Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911107

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3900 : 20 Oktober 2007, 15:47:50
cacy, sej se še ni nič prijel...  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3901 : 20 Oktober 2007, 16:23:23
Mi ga pa hoooočemooooooo  :P :P :D >:D ;)


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3902 : 20 Oktober 2007, 17:02:24
Oj!
 
Jaz tudi še nebi zdaj snega! Pa deža, ki ga mamo včeraj pa daanes tudi ne, če smo že pri tem ;D Pa morem vam povedat, da se ta pasma ne imenuje več sibirsky husky ampak kot mi je včeraj na sprehodu ena gospa rekla, Citiram: " a to pa je polarni husky ne?" :o Malo šale :o



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3903 : 20 Oktober 2007, 18:09:37
m3dv3d3k, hehehe... :D

Živa je pa čist navdušena da bo sneg.  :P  :P :P


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3904 : 20 Oktober 2007, 18:09:43
No tokrat si tudi jaz še ne želim snega :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3905 : 20 Oktober 2007, 18:21:59
Joj tudi jaz še ne, pa ga drugače obožujem. Želim si še nekaj normalnih tednov brez padavin.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3906 : 21 Oktober 2007, 20:23:50
ja tut mi2 s Sibo sva naleteli na sneg, tko da sva domov prišli kot 2 snežena moža :D :D no js se pa skupaj s Sibo že veselim snegaaa ;D ;D


malena3

  • Gost
Odgovori #3907 : 22 Oktober 2007, 07:12:06
No, tud meni ni še do snega,je boljše, če je pravljični božič kot pa tole kot je sedaj, ko ne delam drugega kot pa da skačem z robčki že 3 tedne okoli pa na dan spijem po 2 litra čaja. Kr nekej. :-\

Mene na pinik žal tokrat ne bo, nisem vedela do tega tedna ali ja, ali ne, grem v Trst v soboto, tako da se tokrat lepo imejte še za naju.



m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3908 : 22 Oktober 2007, 14:41:08
No, tud meni ni še do snega,je boljše, če je pravljični božič kot pa tole kot je sedaj, ko ne delam drugega kot pa da skačem z robčki že 3 tedne okoli pa na dan spijem po 2 litra čaja. Kr nekej. :-\


se popolnoma strinjam :)


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3909 : 22 Oktober 2007, 14:46:44
na dan spijem po 2 litra čaja. Kr nekej. :-\



A z rumom :P potem je res nekaj.Kar se pa snega tiče, ga z Ajko komaj čakmo  :D To da bi bil za božič sneg, pa sem že obupal, vsako leto se ga veselimo in čakamo a bo al pa ne, pa je večkrat ne.Zato mi je že mal vse eno kdaj pada  :P


l.p. :)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3910 : 22 Oktober 2007, 15:24:44
A z rumom :P
Pr nas damo ponavadi tut malo čaja v rum  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3911 : 22 Oktober 2007, 15:27:49
Potem je tudi varijanta da daš samo večko od čaja v rum (je za probat)  :P :o


l.p. ;D


malena3

  • Gost
Odgovori #3912 : 22 Oktober 2007, 16:35:56
Ne, narobe sem napisala fanta, RUM z ČAJEM  >:D >:D



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3913 : 22 Oktober 2007, 18:27:12
Ne, narobe sem napisala fanta, RUM z ČAJEM  >:D >:D

To se pa že lepše sliši  :P in še zdravilno  :o



l.p. ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #3914 : 23 Oktober 2007, 22:24:05
Ok, rabla bi en nasvet in sicer...

danes smo lovili našo mrcino pri sosedih, na srečo so bile kure pod visoko ograjo, čeprav mi je ratalo zelo vroče, ko sem slišala dretje, je pa šel gospodič v gnoj.

Situacija pa je taka, da se je izmuznil iz oprsnice. Da ne govorim, da se je iz navadne ovratnice že neštetokrat, ampak sedaj je gospod pogruntal, da se fino da ko mačka izmuzniti tudi iz oprsnice.  Kako mu je ratalo mi je sedaj vse jasno, ni mi pa jasno, kaj naj naredim, oziroma, ali ga sploh kaj lahko zadrži?

Stvar je taka, da ga velikokrat pripnem na 10 m dolg štrik zunaj na vrt, da potem lahko v miru pospravim pesjak, ali pa ga zapnem skupaj z še eno psičko, da se potem na vrtu lovita, igrata in sta malo skupaj.

Ta situacija se je 1x že seveda zgodila, le da se je takrat oprsnica odpela, tako da sem dala močnejši klin, ampak sedaj je pogruntal, da se lahko lepo ven spravi.
Zatezne mu ne morem dati, ker preveč norita in skačeta in bi se prej zadavil kot pa odpel.

Ni pa bilo prijetno, ker je letal po cesti, šel do kur, bilo ga je povsod dost, ubogal seveda ni, na koncu pa se je še za piko na i povaljal po gnoju.

