Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911531

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3810 : 20 September 2007, 22:12:29
Mogoče mu Živa da tako vedeti kakšno slinjenje ga šele čaka, če kaj poskusi. Majch pa ja menda veš da je napad najboljša obramba, zato se ona hitro k njemu stisne da se ti ne moreš :D :o ;) :P >:D O ta naša Živa, vidiš ji ime čist pristaja ko ti take špiči :D ;) :P >:D


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3811 : 21 September 2007, 14:30:26
Pozdavleni spet po dolgem času ;D Najprej čestitke Živi...

Mam pa vprašanje...kakšno življensko dobo doživijo husky-ji?

Drugače pa midva pridno vadima odpoklic pa morem rečt da kar uspeva, včasih že na sprehodu  malo brez povodca(seveda tam ko 100% ni psov :o) morem rečt dA KAR USPEVA ;D  Pa v svoji ogadi pridno luknje koplje ;D

UŽIVAJTE!



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3812 : 21 September 2007, 14:31:42
Pa v svoji ogadi pridno luknje koplje ;D

A to je nekaj pohvalnega, al kako?

Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3813 : 21 September 2007, 14:56:28
Življenska doba Huskyev je tam nekje do 12 -15 let, seveda pa se s pravilno oskrbo in prehrano psa ta lahko tudi podaljša, v bistvu današnji psi v povprečju živijo kar nekaj let dlje kot njihovi sorodniki leta nazaj ;)

Florinca za sibirce je značilno da si izkopljejo luknje v snegu kjer potem ležijo, sklepam da za to da se malo ubranijo pred mrazom. Lahko da tudi čuti kako žival spodaj, majo dober nos in pa včasih to počnejo iz dolgočasja ;)

Lars to počne samo takrat ko čuti kako žival spodaj (miš, voluharja, krta) in ko mu je vroče da se hladi, drugače on tega ne počne. Ma pa hecno navado še posebaj je ta izrazita pozimi da s sprednjo taco brska po posodi z vodo, najbrž zato ker ima občutek da se je naredila tanka skorjica ledu in to kljub temu da mu vodo večkrat zamenjamo in da je le ta topla , pa vendar bo kljub vsemu to naredil, tako moram imeti vedno rezervo :D


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3814 : 21 September 2007, 15:18:32
Nisem mislil da je pohvalno ;D sarkastično sem mislil :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3815 : 23 September 2007, 14:45:48
Heeej!

Kje se skrivate vsi? :P
Midve z Živo sva ravno z nedeljskega doooolgega sprehoda (skoraj 2urnega :D)... Slikice pridejo kmalu. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3816 : 23 September 2007, 18:29:55
  Pa v svoji ogadi pridno luknje koplje ;D

To je zelo koristno, saj boš spomladi lahko posadil sadno drevje bo imel pes senco, v jeseni bomo pa šnops kuhali ;)  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3817 : 23 September 2007, 19:59:38
Obljubljene fotke... :P



* * * *



* * * *

In ko sem fotografirala Živo se je v odzadju kar naenkrat pokazal beli neznanec...


...ki pa jo je nato hitro ucvrl naprej. Ful je bil umazan in ves zapuščen. :( Ni imel niti ovratnice... In en dva tri ga že ni bilo nikjer več. ???


Z Živo pa sva šli nato naprej in domov.


Živa je sicer še gledala kje bi lahko kuža bil...


Pot domov...
* * *

več fotk TUKAJ.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3818 : 26 September 2007, 11:11:40
No z najinim učenjem agilitya ne bo nič, Lars je od včeraj na bolniški, sicer čakamo še na ene rezultate krvnih preiskav za borelijo in erlehijo, za katero upam da sta mu prihranjeni in da bo izvid na obe negative, se pa v vsakem primeru umikamo v zaslužen penzion ki ga bomo prilagajali Larsovemu počutju. Torej v času ko boma dobila izvide se nama ravno izteče protibolečinska terapija z Rimadylom, nato pa imava čez kak mesec ponovno kontrolo in slikanje in upam da bo zadeva ostala kjer je in nič napredovala.

