Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911316

malena3

  • Gost
Odgovori #3480 : 17 Avgust 2007, 07:31:47
Yan, hvala za dodatno informacijo.

Pa se je sedaj pri vas uredilo, oziroma, kako ste sploh zdravili?



yan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3481 : 17 Avgust 2007, 07:47:16
Sedaj je zdrava vendar je bilo pa nekaj časa kar hudo. Nič več ni jedla, izgubila je voljo do kakršnekoli aktivnosti (samo spala bi). Zdravili smo pa s posebnimi kapsulami, ki vsebujejo cink. Smo se morali pa ponje odpraviti v Avstrijo (pri nas jih namreč ni).
Če imaš še kakšno vprašanje pa kar vprašaj.



malena3

  • Gost
Odgovori #3482 : 17 Avgust 2007, 08:37:26
Aha, hvala za odgovore.

No, upam, da ne bo kaj takega pri nas. V primeru da bo, vas kontaktiram.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3483 : 17 Avgust 2007, 09:38:40
Malena3 podobno se je začelo tudi pri Kanu od Shivas, je napisano nekaj strani nazaj, vendar kolikor vem mora Kan še vedno uživati te tablete če ne se zadeva ponovi. Dej poglej če se prii vas dobil plje Mirra Coat notri je tudi dodatek Zink, je pa taka črna flaška cca 250 ml, pa samojed je gor naslikan. Larsu jkrasno dene za dlako, mi ga jemljemo 3 mesece (kolikor je tudi priporočljivo) potem imamo kak mesec dva, trenutno malo več pavze in potem kuro ponovimo ;) Drugače pa mislim da je tudi Majchy napisala en tekst v zvezi s tem, poglej gor na zvihku zdravje ;)

Držimo pesti da se vse dobro izteče, tole je pa za malega nadobudneža  :-* :-* :-*

Yan vi ste prenehali s tabletami ali jih mora doživljensko jemati?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3484 : 17 Avgust 2007, 09:44:32


malena3

  • Gost
Odgovori #3485 : 17 Avgust 2007, 09:52:53
Hvala Satin in Aska, sem si prebrala.
Se spomnim da je bilo nekaj govora o tem, sem že nekaj časa nazaj brala.
Jaz upam, da ne bo hujšega no.

Kar se tiče sira, naj bi vseboval tudi cink? Ker sir ima Kal rad, pa kakšen sir je mišljen to? Pač navadni?

Satin, za olje bom pogledala, kje pa si ga drugače ti nabavila?



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3486 : 17 Avgust 2007, 09:57:11
Kakšne pse imate vi to, da imajo stalno neko pomanjkanje cinka in podobne probleme, pa morajo jemat tablete. Gal v tem času ni rabil ene tablete pojest (no tiste za razglistenje so nujne, drugih pa ni bilo). Je pa res da skoraj vsak dan dobi mlečni čokoladni puding in da ima na voljo precej pestro izbiro hrane - od jedi, ki jih jemo mi (omake, meso, zelje, repo, slivove cmoke, sadje), do mačjih briketov (mačku vsak dan pokrade vse kar se da - in obratno - maček se vsak dan spusti v Galovo skledo in poje, kar se da).

Brikete za pse smo nehali kupovat, ker jih nista ne maček in ne Gal jedla - gal tut cel teden ni šel povohat briketov, tko da smo jih celo vrečo vrgli stran. Zato smo zdej na wiskas briketih s tunino - sta oba nora nanje in ti so stalno (24ur na dan) v posodi in se gresta lahko najest kadarkoli hočeta. Poleg tega ima pa vsak dan posušeno svinjsko in govejo kožo (en velik kos dobi vsak dan), pa še ostale posladke(kak kos salame pade iz mize, kak sir in podobno, zelo rad ima pa kislo repo, tko da tudi to dobi. Ribe obožujeta oba, tko da so ribe na jedilniku večkrat (seveda za mačka s kostmi, za Gala pa samo meso).
Si pa Gal sam jemlje sadje in zelenjavo iz dreves ali iz vrta - z dreves je pobiral češnje, zdej pobira slive in hruške, ter jabolka, pa iz vrta pobira borovnice, maline, ribez, v gozdu pa si sam obira robide in gozdne jagode (ga imamo za pokazatelja, kje so gozdne jagode, ker jih vedno najde in se jih potem še mi najemo).

