Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911156

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4350 : 04 Februar 2008, 13:18:17
Alba, v mojem albumu odpreš fotko.
Nato z desnim miškinim gumbom klikneš nanjo in daš LASTNOSTI. Pod lastnosti pa skopiraš cel URL NASLOV (končnica .jpg!) in nato ta url naslov skopiraš med tole:
Koda: [Select]
[img]http://rink.moj-album.com/slike/1354177/_QRxfECbkiyI8MNV.v.jpg[/img]  8)

Bo šlo?

Lepotička Alba...  :-*


Lp, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4351 : 04 Februar 2008, 13:33:49
Joj Majchy stokrat hvala! Ravno tole sem hotla napopat gor - tukaj je Alba okopana in je nadvse uživala v kuhinji :).

No pa še dva portreta, tale je nastal na dan, ko je Alba prišla k meni:


Takole pa izgleda danes:


Maska se ji je zelo spremenila, izgublja sivino okoli učk :(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4352 : 04 Februar 2008, 18:19:56
Alba super slikce :o Kar se izgubljanja tiče sivine npr okoli učk, to opažam tud pri moji, tud sivina do konca smrčka se mi zdi manjša kot je že bila. Se pač spreminjajo, kot čez leto barvni odtenek dlake ;) :P

lp


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4353 : 04 Februar 2008, 18:50:36
Hvala za nasvete, sem pa si že medtem tudi kar nekaj prebral o tem, tako da sedaj pa samo potrpežljivo naprej >:(
Sem pa jo sam malce poslikal in to med spanjem; se mi zdi da malo nenavadno dremlje, kot lahko sami vidite na
http://obutimacek.moj-album.com



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4354 : 04 Februar 2008, 19:02:18
Švist, tvoja pa spi čist tipično ''sibirsko''.  :D :o
Prov luštna je!

Alba, super da sem ti pomagala s fotkami! :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4355 : 04 Februar 2008, 19:09:34
tvoja pa spi čist tipično ''sibirsko''.  :D :o
He he tud po aljaško ;) :P :o


huskyyy

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #4356 : 04 Februar 2008, 20:26:35
Sem se mal z digičem igral pa sem dva video posnetka naredu (v bistvu moja punca  8).

To je moja prva "montaža", če se ji lahko tako reče, pa si ju mal poglejte...

http://www.youtube.com/watch?v=UTKYeYYYOWs

http://www.youtube.com/watch?v=YV_3N2tt8Ko

LP!


malena3

  • Gost
Odgovori #4357 : 04 Februar 2008, 22:00:13
ooooo, Albica, res je lepo videti po dolgem času slikce. Pošlji ji en velik koš  :-*. Prava dama, še vedno prečudovita.

Majchy, enako velja za Živo. :-* :-* :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4358 : 04 Februar 2008, 22:04:50
huskyyy lepa filmčka :)


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #4359 : 05 Februar 2008, 14:42:35
Pa kar v grmovje skače not ;D hehe

Lep filmček ;D


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #4360 : 05 Februar 2008, 16:26:07
huskyy, brez zamere, ampak ta mladič je predebel. Popolnoma dobronamerno svetujem, da mu zmanjšate obroke in mu ne dajete nobenih priboljškov (npr. z mize) čez dan, razen med treningi, sicer se boste morali soočati s posledicami (bolezni okostja, predvsem kolčna displazija; bolezni srca, ožilja, dihal).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


huskyyy

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #4361 : 05 Februar 2008, 17:52:36
vem vem, sej zdej je že bol suhcen, je mal zrastu
ta filmček je nastal kak mesec nazaj, ko je bil pri meni, tam nekje en teden....


