Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911764

NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5550 : 15 Januar 2010, 10:04:55

Glede vzrediteljev - v Sloveniji je le ena vzrediteljica in sicer Maja Golob. Njeni huskyji so kvalitetni in tudi cene niso tako zasoljene. Glede nerodovniških, bi ti predlagala, da če se že odločiš zanj, ga dobi zastonj in zanj ne plačuj. Morda si preberi še temo o pasjih preprodajalcih.


mor1:
jaz imam huskya od Maje.
Če želiš kakšne info, me lahko kontaktiraš  ;)
Res je ona edina vzrediteljica v SLO in o njej lahko rečem samo dobro. Tudi v tujini je zelo znana  :)


Drugače pa smo dobili sledni povodec in že sprobali. Ene parkrat je Lex orenk zalaufal, potem pa je videl da le ne bo šlo to tako kot si je zamislil, ker ga je na 20m zabremzalo.
Mi je pa hecno, ko ma povodec gor, se ne oddalji od mene več kot 10m, ko ga pa nima, pa takoj kidne v kakšno grmovje. lump mali  :-[

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5551 : 15 Januar 2010, 10:08:46
Pri nas se je Alba navadila na slednega in sicer hodi kar stran od naju, ampak vsaj, ko jo pokličeva priskaklja prav veselo, da lupčka in šiba naprej.

Noxica kaj razstavljate Lexa? Men je izredno lep, sploh masko ima lepo. Kdo so pa starši?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5552 : 15 Januar 2010, 10:34:07
Mi smo v času pubertete in nič ne ubogamo, trmulimo sto na uro, ko se nam sprdne pridemo na odpoklic nazaj  :o :P

Tko da mamo kr pestro zdej :)

Alba, zaenkrat ga še ne razstavljam, imamo pa z Majo namen. Ker Lexa imam jaz v solastništvu, tako da ga bo razstavljala u bistvu ona.

Starša pa sta Clark in Ksena  :) Mislim da o clarku ni treba posebej govort, ker sami njegovi naslovi veliko povedo o njem  ;)

Maska je bila tudi meni že od začetka posebno všeč, ker jih ne vidiš veliko s tako masko. Ma pa Ksena tako masko, tako da ma to po njej. ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5553 : 15 Januar 2010, 10:52:20
Ah pri nas odpoklica brez povodca itak ni, tako, da je vedno in povsod privezana :). Poznam Clarka, sem razstavljala enkrat, ko je bil on tudi. Krasen haskolin.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5554 : 15 Januar 2010, 13:26:57
ja res je slikco imam od Snow iz Horjula...tok je lepa tale psička, ne vem kako jo je lahko nekdo zapustil... in takoj bi jo vzela, ampak trenutno še ne morem niti časovno ker delam in zraven študiram + zidamo hiško (lokacija bo za Haskyča idealna :) ) tako da bi potem vzela kužija ko končamo hiško (enkrat poleti) pa ko zaključim s študijem, da nebi kužija zanemarjala...

Maja...ima kdo mogoče kakšen kontakt?? A pa starše se da prej pogledat preden se odločiš za kužija? joj miljon vprašanj imam :) upam da ne težim preveč!!

Tile Haskyči ti res zlezejo pod kožo :)

kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5555 : 15 Januar 2010, 13:35:39
ja res je slikco imam od Snow iz Horjula...tok je lepa tale psička, ne vem kako jo je lahko nekdo zapustil... in takoj bi jo vzela, ampak trenutno še ne morem niti časovno ker delam in zraven študiram + zidamo hiško (lokacija bo za Haskyča idealna :) ) tako da bi potem vzela kužija ko končamo hiško (enkrat poleti) pa ko zaključim s študijem, da nebi kužija zanemarjala...

Maja...ima kdo mogoče kakšen kontakt?? A pa starše se da prej pogledat preden se odločiš za kužija? joj miljon vprašanj imam :) upam da ne težim preveč!!

Tile Haskyči ti res zlezejo pod kožo :)

Jaz imam od Maje kontakt.
Po moje bi se dalo prej pogledat starše, res pa je da Maja zmeraj pari samo dobre pse. Tako da nimaš kaj falit pri njej  ;)
Pari pa ponavadi 2x letno, spomladi in jeseni. Jaz sem dobila spomladanskega, oz. skotil se je maja meseca in sem ga poleti glih dobila :)
Če te še kaj zanima, ti samo vprašaj.  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5556 : 15 Januar 2010, 13:50:55
uf ja sej sm najdla njeno stran na netu... res so full lepi!!
a res??? pol bi ga lahko tut js to poletje že imela če bo hiša fertik!!! :) mislm da sm že prou mau obsedena ratala   :o
aha pa tut številka pa mejl je, se bom kej zmenla da bi šla en dan mal pogledat gor  če dovolijo.
a ste usi kužije dobil mladičke al že večje? kako pa je na začetku? sm slišala da Haskiji imajo samo 1 k ga najbl cenijo in ga imajo za gospodarja... a je to res? kako se pa kej do otrok obnašajo? a jih imate v hiši ali zunaj?  :-[
ful hvala za vse odgovore