Se mi pa zdi, da če je pes samo na briketih, da ne dobi dovolj vsega kar rabi, tko da mu je nujno treba vsakič še kej zraven dat. Pa ni važno kakšni so briketi - tut če proizvajalec trdi da je to celovita, zdrava in nevemkakšna hrana za psa, mu jaz ne verjamem. Papir in marketing vse preneseta, samo da naredijo dobro reklamo.




nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3488 : 17 Avgust 2007, 10:05:18
Malena3, jst ti predlagam, da kupiš par tistih tapoceni čokoladnih pudingov in kake jogurte z žitaricami. Vse to Gal recimo obožuje in tam notri je sigurno dovolj cinka, ki ga pes rabi. Probaj s tem, pa boš videla, če se izboljšuje, ker pri nas se samo da primeš jogurt ali puding ali sladoled začne kr trest od navdušenja, ker ve da bo dobil cel lonček samo zase. In resnično samo odprem pokrov od pudinga in mu dam cel lonček, on pa potem vse poliže ven.

Pa v šparu so poceni tunine konzerve, psi pa jih obožujejo - odpreš in mu jo daš v skledo - takoj jo bo pojedel in vse olje polizal - to je tut dobro tako za dlako kot za kožo.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3489 : 17 Avgust 2007, 10:24:53
Malena ja gre za istega proizvajalca, samo da je na tistem samojed gor in ma gor pravpovdarjeno da vsebuje Zink ;) jaz sem ga dobila v Zooticu v Ljubljani v City parku, če ga pri vas ne dobiš mi javi, pa ga bom jaz pri nas vzela, pa z Larsem prideva na en obisk na Bled (se že dlje odpravljava spet malo na vaš konc) pa ti zadevo dostavim, sicer ni najbolj poceni ampak deluje pa.
Lars je imel po ugrizu, ko so mu 90% vratu pobrili do golega kasneja malce težave z obnavljanjem dlake, ni se obnavljala kot bi se mogla, po tistem ko smo začeli k hrani dodajati to olje se je kmalu vse uredilo in dlaka se je lepo obnovila in ima enako grivo kot prej :o Jaz sem zelo zadovoljna z njim in zdaj to lepo prakticiramo. Dlaka je krasna in brez kakršnega koli prhljaja

Nebivedu, Lars je trenutno sicer res samo na briketirani hrani in konzervi pomešani z makaroni, jeseni pa se znova vračamo na kuhano hrano, vseeno pa Lars dobi tudi kake vitamine. Zakaj? Ker nisem tako popolno podkovani v prehrani da bi pripravila popolno kuhano prehrano, kljub temu da spoleg mesa in makaronov, vsebuje tudi zelenjavo sigurno ne dobi vseh potrebnih vitaminov, zato mu jih tudi dodajamo, poleg tega pa uživa tudi sadje. Vendar pri nas pes ne dobiva nobene hrane z mize to je strogo prepovedano, poleg tega mu njegove hrane ne solimo ali začinjamo.
Od sladkega pa moj pes je samo sladoled :P ;)

Pa še ta zgoraj navedena bolezen je značilna za polarne pasme. Kar je tudi eden od vzrokov zakaj sem proti nerodovniški vzreji.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3490 : 17 Avgust 2007, 10:45:28
ČOKOLADNI PUDING ??? ??? ??? Tole je sigurn najboljš za psa ja...

Nebivedu ne klati neumnosti prosim... moj haski, je že skoz na briketih in je zdrav. Aja, je pa rodovniški.
Pa ne da imam kej proti nerodovniških oz. mešancem, ampak pomoje je to tudi del tega, koliko je pes zdrav oz. bolan. Seveda se da zgoditi da kak rodovniški zboli, ampak glede na to koliko rodovniških poznam in koliko nerodovniških, se te številke res veliko razlikujejo.
Zdej mi bo spet en kup folka zamerlo, ampak to je moje mnenje.

p.s. pa prosim ne futrajte psov s človeškimi čokoladami!

lp



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3491 : 17 Avgust 2007, 10:52:23
Malena, močno upam da nima Kal pomankanja cinka.  :-\ Je imela Shivas s svojim Kanom velike probleme glede tega. Ti je dala že Aska link do članka na portalu, tu pa je še debata na to temo: KLIK  ;)

Poročaj kako in kaj bo z izvidi.   :-*

Odlični viri cinka za psa so: sir, tunina, žitarice, rdeče meso, jetra, jajca,...

