Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911434

ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4680 : 09 Marec 2008, 19:38:17
Medvedek, saj veš kakšno vreme je bilo v petek, tako da smo kar naprej trepetali pred dežjem! :-\
Aska, tudi ko bo povsem odrasla in bo imela polno težo, to ne bi smelo predstavljati velikega problema zame, sicer pa imaš prav, ampak upam, da b o v torek bolje! ;D
Maja, sem videl posnetek kolesarjenja in zanima me po kateri štajerski cesti sta se vozili? ???
Samo cene so pa res navite, ampak je pa dejstvo, da se je vse podražilo odkar imamo € in včasih smo rekli tolar gor ali dol, danes pa € gor ali dol, razlika pa je velika! >:(



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4681 : 09 Marec 2008, 19:42:02
Hehe, po ptujskih stranskih cestah.  ;D
Mave ravno tak super 7km krog okoli tamkajšnjih vasi. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4682 : 09 Marec 2008, 19:48:31
Ja, sem sedajle ravnokar še enkrat gledal pa tako lepo piše PTUJ, ampak prvič je pač prvič, nisi najbolj pozorn na malenkosti! ::) Sem komaj čakal da vidim, kako vama gre in potem sva z zaročenko ugotavljala, kaj bi se zgodilo, če bi slučajno kakšen zajec smuknil preko ceste, ha,ha,ha, pa bi Maja, na bolniški bila! :P



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4683 : 09 Marec 2008, 19:51:07
Haha, ne ne bi. Se nama je že zgodilo ravno na tej cesti da so srne šle čez cesto.
Ni panike, malo pozdignem glas pa je, pa tudi kolo ima dobre zavore! ;)
Tudi mačke, pse redno srečujeve na tej lokaciji.
Na srečo Živa bolj uživa v teku kot da bi jo zanimale ostale živali.

No edino pse hoče ponavadi povohati in pozdraviti. :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4684 : 10 Marec 2008, 08:31:02
No tole je pa zmagovalec na Cruftsu med SH:

http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2008&GroupID=WOR&ScheduleID=102#2008_SIH_BOB.jpg

Kljub temu da mi je pesjan zanimiv z barvnega stalušča, pa mi vizuelno ne potegne, res pa je tudi da zna biti ocenjevanje po slikah zelo nehvaležno delo, saj lahko pesjan v živo zgleda boljše. Glede na dlako sodeč jo je ali ravno zamenjal ali pa je bolj med onimi ki jih njihovi lastniki preveč izčešejo ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4685 : 10 Marec 2008, 13:16:55
No tole je pa zmagovalec na Cruftsu med SH:

Jao, pa kam to pelje, AM je videt kot Husky, Husky je pa kot ena polarna lisička  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4686 : 10 Marec 2008, 14:13:33
Tale husky tudi meni ni všeč, ker ima malo dlake :), mi je tokrat za spremembo veliko bolj všeč AM. Je pa res, da je iz slik težko soditi, ker tale AM izgleda nizek.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4687 : 10 Marec 2008, 14:19:09
Tudi meni ni preveč všeč, pravzaprav se mi te čisto svetle sorte ne ,,uležejo,,! :-\
So v tistem leglu imeli še enega samčka, ki je bil ravno tako svetle barve in čeprav sem hotel imeti samca, sem se raje odločil za sestrico, ki jo danes poznamo pod imenom Kala, ampak sto ljudi sto okusov!! ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4688 : 10 Marec 2008, 14:32:42
Ja hvala bogu Švist , tako da nimamo vsi podobnih  :o :P. Čeprav meni je zelo odvisno od maske. Ta je odločilna, če izbiram glede na lepoto. Pa samičke so mi načeloma lepše, ker so bolj drobcene.

Recimo tale mi je božanski - tako barva kot maska:

http://www.huskycolors.com/images/red/RedWotan.jpg


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4689 : 10 Marec 2008, 14:35:00
Ne soditi iz slik je zelo nehvaležno delo ker večinoma psi zgledajo bolje ali pa tudi slabše ;) ampak glede na to da da angleži bolj padajo na work line je zgleda pesjan iz te linije in ne show


Tjasha

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #4690 : 10 Marec 2008, 16:25:33
No, pa sem mela navsezadnje le prav glede huskyev z dajšo dlako:  ::)
http://www.huskycolors.com/wooly.html