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4362 : 07 Februar 2008, 15:19:10
Ko so meni rekli, da je Kala malce pretežka sem se malce začudil  :(, ampak tvoj tamali Huskyyy je pa proti moji kali pravi Buco! ;D Samo je pa luškan, je ko mali vragec >:D, se mi pa zdi, da ravnotoliko nemiren kot Kala, ki se je sedaj že dodobra privadila novemu okolišu, težave imamle s sosedovim mešančkom, ki jo iz nerazumljivega razloga, čim jo vidi, kar napade. Trenutno je še malce večji, tako da morfamo res paziti, kje se gibljemo z njo. >:(
Me pa zanima, kako jo naj peljem na sprehod. Kupil sem si t.i. flexi pa sem nekje zasledil, da je bolje imeti navaden povodec!? :-[
Imam pa še eno vprašanje! ??? V soboto se odpravljam po material za njeno ogrado ker bo njen ograjen prostor meril cca.. 50m/2! :P Pa me zanima kako visoko mrežo naj kupim, da mi je ne bo preskočila?? :(



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4363 : 07 Februar 2008, 16:08:45
Švist naš ima pesjak ki ima v višino cca 2m plus še streho, pazi tudi da bo njeno bivališče nekje kjer spodaj ne bo mogla kopat, če te variante ni potem pa temelj vlit vsaj kakih polmetra v globino, mi sicer s tem nimamo težav ker so spodaj skale pa ne more skopat dovolj da ven uide. Tile naši sibirci so zelo iznajdljiva bitja in če ne gre čez, bo šlo pa pod :o :D ;) >:D :P Pa pazi da mreža ne bo mehka ker potem boš imel kmalu precvikano povsod ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4364 : 07 Februar 2008, 19:26:51
Za Ninci, Zoe in ostale... Maja Golob vam sporoča:

Leglo iz Izlak je bilo pod njeno psarno (in ona navedena kot vzreditelj), ker je oče Clark in to je bil pogoj da so mladiči pod Hydrargium imenom, ker je enega od mladičov vzela tudi Maja (in seveda da imajo prijavljena imena tako kot je treba). Drugih stikov ni imela.
Ko je bila tam, je videla da so psico hranili s Hills briketi in za mladiče tudi.
Če so nato hrano zamenjali ona ne ve. Ona si je sama šla ogledat leglo ko so bili stari nekaj tednov. 24ur na dan pa ne more gledat kaj delajo lastniki psice (ki ni v solasništvu).
In prosi, da jo nehate pljuvati če ne veste cele zgodbe, ker ima že polhno glavo opravljanja po forumih in pluvanja čez njo.
Veliko možnosti je da je Švist videl napačno hrano oz. dejansko ni videl da so mladiče hranili s to hrano.
Da ponovim... Psi so pod njenim imenom z določenih razlogov (ni nujno da so javni ind a se vsi vi strinjate z njimi), kar ne pomeni da so mladiči pri njej odraščali, dejansko pa v današnjem svetu ne moraš kontrolirati neprestano kaj nekdo dela.
Hvala za razumevanje in prosimo, da je pogovorov o njeni vzreji in kaj ona dela čim manj (sploh tistih ki je ne poznate in nimate pojma).


Jst bi dodala še tole. Če Švist ni videl mame, ni konec sveta. V roke je dobil rodovnik, ki potrjuje kaj je kupil. Velikokrat so mame mladičkov že tako site mularije, da jih prej ločijo. Vrjetno, če bi izrazil željo, da jo želi videti, bi jo pokazali.
Kar pa pišete da bi moral videti še očeta... Lepo vas prosim, mal razmislite no...
Lahko si ga ogledate na razstavah, če vas tok zanima. Slike pa tudi obstajajo. Koliko od vas tukaj, vas je videlo oba starša? Jst nism od nobenega mojega psa, pa to še ne pomeni da je vzreditelj slab.
Majo poznam, vem kaj dela in kako dela. Na bruhanje mi gre ko berem pluvanje in opravljanje čez eno redkih ki res skrbi za svoje pse in dela tako kot je treba. Če je foušarija pa nimamo tukaj kej.
Škoda je da se živcera zaradi 1001 postov na forumu, ki jih pišejo tisti ki je niti ne poznajo. Tako da naredite meni, njej in ostalim uslugo in jo pustite na miru. Pustite jo da dela kar dela dobro in raje za svoje pse skrbite kot je treba (ona bo že za svoje)

Upam, da zdej ne bom sprožila cel val kreganja, ker se mi dejansko ne da. Želela sem samo to pojasniti. Ne napadam nikogar.

