Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911461

husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3990 : 03 November 2007, 15:05:08
Sej nisem nikjer napisala da ni, niti nisem to misnla. Vse kar sem hotla povedat je da me je res presenetla. Prvič za to ker je tako hitro raztrgala ograjo, luknje prej ni bilo, drugič pa za to ker me po dolgem času spet ni ubogala. V bistvu sem hotla povedat, da huskya, ok vsaj Sany, ne moreš met nikol naštudiranga, zmerej te lahko preseneti ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3991 : 03 November 2007, 17:24:54
Kaskaee, če si ciljal name,
Saj veš da nism ciljal nate  ;)

Malena spet se strinjam s tabo :)
Tole je pa zdej že malo sumljivo, kh-khm  >:D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #3992 : 03 November 2007, 20:17:16
kaskaee, teb bom ušesa 1x na rit napela k te vidm :P



malena3

  • Gost
Odgovori #3993 : 03 November 2007, 20:18:19
m3dv3d3k a si samski? :D



malena3

  • Gost
Odgovori #3994 : 03 November 2007, 20:36:54
Husky_Girl, jaz te pa ne obsojam, ker sem tudi jaz naredila tak kiks ene parkrat, v upanju, da si je mulo pa res zapomnil tisto kazen od zadnjič, ko mi je ušel in sem ga spustila.
In res je to, da on se v gozdu vedno boji, nikoli ne bo šel preč od mene, edino za kak ovinek kopati kako luknjo, čim pa je zadnjič ušel iz oprsnice, pa je šel takoj od soseda do soseda, pa čeprav mu vse skupaj ni nič znano, okolja ne pozna, ker tam nisva nikoli hodila, samo to je pač tisti nagon, svobodnjaški....

Kako ograjo pa imate to, da jo pregrize?

Jaz sem dala ograjo podaljšati, pa včasih ko pridem ob kakih 23 ali polnoči domov in ga nikjer ni, grem svetiti, če je v pesjaku, ker nikoli nisem 100% da ni on našel nekega načina, da bi prišel ven...jaz ga sicer trenutno ne poznam, ampak stavit pa grem zanj, da bi ga prej pogruntal kot jaz, tako da jaz nikoli mirno ne spim in hvala bogu do sedaj še ni bilo krize z kakim pobegom....

Je sedaj ok z jezikom?



alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3995 : 03 November 2007, 21:53:36
No jaz sem sanjala o huskyju že od malih nog, pa ni bilo možnosti zaradi tega ker smo stanovali v bloku. Drugače pa je seveda pomembno tudi, da ti je pes na izgled všeč, ampak meni so pri huskyju bolj pomembne poteze na gobčku, kot pa sama barva kožuha. Videla sem izredno lepe črno bele, potem rjavkaste in sive (kot je Alba). Barva oči mi je še manj pomembna, čeprav so mrzli ubijalski pogledi modrookih pravi magnet.

Hei! Se oproščam ker malo za nazai pišem...No tle spodi bi se tut jaz lah podpisala...tut men so že od malga všeč te mrcine ki me spominjajo na volka...itd...huskyja nimam zarat modrih oči in vem da niso psi za gledat ;)

In se tut zlo strinjam z Maleno pa tut z Albo...najbolj pa bi izpostavila to, da tut js kupim naslednjega psa z rodovniku(to se razbrala pri Maleni)...in tut huskyja...ker zlo si tut želim vzrejati to pasmo, kar že sanjam zelo dolgo...in upam da se mi bo želja uresničla :)

Odkar imam huskyja doma, mi je ta pasma vedno bolj pri srcu. 

Lp
 


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3996 : 06 November 2007, 07:31:47
Nama je tudi parkrat tako ušel. Pa sva ga iskala več časa(okol 3 ure) in vmes se je spustila noč. Ker je bolj take sorte, da mu noč v gozdu ni najbolj zanimiva (se kr mal boji - vsaj takrat se je ker je bil star šele eno leto), je sam prišel do avta zadihan in zmatran, ampak takrat je šele sledila kazen. 10 kilometrov je moral s 30km/h laufati za avtom, če je hotel biti z nama. Na koncu se je samo usedel v avto in naju tut v oči ni hotel pogledat. Ko je prišel domov pa samo na svoj prostor in se do jutra ni niti premaknil, tako da sedaj pride vedno nazaj takoj. (očitno je bila dobra šola)



malena3

  • Gost
Odgovori #3997 : 06 November 2007, 09:00:31
Nebivedu, sta pa imela srečo, da je sploh lavfal za vama, edino če ga nista za avto privezala.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3998 : 07 November 2007, 07:28:42
Nope ampak sam v temi v gozdu - očitno ga je strah teme.



husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3999 : 07 November 2007, 07:35:53
Kako ograjo pa imate to, da jo pregrize?
Tako iz jeklene žice, ki je skupi spletena, pred ograjo so pa še ciprese, ampak je vmes še kake 20 cm lufta, tako da potem ona z zobmi vleče, in se naredi luknja, potem se pa skozi splazi.