kdor želi videti mora gledati s srcem


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5557 : 15 Januar 2010, 14:21:30
Sibirci so družljubni psi, od njih ne pričakuj čuvanja hiše, bodo prej pomagali odnašati :P :o >:D (pustimo to da niso vsi enaki ::) :D) Ponavadi je tako da vsak pes ima samo enega ki je alfa, ampak ubogati mora vse, ti pa priporočam da če se odločiš za huskya da greš z njim v šolo  ;) Zdej če okoli hiše na bo ograjeno in da je poleg še gozd, bo pes mogel biti privezan na flexiju ali pa 20m štriku, ker so strastni lovci  ::) Poleg tega samo to da bo spuščen okoli hiše ni dovolj, so psi ki potrebujejo veliko gibanja, v bistvu če ti rečem po "Larsovo" se mora skoz neki dogajat, če ne drugače si bo zabavo našel sam kopanje lukenj, prekopavanje cvetlične grede.... v glavnem nekaj kar bo njemu v ponos tebi pa lasje pokonci  >:D :o :D ::)

Citiraj
sm slišala da Haskiji imajo samo 1 k ga najbl cenijo in ga imajo za gospodarja... a je to res?
no to ni čist tko, pri njih si je treba mesto alfe zagotoviti zgodaj, pri njih partnerstvo temelji na spoštovanju in ne kaki strahovladi, v takem primeru so pobegi pogosti.

Glede otrok tako kot povsod drugod lepo po pameti, pazit da nima slabih izkušenj z njimi in oboje kontrolirat v igri, seveda je treba pazit že pri izbiri mladička da se vzame karakterno stabilnega ;) Če boste vzeli pri dobrem vzreditelju potem ne bo težav ;)

Alba ti lahko pove svojo izkušnjo, jaz imam mojega že od mladička, se bom izrazla takole so bili vzponi in padci, vendar ker sem bila bolj trmasta kot on in se držala postavljenih pravil, torej nobenega popuščanja nežnim angelskim pogledom sva preživela, Andreja sicer s kakim scefranim in skravžlanim živčkom več ampak preživeli smo  ;) :D Res bi bil lahko za odtenek bolj ubogljiv, ampak to je moja napaka ne njegova, ampak jaz sem zadovoljna s tem kar imam ;)
Lars se trenutno seli ven not, kakor mu je po želji, o jaaaaaaaaaaaaaa..... uspelo mu je in zdaj ko se mu zahoče spi notri, kaj čmo mami je kapitulirala  :D :D :D >:D On sam pokaže kje mu bolj paše, je zelo rad z nami samo kaj smo mi bolj zmrzljive sorte pa imamo malce pretoplo zanj in k mu je prevroče gre ven da se ohladi ;)


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5558 : 15 Januar 2010, 14:32:47
aha...ja super, to je najlepš slišat od nekoga k ima izkušnje... mi gre ful na živce k mi usi govorijo da ta pes ni dobr pa da morš bit cele dneve z nim pa skos tekat okol...pa da ne marajo otrok in da jih napadajo pa da nč ne poslušajo.... sej vem da je mal bl zahtevn kar se tiče sprehodov, pa da ma več energije.... sam k se usi tok pametne delajo, doma pa majo maltežane... :) grrrr >:(

res ful hvala,

hehehe kako je pa z žvečenjem pohištva :)?
pa vidim po slikcah da imajo uglavnem vsi oprsnice...pol je to vrjetno bolš? a je že kdo sprobal sanke? :)

kdor želi videti mora gledati s srcem


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5559 : 15 Januar 2010, 14:54:19
Pasma je zahtevna, ja vem veljajo za butaste pse ki se jih ne da nič naučiti... sem sama tega slišala toliko da sem sedaj že oglušela na to, če mi kdo preveč najeda samo rečem če hočeš psa ki bo komaj čakal na povelje ta pasma ni zate ampak zato še ni butasta se obrnem in grem :P Res pa se mora pri njih veliko delati na odpoklicu zaradi njihove narave. Zato tud vedno svetujem pasjo šolo.

So zelo samostojni, trmasti zato se vzgoja začne s prvim dnem ko zakoraka v naš dom, ne marajo ponavljanja zato je treba biti pri učenju malce iznajdljiv, zelo hitro pogruntajo kaj hočeš od njih, res je pa da radi v vsem tem vidijo tudi koristi za sebe. In še nekaj noben pes se ne rodi učen ampak se je potrebno ukvarjati z njim.

