudno ko izveš da prvo ga ni imel/a nato pa ga je kar naenkrat pridobil/a  ::) ;) Noben resni lastnik samca se ne bo spustil v to, tisti ki pa se itak pa jih tudi to ne moti da pes ali psica nimata rodovnik >:( ::)

Pa še nekaj ali se vsi ki želite imeti mladičke, zavedate kaj vse to potegne za seboj.... :-\  Tudi sama razmišljam o tem da bi v prihodnosti odprla psarno, pa že zdaj razmišljam kaj vse to prinese s seboj. In ja že zdaj se zavedam da bodo stroški veliki, da bo težko oddati mladiče (ker jih ravno nimam želje da bi jih oddajala prvemu ki pride mimo), da lahko kak od mladičev ostane pri meni do prvega leta ali dlje, da tako kot mladiči kot mama potrebujejo kvalitetno hrano (sicer pa jo itak že cel čas), da je potrebno do kvalitetnega samca narediti tudi 2000 km ali več (lahko imaš srečo pa je za prvim voglom ;)), da je lahko samica prazna pa je šlo 2.000 eur v zrak, da lahko med brejosjo pride do težav pa si spet na začetku,... da bom zgubljala živce ko me bodo klicali potencialni lastniki, ne pozabimo na vse zdravniške preglede ....No zaenkrat želja še obstaja, vendar pa se zavedam kaj vse lahko pričakujem in poleg tistega ooo aaahhhh mladički pride še kaj poleg ;)

Tako da vzrejajo naj se samo psi s papirji in še to samo tisti, ki so za vzrejo primerni ;) Sicer deluje kot da sem huda, pa ne gre samo za realno stanje, lastniki psov ki nimajo papirjev ne vemo kaj naši psi prenašajo naprej in tako nevede ali vede škodujemo tej prečudoviti pasmi če jih parimo naprej


malena3

  • Gost
Odgovori #3396 : 06 Avgust 2007, 12:47:14
Evo mene nazaj.

Hm, bilo je super, sedaj se bo treba spet klimatizirati, pa vse prebrati, kaj ste pisali, ko me ni bilo, pa odpakirati itd..itd..

Moja sračka mala je preživel, prvi odziv je bil-njegov, da sem bila na tleh, se pa še vedno nisva znebila vse dlake. :-\

Tako da sedaj skrbno pazi, da mu spet kam ne uidem, moram pa povedati, da sva imela pred dopustom na žalost slabo izkušnjo in sicer napad psa, ampak o tem malo kasneje.




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3397 : 06 Avgust 2007, 13:46:10
Malena3 dobrodošla nazaj ;), pa čim manj težav z aklimatizacijo na delovne dni :D >:D

Malena se ne sekiraj, tudi še pri nas hudiča eni taki mali cufki ven letijo, ko sem že prepričana da sva se dokončno izčesala me naslednji dan ti vražji štrleči čopki zopet presenetijo :o in Lars začne kar z očmi zavijat uh vraga spet se bomo česali ::), pa se mi ga ne da mučit jih cufkam ven :D Najbolj mu ven skačejo tam na prsih in okoli zadnih tac in zadnjice :D

Je bil mogoče kaj užaljen, ker moj me prvo ves happy napade, potem me nadere in nato se dela užaljenega :D ::)

Malena upam da ni bilo kaj hujšega.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3398 : 06 Avgust 2007, 14:01:46
Malena dobrodošla nazaj. To da je Kal pogrešal pa verjamem. Kje si se pa potepala?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #3399 : 06 Avgust 2007, 14:06:40
Ja Satin, najhujše se je res pripravit na službo. ::)

Glede česanja se kar kregava, mu jaz tudi kar malo cufam, malo ga počešem, ponavadi mu dam kaj za glodati zraven, ampak ne mara okoli zadnjice, tam pa ima zaenkrat še največ dlake.

Kar se tiče napada je bilo kar hudo in sicer nas je napadel pes, ki ni bil v ograji, šli smo po javno poti, ne kje po kakem privat zemljišču.
V bistvu se je dogajalo vse zelo hitro, jaz sem jo skupila na prst, ne ugriza, ampak še danes ne vem kaj je bilo. Pes je priletel ven in skočil direkt na Kala, potem pa še na sestričnino psico, ta je namreč Kala branila, Kal pa se je zvil v klopčič in čakal, sej v bistvu ni mogel kaj narediti, ker je ta pes skočil nanj, tako da sem ga jaz branila. Oba sta dobila ugriz.

