Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911510

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4860 : 03 April 2008, 21:34:55
Švist na žalost tukaj ti pa ne morem pomagati, se pa podpišem pod Albin post ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4861 : 03 April 2008, 21:40:13
ŠVIST, čisto odvisno od psice do psice koliko časa traja krvavitev. Ponavadi traja pri naši recimo 5 dni, včasih več...
Zakaj pa sploh izpostavljaš možnost, da bi se psica uspešno parila? Saj je nimaš namena pariti a ne?

Zakaj si ne prebereš kakšne literature?

Preberi si tole:
''Gonitev psičke

Prav gonitev je bržkone najpomembnejši vzrok za pomisleke, ko se ljudje odločajo za psico. Zato je prav, da vemo, kako gonitev sploh poteka. Psica, ki se goni, oddaja vonj in samci ga zaznajo tudi na več kilometrov. Prav se, kar je mogoče, storijo, da bi bili »zraven«. Vsaj v začetku gonitve pa se psica brani samcev.

Psica ima prvo gonitev med 7. in 14. mesecem starosti. Pri tem je odločilna velikost psice; psice manjše rasti imajo gonitev veliko prej kot večje.

Prva gonitev ponavadi ni tako izrazita kot poznejše. Sicer ima večina psic po dve gonitvi na leto (le ena gonitev je, denimo, pri basenjijih) in vsaka traja po tri tedne. Gonitev delimo na tri faze. Prvi devet dni govorimo o tako imenovani predgonitvi (proestrus). V tej fazi lahko opazimo, da se psici poveča zunanje spolovilo, samci pa se že začno »zanimati« zanjo. Mnoge psice že v predgonitvi spremenijo vedenje, izraziteje pa med gonitvijo: so mirnejše, lahko tudi malce muhaste, začnejo markirati (pogosto spuščanje manjše količine urina), zmanjša se jim tek in rade se potepajo. V tem fiziološkem stanju psički ne smete zameriti, če je kdaj pa kdaj svojeglava in bolj občutljiva. Tudi najbolj ubogljiva in vodljiva psička se lahko spremeni v potepuha in je zato bolje, da je na sprehodu pripeta na povodcu. Čeprav je sicer zelo ješča, se ji v tem stanju ne morete prikupiti niti s priboljškom, saj se ji tudi veselje do hrane zmanjša.

V obdobju predgonitve psica samce sicer še odganja, proti koncu pa ne več - vse bolj se zanima zanje. V obdobju krvavitve se začne obdobje gonitve, psica začne krvaveti, kot temu pravimo. Najprej zelo malo, pozneje pa se iz nožnice izloča vse več sluzastega, s krvjo pomešanega izcedka. Kapljicam krvi po hiši se brez večjih težav rešimo tako, da psički namestimo posebne hlačke, ki jih v različnih velikostih lahko dobimo v trgovinah za živali. V drugi fazi, ko nastopi prava gonitev (estrus), potujejo jajčne celice iz jajčnika v jajcevod, kjer pride do oploditve, če se psica seveda spari. Prava gonitev traja od 8 do 10 dni. V tem obdobju se zunanje spolovilo še bolj poveča, pa tudi izcedka je nekaj več.

Kritično obdobje, ko lahko pride do oploditve, se ponavadi začne deveti dan po začetku krvavitve, izcedek pa postaja svetlejši. Psica je pripravljena na paritev, samci postajajo zelo vsiljivi, težko jih je odgnati. Še najbolje storimo, da psico peljemo na sprehod v avtomobilu, in to na kraj, kjer ni samcev, predvsem pa pazimo, da psica ne urinira okoli hiše, saj vonj po urinu zelo privlači ljubezni željne samce. Nevarno je tudi, da psica »uide«, kar se lahko zgodi tudi petnajst in več dni po začetku krvavitve.

Končno pride do obdobja po gonitvi (metestrus), ko se začno stvari umirjati. Krvavitev pojenjuje, zunanje spolovilo pa se začne zmanjševati. Normalizira se tudi vedenje in vsi skrbniki psic si oddahnemo – za pol leta, ko se zadeva ponovi.''
>VIR<

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4862 : 03 April 2008, 21:43:07
Glede tega kdaj psica lahko zanosi, malo bolj strokovna razlaga...