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4691 : 11 Marec 2008, 07:17:52
Ja, samo nad slikami piše, da se taki naj ne bi vzrejali, da niso za razstave in da jih daljša dlaka otežuje pri delu.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4692 : 11 Marec 2008, 08:16:48
Citiraj
No glede SH z dolgo dlako, da obstajajo - to je wooly tip dlake, ki pa ni zaželjen pri pasmi in je v primeru psa s papirji tudi razlog zakaj ima pes notri zapisano da ni za vzrejo; http://www.huskycolors.com/wooly.html je pa tudi zelo redek pojav in vzreditelji pazijo na to da se le ta tip dlake ne pojavlja pri pasmi, vendar pa se kdaj pa kdaj le, če sta oba starša nosilca recesivnega gena za ta tip dlake.

O tem sem jaz pisala že nekaj postov nazaj, takega SH boš zelo težko dobila, ker vzreditelji ki nekaj dajo na to da so pravi vzreditelji in ki delajo v dobrobit pasme, zelo pazijo da do tega le ni bi prišlo pri paritvenih kombinacijah, ki si jih zamislijo. Poleg tega kot sem že zgoraj omenila je za njih vzreja naprej prepovedana, poleg tega pa še ni primeren za delo za katerega je bila ta pasma pred stoletji vzgajana ;)


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4693 : 11 Marec 2008, 13:01:01
Samo, so pa luštkani, meni je še posebej všeč Boris pa Maverick, ampak z vidika vzreje je pač tako kot je in so pač ,,škotski,, SH-ji nezaželeni, kar pa ne pomeni, da jih ljubitelji ne morejo imeti!! ;)
Trenutno pri nas močno dežuje, Kala pa leži na zelenici in obdeluje eno mesnato kost, ki si jo je pred časom zakopala za hude čase! Ne vem, ali bi jo moral napoditi noter, ali jo lahko pustim na dežju, mrzlo pa ni kaj preveč, ker imamo celih 8 stopinj?! :'( ???
Kaj pravite? :(



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4694 : 11 Marec 2008, 13:30:52
Zakaj pa ne daš psu nič za jest, da si mora reva po največjem dežju iskat kosti po vrtu  >:D
Psičko lepo pripelji notr, najprej z brisačko obrisat, potem sfenirat, ne pozabi uredit krempeljčkov, lepo ji postlat na kavču naj gleda TV, medtem ko boš ti šel v trgovino po kilo klobas zanjo :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4695 : 11 Marec 2008, 13:37:34
Švist ni problem v tem da jih ljubitelji ne bi smeli ali mogli imeti, čeprav so bolj redkli glede na to da morata biti oba starša prenašalca recesivnega gena za ta tip dlake, je pa res da so ti psi za vzrejo nezažljeni. Je pa veliko ljubiteljev ki bi ta tip SH kljub vzrejni prepovedi parili naprej ko so pa njihovi pesjani tolk luštni in bodo mladički pravi cukri ::) Nihče od njih pa ne pomisli kako škodo s tem dela pasmi sami, včasih človeška nečimrnost nima meja ko se spomni da mora koga ali kaj polepšati ::) ;)

So meni tudi čist simpatični ampak za vzrejo pač niso, če je bila ena pasma zasnovana za točno določeno zadevo, jo pustimo tako ne pa dajo nekaj polepšujemo in jo želimo spreminjati, vzdržujmo visok nivo zdravja pasma, same njene karakteristike pa ne spreminjajmo, ker ko to 1x naredimo imamo samo lušten kalup, pasma sama pa je zgubila svoje bistvo. Ljudje smo ogromno pasem pokvarili v imenu svoje nečmrnosti ;)

SH ni samo luštna zunanjost, skupaj z njegovo zunanjostjo je potrebno vzeti v zakup še njegov karakter, neizmerno željo in ljubezen do teka, lovski duh, trmo, "samostojnost", pamet ki jo z veseljem izkorišča predvsem za lastne koristi, ki vedno temeljito premisli če se mu nekaj splača, rovokopaštvo, temperamentnost, če nekoga pač privlači samo njegov zunanjost na njegove druge karakteristike pa pozablja to ni pasma zanj. Zame SH brez vsega tega ni SH ampak samo lepa lupina, ki spominja na SH, zato naj ostane tak kakršen je še zelo dolgo :D In ni mi všeč da nekateri vzreditelji želijo omiliti določene lastnosti pri SH :-\