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4365 : 07 Februar 2008, 19:30:29
 tale tvoj izpad je  čisto odveč :-\ ker nihče ne šimfa Maje!




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4366 : 07 Februar 2008, 19:40:45
Ninci, ne gre za izpad. Dejstvo da pisanje, da ni vse zlato kar se sveti, je dost jasno da je bilo pljuvano in šinfano čez Majo.
Jst sm samo razložila zakaj je Maja vzreditelj tega legla in zakaj je pod njenim imenom leglo, da pa dejansko teh 150km stran od legla ne more kontrolirati kaj se dogaja 24ur na dan. In te obtožbe glede hrane... Se mi Švist ne zdi glih pravi da lahko sodi kaj se kje dogaja...
Dejstvo je, da se na veliko forumih grdo piše o Maji in to ponavadi od ljudi ki je niti ne poznajo (ne vem al je v sloveniji res čisto ena sama foušarija)... in dejstvo je da ima Maja tega počasi dovolj (oz hitro). Zato ta razlaga, ki jo pišem jst, po pogovoru z njo (ker ona ni na forumih in tudi ne bo).

Kot sem napisala, ne želim napadat nobenega, razložila sem drugo stran zgodbe, če jo pa sprejmete ali ne je pa vaša odločitev.
Kar se prošnje o pisanju o njej tiče, je pa tudi od vas odvisno. Njej to resnično ni všeč (da se karkoli piše).

brez zamere ninci.

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4367 : 07 Februar 2008, 19:49:47
 ::) Ni vse zlato kar se sveti = ne glede na to da ima mladič njen priimek še ni nujno da je oskrbovan kot bi morla bit in da bodoči lastnik dobi vse informacije, ki bi jih pri Maji najbrž dobil. Tule jih kot lahko razberemo iz pisanja Švista pač ni. Za to ni kriva Maja ampak so krivi lastniki samice. In napisala sem "Dopuščam možnost, da Maja za vse to ni vedela" -  Torej kritika ni letela direktno nanjo ampak na lastnika samice.

In bodimo pošteni, če ti Maje ne bi poznala že toliko kolikor jo pač poznaš, če ne bi spremljala njene vzreje in tega kako dela z svojimi psi, bi se ti ob Švistovem pisanju tudi pojavilo vprašanje, kako lahko dobi Hyrargium psa (torej od vzreditelja, ki se ga tule reklamira kot edinega vzreditelja rod. huskyev, izredno uspešnega v šolanju, vzreji itd.), brez kakršnegakoli znanja, kako lahko samo plača psa in gre, brez da vidi vsaj mamo (ja jaz bi jo hotela videt, ok njemu je pač vseeno ampak pustimo to) brez da so mu razložene osnove šolanja huskya, navajanja na sobno čistočo in pika na i mercator hrana (pač se ne sliši najlepše, čeprav bi se z mladiči lahko dogajalo kaj hujšega) ::) Poglej iz drugega zornega kota, mogoče boš videla to kar vidimo tisti, ki smo se v tej temi oglasili.  ;)

Lp nina




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4368 : 07 Februar 2008, 20:03:32
Ja Ninci, se strinjam. Ampak glede na pisanje Švista lahko rečem da je nevednost iz obeh smeri. Jst lastnika psice ne poznam, niti ne poznam Švista. Vem kako jst kupujem pse in sm videla kako Švist (sem brala temo o malamutih, ker se je najprej za njih zanimal).
Ampak ljudje so pač taki (nekateri), da na vsak način kupijo psa, pojma o njem pa nimajo prav dosti, pol pa po forumih naumnosti pišejo. Ampak to je že druga zgodba.
Lahko da se je tale tvoj post narobe razumel. Tudi Zoe je pač pisala tako kot je.
In Majo je razjezilo zelo, ker so se dogajale že 100 in 1 zgodbe na forumih, kjer vsi največ vejo, širijo se pa večinoma le neresnice.

