Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911264

malena3

  • Gost
Odgovori #3450 : 10 Avgust 2007, 16:48:44
No, midva sva pa včeraj dala delati potni list, namreč, jutri greva na morjeeee... JUPIIII :P

Sem se odločila, da še mal mojo rito crklano peljem na morje, tako da sedaj že veselo spančka, ker je bil od zjutraj do sedaj v družbi njegove naj prijateljice, še večerja in spat, zjutraj pa jo šibamo proti hrvaški.

Baterije na digitalcu so že polne :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3451 : 11 Avgust 2007, 09:41:52
malena uživajta na morju :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3452 : 12 Avgust 2007, 21:18:57
Da navš pozabila slikic gor dat!!!!!!

Ena za delat lušte...  :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3453 : 12 Avgust 2007, 22:39:25
Zelo luštna malčica :o


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3454 : 13 Avgust 2007, 08:57:21
Majch ti prav uživaš ko mi lušte delaš a  :o :D
Je pa malčica res simpatična in luštna, hvala za te lušte :D :-* Ma pa če prav vidim na slikici trenutno bolj svetlo rdečkasto dlakico po glavi, čeprav se tudi že vidi malo pridiha sive ;)

Je mala pravo živo srebro a? Pa super očala ma, maska mi je zelo zanimiva, bom prav vesela slikic v času njenega odraščanja, bo zanimivo opazovat kako se bo njena maska spreminjala ;)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3455 : 13 Avgust 2007, 14:39:33
Včeraj sva z Larsom slišala žalostno novico, srečala sva lastnici najinega dobrega pasjega prijatelja njufa Norda, na žalost najinega dobrega prijatelja že dva meseca ni več med nami :'(, je pa zato doživel častitljivo starost okoli 15 let in bil do konca pravi pobalin, kljub temu da je dal proti koncu svojega življenja kar nekaj težkih preizkušenj čez se ni predal in bil kljub temu še pravi Romeo ko so se psičke ženile, takrat so tudi starost in njene tegobe čudežno izginile :-* :D.
Oba z Larsom bova prijaznega "lenobnega" črnuha pogrešala, na nebu pa bo ena svetla zvezdica več ki bo bdela nad nami :'( 

Larsa pa zgleda malo poletje meče :o :D, bolje rečeno ujela ga je ta druga puberteta... >:( ::) :D
Pa se Andreje za nobeno stvar ne da prepričat da je treba z nami gospodi v najboljših letih v rokavičkah delat in nas zelo zelo razumet... ::) >:D namesto da bi me crkljala in razvajala do onemoglosti me ona štrapacira >:(, mislim ali ji lahko nekdo razloži da tako ne gre 8) :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3456 : 13 Avgust 2007, 14:52:39
Sožalje za njufka.  :'(

Včeraj pa sva z Živo dobile obisk na Štajersko.  :o Prišli so moji starši in naša najmlajša Nina. Ko jih je Živa zagledala je bila tako vesela. :D Skakala je in delala kroge. V vsem tem veselju je prišla pogledat še mačka Seba in prišla čisto blizu Žive. In Živa jo je povohala in sta se obnašali kot da sta prijateljici že celo večnost.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3457 : 13 Avgust 2007, 15:03:06
Majchy hvala.  Je tamlajša punca ki je bila na Norda najbolj navezana Larsa čohala pa mu je rekla veš Larsi Norda pa ni več pa sta se tko mal pošnuzala, pa se je Lars malo bolj k njej stisnu in ji dal lubčka, pa tko čist potihem je mal požebral, kot da bi razumel kaj mu je rekla.

Z malo sta se že spoznali ;)


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3458 : 13 Avgust 2007, 20:26:23
ojla!

Mi smo sli pa danes na lep izlet na Katarino. Imeli smo se super. Tekli smo, se igrali in prijazni gospe plačali kuro   ::)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3459 : 13 Avgust 2007, 20:40:00
Hahahahaha :D :D :D
To morate pa res paziti ;D

Kako vam gre drugače?



Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3460 : 13 Avgust 2007, 20:47:01
Drugače smo super :) Zdaj sva ga začela malo spuščat iz vrvice - razen današnje kure je kar priden. Načelno pazi, da se ne oddalji preveč tako, da ni bojazni, da bi se izgubil, edino preden gremo domov, ga je bil malo problem ujeti in spet dati na štrik - ampak smo zdaj razvili uspešno strategijo - ujame se na poli :) 



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3461 : 13 Avgust 2007, 20:48:38
Če ne želite problemov, ga najprej naučite odpoklic na vrvici... ne ga kar spustit...
Ne vrjamem da bo poli pomagala, če bo vidu kako kuro, muco, psa, psico...
Me pa veseli da ste dobro in da se imate lepo skupaj ;)



Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3462 : 13 Avgust 2007, 20:55:38
Glede na to, da je star že skoraj 4 leta, sva že malo skeptična, da se bo sploh kdaj odzval na odpoklic, če bo videl kakšno žival  :-\ Imava pa vseeno v planu čimprej se vpisat v pasjo šolo, da popravimo, kar se še popravit da.



Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3463 : 13 Avgust 2007, 21:07:36
Cacy, kako si pa ti svojega pesjančka naučila odpoklic?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3464 : 13 Avgust 2007, 21:18:12
Iztok, hehehe, mi smo smo pa kar naše kure vrnili v zameno...  ::)

Me veseli da uživate skupaj. ;)

O odpoklicu pa smo se pogovarjali ravno par strani nazaj. TUKAJ-na dnu strani  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3465 : 13 Avgust 2007, 21:44:42
Heh, so (mene sicer ni bilo zraven) še kar poceni skozi prišli - jo je moj v.d. tast scenkal s 30 na 5 € ;) Za gor grede je bil na povodcu, ko so šli skozi vasico, kjer so bile potencialno kake kure. Pa za gor ni bilo nikjer nobene. Za dol grede pa ...

Kure ma resnično "rad". Tole je (bila) njegova gumijasta putka, ki je na vrtu kaj hitro izgubila butke :o In potem postala totalno nezanimiva ::)



Načelno ga zaenkrat spuščava samo tam, kjer ni nevarnosti, da se mu kaj zgodi. Recimo v Tivoliju, kjer ni blizu prometnih cest, na tej strani Rožnika pa v gozdu ni divjadi, ker je vedno tak šunder. Do ostalih psov je zelo prijazen, tako da tu prav tako ni bojazni.
Ga bova pa definitivno začela trenirat na klasično metodo (dolg štrik ipd.) ... Čeprav naš je tako trmast, da ga bo treba okoli kur, ovčk in podobnega, najbrž vedno pripenjat že prej  >:(

PS: slik z morja ne bo, ker sem vzel sabo samo polnilec za fotoaparat. Ampak nisem imel z njim česa napolnit  :-[
Naslednjič se gremo poizkusit kopat septembra 8)




malena3

  • Gost
Odgovori #3466 : 13 Avgust 2007, 23:25:49
No, tudi mi smo doma.

Imeli smo se super, Kal je splaval, sem zelo ponosna nanj. :P
Sem ga pustila čisto na miru, da je sam skakal sem in tja in potem je kar zaplaval.

Razen driske in trme, ko je bilo treba iti domov ni bilo hujšega.

Tukaj pa še par slikic:

SPANJE NA POTI DO MORJA


ČAKANJE NA KOPANJE


PLAVANJE


OPAZOVANJE


VESELJE KER SMO BILI NA MORJU




Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3467 : 14 Avgust 2007, 06:59:23
Oooo Malena luštne fotke.  8)

Me veseli da se je Kal pridružil plavajočim psom...  :o In super da sta uživala na morju in nam naredila lušte.  :P
Kje pa sta se potepala?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3468 : 14 Avgust 2007, 20:42:13
Kure ma resnično "rad". Tole je (bila) njegova gumijasta putka, ki je na vrtu kaj hitro izgubila butke :o In potem postala totalno nezanimiva ::)

Ga bova pa definitivno začela trenirat na klasično metodo (dolg štrik ipd.) ... Čeprav naš je tako trmast, da ga bo treba okoli kur, ovčk in podobnega, najbrž vedno pripenjat že prej  >:(
to je vaša napaka, s to umetno kuro psa v bistvu napeljuješ na to kar nebi smel počet, to je igrat se s tapravimi kurami  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3469 : 14 Avgust 2007, 21:48:54
Hmm, v bistvu res ... čeprav je že pri starih lastnikih sosedom pofental 5 kur. Ko pa enkrat sproba kako fajn je piškam zavit vrat ...

Vglavnem, tole kuro je imel samo prvi dan, ko je zamenjal stare lastnike za naju, da se je malo pomiril. Jo je pa že prvo noč demoliral in je že zdavnaj v smeteh ;)

Kakšne igrače bi pa priporočil? Na splošno je nor na plišaste živali :o . Imava tudi debelo vrv za vlečenje, ampak ni preveč zanimiva. Prav tako niso žogice, veje ipd. Pravzaprav ga preveč ne zanima nič, kar ni vsaj malo podobno kakemu plenu >:(



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3470 : 14 Avgust 2007, 22:05:26
Iztok ta plastična kura nima nobene veze s tem da tvoj pesjan obožuje piške :D ::), to je že v huskyevi naravi, tu ne pomaga nič drugega kot trdno vtrajanje pri fuj in ne, ter pripetje na vrvico... male živali kot so piške, mačke, zajci (na žalost sem spada tudi divjad in drobnica),... so za njih plen, to jim govori njihov nagon... za njih so te živali če tako rečem (pa bo grdo slišati) manjvredne ::)

Moj v svojem življenju ni ne videl ne imel plastične piške pa jo je vseeno kura skupila pri njegovih ranih 6 mesecih >:( :-\ ;) Od takrat naprej ko vidimo kaj od zgoraj naštetega, je preusmerjanje pozornosti name, s tem da dobro vem da jih s tabelim še vedno spremlja ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3471 : 15 Avgust 2007, 20:47:48
Ja zdej pa jaz kao nimam pojma, imam dva Am-ja, ki sta zelo redko na povodcu, okrog hiše nimam ograje, pa mi ne davta kur in ostalega, sploh pa naj vsak vzgaja svojga psa kakor hoče.  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #3472 : 15 Avgust 2007, 22:45:02
Oooo Malena luštne fotke.  8)

Me veseli da se je Kal pridružil plavajočim psom...  :o In super da sta uživala na morju in nam naredila lušte.  :P
Kje pa sta se potepala?