Kakšna idea?



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3915 : 23 Oktober 2007, 22:43:08
Kakšna idea?
potipaj malo okrog ušes, če se kje ne skrivajo rožički, glede na to kak hudiček je  >:D, pol pa po kolenih na Brezje po žegnano vodo  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #3916 : 23 Oktober 2007, 23:44:08
Kaskae :P, ušesa se mu že na rit napela, je šel od trme ob 19.00 že spat, pa še večerjat ni hotu. ::)

Ni slaba ideja, da grev v nedeljo zmolit ene par da ga mal pamet sreča.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3917 : 24 Oktober 2007, 08:02:34
Malena zamenjaj oprtnico za uno ki se da še čez glavo in nato spne za prvimi tačkami, ali pa obstoječi zmanjšaj obseg ;) Zgleda je mulc ugotovu da mu je ravno prav preširoka da se lahko ven zmučka ;)

Ne bo pomagal ;) :P :D :o Sem se tudi jaz slepila da bo mojga ko bo prišel v ta pametna leta pamet srečala, kaj naj rečem upanje umre zadnje, ker zaenkrat učinka še ni :o :D :P ::) >:D

Mi se pa lahko pohvalimo da danes zvečer še zadnjič vzamemo Clinofug in potem smo rešeni tega "mučenja"  :o :D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3918 : 24 Oktober 2007, 08:20:50
Pri nas oprsnico ali zgrize ali se nekako spravi ven, zato strogo uporabljam navadno ovratnico in je kar na močno zategnjena, tako da se nikoli ne izmuzne. Tako da mogoče poskusi s tako ovratnico (naj ne bo na klipsno ampak na luknjice).

Vidim, da so vsi eni  >:D  ;).

Pri nas smo jo zadnjič iskali ene 2 ure in jo našli v lokalu!! Očitno je šla na čaj z rumom ;) (sklepam tak lastnik tak pes).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


malena3

  • Gost
Odgovori #3919 : 24 Oktober 2007, 09:36:38
Ja, vidim da ga vsi biksajo.

Alba, haha..hm... :-[ da bi šel vsaj po mojih stopinjah, sam kaj ko je tukaj vse polno kur,spuščenih psov, gmajne in svega...svašta...

No, danes se še zmeraj kuja, me zjutraj ko sem šla v službo niti pogledal ni, tako da imamo tiho mašo.

Satin, me veseli da bo more s tabletami konec. Kako ste drugače? Mu je kaj maj slabo?



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3920 : 24 Oktober 2007, 09:40:08
Pri nas smo jo zadnjič iskali ene 2 ure in jo našli v lokalu!! Očitno je šla na čaj z rumom ;) (sklepam tak lastnik tak pes).
Naš Kasko pa obožuje pivo, če ga nikakor ne moreš priklicat, se vsedeš na vrtu, si odpreš pločevinko pive in pes je v 5-ih sekundah pr meni, se lepo usede in glumi najbolj poslušnega psa na svetu. Pri tem se zdravn oblizuje in sline se mu cedijo, dokler mu ne odstopim en požirek. Pol pa hodi po vrtu k največji frajer in vsi se ga morajo bat  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3921 : 24 Oktober 2007, 10:54:53
Alba a tvoja tud al kaj? :D Sam tvoja je hvalabogu že polnoletna, moj si je to privoščil pri 6 mesecih, najbrž je hotu proslavit uspešen pobeg od tistih :D :P, ki so mi ga takrat poskušali odtujiti >:(

Malena ja tablete mu niso najbolje dele, so mu malce delale težave še najbolj po njihovem zaužitju, že tako je prej neješč kot ješč, po njih je bil še manj, tako da sem včasih prav že mozgala al nama bo naslednja runda uspela ali bom morala hrano po brizgi mu dajat :-\, no pa sva na srečo speljala do konca, so mele pa pri njemu malce meni čuden stranski efekt, zaprle so ga ???, sem kar malo presenečena ker tega simptoma med prebiranjem stranskih učinkov nisem zasledila. Jah no ampak tudi to bo danes zvečer za nami, potem pa malo premora in do konca speljeva še terapijo z Rymadilom, potem pa kontrola pri dr. Tozonovi ;) in potem upamo da samo še redna cepljenja. Resnično upam da nam ne bo treba zelo dolgo spet k njim na obisk ;) :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3922 : 25 Oktober 2007, 10:54:49
danes smo lovili našo mrcino pri sosedih, na srečo so bile kure pod visoko ograjo, čeprav mi je ratalo zelo vroče, ko sem slišala dretje, je pa šel gospodič v gnoj.

Kako mu je ratalo mi je sedaj vse jasno, ni mi pa jasno, kaj naj naredim, oziroma, ali ga sploh kaj lahko zadrži?