Kost ji pusti, jo pa vseeno poteraj notri, da si mala ne prehladi ledvic in mehurja, glede dežja sicere ne verjamem da ji pride do kože, vsaj mojemu tudi v njavečjem nalivu na sprehodu ne, vendar pa kljub temu da mogoče ozračje ni ne vem kako mrzlo, tla le niso toliko topla ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4696 : 11 Marec 2008, 13:56:21
Do sedaj sploh nisem vedel, da obstajajo dolgodlaki Huskyi, sem mislil, da je to napaka samo pri AM-jih, pri katerih mislim da dlaka ne sme bit daljša od 5cm  :-\
Ali lahko poveš kaj več o tem recesivnem genu ( kaj to sploh pomeni  ???)
V standardu za AM-je piše, da dlaka ne sme biti predolga ker je to resna napaka, saj bi jih sneg ki se prijema predolge dlake, oviral pri delu v njihovem naravnem okolju.

Jaz bi za pse polarne pasme uvedel obvezen delovni izpit, ker mislim, da se preveč vzreja samo na lepoto in se posledično na ta način "kvari" pasma in njen prvotni namen  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4697 : 11 Marec 2008, 14:03:43
Švist lepo jo obrisši in naj se posuši notri :). Mislim, da je premoči ne, ampak jaz vedno nekaj paničarim, če je mokra in jo mam notri na suhem.

No Kaskae moja je ravno v soboto imela en ornk šiht  :P (je vlekla nečaka na sankah). Smo se prav zabavali. Tako, da če je volja se ima razstavno linijo, ki je občasno tudi blue collar worker  :P :P :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4698 : 11 Marec 2008, 14:06:38
Kaskae ti bom popoldne malo več o tem povedala, ker moram priznam malo "plonkati" da ti nam kake neumnosti natvezla tukaj, nažalost v tem še nisem toliko domača, bolj jasno bi o tem Maja 01 znala bolj natančno povedat, jo bom prosila malo da se tukaj oglasi.

Barb tvoja Albica je kljub temu da je show psička prava SH z vsemi karakteristikami ki jim pripadajo ;), se pa že najdejo SH ki sicer po zunanjosti spominjajo na samo pasmo, po karakterju se pa zdi kot da je nekaj čisto tretjega ::)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #4699 : 11 Marec 2008, 14:11:17
Jaz bi za pse polarne pasme uvedel obvezen delovni izpit, ker mislim, da se preveč vzreja samo na lepoto in se posledično na ta način "kvari" pasma in njen prvotni namen  8)
Hehe, kaj bi pa ta izpit obsegal? :) Za samojede samostojen odhod s severnimi jeleni na pašnike, obrambo pred medvedi in nato varen povratek v naselbino? Spanje v kočah, gretje ljudi, varstvo otrok? :P ;)

Drugače pa se to dogaja pri vseh pasmah ... :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4700 : 11 Marec 2008, 14:26:41
No Kaskae moja je ravno v soboto imela en ornk šiht  :P (je vlekla nečaka na sankah). Smo se prav zabavali. Tako, da če je volja se ima razstavno linijo, ki je občasno tudi blue collar worker  :P :P :P.

A je bilo takole kot na tem filmčku  ???
Jaz komaj čakam, da naša Katarinca malo zraste  :)

KLIK za filmček  ;)

Hehe, kaj bi pa ta izpit obsegal? :) Za samojede samostojen odhod s severnimi jeleni na pašnike, obrambo pred medvedi in nato varen povratek v naselbino? Spanje v kočah, gretje ljudi, varstvo otrok? :P ;)

Drugače pa se to dogaja pri vseh pasmah ... :-\

Samoyed in obramba pred medvedom ???  Ta je pa dobra :D

Sammy, najbolš da ustanovimo eno komisijo, v kateri se bomo dogovorili kako in kaj okrog izpitov  :D

Skandinavci menda imajo obvezne delovne izpite za AM in SH, za Samoyede pa ne  vem  :-\

Pa še tole za vse, ki bi vas utegnilo zanimat :
Na Švedskem se je včeraj začela dirka čistokrvnih polarnih pasem, med njimi so tudi dve ekipe Samoyed-ov  ;)
Polardistans 2008

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #4701 : 11 Marec 2008, 14:38:27
Samoyed in obramba pred medvedom ???  Ta je pa dobra :D
Saj vem da je težko verjeti ...