Bila sva v bližini Fažane-v Pero-ju.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3473 : 15 Avgust 2007, 22:54:03
Kaske saj verjamem da imaš izkušnje z AM ampak SH so pa spet neki druzga ;) :D Mislim da tu nihče pesjana ne uči da bi si sam lovil svoje večerje, tudi pes ni po naši krivdi počil piške, namreč pesjan nam je bil pajsnen in ker le ti niso vedeli dobro kaj so zgleda pajsnili jim je moj mali Hudini stegnil in v tem času ko smo že mi ene 100 preiskovali vse poti je malčku to uspelo, pa prej ne potlej ni ne videl ne imel plastične piške (mu namreč take zadeve niso sploh zanimive :P)

Imajo pa SH zelo močan lovski nagon, posledica časov ko so morali nekaj časa v divjini preživeti sami in si sami ujeti hrano če so želeli preživeti ;), je pa nekaj res ko pes to 1x okusi zadeve ne bomo popravili ali spremenili čez noč ;) Moj od takrat tega ni več storil, ne bom pa trdila da sva to zatrla, vendar pa imava zadevo pod kontrolo,kar on dobro in se ob tem dela kot da ga sploh ne zanimajo ampak vem da jih ima  tabelim vse na broju ;)

In če prebereš njihov standard ti že tam piše da malih živali ne prenašajo, če niso z njimi pravilno seznanjeni ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3474 : 16 Avgust 2007, 05:06:27
Ja tut AM-ji niso glede lovskega nagona nč boljši od SH, ampak če jaz zavpijem, je STOP in basta, in psa je to treba navadit. Hotu sm samo povedat, da z določenimi dejanji lahko nevede krepimo določene neželjene nagone pri psu  ;)
Ni pa rešitev, da bomo zaradi tega imeli psa prvezanga do konca življenja.

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #3475 : 16 Avgust 2007, 07:16:15
Pri nama je pa tako, da mi je ene 3x ušel k sosedom, ampak ni hvala bogu letu do kur, čeprav ve, da so tam, ker jih je že ene 10x videl in jih vsak dan sliši.

V gozdu sem ga vedno spuščala, ker mu zaupam, tudi če je kaj zavohal, je imel rajši mene na očeh, ker sem se mu skrila.
Ga pa ne upam spuščati v znanih prostorih, ker vedno leti za mačkami po 10 km stran, pa čeprav so na dvorišču sosedovi mački in sva se naučila da je NE in da mora iti preč.
Je pa nekaj, SH so izredno iznajdljivi, on če se bo nekaj zapičil, bo to hotel in bo samo čakal na mojo nepripravljenost, da bi lahko ušel.

Mi pa tudi ni všeč, da je tak firbec, da večjega ni. Če smo mi kje v kaki vodi in pride kdo tja malo se namočiti in posončiti, je on pripravljen 10 minut gledati njih, kaj oni počnejo.

Tako da po napadu in tudi drugače najini sprehodi zgledajo tako, da ima malena oči kot sova na sprehodu.



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3476 : 16 Avgust 2007, 14:01:33
Je pa nekaj, SH so izredno iznajdljivi, on če se bo nekaj zapičil, bo to hotel in bo samo čakal na mojo nepripravljenost, da bi lahko ušel.
.Tako da po napadu in tudi drugače najini sprehodi zgledajo tako, da ima malena oči kot sova na sprehodu.
Ja to so naše brihtne pasje buče, vedno se gremo nekakšno igro " ali jaz tebe, ali ti mene ",  je kr fajn da mi tut svoje čute mal izostrimo.  Mogoče se čudno sliši, ampak jaz sem se od svojih psov tudi marsikaj naučil  :)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #3477 : 17 Avgust 2007, 07:15:48
Ja Kaskaee, se popolnoma strinjam s tabo. Včasih tudi kako traparijo. >:D



malena3

  • Gost
Odgovori #3478 : 17 Avgust 2007, 07:19:38
Drugače pa sva bila včeraj pri veterinarju, namreč od nedelje se je Kalu začelo okoli gobčka pojavljati sumljivo luščenje.
Naprej sem misla, da se je kje potegnil kožo, ko skoz nekaj koplje in raziskuje, ker se je pa to širilo in šlo še na drugo stran in spodnjo ustnico, sva le šla pogledati.

No, in sedaj čakava na teste za mikrosporijo. :-\



yan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3479 : 17 Avgust 2007, 07:26:00
Pri nas je to luščenje pomenilo pomanjkanje cinka. Začelo se je okoli gobčka, nadaljevalo pa na oči in ušesa. Tudi pri nas so najprej sumili mikrosporijo pa so bili vsi testi negativni potem pa smo se odpravili v Mestni log in so ugotovili, da gre za pomanjkanje cinka.