No ja, sedaj je vsaj jasno vse. :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4369 : 07 Februar 2008, 20:05:56
Cacy, vse moje pisanje se je nanašalo na dejansko vzrediteljico (to, ki je za mladiče skrbela, jih hranila in vzgajala) in na nikogar drugega. Kdo je za mladiče skrbel me pravzaprav niti ne zanima, me je pač zmotilo par stvari. Moje zahteve glede tega kako mora potekati naveza vzreditelj-kupec so očitno drugačne od zahtev drugih in me je samo zanimalo, če se ostalim zdi to normalno...

Ne poznam pa ne Maje ne gospe iz Izlak, kot tudi ne razstavljam in ne vzrejam huskyjev, zato se mi zdi, da res nimam razloga za zavistnost.

Citiraj
Kar pa pišete da bi moral videti še očeta... Lepo vas prosim, mal razmislite no...

Tega nisem nikjer napisala, ker mi je jasno, da oče mladičev ponavadi ne živi v istem gospodinjstvu ali sosedni vasi... :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4370 : 07 Februar 2008, 20:11:35
Zgleda gre za en kup nesporazumov, ker je Maja pisana kot vzreditelj z priimkom mladičev in ko pišemo vzreditelju se dajansko razume kot da ciljamo nanjo.
Vsa graja gre na račun tistega, ki je mladiče spravil gor in kupca!!

Upam, da smo zdaj razjasnili stvari. In če se Maja počuti zaradi mojega pisanja kakorkoli oškodovano in prizadeto se ji na tem mestu javno opravičujem!

Lp, nina



ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4371 : 07 Februar 2008, 22:48:09
Seveda  se pa moram sedaj oglasit še jaz, ker se mi zdi, da sem izpadel trotl! :-\ Čez nikogar nisem pljuval niti ga kakorkoli ogovarjal. Dragi obiskovalci, sami ste se obregovali ob nepravilno prehrano in nekdo je omenil tudi mercatorbrikete in verjemite mi, da jih je bivši lastnik imel in glede na to da je bila vreča skoraj prazna, jih je nekdo moral tudi pojesti. Sigurno si jih ni lastnica pripravila za zajtrk! HALLOO! ??? Sploh pa nisem rekel žal besede čez Majo! :P Odkar imam Kalo sem se tudi malce bolj informiral o vzrediteljih in ponosen sem, da imam potomca njenega legla, ker kot vsem razlagam, je to skoraj kot garancija za kvaliteto! Sami veste, da iz Madžarske uvažajo pse z rodovnikom, ki so tudi cenejši, vendar je pa ta ,,rodovnik,, zelo vprašljiv. :'( Vem kaj imam in vesel sem, da je tako. Upam, da bo enako lahko povedala oz. pokazala Kala! Sem samo človek, delam napake, se mi pa zdi, da sem kljub temu sposoben osrečiti eno psičko in ni nujno, da se ji pri meni morda ne bo godilo bolje kot pri kakšnem kvazi poznavalcem! >:D Me zanima koliko od vas ima ogrado za svojo ljubljenko veliko skoraj 60 m/2 in ima v ogradi svoj bazen! :P 8) Kalo nismo sprejeli v hišo kot hišnega ljubljenčka, ampak kot družinskega člana (morda je res najbolj muhaste narave ;D) in tako sedaj z njo tudi ravnamo!
Sicer pa ne vem zakaj se je cacy komay sedaj obregnila na dva tedna staro pisanje? ??? Mislim, eni pa res ne sledijo dogodkom! :P
Res je, da sem se najprej zanimal za malamute, vendar sem tudi povedal, da sem se potem za huskya odločil predvsem zato, ker so malamuti tako težko dobavljivi pa še cena je kar zasoljena, seveda gledano s strani kupca, ne vzreditelja! :(
Upam, da smo to temo izčrpali in da si cacy razumela kar smo ti hoteli povedati in čeravno nekateri na forumu pišemo neumnosti, so potem neumni tudi tisti, ki neumnosti berejo! :P



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4372 : 08 Februar 2008, 12:52:26
Švist moja ograda je nekje med 35 in 40 m2 :), torej si predstavljam kako bo lahko kala divjala.Fleski pa raje uporabi, ko bo malo starejša.