Lars je sicer drugače super, samo zadnja desna tačka mu nagaja ampak bomo premagali tudi to ;), on seveda navkljub vsemu se še vseeno veselo zapodi mačko če ga le kdo nima na očeh, seveda zdaj pridno izkoriščamo to da smo bogi bogi in se pustimo cartati do onemoglosti, če bodo moji še kaj pretiravali ga bomo morali ravnokar po rokah nosit :o :D >:D.

Zgleda sem se jaz mojemu barsončku zasmilila pa se je odločil da bova v dvoje lažje prenašala svoje križe in izbojevala svoje boje :D ;) :-* Agilityu pa se bom posvetila kasneje v bližnji prihodnosti ko bo k nam prišla nova polarka ;)

Vsem ostalim pa želiva veliko veselja in zdravja, ter čim manj obiskov pri vetih :-* ;)

lp od dveh pacientov :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3819 : 26 September 2007, 12:41:28
Ojeej bogi Lars :-\ Upam, da bo kmalu bolje :-\



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3820 : 26 September 2007, 12:49:22
Cacy ne vem če bo kaj bolje :-\, se bomo pa trudili da bo ostalo stanje kakršno je :-\ status quo. Smo se pa stehtali in moj bolnik ima 24 kg (je pa kot da je za dva, ne vem kam da višek), tako da se bomo trudili vzdrževati to težo da ne bomo preobremenjevali desnega kolka, mogoče raje še kak kg zgubili. Zdaj samo upamo in držimo pesti za dobre novice glede krvnih testov. Trenutno vadimo sumo in wrestling prijeme da tableta pristane tam kjer more :D >:D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3821 : 27 September 2007, 21:54:41
Ja kam pa ste vsi pobegnili :o :D No pa imam za vas končno ene 3 nove fotke v albumu, jih pride še nekaj samo da Andreja pogrunta kako se dela še z multi pripomočkom, ki fotokopira in skenira.... :o :D

Ekolo moje zlato polarno pri treh mesecih zadovoljno pozira na svoji uspešni misiji osvojitvi in prisvojitvi kavča :D ::)


(se opravičujem za slabo kvaliteto, je skenirana)

Mamina džungla sobnega zelenja je krasna za igro skrivalnic in lovljenje :D >:D


Seveda smo se že zelo zelo kmalu zavedli ker prostor je treba skrbno nadzorovati če ne želimo da nam kaj slastnega uide mimo našega gobčka :D :o :P




Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3822 : 27 September 2007, 21:57:13
Iiiiiiiii Andreja kakšen suhec je bil Larsek v mladih letih. :) Cukrček je bil!  :-* :-* :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3823 : 27 September 2007, 21:59:19
Majchy a zdej pa Lars ni več suh?? :D men je skoz suh :D
Drugač pa Andreja čestitke za uspešno skeniranje :D :o ;D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3824 : 27 September 2007, 22:01:23
Hehehe, no mogoče sam bolj mladosten izgleda. Sam tuki je bolj suh kot pa je sedaj. :D

Ko je pa puppy je pa itak sweeeeeet. :) Ja Satin, šeeeeee fotk. ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3825 : 27 September 2007, 22:25:41
Ok mene Lars iz dneva v dan preseneča, danes se je moj pesjan ki prej piškotov ni niti povohal kaj šele kakega prežvečil, odločil da je danes pravi da da to tradicijo prekine, ko je pomlackal zadnji košček piškota se ni dal prepričati da jih ni več in se je moj bolnik kregal kako ni več, ja pa kaj še .... ker mi moja gospoda niso verjeli je to pomenilo strog nadzor mene še posebaj pri prehodu v kuhinjo :D ::) No na koncu je sicer ugotovil da Andreja ne pada preveč na njegove ogromne žalostne poglede ubogega psa ki že najman pol leta ni dobil nič za pod zob, za vraga tudi zvočni dodatki - globoko dihanje in tiho cviljenje niso pomagali, smo poskusili tudi s šepanjem pa smo se hitro umaknili na svoj prostor ko smo slišali magično besedo Lars a je že čas za tableto :o, seveda smo potem užaljeno gledali izpod čela :D ::)