In sicer, kaj se je sedaj zgodilo..kot prvo, Kal je seveda na vsak šum prestrašen, kot drugo, sem pa prestrašena jaz in sicer zato, ker sploh ne vem kje naj se sprehajava, ker folk puša napadalne pse kar izven ograje in sem dobila strah pred psi, da se ne zgodi kaj podobnega.
Kamorkoli greva naletiva na kakega psa, ki je spuščen in laja in renči že od daleč, jaz pa sem od tistega napada tudi čisto prestrašena.



malena3

  • Gost
Odgovori #3400 : 06 Avgust 2007, 14:08:21
Majchy, na istem koncu kot ti sem se potepala, bila sem v Novalji, je že standard to pri meni.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3401 : 06 Avgust 2007, 16:26:08
malena dobrodošla spet nazaj :)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3402 : 06 Avgust 2007, 19:09:25
Malena rada bi ti rekla kaj zelo vzpodbudnega, pa nimam besed. Sicer vem kako se počutiš in vem kaj se trenutno dogaja z Kalom, upam samo da ne bo tako hudih posledic kot pri Larsu, ki ne trpi nobenih NO ali njim podobnih psov, ali samcev enake velikosti ali večjih od sebe. Vem pa da je Lars že po prvem napadu rabil dolgo časa da je postal nekje normalno toleranten do samcev, po zadnjem napadu pa tega ne bova več dosegla.
Vendar pa prvo poskušaj ti zadevo pri sebi urediti, namreč Kal čuti tvoj strah in nemir kar se nato prenese še nanj in potem to potencira še njegovo stanje, sem šla tudi jaz čez to ko samo iščeš in gledaš, dobesedno sem imela oči na pecljih od kje bo spet kak pesjan prletu in v bistvu sem disegla samo to da je bil Lars še bolj napet in je tudi on sam iskal kje je kak da se repenči, ko sem se umirila jaz se je tudi Lars počasi umiril. Vendar pa je bil ta zadnji zgleda tista kaplja čez rob :-\

Upam da rana ni pregloboka in da se bo čimprej zacelila, vama obema pa želim da se čimpreje pobereta. Aja pa na tvojem mestu bi šla do lastnika, naj vam vsaj povrne stroške, ki so nastali zaradi ugriza. Tole je pa za Kala  :-* :-* :-* :-* , tole pa zate

Tole pa naj doleti tistega "dobrega" lastnika


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3403 : 07 Avgust 2007, 08:14:56
Gala smo malo "potegnili" in je potem pokazal, kako hitro se uči. Cel dan sva pakirala in Gal je gledal, kaj počneva. Potem sva odšla za en teden brez njega na morje in ko sva prišla nazaj, sva spet začela pakirat - tokrat za drugo destinacijo. Takrat pa je Gal že pogruntal, da je treba it v avto. Ob enih popoldne je šel v avto in do 9h zvečer ni hotel iz avta, tako da sva ga morala drugo rundo vzeti s sabo (to sva že tako ali tako nameravala). Hec pa je v tem, da je bilo od enih pa do 9h tam okoli 30 stopinj in Gal ni in ni hotel iz avta. Tako da sva mu potem odprla vse šipe in mu dala vodo kr v avto.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3404 : 07 Avgust 2007, 09:14:00
He he he.... nam je to znano, tudi moj se nakobaca v prtljažnik in noče ven ne glede na moje zatrjevanje da bom avto samo parkirala, torej mi na koncu ne ostane drugega kot da avto parkiram z njim v prtljažniku :D :o Ko pa grema kam skupaj se dere ko mali otrok da ja vsi sosedje, ma kaj sosedje cela vas ve da se nekam odpravljava, to je sam njegova preventiva da ga ne bi pozabila doma ::) :D V nasprotnem primeru potem najman dva dni kuhamo mulo in ignoriramo svojo preljubo gazdarico :P ::)


malena3

  • Gost
Odgovori #3405 : 07 Avgust 2007, 09:58:02
Ja Satin, hvala za vzpodbudne besede. :)

Vse bi bilo boljše, če bi lastniki pse, ki takole napadajo imeli pod nadzorom. Ker če bi bile brez psov, bi isto napadli samo naju.
Do sedaj nismo imeli nobenih takih problemov, tudi če srečamo kake pse, lastnike prej vprašam kako in kaj so njihovi psi in tudi povem, da moj še skače in je otročji.