Glede gornjih postov pa mislim, da je bilo narobe razumljeno in da nič ni letelo na Majo, temveč na tiste, kjer so mali bili. Pa sej vzreditelji moje Albe tudi niso vedeli, da jo bivši lastniki oddajajo, pa zato mislim, da niso slabi. Vse svoje pse je težko imeti 100% pod kontrolo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


malena3

  • Gost
Odgovori #4373 : 08 Februar 2008, 17:57:46
Alba, si počohala Albo? ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4374 : 08 Februar 2008, 18:24:30
Malena3 o ja sem jo ornk prečohala, je kar dvigovala zadnjo tačko :).

Drugače pa smo bili dane smalo v hribih in je ful uživala, nekaj slikc dodam kasneje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4375 : 08 Februar 2008, 18:28:27
Mene pa pri vsem tem moti samo ena stvar,
in sicer to, da noben od vzrediteljev SH in AM ( z izjemo Artija  :)) nikoli nič ne napiše na forum, ampak se nam najbrž potiho smejijo, ko tukaj pokamo kakšne neumnosti glede vzgoje in nege psa. Ko se pa slučajno omeni njihovo ime pa takoj pop..jo, kar seveda pomeni da forum spremljajo in izgovor da oni pa nimajo časa za to ne drži popolnoma. Največkrat so na forumu deležni čestitk in pohval, glede njihovih razstavnih in vzrejnih uspehov, ker pa nihče ni popoln, pa se tu in tam prikrade tudi kakšna dobronamerna kritika na njihovo delo, sploh pa če ne poznamo vseh dejstev in vemo samo to kar je pač napisano tukaj  :-\
Tudi sam sem prišel s svojim pisanjem v preteklosti navzkriž z gospo Al Faraj, za kar mi je seveda žal, saj mogoče prav zaradi takih kot sem jaz noče pisat na forum, čeprav bi vsem prišli prav njeni nasveti  :-\
Zato pravim, da ni treba za vsako stvar pretirano reagirat in si jemat k srcu. Psarne Hydrargium in Hopi point so ene najboljših v svetovnem merilu, njihovi pse lahko zasledimo po vsej Evropi in Ameriki in še kje drugje in že to pove več kot dovolj. Ti vzreditelji so celo svoje življenje posvetili psom in to ni zanemarljivo dejstvo, je pa pisanje neizkušenih uporabnikov foruma veliko premalo, da bi bil njihov ugled kakorkoli ogrožen  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #4376 : 08 Februar 2008, 19:48:56
Kdaj je zdej dirka vlečnih psov v ratečah, ta ali naslednji vikend?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4377 : 08 Februar 2008, 19:51:09
nebivedu...mogla bi biti prejšnji vikend pa je odpadla, ker ni dovolj snega...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #4378 : 08 Februar 2008, 20:11:26
A potem sploh ne bo nič?

Jst sm pa mislu, da bo Gal vse vaše pesjanarje spet videl in se znorel.



ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4379 : 08 Februar 2008, 20:22:58
Hvala vsem za podporo in upam da bo kmalu kje kakšno srečanje, pa morda prideva tudi s Kalo, saj veste, se mi forum zdi kot radio. Z nekom kramljaš pa je lepo, lepo pa je potem tudi, ko ti glasovi, besede dobijo sliko, zvok!
Sicer sem pa razmišljal povezano z zgoraj povedanim, kje pa piše, da ni mogoče, da vzreditelji ne sodelujejo tudi na forumu! ??? Lahko se predstavljajo pod krinko ali pa imajo koga, ki namesto njih kontaktira in se pogovarja! ??? ???
Pri svojih načrtih pa se ne glede na vse skupaj, ne bom pustil motiti! Jutri grem po ograjo (višina 2m) in veselo na delo! Da Kala dobi prostor ki bo samo njen!