Skandinavci menda imajo obvezne delovne izpite za AM in SH, za Samoyede pa ne  vem  :-\
Kaj pa obsegajo?

Pa še tole za vse, ki bi vas utegnilo zanimat :
Na Švedskem se je včeraj začela dirka čistokrvnih polarnih pasem, med njimi so tudi dve ekipe Samoyed-ov  ;)
Polardistans 2008
Zanimivo!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4702 : 11 Marec 2008, 14:48:13
Ne Kaskae na žalost nimam takih sank, smo imeli kar navadne. Pa tudi prog ni ravno takih :(.

Tkole je mene lani vlekla, no samo iz klanca dol sva noreli

-

pa prosim brez smeha, ker se taka stara koza kot jaz spravi sankat  :D.

Bom dala slike gor, upam da čimprej pa boste videli.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4703 : 11 Marec 2008, 15:09:05
Hm... Moje bi na izpitu naredile nekako takole:
čiščenje smeti okrog in v bivališčih 10,
umivanje posranih dojenčkov 10,
gretje prezeblih lastnikov: 8-10 (nekatere si pri tem opravilu vzamejo preveč prostora, zato odbitek),
ribarjenje: Alica 6, ostale 0,
lovljenje (živih) ptičev: Lana in Brina za silo, ostale 0,
lovljenje drobnih živalic: Beti 8, ostale za silo, DaisY 0
opozorilo na medveda: 10
preganjanje medveda: 0  (verjetno)
paša jelenov: Lana mogoče za silo, beti tudi mogoče, ostale čista 0 (glede tega zgleda precej obetavna tamala)
PS če nimaš jelenov lahko vzameš konje
nošenje tovora: bi šlo za silo
vleka česarkoli: 5 (navzdol ja, navzgor pa ne)....

Sicer pa ponekod imajo klube za delovne samojede, ki si nabirajo točke v različnih disciplinah - čim več disciplin tem bolje, saj naj bi prav vsestranskost največ pomenila. Večinoma upoštevajo: nošenje tovora, vleko sani ali karkoli že, vleko težkega tovora, pašo (ovac), pa še bi se kaj našlo. Agility, obidience, reševanje ipd pa ponavadi prinaša manj točk.

Dolgodlaki huskiji zgledajo kot križanci s samojedi. Meni niso ne vem kako všeč. Dolga dlaka sama po sebi jih sicer ne bi smela ovirati, ampak verjetno je ovira slaba kvaliteta (volnata dlaka se vozla in premoči)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4704 : 11 Marec 2008, 15:25:05
joj sem se nasmejala temu zadnjemu postu.
Jaz za svojo lahko rečem le takole:

- vse kar bi imelo karkoli veze s hrano - 10+
- vleka - prvih par km 10, potem pa 5
- lovljenje miši, krtov, voluharjev - 7
- lovljenje mačk - 5
- lovljenje česarkoli drugega - nismo sprobali, nakazuje že, da bitekla recimo za srno
- opozarjanje na karkoli - 7 (manjka glas  :P)
- gretje lastnikov - 3
- izležavanje v stanovanju - 10

Ne vem pa kako je mišljeno nošenje tovora - na sebi? Mislim, da malo bi šlo :).

Satinka a si še ziher, da mam tisto pravo verzijo huskyja?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4705 : 11 Marec 2008, 15:43:32
Alba, če si pripeljala domov cele sanke, potem je še kar vredu, ko sva se z mulcom pred časom sankala, sem sanke razbil, sebe pa skoraj, mali pa se je smejal tako, da je komaj do sape prišel, Kala pa je potem tiste polamane domov vlekla, in  to je pa res grozno, ko se en tak star cepec spravi na sanke! :( Ampak ni ga čez dobro sankanje, čeprav rad smučam!! :P Tako, da naj ti ne bo nerodno!? :P
Povedati pa moram, da mala nima nobenega interesa, da bi prišla noter! :-* Sedaj jo bom pa res moral obrisat pa gremo na ,,predavanje,,! :o Ampak me je groza, ker je usrana (oprostite izrazu) da to ne moreš verjet!! :'( :(



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4706 : 11 Marec 2008, 15:55:54
Ja Švist sanke so seveda še cele, mene nekako še zdržijo, če bi šla pa še z nekom skupaj, bi pa razpadle :).

Jz se tud rada sankam, čeprav redno smučam. Bolj mi je všeč.