Glede straha pa vem ja da Kal čuti in se moram res malo kontrolirati, ker sedaj hodim okoli ko sova in samo gledam sem in tja, s psom pa greš seveda na sprehod zato, da se razbremeniš in zabavaš.

Glede vožnje pa je pri nas problem ta, da Kal tuli ko vidi bratov avto. Namreč onedva imata tako posebno zadevo, da ga brat vozi na en bajer, kjer oba norita, gresta na sladoled, v glavno se imata tako fino, da potem Kal najprej noče v avto in domov, potem pa ko vidi prideta domov, še noče iz avta in se kuja. Tako da sedaj ko je šel brat na morje, je 4 ure tulil od 1  zjutraj naprej. ::)

Včeraj je pa mislim da gospod mislil, da grem jaz spet na eno potovanje in je zganjal cel cirkus, ker me ni videl doma, tako da sem se mu potem pokazala in je šel nazaj spat, samo toliko da je videl, da grem domov.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3406 : 07 Avgust 2007, 20:27:42
Pozdravček iz Štajerske...  8)


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3407 : 07 Avgust 2007, 21:33:27
Majchy super slikca, zdaj mi je pa še bolj žal da jaz danes nisem mela fotkiča s seboj na sprehodu z Larsem, sicer sem na srnjad že navajena ampak sem bila danes ful očarana z mlado srno, je hodila po čistini čisto mirno in prav zdolgočaseno, sploh je ni motilo da ima občudovalce :o :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3408 : 08 Avgust 2007, 07:29:21
Hvala. Joooj, jaz imam ponavadi vedno fotoaparat s seboj. Ko ga pa nimam se pa vedno tolčem po glavi, ker bi lahko fotografirala kaj dobrega, trenutek ki je neponovljiv, pa ga potem na žalost ne morem...  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3409 : 08 Avgust 2007, 07:53:06
samo tvoja se rada slika, moj pa samo fotkič vidi pa se že gremo paparazije :D ::) In ko  že mislim da ga bom lahko slikala, se mi pred objektivom pojavi ena velika šnofla, ko pa odmaknem fotkiča me pričaka en tak stupid look kaj je to?  :o ::) :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3410 : 08 Avgust 2007, 07:57:27
Huuuh, rada fotka. Hahaha, jaz ji težim pa vztrajam. Veš kok sem jo hecala da je lepo gledala. To skoz miga, pa levo pa desno, pa levo pa desno z glavo.  :D Tko da ja, moraš poznat finte da jo lohk lepo fotkaš.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3411 : 08 Avgust 2007, 08:41:11
Oj!
 Kaj se noben husky ne rad slika? ;D mogoče pa ne morejo bit pri miru   ;D

Mam vprašanje: kak naj ga naučim da pride k meni?


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3412 : 08 Avgust 2007, 08:55:53
Najbolj pomembna stvar, ki jo moraš naučiti huskyja je odpoklic. Kajti pri huskyjih je, kot verjetno že sam veš, zelo močan nagon in če pes ne bo obvladal odpoklica, ti zna delati velike težave ali pa bo pač moral biti vedno na vrvici, da ti ne bo pobegnil.

Huskyji so psi, ki ''love to wander'', ljubijo raziskovanje okolice, tekanje po svoje in seveda lovljenje malih živali kot so mačke, kokoši, zajci. Zato je zelo pomembno da ti pes obvlada odpoklic. Če začneš trenirati že z malih psom in res vztrajaš in si dosleden, verjamem da ti bo uspelo.

Najlažje ga boš naučil tako, da vzameš dolgoooo (5-10 metersko) vrvico, ki jo husky lahko vleče za seboj. Pojdita na velik travnik in vadita. Na drugi strani ti močno drži vrvico, ki pa ne sme biti napeta. Husky bo tako čutil, da je odvezan, svoboden. Ko bo hotel odtavati ali bo pozornost usmeril drugam, ga ti pokliči k sebi. Delaj karkoli mu je všeč, da pride k tebi. Ali je to šumenje z vrečko s priboljški, klicanje po imenu, žvižganje, ploskanje z rokami... Ugotoviti moraš s čim mu pritegneš pozornost. Če se slučajno ne bo odzval na nič, ga rahlo potegni k sebi.