Je sedaj ok z jezikom?
Z jezikom je zdej vse vredu, pozna se ji še brazgotina, ampak pomojem bo tut to kmalu izginilo.

Na koncu se je samo usedel v avto in naju tut v oči ni hotel pogledat. Ko je prišel domov pa samo na svoj prostor in se do jutra ni niti premaknil, tako da sedaj pride vedno nazaj takoj. (očitno je bila dobra šola)
Ha ha, tole, da ne pogleda, Sany včasih izvaja ko jest delam, potem grem pa še v šolo, tako da me ceu dan ni, ko pa pridem pa smo leži in gleda preč, tut malo z repom ne migne prvih 5 minut. Potem pa kr naenkrat začne skakat in tult pa laufat gor pa dol ;D

Drugače jo je pa trenutno minila neubogljivost, ampak me zanima za kolk časa ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4000 : 07 November 2007, 11:19:31
Malena kako kej?! Kal že kaj podokničuje :o :D >:D Pri nas se je zgleda sezona ženitev odprla, Lars je danes zjutraj začel peti, samo da mu slučajno ne pade še ponoči >:( >:D :o Je bil pa že dva dni tako tečen, da me občasno melo da bi ga v kako toplo zadevo mal predelala :o ::) >:D

Aja pa pozabili povedat Lars ima dva nova sostanovalca, ali pa mogoče kar ljubljenčka - ježka, in seveda imamo potem akcijo reševanja vojaka Ryana, no jaz se hecam pa pravim reševanje vojaka ježka, in medtem ko enega prenesem na varen kraj, že drugi becka proti pesjaku :o :D Mislim pa da je fantoma že všeč ratalo da se takole okol nosita :o >:D Ko sem enega izmed njiju dvignila v roke, z rokavicami seveda, se je samo ob vzdigu v kepo zvil, potem pa se je čisto lepo sprostil in pokazal svoj smrček :D :P Zdaj jima samo še imena zberem, bolj taka nevtralna pa bomo imeli dva nova člana več :o :D ;)
Sta pa to zgleda ježka iz letošnjega legla ki se še nista zakopala oz. zgleda še nista nabrala dovolj tolšče, se mi pa zdi da je še tretji ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #4001 : 07 November 2007, 14:06:12
Malena kako kej?! Kal že kaj podokničuje :o :D >:D Pri nas se je zgleda sezona ženitev odprla, Lars je danes zjutraj začel peti, samo da mu slučajno ne pade še ponoči >:( >:D :o Je bil pa že dva dni tako tečen, da me občasno melo da bi ga v kako toplo zadevo mal predelala :o ::) >:D

Aja pa pozabili povedat Lars ima dva nova sostanovalca, ali pa mogoče kar ljubljenčka - ježka, in seveda imamo potem akcijo reševanja vojaka Ryana, no jaz se hecam pa pravim reševanje vojaka ježka, in medtem ko enega prenesem na varen kraj, že drugi becka proti pesjaku :o :D Mislim pa da je fantoma že všeč ratalo da se takole okol nosita :o >:D Ko sem enega izmed njiju dvignila v roke, z rokavicami seveda, se je samo ob vzdigu v kepo zvil, potem pa se je čisto lepo sprostil in pokazal svoj smrček :D :P Zdaj jima samo še imena zberem, bolj taka nevtralna pa bomo imeli dva nova člana več :o :D ;)
Sta pa to zgleda ježka iz letošnjega legla ki se še nista zakopala oz. zgleda še nista nabrala dovolj tolšče, se mi pa zdi da je še tretji ;)

Satin, vzela si mi vprašanje iz ust, namreč hotela sem vprašati, če še pri komu igra doma bend, namreč pri nas Kal prekaša vsak bend, igra kar bobne, trobento, orglice, električno kitaro, izgleda pa tako, da v 100 njegovih jezikih dnevno skoraj vsako uro prepeva razne pesmice, pomoje si jih še sproti zmišljuje, potem je zelo vesel, če se mu še kak sosedov pes pridruži, ampak pomoje mu vsi želijo dopovedati, da naj bo že malo tiho, tako da ja, sezona se je začela, mene pa zanima, kolikšen visok prag potrpežljivosti imajo sosedje. ::)

Poleg tega ne uboga, NE je zamenjal za JA, NE SME za VSE SE SME, itak pali samo na te dve besedi, odločil se je, da bo še kako kilco izgubu, tako da je začel še štrajkati pri hrani..ja, imamo zelo pestro...
 ::) ::)

Pri nas smo tudi imeli ježke, samo da je potem 2x mami ob 3.00 zjutraj letala zunaj v sami spalni srajci in prekladala ježka sem in tja, nazadnje pa jaz ob 4.00, ker je Kal zbudu s svojim vreščanjem celo sosesko, tako da smo sedaj pod vrata zabili še lesene deske, da ježki ne prihajajo več na obisk.

