Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911683

kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #5310 : 20 November 2008, 14:01:44
Bravo Satinka, končno en realen opis  karakterja :D
Jaz bi samo še dodal, da kdor je pripravljen sprejeti vse to in je temu tudi kos, se ima potem super s takim psom, ali dvemi, ali tremi, ali....... :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5311 : 20 November 2008, 14:08:14
Točno tako. Prekleto dobro se moraš zavedati kakšne sorte pes je SH, predno ga vzameš k sebi domov.

Drugače pa odkrito povedano jaz zelooooo uživam z njo :), ampak da bi imela pa tri take vragce doma, pa ne vem, če bi folgala. Bi rabila eno dolgo stezo za vleko za poleti in pozimi :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5312 : 20 November 2008, 15:15:25
Kaskae ne vem zakaj bi kaj zavijala v celofan, javno priznam da bi mi bilo veliko bolj všeč če pasma ne bi bila tako popularna kot je, meni bi bilo čisto bolj všeč če bi bila polmanj popularna kot je >:D Obožujem jih in v mojem življenju bo vsaj en njihov predstavnik dokler bodo takšni kot so jih stoletja brusila v polarni diamant. Jaz v njh vidim več kot samo lepega medvedka s plavimi očkami ali pa pisanimi ::) :D In ja meni njihov "hevy" karakter ustreza, lahko rečem da mi je pisan na kožo. Tisti moment ko bo pasma izgubila tisti svoj "divji" bit, bom jaz ostala pri lepih spominih ;)

Pa še nekaj bi omenila, sem mislila da bosta Alba in Majchy pa sta punci zgleda spregledali :D >:D Husky potrebuje enako aktivnost čez celo leto oz vse letne čase in ne samo pozimi. Njihov življenski ritem se ne spreminja dosti :D Seveda lahko čez zimo športate čez spomlad in poletje se greste pa couch potato, no trgovci s pohištvom in kakim gradbenim materialom vas bodo zelo veseli :D >:D ;), medtem ko vi najbrž ne boste tako veseli z izdelki ki vam jih bo pustil husky :D :P Husky ki svoje energije ne skuri, jo potem skuri v uničevalskem pohodu. Aktivnost se pač samo prilagodi času, torej v poletnih vročih dneh se prestavi na zgodnja jutra ali pozno v noč ;) Sicer pa bosta Alba in Majchy že sami povedali kako to gre, mi smo namreč zaradi zdravstvenega stanja morali omejiti aktivnost, pa vendar še vedno norimo po vrtu ali na sprehodu dokler mu stanje to dopušča potem pa maklce bolj lagano naprej :D ;) 8)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5313 : 20 November 2008, 15:30:38
Ja glede športne aktivnosti je pač tko, da je treba v mrazu, vročini, snežnem metežu - jaz naredim izjemo le v dežju, biti enako aktiven. Pri nas je bilo na začetku morda malo uničevnaj dekic in podobnega, zdaj pa jo očitno dosti 'zgoniva' in tega enostavno ni več. Največ kar naredi je, da poskuša skopati kako luknjo pod ograjo, če se tam slučajno kake miši sprehajajo. Pa še to ima omejeno zaradi betona.
Po večini jim ne zadostuje sprehod za naprimer 1 uro dopoldan in popoldan. Treba je vsaj enkrat na dan ali tečt še boljše pa s kolesom ali rolerji na daljšo razdaljo. Mi hodimo nekje 10km s kolesom, tečemo pa najrajši nekje 6-8 km dnevno. Včasih greva celo raje tečt en za drugim, da preteče alba več.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #5314 : 20 November 2008, 17:00:13
Moramo vedeti tudi, da so vse tiste "slabe" lastnosti, ki se oklepajo naših severnjakov, bile v niti ne tako daljni preteklosti, še kako zaželjene in negovane. Ti psi imajo lovski nagon, ker kot vemo so jih uporabljali tudi za lov. Zasledil sem, da AM-je ponekod še danes uporabljajo za lov na jelene in srnjad. Prav tako moramo vedet, da v arktičnih predelih glih ni hrane v izobilju in če slučajno pride mimo kakšna "večerja" v obliki zajca, ptiča, srne, ali česar koli drugega, se je pač treba potruditi in to tudi ujet, ker kdo ve kdaj bo naslednja priložnost  >:D  Skozi stoletja jim je to pač ostalo v krvi  :-\



Vir slike:   Terra polar kennel

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5315 : 20 November 2008, 17:23:38
Hude fotke Kaskae  :o. Joj naj že zapade sneg, da se greva z Albo sankat :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ajka**