Ko pride k tebi, ga nujno pohvali. Ali z besedo, ali s božanjem ali s priboljškom. Daj mu vedeti, da je naredil pravilno dejanje. Nato mu pusti, da se spet oddalji od tebe in se sprehaja po travniku. Vajo ponavljaj vsak dan, vendar z njo ne pretiravaj, da se pes ne bo naveličal. Dovolj bo če to narediš parkrat vsak dan na sprehodu. Pomembno je, da začneš kmalu in da se husky čimprej nauči odpoklica. ;)

m3dv3d3k, bosta šla v pasjo šolo? Tudi tam se lahko dobro naučiš odpoklica. ;)

Tema o odpoklicu na forumu: TUKAJ

+1

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3413 : 08 Avgust 2007, 09:57:45
M3dv3d3k kot ti je že Majchy napisala je odpoklic res nujen, vendar pa bi te opozorila samo na to da boš kljub temu tudi v prihodnosti pričakovati nepričakovano, namreč tile naši posebneži zelo radi uporabljajo svojo buču oz. pamet in če opazijo da njihov lastnik z mislimi malo bluzi naokoli bodo to z veseljem izkoristili.

Poleg tega je njihov nagon resnično močan in včasih tudi odpoklic ne bo deloval, še posebaj ker pri delovni strani ta nagon ni omiljen kot pri razstavni. Zato ti priporočam da ga imaš v bližini gozdov, v gozdu ali da veš da se v bližini nahaja divjad ali perjad pod stalnim nadzorom - na vrvici ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #3414 : 08 Avgust 2007, 10:07:33
Majchy pohvala za slikico Žive. :-*

Midva se trenutno učiva na povelje STOJ. Ker mi je že kar nekajkrat prav prišlo, ko sem ga imela spuščenega.
Odpoklic pa vadiva, vadiva, vadiva.......začel pa je tudi že ločevati predmete, npr; kje imaš žogico, kje je to in to...
Učim ga tudi, da če so vrata pesjaka odprta, da ne sme brez dovoljenja ven, to pa zato, ker je v bližini cesta, pa okolu sosedovi mački itd..itd...

Moram reči da po napadu napredujeva, malo se je že unesel. Naslednji teden pa greva na pregled, namreč jajček tipam samo en, pa tudi rada bi ga celotno pregledala.



m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3415 : 08 Avgust 2007, 10:22:59
 Hvala za odgovore ;D Saj ko grema na sprehod al pa kam izven dvorišča ga imam edno na vrvici. finta pa je da ko sva v stanovanju, sem lahko v drugi sobi kot on pa ga pokličem pa pride, enkrat sem ga tak opazoval kaj dela pa je glodal svojo kost pa sem ga poklico pa je prišo k meni(seveda je biu nagrajen pa pocartan pa ne vem kaj še vse, ker se mi to zdi res ql da je šel stran od svoje kosti pa je prišo k meni :o), problem pa nastane ko prideva na dvorišče, tam pa nekaj voha pa ga kličem on pa ko da me ni :) če mam res srečo me pogleda ;D


malena3

  • Gost
Odgovori #3416 : 08 Avgust 2007, 10:29:24
m3dv3d3k, sej ni nič narobe če si vadil v stanovanju, ampak na dvorišču in zunaj je res druga pesem.
Vse kar je finta je ta, da moraš biti za svojega psa bolj zanimiv kot pa okolica zunaj. Torej, pozornost.
Nisem brala za nazaj še vse, ampak, ali uporabljata kliker? Namreč, jaz ga učim pozornost na kliker in je rezultat boljši. Pa nasploh sem se sedaj navadila, da nosim kliker s seboj in vedno ko naredi kaj pozitivnega, mu kliknem in dam priboljšek.

Sem pa pozabila omeniti da je tvoj mišek prekrasen. :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3417 : 08 Avgust 2007, 10:32:14
Sta zelo pridna malena :)!