Kakšne pse imate vi to, da imajo stalno neko pomanjkanje cinka in podobne probleme, pa morajo jemat tablete. Gal v tem času ni rabil ene tablete pojest (no tiste za razglistenje so nujne, drugih pa ni bilo). Je pa res da skoraj vsak dan dobi mlečni čokoladni puding...

nebivedu, ti imaš pa očitno veliko srečo z nerodovniškim huskyjem!  :P Ampak če se prav spomnim tvoj husky prav tako izhaja iz Vitanj, kajne?  ::)
Glede karkoli čokoladnega pa mislim, da bi si moral prebrati tale članek: KLIK  8) Za pse je primerna samo pasja čokolada, ne pa po navadna in kaj šele čokoladni pudingi!  ::)
Glede Whiskas hrane pa mislim da je eden izmed najslabših izbir hrane. Ceneni izdelki pasje in mačje hrane namreč vsebujejo veliko preveč soli in posledično nastopijo težave z ledvicami. Če žival dobi to hrano v majhnih količinah (kot posladek) ok, če pa kaj več pa rajši ne.


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3492 : 17 Avgust 2007, 10:53:33
Cacko če te ne bi poznali bi ti še res zamerili :D Moj pa ne mara čokolade ne naše ne pasje :P

Glede bolezni pa lahko se pojavi tako pri nerodovniških kot rodovniških, odvisno kaj starši nosijo v svojem genetskem zapisu, pri zelo aktivnih psih in tudi ostalih pa doda nekaj svojega še prehrana.

Namreč ti psi v preteklosti niso uživali ravno tako raznolike hrane kot jo danes. Njihova hrana se na mrzlem severu sestoji iz posušenih rib ali svežih, tjulnjevega mesa in maščobe, ter posušenega mesa divjačine.

Kje se skrivaš Cacko? :D ;D Sem te že pogrešala tu pri nas :o ;) :D

P.S.: Majch dej malo počasneje piši te ne morem ujeti ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3493 : 17 Avgust 2007, 10:58:24
Ma sej se nič ne skrivam :P
Sam tole kar tle berem so zadne cajte same komedije  :D
Mislim, da se je ogromno spremenilo glede na stare čase... tudi organizem psov.

Alba se skriva :P Kje pa je gospodična? Na dopustu? ;D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3494 : 17 Avgust 2007, 11:01:40
Ja Albe res že dolgo ni bilo na vidiku. Pa Shivas tudi ne. Pa husky-girl, itd...  ???

P.S.: Majch dej malo počasneje piši te ne morem ujeti ;)

 :P :P :P

Ooo cacy is here.  :-* Kako kej Dreamček?  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #3495 : 17 Avgust 2007, 11:03:10
Ja, moj tudi dobiva brikete in konzerve in nobenih ostankov iz mize.
Poleg tega še kako zelenjavo, piščančka, ampak redko.

Čokolade ne mara, ima edino rad sladoled.
Do zdej nisva imela problemov, edino z kako drisko.
No, upam da tudi sedaj ne bo hujšega, ker razen tega luščenja okoli gobca ne opazim spremembe.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3496 : 17 Avgust 2007, 11:03:33
Alba se skriva :P Kje pa je gospodična? Na dopustu? ;D
Pa shivas tudi :P Nič več novičk o Kanu :-\


malena3

  • Gost
Odgovori #3497 : 17 Avgust 2007, 11:05:22
Ja, me punce smo še najbolj aktivne ja.
Mogoče se javijo jeseni, ko bodo mimo dopusti in lepo vreme.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3498 : 17 Avgust 2007, 11:06:29
Glede organizma mislim da se ni veliko spremenilo, se je pa navadilo na še kaj dodatnega, sicer pa ima vsak lastnik na voljo več inačic kako hraniti svojega psa, nekateri psi krasno vozijo z Barf metodo, sem poskusila 1x vse in Larsu zadeva ni sedla, je tisti košček surove govedine prvo nekaj lizal in umival, potem ga je pa ene 2x po gobcu povaljal in izpljunil, ga je pa zato veselo pohamsala moja mačka :D
Lars prisega na kuhano hrano, brikete AG in konzerve Almo Nature z okusom govedine ali teletine (ostali okusi mu ne dišijo) v koščkih :o :D ::), občasno malo sladoleda in svežega sadja z vrta, pa vsake toliko malce mleka ;)

Ja Alba najbrž uživa na dopustu, blagor se enim :D Drugi bomo pa potem ko bodo ostali zmrzovali :D :P


malena3

  • Gost
Odgovori #3499 : 17 Avgust 2007, 11:07:10
Satin, hvala za pomoč. Bom še malo pogledala, drugače bosta pa imela dodatni razlog, da prideta v naš konec. :-*

Majchy, hvala za lepe želje, bom poročala takoj ko izvem.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3500 : 17 Avgust 2007, 11:09:01
Malena, daj mu vsake toliko kake ribe na brikete... To naši vsi trije jejo vsake tok časa...