Enkrat bi rada sporbala vleko na gumi haha.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4707 : 11 Marec 2008, 16:01:18
Sem, sem  :D, samo ti dobro poglej svojo  >:D v očke pa boš vidla da je čisto taprava polarka, kljub poležavanj se tvoja hitro iz lenuščka prelevi v lovko :o :D :P  Aja pa pri mačkah si ji dala veliko premalo točk, bi jih ona z veseljem bolj zagnano lovila, če je nebi vestna lastnica ovirala :D ;) In glede na to da se spomnim kako je zaštartala za zajčkom na Mengškem polju in kako jo konjčki mučijo, sem prepričana da bi se z veseljem zapodila tudi za kako srnico ;)

Moj bi se na testu odrezal sledeče:

- vse kar bi imelo karkoli veze s hrano: 4-6 (samo tisto kar je dobro za njegovo rit) ::)
- vleka: 10+
- lovljenje miši, krtov, voluharjev: 10+
- lovljenje mačk: 10+
- lovljenje česarkoli drugega: 10+
- opozarjanje na karkoli: 5 (bi nakazal samo s pozornostjo) :D
- gretje lastnikov: 8 (odbitek zato ker si na koncu prilasti celoten kavč za plačilo  >:D :D :P)
- izležavanje v stanovanju: 7-8
- čiščenje smeti okrog in v bivališčih: 0 (je preveč fin :D ::))
- umivanje posranih dojenčkov: 0 (razen če bi po čem dobrem dišali :D)
- ribarjenje: 0 (nismo ravno ljubitelji vodnih športov :P :D)
- lovljenje (živih) ptičev: 4-5, 10 (če gre za kako domačo perjad)
- lovljenje drobnih živalic: 0 (mu niso zanimive)
- opozorilo na medveda: 8-9 (seveda brez laježa, mogoče s kakim cviljenjem oz. mrmljanjem ::))
- preganjanje medveda: 9 (že zaradi tega ker bi ga zanimalo kaj je to) ::)
- paša jelenov: 0 (on bi jih prej videl kot večerjo >:D)
- če nimaš jelenov lahko vzameš konje: 0 (jih enači z srnadjo ::) :o :D)
- nošenje tovora: bi šlo za silo


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4708 : 11 Marec 2008, 16:35:29
Moj bi se na testu odrezal sledeče:

- vse kar bi imelo karkoli veze s hrano: 4-6 (samo tisto kar je dobro za njegovo rit) ::)
- vleka: 10+
- lovljenje miši, krtov, voluharjev: 10+
- lovljenje mačk: 10+
- lovljenje česarkoli drugega: 10+
- opozarjanje na karkoli: 5 (bi nakazal samo s pozornostjo) :D
- gretje lastnikov: 8 (odbitek zato ker si na koncu prilasti celoten kavč za plačilo  >:D :D :P)
- izležavanje v stanovanju: 7-8
- čiščenje smeti okrog in v bivališčih: 0 (je preveč fin :D ::))
- umivanje posranih dojenčkov: 0 (razen če bi po čem dobrem dišali :D)
- ribarjenje: 0 (nismo ravno ljubitelji vodnih športov :P :D)
- lovljenje (živih) ptičev: 4-5, 10 (če gre za kako domačo perjad)
- lovljenje drobnih živalic: 0 (mu niso zanimive)
- opozorilo na medveda: 8-9 (seveda brez laježa, mogoče s kakim cviljenjem oz. mrmljanjem ::))
- preganjanje medveda: 9 (že zaradi tega ker bi ga zanimalo kaj je to) ::)
- paša jelenov: 0 (on bi jih prej videl kot večerjo >:D)
- če nimaš jelenov lahko vzameš konje: 0 (jih enači z srnadjo ::) :o :D)
- nošenje tovora: bi šlo za silo


Hmmm,  90 točk od možnih 180
Mislim da bosta imela popravca  :D  in to v 2.roku,  1. ne pride v poštev :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4709 : 11 Marec 2008, 19:05:30
Veš kaskae, namesto na kavč s klobaso v naročju :'(, sem jo raje peljal na poligon in namesto televizije je dobila zvrhano mero ,,poleg,, in ,,sedi,, >:D tako, da je bila potem lepo utrujena in ,,sita,,vsega skupaj :-X in ko sva malo prej prišla domov, je planila najprej k vodi :P potem pa je nisem rabil posebej prigovarjati, da je šla k nočnemu počitku! :-X