No mi sicer ločimo žogce in podobno ampak zanimive nam pa niso, če mu jo vržem dobim nazaj vprašujoč pogled če sem ga jaz mogoče s kom zamenjala :o, Ko mu vržem naslednjič mi pa že zabrunda nazaj če mogoče sliči na zlatega prinašalca  :o :D ::)
Seveda ne pozbi v svojem brundanju in gundanju še dodati da v 7 letih kar sva že skupaj, bi se pa ja lahko zavedala kaj imam doma :D ::)

Je pa trenutno Lars en velik tečko, mu sosedovi mački kravžljajo živčke, v bistvu so ga kar zelo razhudili, že tako sva imela kar nekaj težav da smo se jih naučili tolerirati kar pomeni smo "slepi" za njih (še posebaj če nas Andreja opazuje :D), ampak zdaj jih pa prav sovraži. Ja sliši se smešno ampak je res :-\, na žalost kljub 11 letnemu vtepanju pameti v glavo glede sterilizacije in kastracije še nismo napredovali niti za korak, pa dobro bi to še nekak požrla če bi bili mački vsaj siti, pa so bolj ne kot ja. Letno tako pridelajo vsaj dva legla z po najman 4 mladiči od katerih ponavadi vsaj en ostane doma, seveda so v tem času pogruntali da pri sosedovih je trava res bolj zelena in še veliko boljša >:(, zato samo opazujejo kdaj Larsa ni v pesjaku da se pridejo najest do sitega. Seveda Larsu to ni všeč in mu gre vse resno na živce in bi jih najraje vse..... :-\ Trenutno se domačima dvema Mitzy in Lily še vedno lepo razume in bi rada da tako ostane.
Postale so celo tako predrzne da skačejo v pesjak tudi ko mislijo da Lars spi, seveda je bilo kar nekaj izredno kritičnih momentov,   sicer sem razmišljala da tam nekje v višini do kolen okoli pesjaka postavila plexi steklo ali pa ovila z žičnato ograjo z manjšimi kvadratki, pa v bistvu ne gre ker bi Lars to vzel kot da kaznujem kar tako, ker zelo rad moli svojo glavo ven in pa opazuje okolico, smo pa po zadnjih dogodkih tudi ugotovili da ne mara prevelikih sprememb, ko je sosed postavil "kitajski" zid smo fasali celo depresijo :-\ ::)


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3418 : 08 Avgust 2007, 11:29:27
Jst pa našemu Galu pustim da na domačem vrtu preganja živali, ki niso domače. Naj brani svoj teritorij in svojo travo - to pravico ima. Seveda, pa ko je izven svojega ozemlja tega ne sme in se zarad tega tut dostkrat skregava in potem za kazen tisti dan ni več sprehoda brez štrika. Večinoma pa nam ratuje da v bližini doma lahko hodimo naokoli brez povodca - tko da mogoče enkrat na mesec v krogu pol kilometra okol doma potrebujemo povodec (ponavadi ko je zaljubljen in bi rad pobegnil do "neveste"), drugače pa je kje dlje, kjer je obilo novih vonjav in bi rad vse preiskal, zato ga imamo tam na povodcu, občasno pa ga tudi spustimo, če vidimo da ni neke večje nevarnosti pobega. Če pa je še kak drug pes tam, s katerim bi se igrala, pa ponavadi kr takoj povodec stran, da se lahko znori.

Je bilo pa potrebno kr nekaj volje in trde roke, ter kreganja pa hrušk :P , da nam je to uspelo. (hrušk zato, ker ko enkrat ni ubogal je fasal en met medene hruške v "tazadnjo" in se odcvilil skrit v zavetje k moji boljši polovici. Met je bil zelo dobro odmerjen in močan, tko da od takrat naprej mene veliko bolj uboga.)



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #3419 : 08 Avgust 2007, 16:19:00
če se vrnem na debato o rodovnikih - Ben nima rodovnika in da sem ga dobil brez rodovnika, nisem nikoli obžaloval!

Še vedno je sibirski husky pa če ima papir ali ne... ker pa je ta forum in njegovi moderatorji tako "rasistično" oblikovan, da celo briše oglase nerodovniških psov (kaj si tak pes ne zasluži dobrega gospodarja?), potem pa hvala lepa

Zbogom in hvala za vse ribe!

tisti, ki pa hočete debatirati z mano, pa me najdete na mailu ali MSN

pa lep pozdrav

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija