Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1916455

husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3930 : 26 Oktober 2007, 09:31:34
Pri nas se Sany tut hoče igrat z mačkom, ampak je maci že mal v letih, tako da jo mal prenaša, pol ji jih pa da po gobčku, k ma vsega dost. In je sploh ne izuči, tako je otročja, da jo morm jest preč vlečt, da ji maček ne bi kej naredu ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3931 : 26 Oktober 2007, 09:50:44
Pri nas je ne izuči čisto nič, trzne na vsako mačko, ki jo srečava na sprehodu. jih je tudi že ornk fasala od nekega mačkona, ki si je drznil priti v njen pesjak. je imela polno malih praskic po gobčku in okoli oči. Amšpak neverjetno še isto popoldne je spet napadla enega muca na sprehodu.

Ampak se je pa popolnoma navadila na moji dve papigi, je sploh ne zanimata več.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3932 : 26 Oktober 2007, 11:45:27
Oj! moj tudi trzne na vsakega mačka, zaenkrat še ni imel slabih izkušenj z njimi tak da ne vem kak bo če jih bo imel. So pa enkrat sosedi kurli kres in seveda on je moral it pogledat kaj delajo. Pa so meli mačka zraven, prvi trnutek sem ga imel na očeh, naslednji trenutek pa sem še samo slišal phhhh(tak pač kot mačka naredi ko je jezna ;D) pa ni blo več ne mačke ne sky-a :o. Na srečo je mačka pobegnila na drugo dvorišče ker ne vem kje bi ga iskal  če nebi bilo ograje ;D  ;D

Lep pozdrav!


malena3

  • Gost
Odgovori #3933 : 27 Oktober 2007, 00:03:33
Pri nas je ne izuči čisto nič, trzne na vsako mačko, ki jo srečava na sprehodu. jih je tudi že ornk fasala od nekega mačkona, ki si je drznil priti v njen pesjak. je imela polno malih praskic po gobčku in okoli oči. Amšpak neverjetno še isto popoldne je spet napadla enega muca na sprehodu.

Ampak se je pa popolnoma navadila na moji dve papigi, je sploh ne zanimata več.

Se podpišem pod tvoj post. Edino ko je tako zmatran od kakega sprehoda, da se mu ne da letati za mački, jih samo pogleda.
Nikakor se ne more navaditi na našega najdenčka Bobija, pa Bučkota, pa sosedovega, ki pride k meni, pa itd..itd...



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3934 : 28 Oktober 2007, 06:10:14
Tukaj jaz dodajam eno starejšo sliko iz pred enega mesca Ajko in Hanzi-ja, kajti je našega mačona že malo več skupaj cca 4kg. Tukaj jih ima komaj kilo.



prijatelja za vedno  ;)

l.p. :)




kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3935 : 28 Oktober 2007, 10:03:44
Edino ko je tako zmatran od kakega sprehoda, da se mu ne da letati za mački, jih samo pogleda.

Kako pa ti ga uspe tko zmatrat  ???
Naša dva nista nikol tko zmatrana, da nebi kakšnga mačka napodila, sploh pa če ni naš  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3936 : 28 Oktober 2007, 14:15:53
kaskae, Živa tudi ni nikoli tako zmatrana, da ne bi napodila tujega mačka ali pa da je ne bi premamila srna ali zajec...  ::)

Letos poleti ko sva bili na Ptuju sva šli z rolerji ene 10km tečt. In kakšen kilometer pred domom, sva šle res že bolj počasi, ker je bila že kar fino zmatrana. In ko tako greva, kar naenkrat pred nama čez cesto zajec. In Živa seveda poln galop za njim... :D :D :D Kot da bi ravno odšli od doma tečt.  ::)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #3937 : 28 Oktober 2007, 22:23:40
To morata pa njega vprašat, pozna se takrat, ko preteče kakih 30km....govorim o mačkih, če je na vidiku kak pes ali če se oglaša kaka žival iz gozda, je druga pesem, potem se obnaša kot da bi ravno nafilal baterije...kaj pa vem kaj mu šini v glavo včasih....