Majchy, spet ti :P :P hec :P če ne boš pridna bom vsem tle povedala, da ne boš mela haskija več :P ker si najdla boljšo pasmo :P
Drimček je vredu, lenari in se redi :D sej bi ga kej rolat pelala, sam sm učer v horoskopu prebrala da ni pametno do 28. da rolam, ker mi v zvezdah piše da se lohk moje rolanje v bolnici konča :D :D :D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3501 : 17 Avgust 2007, 11:10:50
Majchy kako kej tamala ;) Nič ne poveš samo uživaš v njeni družbi :D

Malena ni blema, zakaj ne če lahko pomagam ;)

Ja Shivas se pa res že zelo dolgo ni oglasila tu gori :-\

Cacy ne bo Majch zamenala te pasme za drugo bo samo kako zraven dodala :P


malena3

  • Gost
Odgovori #3502 : 17 Avgust 2007, 11:11:48
Majchy  ???, kako novo pasmo? Zdej smo pa firbčni?

Cacy, a kar surovo ribo al kako? Zadnjič na morju jih je dobil 3, pa so mu tako v rit padle, da sem samo gledala, ker tun in sardin ne mara.



yan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3503 : 17 Avgust 2007, 11:12:54
Pri nas se je bolezen pojavila ko je bila punca stara 4 leta. Prej ni bilo nobenih znakov. Pojavilo se je iznenada, kar naenkrat je bila v ranah. Zdravili smo jo cca. 6 mesecev in smo sedaj že 6 mesecev brez tablet. Očitno smo imeli srečo in se je stanje umirilo.

Nebivedu preden lapaš o kakšni bolezni bi bilo mogoče pametno kakšno knjigo v roke vzeti in si malo prebrati stvar. Verjemi, da čokoladni puding pri tej bolezni ne pomaga, bi pa rekla da psu prej škodi kot koristi (ravno tako whiskas briketi - ampak to je že druga zgodba).

Po tej bolezni smo tudi mi prešli iz pro plana na almo nature (naj bi bili bolj zdravi in naravni) in moram pohvaliti da stvar deluje (nimamo več problemov s tem ali bi jedli ali ne - vsaka lepo poje svoj obrok).



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3504 : 17 Avgust 2007, 11:13:54
Malena, jst jim dam sardine iz konzerve skupaj z oljem. Vse skupaj zmešam z briketi in majo ful radi.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3505 : 17 Avgust 2007, 11:22:19
Majchy, spet ti :P :P hec :P če ne boš pridna bom vsem tle povedala, da ne boš mela haskija več :P ker si najdla boljšo pasmo :P

cacy...Jst nič ne vem o tem.  :P :P :P :D

yan... Me veseli da se je pri vas stanje umirilo in naj tako tudi ostane. ;)

Ja huskyji imajo fuuul radi ribe, pa še super je ker imajo veliko omega3 maščobnih kislin. ;) Pa tudi kakovostni briketi so dokaj pomembni. Kakšni Pedigree ali pa Whiskas psu lahko le škodujejo...  :-\

Majchy kako kej tamala ;) Nič ne poveš samo uživaš v njeni družbi :D

Seven Lakes je super! Se privaja na nov dom. Prvi dan je bila še čisto prestrašena in se je celo Žive ful bala in cvilila ko jo je zagledala kot da bi ji ne vem kaj naredil. Tudi na sprehodu sploh ni hotela iti. Sedaj pa je že hitrejša od vseh nas. :D Pridna je ful. Nasmeje nas vsak dan s svojimi vragolijami. Pravi polarski živahni cukrček.  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3506 : 17 Avgust 2007, 11:24:20
Yan potem ste imeli pa res srečo ker po prebranem moraji biti polarci kar doživljensko na njih.

In potem misli naš Cacko da te bo spreobrnila ;) :P


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3507 : 17 Avgust 2007, 11:26:22
Majchy, če prav razumem, imaš ti novo psičko?  :o

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3508 : 17 Avgust 2007, 11:26:39
A že kaj spreminja barvo, ker po sliki je malenskostno na rdečkasto vlekla ;) Ja ko so mali so taki zlatkoti :-*


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3509 : 17 Avgust 2007, 11:29:40
Majchy, če prav razumem, imaš ti novo psičko?  :o
Sem šla brat tvoj blog, pa sem že dobila odgovor čigava je  ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si