''Pri psicah je jajčna celica na oploditev pripravljena 48 ur po ovulaciji. Optimalni čas parjenja pa lahko določamo na 4 načine. Opazovanje zunanjih znakov / obnašanje psičke, psička naj bi namreč v obdobju ovulacije sprejemala samce, vendar samo z opazovanjem zunanjih znakov ne moremo predvideti optimalnega časa parjenja. Rejci se zelo radi poslužujejo empirične metode pri kateri parijo psičke 12 -14 dni po začetku proestrusa se pravi 12 -14 dni po krvavitvi, vendar je ta metoda uspešna le pri psicah, ki ovulirajo 12 dni po začetku krvavitve, psičke pa kot vemo ovulirajo lahko od 5 – 30 dni po proestrusu. Druga metoda je citologija vaginalne sluznice s pomočjo katere lahko določimo hormonalno stanje, ki se odraža s spremembo celic na vaginalni sluznici. Tretji način je vaginoskopija, pri kateri ugotovimo nabreklost in nagubanost vaginalne sluzince, ter zadnja metoda, merjenje koncentracije progesterona (spolni hormon) v krvi. Kot vidite določanje optimalnega časa gonitve ni mačji kašelj in se ga rejci lotevajo zelo resno in sistematsko. Priporočam, da se pred parjenjem posvetujete z veterinarjem ali za nasvet prosite kakšnega izkušenega rejca.''
>VIR<

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4863 : 05 April 2008, 00:08:03
Ekola za une ki imajo neumorne tekače za žogicami na strani 2 video 4video z naslovom Dog plays fetch with robot
LINK


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4864 : 05 April 2008, 19:18:34
Najbrž si mislila tega KLIK  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4865 : 05 April 2008, 19:26:16
Kaskae tudi tvoj link ni direkten ;) Satin je lepo napisala na kateri strani ipd. Sem si ga že pogledala ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4866 : 05 April 2008, 19:44:32
Kaskae tudi tvoj link ni direkten ;) Satin je lepo napisala na kateri strani ipd. Sem si ga že pogledala ;)

Aska, jaz sem nezmotljiv, link je direkten samo počakat je treba, da gre reklama skozi, preveri še enkrat  :P

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4867 : 05 April 2008, 19:49:16
Aska, jaz sem nezmotljiv, link je direkten samo počakat je treba, da gre reklama skozi, preveri še enkrat  :P
O pa res :D Ti ti reklame :-\


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4868 : 05 April 2008, 21:28:01
Kaskae hvala ;) Tega sem mislila ja ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #4869 : 05 April 2008, 21:58:10
A si predstavljate, da vam en SH ali pa AM 10000x prinese žogico  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4870 : 05 April 2008, 22:07:35
Mojga že ne  :D, čeprav me je moj bučman danes totalno presenetu :o 8)


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #4871 : 06 April 2008, 11:56:58
Tak sem vleko :)

Tak sem počivo po vlečenju:)

Tak sem zajčeka voho :)

Tak pa sem spal potem :)




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4872 : 06 April 2008, 19:30:12
Joj m3dv3d3k prav preveč so podobni teli naši peskoti.

Alba prinese žogico prav ene 20 krat potem se pa konča.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #4873 : 06 April 2008, 21:44:11
Po čem podobni? če misliš po tem da je zajce vohal pa bil nonstop zraven zajčnika, no ne nonstop, pri ennih drugih vratih so bile race not zaprte, pa je bil na relaciji od zajčnikov do rac.... :) V 4ih urah kaj smo delali  na vrtu, pomoje ni vse skupaj 15 minut bil pri miru :) zato pa ima danes posledice, celi da je bil mir :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4874 : 07 April 2008, 08:13:47
Ja predvsem na to, pa celo na stil lenuharjenja  :o.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #4875 : 07 April 2008, 11:44:19
Gal je pa včeraj plaval v morju in se v slani vodi in potem na suhi travi znebil kr dobršnega dela odvečne dlake.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4876 : 07 April 2008, 12:16:14
Vau nebivedu pri nas ni šla pod nobenim pogojem v morje lani, medtem ko v jezeru z veseljem plava :). Dlake pa očitno še ne misli menjati :(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


malena3

  • Gost
Odgovori #4877 : 08 April 2008, 07:49:21
Ah, pri nas pa izgublam živce z dlako. Sicer je z uporabo oljo malo boljše, ampak ga vsak drugi dan prečešem in je kar nadležno ja. Predvsem ker ga prečešem, greva na sprehod, potem pa se valja po travi in ko skoči pokonci, izgleda ko nek zanemarjen pes.