janek

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3938 : 29 Oktober 2007, 13:17:01
Jaz sem v soboto dobil huskyja. Ime Kan sem si sposodil kar od enega huskyja s foruma ker mi je bilo lepo. Sedaj je star 6 tednov. Slike so tukaj: http://janek.shrani.si/?Kan
Zanima me še čez koliko časa ga dam lahko spati ven.
ima pa ograjeno veliko dvorišče.
lp Jan



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3939 : 29 Oktober 2007, 13:27:31
Janek glede na to da je mladič bi ga jaz trenutno imela še noter, moj mi je sam pri 7 mesecih pokazal da bi bil raje zunaj, mu je blo notri prevroči. Do takrat pa je bil v garaži. Janek sklepam da kuža nima rodovnika, glede na to da si ga dobil še tako majhnega pri starosti 6 tednov, kužki praviloma od mamice oddhajajo pri 8 tednih. Tko da malčka zaenkrat imej kar na toplem notri, drugače se ti lahko mali zunaj ob zelo nizkih temperaturah prehladi. Sklepam da mali tudi še ni bil cepljen? Kaj pa razglisten?

Od kje pa prihaja malček. Drugače je pa mali prav cortan ;)


janek

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3940 : 29 Oktober 2007, 14:00:56
Ja rodovnika nima. Saj sedaj je notri na toplem. Veterinarju ga bom odpeljal ta teden da bo opravil potrebna ceplenja in podobno. Dobil sem ga blizu Sežane. Sedaj pa je v Kočevju.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3941 : 29 Oktober 2007, 14:23:24
Glede navajanja na bivanje zunaj, bi jaz počakala do pomladi, trenutno mata še itak za čez dat serijo preventivnih cepljenj, samo ne pozabi ga že zdaj navajat ker od vaju dveh je gazda ;), vendar ne s prisilo.

Lars tudi ni nikdar dovolj zmatran za podit sosedovega mačka ali kako srno/ zajca lovit >:(, takrat pozabi še na bolečine v zadnji taci >:( :o K pa malo "povišam" glas da ga malo umirim, se pa spomne kolk je on bogcan ::) in potem še 2x bolj šepa ko v resnici :o :D ::) Še 2 sekundi nazaj je bil pa čisto zdrav :D ::) :P
Oh mulo moje :D :-*


malena3

  • Gost
Odgovori #3942 : 29 Oktober 2007, 14:26:20
Janek, lep pesjanerček, ko gledam slikice, se takoj spomnim, da je bil nedolgo nazaj naša mrcina tud takole pikolo.

Mi smo imeli glede bivanja notri zelo velike probleme, v času, ko je bil na zdravljenju, je bil notri, pa ni vsega najbolje prenašal in je takoj pokazal da bi šel rajši ven...tako da smo ga kmalu po zdravljenju dali v pesjak in takrat tudi vsi prvo noč spali, ker prej ni bilo šans...



m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3943 : 29 Oktober 2007, 14:55:02
Oj!

Jaz sem svojega dal ven nekje med štiri in pet mesecov....prej pa je bil v kleti. Pa je pomoje kar srečen da je veni ;D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3944 : 29 Oktober 2007, 15:24:23
Da vam malo lušte naredim :P Danes je moja sestra z Majo in svarcijem odpotovala v Kalifornijo na specialko (ameriško seveda) haskijev :o Prijavljenih je okoli 700 haskijev iz cele USA (mogoče tudi tujine, pojma nimam), in traja 3 dni ;D
Vam bom prilimala kako slikco ko pridejo nazaj ;D

lp



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3945 : 29 Oktober 2007, 15:32:39
Cacyyyyyy!!!! :o Barabica, ti to on purpose :D >:D Dej ji reči naj malo posnamejo no ;) :D A Maja tudi kakega gor razstavlja? Jaaaaazzz tuuuudiiiiiiiiiiii :o :D