Satin, vidim da doživljava kar podobno :P



malena3

  • Gost
Odgovori #4002 : 07 November 2007, 14:15:00
Tako iz jeklene žice, ki je skupi spletena, pred ograjo so pa še ciprese, ampak je vmes še kake 20 cm lufta, tako da potem ona z zobmi vleče, in se naredi luknja, potem se pa skozi splazi.
Z jezikom je zdej vse vredu, pozna se ji še brazgotina, ampak pomojem bo tut to kmalu izginilo.
Ha ha, tole, da ne pogleda, Sany včasih izvaja ko jest delam, potem grem pa še v šolo, tako da me ceu dan ni, ko pa pridem pa smo leži in gleda preč, tut malo z repom ne migne prvih 5 minut. Potem pa kr naenkrat začne skakat in tult pa laufat gor pa dol ;D

Drugače jo je pa trenutno minila neubogljivost, ampak me zanima za kolk časa ;D

Husky_Girl, me veseli da sta ok in da ni hujšega.
Imaš prebrisano deklico, kaj pa če bi podaljšek ograje do tal naredila, ali pa kar kako dilo zabila?



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4003 : 07 November 2007, 14:52:03
Husky girl žica je zgleda premehka in zato jo lahko mala "raztegne", bo treba v trgovini rečt za ta trdo žica, pa malo naj  bo debeljša od te zdaj ;)

Malena a ti maš bend, a vsaj kako moderno špila :o :D Moj je zgleda skriti romantik po duši, pa še za idola si je izbral Pavarotija tko da mi poslušamo ljubezenske arije, pa mislim da del opere Romeo in Julija tudi  :o :D :P Samo naj mi ponoči pusti spati in vse ostalo preživim, za soseda me pa po pravici prav nič ne briga, on je celo leto hudič >:D Naj se malo naužije svojega lastnega strupa :P >:D

A pa teto puberteto ste tud srečal poleg vsega.... >:D ::) :D Jah nič zaželela ti bom veliko sreče in pa predvsem jeklenih živcev :D ;) :P >:D
On ne štrajka ampak je na lepotni dieti, ti pa tud nič ne razumeš :o ;) >:D :P Bejbo se osvaja z radiatorčki ne pa hlebčki :o :D >:D :P Za naslednjič boš že vedela ;) :D

Ti k bi mela samo enega, sta dva če ne celo trije, pa lani smo imeli tudi enega, mislim da se bomo danes zopet videli :D ;), mislim da bosta kar Lu pa Lee  ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4004 : 12 November 2007, 14:33:36
CACYYYY!!! :D Vrtojba?! Bila doli, si spremlala.... Kako so se odrezali Clark, in mala dva (SH+ Grenlandka) ;D ;) Nažalost jaz obležala in nisem mogla spremljat :'(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4005 : 12 November 2007, 14:59:27
Pozdravček tudi iz moje strani,

pri nas je bil pa včeraj kar grozen dan. Zjutraj sva šli z Albico na zelo dolg sprehod po sončku in je veselo vohljala in lovila po polju. No potem po kosilu, sem ugotovila, da je vrata nekako odhakljala in da so odprta. Sledila je 'iskalna akcija' in mož jo je našel nedaleč od hiše pri enih drvah. Na vrhu drv maček. In si je mislil standard, hoče ga ujeti. Pa je opazil, da v bistvu ne gleda tistega mačka na vrhu drv, ampak nekaj drugega. Stopil je za drva in videl trupelce malega mucka. Nisem mislila, da bom kdaj to doživela, ampak Alba je ubila tako lepo malo kepico :(.
Saj vem, da je bil nagon in da ne bi smela biti huda nanjo, ampka vseeno sva kar na ostro sedaj. na sprehodu samo na poleg, nič vohlanja okoli.
No zdaj ima na vseh vratih ključavnico, tako da naj probava odpirati kolikor želi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4006 : 12 November 2007, 15:08:04
Alba saj ne vem kaj naj ti rečem, te pa razumem i vem kako ti je. Nažalost imajo naši SH tudi tisto temnejšo stran, za katero si vedno želimo da je ne bi iskusili, toda to je življenje.  :'(