Malena, meni se je zgodila identičen dogodek, ko je Živa prišla v puberteto. Samo da je moja gospodična pogruntala kako priti do kur, preden sem jaz prišla do nje in jih vse razpršila naokrog in od takrat velikega števila kur, ni ostala niti ena sama.   ::)

Glede nagona je bilo že toliko napisanega in huskyji so res pri z najbolj izraženim nagonim izmed vseh pasem. Male živali huskyjem predstavljajo plen. Najhuje pa je, ker so tako zelo hitri, spretni in navsezadnje tudi vztrajni, da jih ne moreš ustaviti v dejanju. Pri njih je ta prvinskost tako ogranjena, da jo je včasih zares težko kontrolirati. Naučiti se moraš, da predvidiš situacijo preden se sploh zgodi. Kajti če npr. določeno stvar opaziš, ko je že v dogajanju je preprosto prepozno. Ko je husky v tistem ''svojem'' zagonu, oz. ko opazi eno stvar in se zapiči vanjo boš le težko nardila kaj da ga boš odvrnila od tega. Imeti moraš boljše reflekse kot on, čeprav je to včasih zeloooo težko.

Najhuje pa je tudi to, da so neustrašni. In jih ne ustavi niti cesta, kar ima lahko včasih tragične posledice... Tako je eno huskyco od znanke zbil avto, ko je letela za mačkom. Na srečo je preživela.

::::::::::::::::::::

Alba, tvojemu postu sem se pa tako nasmejala. :D Še dobro da ste jo našli na čaju z rumom. :) Je gospodična uživala. :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #3923 : 25 Oktober 2007, 11:21:21
Ja Majchy, zmeraj jih je res nemogoče spremljati.

No, zjutraj sem štimala ovratnic za Kala, pa me je en vprašal, če imamo bika doma...tok sem se nasmejala.....problem je ta, da je bil vedno priden, sem jaz pospravljala, ga z enim učem spremljala, zmeraj pa res ni mogoče, že v pesjaku včasih zganja take traparije in mislim da bom še dala povečati ograjo, že zato, da bom lažje spala....

No, tokrat na srečo ni bilo hujšega, le smrdi ko dihur. ::)

Satin, me veseli da ste boljše :-*



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3924 : 25 Oktober 2007, 11:33:18
Malena, na spremljanje oz. da imamo psa na očeh mislim takrat ko je pes spuščen ali zunaj, da ne bo pomote. :) Ker cel dan seveda ne moraš spremljati psa. Je pa res to takrat edina rešitev, da ne pride to takšnih stvari.

Satin, mi smo tudi veseli da je tabletonorije konec. :) :D :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3925 : 25 Oktober 2007, 14:11:56
No, tut naš za vsake malo večje praznike ponavadi pobegne in prinese potem domov kako kuro(ponavadi petelina, ker se najbolj dere in nastavlja). V gnoj se pa ne gre povaljat, tko da imamo srečo s tem.

Še huje je z zajci, ker zajca če ga vidi v gozdu z lahkoto ujame, ga je treba kr v vseh primerih imeti na štriku, razen če se igra s kako psičko, takrat pa nima niti najmanjšega namena pobegnit kam v gošo.

Sva pa doma zato naredila ogrado 1,8 metra visoko okoli travnička (10X8 metrov) in ko ga damo ven na vrt je sedaj v tej ogradi in tam lahko počaka in tuli, dokler se kdo ne začne ukvarjat z njim.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3926 : 25 Oktober 2007, 14:28:35
Majchy, malena hvala :D Smo tudi mi veseli še najbolj midva z Larsem :D Glede na to da je pri nas ogromno divjadi in da je Larsov voh odličen je skoz na Flexiju, vrt trenutno še ni ograjen tako da je takrat na flexiju + jekleni vrvi tako da ima velik manevrski prostor, drugo leto do poletja (če bo vse po sreči) pa naj bi bila postavljena ograja in potem si bomo lahko privoščili tudi kako brezvrvično divjanje po vrtu.

Sej velikokrat sploh ni pripet samo fleksi za seboj po tleh vleče, vendar ga moramo takrat imeti skoz z enim učem pod kontrolo ;) :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3927 : 25 Oktober 2007, 20:30:40
Pri nas pa mali Ash raste kot plevel, z Živo sta že najboljša prijatelja. :D



Več pa TUKAJ.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3928 : 25 Oktober 2007, 20:46:39
Tut js navajam mucka na Sibo in morm rečt, da mi kr uspeva :) ;D
Majchy, lušn muck, tko k Živa ;D


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3929 : 26 Oktober 2007, 08:44:18
Pr nas se pa z mačkom igra. Maček ga sicer ne mara, ampak je prepočasen da bi ga lahko opraskal, medtem, ko ga Gal s smrčkom pod rebra sune in potem divja okoli njega, maček pa stalno čist penast.