Tablete sicer zelo zelo težko polzijo po grlu ampak vsak dan lažje ker vemo da nas potem za nagrado čaka piščanček :o :D ampak da Andreja ne bi ravno pozabila vseh sumo - wrestling prijemov kako tableto spraviti dol, še vseno malo vadimo pljuvanje te ogabne zadeve ven. Sicer me moja gazdarca tolaži da to je dobro za moje zdravje, ja kaj pa ona ve njej ni treba tablet za konja zadavt dol goltat :o >:D Seveda vsake toliko s pridom izkoristimo priliko in se naredimo še bolj bogega kot smo v resnici, še posebaj takrat ko nekdo zarentači ko za kako miško skačem ali pa sosedavo mačko poskusim pregnati :D ::) >:D ali pa ko vklopim selektivni sluh :D :P Sicer pa se mi mora nekdo oddolžiti za prestano trpljenje v torek, kjer so se okoli mene sprehajali neki človečki v belih oblekah, me pretipavali, raztegovali in špikala z nečim čudnim >:( Upam da mi tega ne bo potrebno kaj kmalu spet doživeti ;) le kaj vse pade našim človečkom na pamet ::) ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3826 : 27 September 2007, 22:31:18
Punce bodo fotke še bodo, če ne prej čez vikend ;)

Cacy zdaj ima 24 kg, na zgornji sliki jih je imel vsaj 4 če ne 5 manj, tja do enega 2-3 leta je bil Lars prava glista, še posebaj poleti, moja mami se je vedno sekirala da najbrž vsi mislijo da ga nič ne futramo :D ::)
Zdaj je ravno pravi :D Sem se pa ful nasmejala na njegovi puppy slikci k ma meni ful hudo osenčene učke, zgleda k da je skoz neki jezen tak grd pogled :o :D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3827 : 28 September 2007, 08:35:09
Andreja ne morem verjeti, kako se je spremenil Larsek. Pravi cukerček je bil  :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3828 : 28 September 2007, 09:23:10
Punce hvala za pohvale, Lars vam pošilja en kup  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* nazaj in seveda lebdi ene 10 cm nad tlemi ;)

Alba zdaj je pa en special cuker - včasih angel včasih pa hudič, v glavnem en special pobič :o :D :-*


malena3

  • Gost
Odgovori #3829 : 28 September 2007, 11:26:23
Satin, najprej, držin tačke, da bodo izvidi negativni.
To ste opravili izvide glede na šepanje ali kako?

No, končnoooooooooo smo dočakali malo slik Larsija barsija.

Kako je fleten na kavču. :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3830 : 28 September 2007, 12:09:49
Malena hvala, tudi jaz resnično upam da mu bo s tem prizanešeno, Lars je čez poletje imel nekaj težav z dihanjem in pa začel je precej resno šepati na zadnjo desno tačko. Zato sem se odločila da bom moje letanje okoli mojih dohtarjev združila z njegovimi, no noben od naju ni prišel dam z lepimi novicami, ampak midva se ne dava in veselo ter pogumno brcava naprej ;) :D

Sprva smo preverili njegovega srčka in dihanje, pretipali njegov vrat in bušija ter prsni koš, in je bila dr. Tozonova zelo zadovoljna z njegovim srčkom in vsem, ter me je pomirila da je bilo lahko tisto samo prehodno :), potem pa je poklicala dr. Kogovška ki mu je pregledal še zaradi zadnje tace in naju poslal na slikanje kolkov in za vsak slučaj tudi hrbtenice, nažalost nama tam sreča ni bila tako mila in Lars ima felšan desni kolk :'(, zato smo zdaj na protibolečinski terapiji in mirovanju, za vsak slučaj smo mu dali preveriti kri še za borelijo in erlihijo, ampak glede na opravljen hemogram pravijo da novice ne bi smele biti slabe :-\ ;) Ravno ko naj bi bili rezultati nazaj, se nama izteče tudi terapija z Rimadylom in se slišimo tudi zaradi tega, čez kak mesec pa ponovna kontrola in slikanje, da vidimo ali se je zadeva kaj poslabšala ali ostaja status quo. Moram pa pohvaliti vse ki so z nama ta torek imeli dela, še posebaj dr. Tozonovo in dr. Kogovška, sta mi vse natančno razložila, bili navdušeni nad mojo pridno boječko, ki pa je ob prihodu domov takoj izginila in so se prikazali rožički :o ::) :D :D