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4007 : 12 November 2007, 15:21:23
Nisem bila v Vrtojbi... vem pa vseeno kaj je bilo :D
Clark BOB in 3. v grupi
Tedy ZP in 3. med najmlajšimi
Blackie pa tudi ZP in nič v BISu ::)


Slikc iz USA je ogromno... ko jih dobim, objavim kakšno...
lp



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4008 : 12 November 2007, 15:23:46
Jaz sem razumela Arti da je bil v BOG2, v glavnem čestitke za Majo in en velik kup :-* :-* :-* :-* :-* za kosmatinčke

Ja ja slikiceeeeeeeeeee :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4009 : 12 November 2007, 15:25:49
Ne vem... mislim da je bil 3., nism pa 100%.

Alba, tudi pri nas je prejšni vikend en grobek več... sosedova mucka...ampak mački zadne dni k nam prov hodijo izzivat >:( grozno je pa vseeno...



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4010 : 12 November 2007, 20:37:24
Saj vem, da je bil nagon in da ne bi smela biti huda nanjo, ampka vseeno sva kar na ostro sedaj. na sprehodu samo na poleg, nič vohlanja okoli.

Sožalje za muco.
Alba, mislim da tudi če jo imaš bolj na ostro ne bo pomagalo pri njenem nagonu.  :-[ Vsaj pri Živi glede nagona ne zaleže skoraj nič.   ::)
Nagon naredi svoje in v naših preljubih huskyjih se prebudi njihova preteklost in izvor, ki vodijo do neljubih pripetljajev.  :-\

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4011 : 12 November 2007, 20:52:38
Še ena današnja:



 :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #4012 : 12 November 2007, 22:55:10
Alba, tudi meni je žal da se je to pripetilo.

Jaz sem v soboto pustila, da jih je naš fasal po gobcu od mačke, ampak tudi vem, da se na to ne ozira kaj preveč, njemu se pri vsakemu mačku oči zasvetijo, tako da ja...zmeraj moramo biti na preži.

Ga pa ne spuščam več, niti v gozdu. Sice tam začuda ni ušel, ampak smo v puberteti in mislimo da smo in, tako da ne reskiram in je strogo pod očesom in z močno ovratnico. Zaenkrat še ni počila ali se še ni zbezlal ven. Oprsnico pa imava samo še občasno za sprehod, ko ga imam non stop na očeh.

Tudi pri nas smo na strogo, malo zabave potem je pa treba lepo hoditi in ubogati in na koncu smo taki reveži, da doma mislijo da sem ga na drevo privezala in bičala eno uro namesto da sva se prehajal. Taki so. >:D

Majchy, welcome back, kr dolgo te ni bilo....



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4013 : 13 November 2007, 07:33:57
Pozdravček,

na žalost se tudi sama zavedam, da proti nagonu težko naredim kaj. Sem bila jezna, ker imam zelo rada muce in ne prenašam dobro ubijanja živali na splošno.
Malena3 tudi pri nas je bila enkrat že čisto orajsana po gobčku od mačka, pa je isto popoldne že hotla ujeti drugega :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4014 : 14 November 2007, 11:29:37
Evo končno par slikc (o številu vseh mislim da ne rabim zgublat besed :D). Photo by svarci...



















Če komu kej ni všeč, nej se pa pr svarciju pritoži :P :D
lp




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4015 : 14 November 2007, 11:33:36
Svarciju čestitke za tako lepe fotke

Cacy zate pa  :-* :-* :-* :-* k si mislila name in začela z meni dragimi sibirčki


P.S.: Kdaj se lahko na obisk povabim za slinjenje nad celotnim štosom fotk :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4016 : 14 November 2007, 11:37:56
Ja sm vedla kaki morjo bit :D

Ne vem kdaj, ker trenutno niti mi nimamo še vseh fotk (svarci kriv :P)... Ko pa bodo in ko se najde kej časa ti pa sporočim ;)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4017 : 14 November 2007, 11:41:36
Cacko so tudi kaki Karnovandci na sliki ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4018 : 14 November 2007, 11:46:09
Joooj pojma nimam :D Ne poznam hendlarjev... bom sestrco vprašala... al pa nalimala kasneje par karnovandcov (ko jih dobim) :D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4019 : 14 November 2007, 11:50:39
Cacy absolutno se naslednjič švercam v kovčku ko gredo spet gor :o :D ob telih slikcah moje srce kar igra :D Toliko lepote na enem mestu, ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh :o :D :-*

Svarci koliko računaš na uro? :D Bi te najela za en dober book slikic moje absolutno "nepopolne" lepote Larsa  :D ;)