Da ne omenjam kako svinjarijo ima v pesjaku od tega dežja in slabega vremena. Same tace po fasadi in prekopan pesjak. Čakam na lepše vreme da naredim čistilno akcijo pesjaka.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4878 : 08 April 2008, 07:50:14
Malena katero olje pa uporabljaš?


malena3

  • Gost
Odgovori #4879 : 08 April 2008, 07:51:10
No, dej mi pomagaj, tvoj nasvet? :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4880 : 08 April 2008, 07:59:55
A Mirra Coat?! Sicer smo pri nas večinoma vso dlako že zamenjali jupiiii ;D, samo ša zadnja plat nam dela malo težav ::) Malena zgleda da je tvoj v največem šusu menjanja dlake, takrat je tudi moj zgledu kot da ga najman že pol leta nismo počesali, pa je bil 5 min pred sprehodom sčesan in opedenan ::) ;) Da sploh ne omenjam da ga si ga smel samo na lahno božat, ker če si že bolj konkretno pobožal je dlaka kar frlela od njega ::) :-X :D

Nam olje sicer ustreza, če pa imaš občutek da Kalu ne, probaj še tega http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=38&products_id=191

Drugače pa sej veš česanje, česanje in še 1x česanje... :D




malena3

  • Gost
Odgovori #4881 : 08 April 2008, 08:41:37
Ja, Mirra Coat. Zmer si ne morem zapomniti.

Bom pogledala Satin, hvala za link.

Nekej me zanima, sej mogoče samo paničarim, ampak med tačkami sem opazila malo rdeče barve, ali je to normalno?



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4882 : 08 April 2008, 08:49:53
Preglej tačko če se mu je slučajno kaj notri ujelo med dlako ali pa zapičilo, pa opazuj ga malo če si jo kaj bolj liže, lahko pa je prišlo samo do trenutne obarvanosti zaradi vremena in blata ;)

Saj sem tudi jaz potrebovala kar nekaj časa da sem si zapomnila :D

Sej vesta kako velja da gre z leti moškim vse bolj na otročje, no to velja tudi za mojega psa ::) :D Pesjan ki je v celem svojem življenju sicer dobil kar nekaj igrač porajtal pa samo eno piskajočega ježka, se mi je zdaj pri 9 letih začel igrati :o, dokazno gradivo v sledečih dneh :D, tako da sem zdaj v iskanju igračke ampak ker vem da še vedno vse niso in, moram orenk premisliti da ne bom brcnila v temo :D ::) Ampak za prvo silo so pa plastične steklenice čist kul :D :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4883 : 08 April 2008, 09:05:00
Pri nas je imela enkrat rahlo rdečo in na otip malce bolečo blazinico, ampak je potem v nekaj dneh minilo. poskusi malo preveriti, da ni kaj tam. Nama na srečo ni bilo treba k vetu, si je pa tiste nekaj dni zelo lizala tisto blazinico.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


malena3

  • Gost
Odgovori #4884 : 08 April 2008, 09:28:08
Ja, to sem že gledala, ampak izgleda kot neka obarvanost, brez kake poškodbe. Glede na to, da more vse vogale in jarške prekopati, nebi bilo nič čudnega. Bomo imeli danes domači zdravniški pregled. :)

Satin, a Larsko se pa kar igra? Sej veš kako pravijo, v moških se vedno skriva otročja plat :D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4885 : 08 April 2008, 09:43:03
Ja Larsko je odkril čare igre :D ;), me je v soboto oskoraj na rit vrglo od presenečenja in ko že misliš da svojega pesjana poznaš v dno dušo, pa te pobalin preseneti :D  :o Jah no sej počasi bi se pa res že lahko privadila da imam enga tazga special frika doma :D

Mogoče ga je pa zbodlo to ko sem mu rekla da je on moja razvajen starina :D :P, pa se je takoj potrudil me postaviti na laž :D ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4886 : 08 April 2008, 10:01:46
malena3 tudi pri Albi je tako izgledalo, brez kakšne koli poškodbe. malo mu umivaj, pa opazuj.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4887 : 14 April 2008, 20:29:39
Pišuka, tudi moja punca še ne misli menjati dlake!! ??? Sem danes po šoli krtačil kot zmešan, pa skoraj nič ni spustila, je pa taka kot mali Gizmo (gremlinček), tako mehka in puhasta! ;)
Kako kaj napredujejo pogovori okrog srečanja?? :(



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #4888 : 15 April 2008, 08:14:36
Ja vidim, da so malo zamrli - dejmo določiti datum - z malo sreče ko bo lepo vreme :). Midve prideva kamorkoli :).

Pri nas minimalno menjamo dlako :). Sva pa včeraj preizkusili elastični povodec za tek in je super. Obe sva bili malo bolj utrujeni kot po navadi  :o. Alba ker je malo vlekla mojo težo, jaz pa ker sem morala malo hitreje šibati.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #4889 : 15 April 2008, 08:27:27
Mi smo pa imeli prvi prison braek doma :-[

verjetno je šel malo sosedu travnik prekopat, ker so lukne kar pogoste :) največjo pa je skopal ko je hoto nazaj verjetno :)

Zjutraj ga je pa mama na srečo na dvorišču našla :)