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #5316 : 22 November 2008, 08:50:01
Hey.Sicer nisem tle nevem kdo k ma velik izkušen s to pasmo al pa nasploh s psmi...k provzaprov je ajka moja prva psica ;) Ampak se mi zdi da preden sem jo dobila sem se kr dost pozanimala glede te pasme(moje mnenje pač) ::).Približno eno leto preden smo jo dobil sem začela brskat po knjigah,netu,forumih...pa usak dan sm zjutri ob petih ustajala pa šla najmn na eno urni sprehod,pol pa isto še popoldne pa zvečer..pa tut v šoli sm večkrat predstavla to pasmo..tko da glede karakterja sem že vedla kaj me čaka..Na začetku do približno pol leta smo jo tut spuščal ker je bla kr ubogliva...potem nam je pa ene 2x ušla :)(sicer smo jo pol v roku 1 ure spet ujel..ampak uredu) pol pa pač ni več reagerala na klice k so ji ble lukne za kopat velik bolj pomembne..no potem smo jo pač nehal spuščat zdej pa samo še tečemo,hodmo na sprehode pa se crklamo :P .
Drgač js sm fullll...vesela k jo mam pa d je takšna kot je..zanjo pa tut mislm d ji je pr ns kr ušeč..Vem d je nebomo nikol zapustl pa se bomo potrudl še naprej se čim več z njo ukvarjat.. :)

                                                                                                                             Moje mnenje pač pa oprostite če tle neki smetim... ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5317 : 22 November 2008, 12:21:37
ajka** prosim če se lahko potrudiš pisat bolj slovensko. Z vsemi črkami, ki jih beseda vsebuje in ločili.


Hvala.

Lp, nina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5318 : 22 November 2008, 15:51:42
Današnji 2 fotki Žive:




LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ajka**

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #5319 : 23 November 2008, 08:05:55
ajka** prosim če se lahko potrudiš pisat bolj slovensko. Z vsemi črkami, ki jih beseda vsebuje in ločili.


Hvala.

Lp, nina

Prav,se opravičujem.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5320 : 23 November 2008, 09:05:01
En dokaz, da naše pse zunaj ne zebe - Alba je spala kar na tleh v pesjaku, kljub hiški in odprtih vratih v hišo.



Popoldan pa je na obisk prišel Nik, na žalost imam le dve fotki :(. Več jih ima mi2ni3.

Petra zakaj se nik noče igrati z mano?


Ah daj no Nik

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #5321 : 23 November 2008, 13:11:47
Lepotica!  :-* :-* :-* Mogoče bo pa naslednjič kaj bolje... Upam, da mi uspe še danes nalimat slikce.  ;)



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #5322 : 23 November 2008, 18:02:06
Sliiiikceeee   :D

Alba tuki čičej pa pridna bod, da se boš slikala


Tko ja, pridna


Kok sta luštna!  :-*


Alba ob vodi


Hmmm, a je to en pes???




Pa še ena luštna za konec:








Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5323 : 24 November 2008, 02:03:17
Ojla!
Takole pa izgleda, če pesjana ne zmatraš in ga pustiš samega za 1 uro. >:D


V akciji


Jaz pa uživam!


Pa saj nisem nič takšnega naredil.


Končano preurejanje stanovanja.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5324 : 24 November 2008, 08:17:19
U madonca  :o, tole je pa bilo preurejanje. Ja tole se zgodi, če jih ne utrudiš. upam, da je bil uničen kak starejši kavč  :-\.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5325 : 24 November 2008, 09:04:50
U tole pa je bil najbrž en tak šok :o ;) Si kar mislim kolk sta bila vesela tegale in kolk sta bila zadovoljna z "lepim" karakterjem ;) >:D :D Tudi jaz upam da je bila tole kaka starejša zadeva in sta se ravno namenla preurejat flat, ker drugače se ga je namenil samo en člab vaše družine :D ;) >:D Ampak un nedolžen pogled ala "Kaaaaaaaaaaaaaaj? Sej si reku da ti ni všeč da je treba nooooovga kuuupiiiiit! :o :D" je pa ful hud :D >:D

Barb luštne fotke, ej kdaj mi misliš slikce poslat, Majch jih boš ti tud kaj poslala od Živice lahko je tud Phibi gor  ;) :D  Ajde ajde zmigajte se bejbi  :D ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5326 : 24 November 2008, 09:10:57
Pa še nekaj bi omenila, sem mislila da bosta Alba in Majchy pa sta punci zgleda spregledali :D >:D Husky potrebuje enako aktivnost čez celo leto oz vse letne čase in ne samo pozimi.  Sicer pa bosta Alba in Majchy že sami povedali kako to gre...

Posledica tega ko greš s huskyjem poleti na rolerje je pa to da te folk čudn gleda, pa ti reče, če bi rada da mi psa kap zadane.  :D :D :D
Jeah right.  ;D

Barb luštne fotke, ej kdaj mi misliš slikce poslat, Majch jih boš ti tud kaj poslala od Živice lahko je tud Phibi gor  ;) :D  Ajde ajde zmigajte se bejbi  :D ;)
Kakšne fotke??  :-[

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5327 : 24 November 2008, 09:13:15
S še nekaj navdušenci pripravljamo en SH koledar, pa sm se nate tud spomnila pa še take ful hude fotke delaš  :D ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5328 : 24 November 2008, 09:19:04
Aaaaaa, kok velike fotke rabiš? In koliko?  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5329 : 24 November 2008, 09:28:45
Sicerr sem ti malo več na ZS poslala, aja 5 kom