Maja01 tebi pa še 1x hvala za svetovanje :) :-*

Malena to ni še nič, veš kako je bil fleten šele ko se je pokril z dekico izpod katere je gledala samo bučka na povštru, vendar pa na žalost nobena od tistih fotk ni uspela :'(


alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3831 : 29 September 2007, 20:46:12
živjo po dolgem času :)... am neki me zanima... Kako dolgo huskyji rastejo??? Takole ko gledam slikce vaših polarcev, je Siba še full mejhna prot njim...vem da se sliš butasto ker je stara komaj 9 mesecev, samo ko sem gledala neke slike huskyjev starih 8 mesecev so bili že veliki kot odrasli...

P.s. Vem da je butasto vprašanje :D


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3832 : 30 September 2007, 09:35:24
Pri dvanjastih mesecih se nehajo smatrat za mladiče tko da do takrat nej bi zrasli,je pa tut odvisno od legla,nek rastejo hitrej nek pa mal počasnej ampak pri nas je bilo tako, da je Sany že malo prej prišla do svoje višine, potem se je pa še do konca ''nardila'' čez ramena in ledvena pleča, pri kakšnih 14,15 mesecih.

Drugač pa ni čudn vprašanje ;) 
Koliko pa je velka?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3833 : 30 September 2007, 11:23:57
OJ!

Mi pa smo grozdje pobirale včeraj pa je kar nekaj dobrih fotk nastalo ;D







m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0

alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3835 : 30 September 2007, 20:20:50
Ne vem glih kolk je velka...jo bom jutr zmerla :D hvala za odg ;D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3836 : 01 Oktober 2007, 09:45:55
Medvedek tvoj ima pa tako posrečeno masko  :-*.

Mi smo pa včeraj nabirali kostanj in Alba pa je standardno kopala luknje. Slike sledijo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3837 : 01 Oktober 2007, 11:51:23
Tut mi smo šli po kostanj, pa sm hotla mal Sany zamotit, da ji ne bi kakšne traparije po glavi hodile, in sem  ji dala kostanj za povohat, potem sem ji pa za foro rekla išči, in me je čist presenetla, ker je res začela brskat in mi nosit kostanje, za v zameno za briketke ;D  Ampak se je po kakih 10 minutah naveličala :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3838 : 01 Oktober 2007, 13:41:12
Madoniš kaj ste se dogovorili po skrivnih kanalih :o :D, Lars je tudi včeraj "pomagal" kostanj nabirati mami in očetu, vendar bolj kot da bi iskal kostanj so ga zanimale zanimive vonjave okoli njega, ki so jih pustile srne, zajčki, lisice.... in pa seveda je njegov nos velikokrat odneslo v smeri ograde kjer gojijo divje svinje ::) :D  No kostanja so kar nekaj nabrali, ne vem pa koliko % je bilo tudi njegove pomoči zraven :o :D

Drugače pa smo mi vsak dan malo boljši, pospešeno nagajamo naši negovalki, še posebaj ko je treba tablete pojesti, aja a bi ji nekdo že za vraga pojasnil da husky pa mirovanje ne gresta skupaj ::) :P >:D Mislim le od kod ji to :o ::) :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3839 : 02 Oktober 2007, 13:59:34
Upam, da Maja ne bo jezna name... ampak morm povedat ;D
Clark (Ch.Tokima`s Northwest Passage) je nominiran za International Siberian husky of the year 2007   :o :o :o
To je res VELIKA čast 8)

Vsi, ki bi radi glasovali za njega lahko to naredite tukaj http://www.siberiansusa.com/Siberians_USA/Tokima.html (po kliku, se vam odpre e-mail in pošljete svoj glas)

Hvala za vse glasove ;D Clark si jih res zasluži :-*