Reci čim več fotk :D ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3946 : 29 Oktober 2007, 15:41:38
Grejo samo gledat in slikat :P in seveda navijat za Karnovando ;D (ostale dni ko ni razstave pa shopping :o)
Slikc bo ogromno, ker gre Švarci zravn kot fotograf in pomoje bodo NORE slikce ;D Tko da ko jih dobim bom objavila kej :P če bo švarci pustu  :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3947 : 29 Oktober 2007, 15:49:17
Ti si kar rezerviraj en dan samo zame ko pridejo domu da bom lahko v miru slikice pregledala :P :D ;) 700 SH na enem mestu, moje  pesmi moje sanje... :D ;) Se mi zdi da bi čist blesava dam prišla, pa vprašanje če ne bi kakega še rezervirala :D :o Doma me pa sfrizirajo na suho :D ::)

Ok ker že trenutno ne morem tja, si bom pa Cruftsa privoščla, mogoče jih bo pa tudi tam tako VELIKO :D ;) ;) :P


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #3948 : 30 Oktober 2007, 08:19:09
Oj!

Sky pa že nogo dvigne ko lula ;D Sicer se še malo maje ampak počasi pa bo ;D


alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3949 : 30 Oktober 2007, 20:45:31
Jaz sem v soboto dobil huskyja.
Lp še iz moje strani...zlo luškan husky ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3950 : 30 Oktober 2007, 20:48:38
janek dobrodošel na forumu tudi  moje strani :)


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3951 : 30 Oktober 2007, 22:59:49
Naš je pa popolno nasprotje. Najraje je notri - sprehodi seveda ne štejejo. Glavno da je družba. Zunaj zdrži sam kvečjemu 10 minut, potem pa že praska po vratih. Prejšnji lastniki so ga imeli skoraj 4 leta zunaj. Zdaj je pa v 3 mesecih ratal totalna muca ...



Je pa zaradi spremembe klime poletni kožuh v zadnjih dveh mesecih še dodatno zmanjšal. Je šlo še skoraj za en kouter ven ...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3952 : 30 Oktober 2007, 23:08:52
Iztok luštno mrcino imaš doma :o Res moja tudi res bolj uživa notri. Ni rada sama :-\ Še kdo ne bo verjel, da rada gre ležat tja, kjer je topleje :P  To pa še ne pomeni, da nima rada rajši mraza ;) :o


janek

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3953 : 31 Oktober 2007, 07:55:37
Danes so se pa Kanu čist dvignila ušesa. :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3954 : 31 Oktober 2007, 08:18:54
O lepo :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3955 : 31 Oktober 2007, 10:50:58
Janek, dobrodošel na forumu. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #3956 : 31 Oktober 2007, 14:38:30
Midva s Kalom pa vam vsem skupaj želiva:








Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3957 : 01 November 2007, 16:12:24
Se samo meni zdi ali je res "vzreja" nerodovniških huskijev strašno razširjena?  ???  A je taka razlika v ceni ali kaj?

Kristinca & Florinca


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3958 : 01 November 2007, 16:28:18
Florinca, na žalost imaš prav...  ::) Glede cene pa se mi zdi da niti ni takšne razlike, če npr. pogledaš kaj moraš pri nerodovniškem psu še vse narest (cepljenja, čipiranje, po možnosti še kakšno razglistenje itd.)... Pa nekateri nerodovniški imajo kar fino ''nabito'' ceno... 

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3959 : 01 November 2007, 16:31:27
O tem je že bila debata... in dejansko jst niti sama ne vem zakaj je tako.
Vem, da je trenutno možno dobiti rodovniške haskije le pri eni vzrediteljici v SLO in to se mi zdi kar malo žalostno. Mogoče je tudi zato toliko več nerodovniških, ker je rodovniške težjo dobit (čeprov je to SLAB izgovor). Vsekakor je zanimivo da se nerodovniških toliko proda, rodovniški grejo pa težko :-\
Tud veliko ljudi želi haskija z modrimi učki (drugo ni važno)... vzreditelji se modrih uči bolj kot ne branijo...
Vzrokov in posledic je pomoje res veliko. Upam, da se kmalu spremeni to, ker meni tole "štepanje nerodovniških" nikakor ni všeč.
Kar se pa cene tiče... meni se zdijo rodovniški poceni... a žal če vzrediteljica postavi višjo ceno, ne more prodati... ne glede na to koliko uspehov imajo starši. žalostno.
Mislim da haskiji postajajo nemoderni...