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5330 : 24 November 2008, 09:42:58
Joj bom se potrudila satinka  :-[.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #5331 : 24 November 2008, 10:09:30
Še ena slikca Albe:




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #5332 : 24 November 2008, 10:36:10
Posledica tega ko greš s huskyjem poleti na rolerje je pa to da te folk čudn gleda, pa ti reče, če bi rada da mi psa kap zadane.  :D :D :D
Jeah right.  ;D


Jaz sem šla oktobra popoldne z mojo laufat, pa so me obtožili, da mučim psa, ker ji je pač jezik ven visel in je bila zadihana ::)
Mar bi raje na kavču tv gledale doma ::) :o



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5333 : 24 November 2008, 11:16:42
Ja punce kolk ste žleht k tkole pesjančke matrate  :D :o >:D ;) A ne veste no da so sam za gledat pa za po rokah nosit :P :o :D >:D Ne me resno jemat bejbe poznam vse to in dala tudi skozi, sem jih zelo kmalu vse preslišala  ;)


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5334 : 24 November 2008, 17:52:32
U tole pa je bil najbrž en tak šok :o ;) Si kar mislim kolk sta bila vesela tegale in kolk sta bila zadovoljna z "lepim" karakterjem ;) >:D :D Tudi jaz upam da je bila tole kaka starejša zadeva in sta se ravno namenla preurejat flat, ker drugače se ga je namenil samo en člab vaše družine :D ;) >:D Ampak un nedolžen pogled ala "Kaaaaaaaaaaaaaaj? Sej si reku da ti ni všeč da je treba nooooovga kuuupiiiiit! :o :D" je pa ful hud :D >:D

Ja smo hoteli prenovit dnevno, samo še ni bilo takrat v planu.... ???
pa se je Luongo odločil, da spremeni po svoji meri videz dnevne... vse za našga pesjana da se dobro počuti. Pa še jezen ne moreš biti, ker ti potem pokloni tak pogled,' jest nisem nič naredil... vesoljčki so prišli in vse preuredili...'. :-[  Je pa res, da smo se vedno vračali domov takole malo v strahu, malo pa radovedni, kaj bo tale kuža z 'lepim' karakterjem spet ušpičil. Enkrat mu je očitno manjkalo gipsa za kosti in je načel steno, drugič si je privoščil zelenjavo (lončnice)...

Samo kljub njegovim nagnjenem, da bi bil notranji dizajner, pa tudi naš predragi krt na prostosti, ga ne bi nikoli zamenjala za kakšnega drugega kužka. Smo pač ratali husky odvisniki. :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5335 : 24 November 2008, 20:12:28
Sicer priznam mojega ni zanimalo preurejanje notranjosti našega doma, se je pa zelo posvetil prenovi svojih prostorov zato je malo preoblikoval vhod v svojo hišico, dve lušni topli blazini sta bili kmalu predelani v modne franže in polnilo je bilo seveda treba raztrosti po celem pesjaku :o >:D :D ::) Ah kopaje lukenj to je bilo pa seveda najslajše in obvezno tam kjer to sigurno ni bilo dovoljeno v maminih cvetličnih gredah >:D ::) :o Pa sta z mamo tudi to  kmalu spravila  v red, namreč je ugotovil da mama ima ključ do nekaterih dobrot :D ;) >:D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5336 : 25 November 2008, 08:06:42
Tudi Alba je malo izolacije v hiški raznesla po celem pesjaku. Še dobro, da je tam duplo izolacija. Drugače je pa kmalu, ko sva jo dobila uničila na prafaktorje par dekic. To je pa tudi vse. Zdaj že zelo dolgo ni imela uničevalnega dne  :D :D. Da se mi ne maščuje  ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #5337 : 25 November 2008, 12:15:26
Najbrž je vsakršna toplotna izolacija žalitev za njihov ego  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5338 : 26 November 2008, 00:23:33
No, po takšnem "sprehodu" pa tud našemu pesjanu ne rojijo po
glavi destruktivni pohodi. ;D

Luongo in njegova naj prijateljica Fany






"Jaz se ne grem več, sem zmatran"


Tukaj pa norenje z AM Borkom




Na žalost so bili v bližini še drugi psi, pa smo ju morali imeti na "flexih", ker sta baje nevarna. ??? >:(


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5339 : 26 November 2008, 08:02:38
Ja Luonga zakaj jim pa niset lepo povedali da ste jih za tisti dan že nahranili in predeta kot mucice ;) :D >:D :P Ma poznam take ja ::) jaz grem če se le da mimo njih ne da bi jih sploh šmirglala, me pa ponavadi razp!"%ijo ko klamfetra trapaste njegov pes pa v mojga skače, ampak njegov bi se samo igral čeprav pes daje znake da ga zanima vse kaj drugege prej kot igra. Moj bi ga pa kar pojedu ker ma tak "žleht" pogled ::)