Lars je vlekel samo one navadne sanke, prijateljičini psički trenirata dokaj redno, ta ljubezen do teka jim je položena v tačke, dušo in srce že ob skotitvi  ;)
Jaz sem imela to "srečo" da ko je bil Lars mali ni bilo v bližini nobenega malega otroka da bi ga privajala na njih, vendar nimamo z njimi nobenih težav, je pa res da ima pri mlajših veliko večjo mejo dovoljenega, med tem ko se pri starejših umakne če se mu ne dopadejo in to spoštujem. Vedno nadzorujem spoznavanje in božanje, še vedno je pes in je kosmat med ušesi, ne dovolim da kar direktno letijo nanj, če meni ni všeč da se kdo to počne meni, zakaj bi to dopuščala pri psu, lepo po reglcih, da ni pol kakih "nerodnih" situacij. Sem tudi mirno že zavrnila božanje ker nekateri ne poznajo bontona.

Z grizenjem pohištva, mi s tem nikoli nismo imeli težav res ne, on je vsega uničil ene očetove že tako načete copate in to je bilo to, v garaži je imel vedno na voljo čevlje, superge... pa ni zgrizel niti enih, bil je tudi notri pri nas vsi kosi pohištva so ostali celi, smo pa res veliko se ukvarjali z njim in se ga trudili tako psihično kot fizično malega hudička izmučit :o :D Je pa res da je imel vedno tudi na voljo svojo ljubo igračo ali žvečke, tako da zgleda ostale stvari niso niti najman zamikale, tudi ko smo menjali zobke ne. V takih primerih si lahko med svojo odsotnostjo pomagaš z boxom, ga moraš pa na box navadit  ;) Je pa treba vedeti da je vsak pes zasebe svoj osebek  :) Zdej glede oprsnic je več mnenj, moj je od malega na oprsnici in na drugem tudi hodit ni hotel, tko da glede tega se boš morala odločit sama ;) Vendar za samo šolanje boš potrebovala ovratnico.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5560 : 15 Januar 2010, 14:59:40
Najprej glede odnosa husky - otrok - ni ga lepšega. Moja alba obožuje otroke in niti ne skoči na njih, temveč le deli poljubčke. Imajo visoko tolerančno mejo in tako ne pokažejo zob, če jih slučajno otrok malo potegne za uho. kar seveda ne sme biti dovoljeno, ampak včasih se pa vseeno zgodi ;). Jih pa tako kot vsakega drugega psa ne bi pustila sama z otročkom.

Rabijo veliko gibanja to drži, so pa tudi po drugi strani veliki lenuhi. Alba zunaj divja kot nora, ko smo doma pa spi in je sposobna pespati cel dan.

Jaz sem dobila Albo staro malo več kot leto in pol in mi ni žal, da sem jo takrat vzela. Učenje traja dolgo, ampak ne smeš obupati, sploh pa jih moraš vedno okoli prenesti, da naredijo to kar želiš. Naj si mislijo, da je v njihovo korist. Alba sicer odpoklica nima naučenega in je zato vedno privezana, kar se pa sploh zdi nujno za te pse, ker drugače enostavno preveč tvegaš.

Glede opreme - v mladosti ovratnica, kasneje pa vsekakor nič drugega kot oprsnica. Mene Alba vleče na sankah, pa tudi okoliške otroke. Morda v bližnji prihodnosti pride v poštev tudi nakup sank. Kdo ve ;).

V glavnem ni enostaven pes, predvsem zato, ker je begosumen in popiha ob vsaki priložnosti. Izkazuje pa drugače veliko ljubezen do lastnika, pri nama do vseh 4 stanujočih v hiši. Uboga sicer moža najbolj, bolj je navezana na naju, rada pa ima vse.

Aja pohištvo - razen svojih dekic na začetku ni uničila prav ničesar. Je pa res, da kadar me ni doma, je zunaj v ograjenem prostoru. Preprosta rešitev za izogib takim zadevam je kletka.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5561 : 15 Januar 2010, 15:05:31
Maja rada vidi da kdo pride naokoli, tudi raje se zmeni osebno kot preko maila.
Jaz sem dobila mladiča.
Do otrok se naš lepo obnaša, brez problemov, res pa je da jih ne šmirgla če mu kej rečejo/ukažejo, ker se ma enostavno za več od njih. Po moje čuti da so oni 'človeški mladiči' in jih ne tretira tako kot odrasle. Mene naprimer.

ti povem primer. Ko je bil še manjši, smo se mu poleti skrival v koruzi in nas je iskal. Ko sem se jaz skrila in ga klicala me je takoj začel iskat,ko ga je klical otrok, ga sploh ni šmerglal, je bil lahko dve uri v koruzi on pa nič  :P

mi ga imamo zunaj v pesjaku sedaj. imela pa sem ga 3 mesece notri, sploh poleti ker je bilo tako vroče.



Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5562 : 15 Januar 2010, 15:10:18
Ja se strinjam, tudi moje nečake ne bo ubogala v smilsu sedi, daj tačko.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5563 : 15 Januar 2010, 17:40:51
hahaha človeški mladiči :)
no super, doma sem že povedala da nas v bližnji prihodnosti čaka obisk Idrije - Maje - Huskyev :))
Kok pa sploh so kej cene? tko k jih prodajajo po internetu so tm okol 250 - 300 €... sm misla da so več...že tile brez rodovnika...

Pa kukr berem so full čisti pa zdravi to je res super...je imel kdo mogoče kakšne probleme?


kdor želi videti mora gledati s srcem


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5564 : 15 Januar 2010, 18:59:37
mor1 glede zdravja ti lahko povem, da z Northom v vseh njegovih 8-ih letih še nikoli nismo bili pri vetu zaradi zdravstvenih težav... ( ok za cepljenja in to je šel, samo da bi bil kaj bolan pa nikoli. ) Tako da ti lahko povem da je to zelo zdrava pasma;



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5565 : 15 Januar 2010, 22:23:23
Če kupiš psa z rodovnikom pridobrem vzreditelju potem z zdravjem naj ne bi bilo problemov, pri psih brez rodovnika igraš rusko ruleto, lahko imaš srečo in pes nima težav z zdravjem, lahko pa se srečaš z epilepsijo, boleznijo kjer jim primankuje zinka in so doživljensko odvisni od tablet....


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5566 : 15 Januar 2010, 22:32:18
Se še jaz na hitro oglasim...
Husky so zakon za otroke , vsaj naš je tak. Imamo 2 leti starga mulčka in še enga 1 mesec starega. Ko tamali zajoka, ga pride v zibko pogledat in jo zaguga in umiri tamaučka. Ta velikemu pa vse pusti, ko ga kaj boli zajoka ampak kar stoji in gleda. Moramo kar tamauga miriti in kregati, da Luongotu da mir. Baje so včasih huskiji celo greli otroke v hladnih zimskih nočeh, tako da so do njih prijazni. Vseeno pa ne bi pustila otroka samega z njim, pa čeprav mu 99% zaupam.

Mi imamo kar se zdravja tiče en problem... to je epilepsija, ki je velikokrat dedna, zato raje ne kupuj nerodovniškega psa. So pa baje husky nagnjeni k epilepsiji (vsaj veterinar nam je tako rekel).
Zato raje kupi kuža pri Maji, lahko pa ti da tudi informacije za kakšno leglo v tujini, če ti njeni ne bojo všeč ali če ima že vse rezervirano. Je ful prijazna.

Kar se pa tiče vzgoje... so ti že vse povedali.... ta manj trmast popusti ;) pa čimprej v šolo s huskyem in jeklene živce v času pubertete.. se splača, ko nkrat pride ven je kar naenkrat izjemno ubogljiv husky.

Aja naš pa sank ne mara pa smo mu dali samo 15 kg težkega otroka gor... res pa da ga nismo navajali... bo to nov izziv in novo znanje, ki ga bo moral pridobiti.
Trikce rad izvaja, samo v prisotnosti salame, pa res je da ga ne smeš predolgo matretirat z eno in isto stvarjo, ker potem si že misli... pa kaj a si butasta, a ne vidiš da to že obvladam :P Drugače pa jaz ne bi imela nobenega drugega psa več.... raje še enega, dva, tri... huskye.
Aja pa še nekaj: ograja okoli hiše, če ga mislite imeti spuščenega naj sega vsaj še 1/2 metra v zemljo in vsaj 2m nad zemljo, ker so hudiniji in bi uspeli pobegniti še iz Alcatraza.

Lp


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5567 : 16 Januar 2010, 06:09:05
Evo midva sva se odločila. Še en haski bo prišel k nama. Vzela bova Snow.


Pasma je zahtevna, ja vem veljajo za butaste pse ki se jih ne da nič naučiti...

Jst takim povem, da so vsi ostali psi butasti, haski je pa genij za njih. Zakaj bi nekaj delal, če mu pa ni treba - osebno pa robota ne maram (imel sem ga - rottweilko, pa to ni zanimivo).



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5568 : 16 Januar 2010, 06:38:05
Če kupiš psa z rodovnikom pridobrem vzreditelju potem z zdravjem naj ne bi bilo problemov, pri psih brez rodovnika igraš rusko ruleto, lahko imaš srečo in pes nima težav z zdravjem, lahko pa se srečaš z epilepsijo, boleznijo kjer jim primankuje zinka in so doživljensko odvisni od tablet....

Poudarek je na NAJ NEBI. Težave so lahko v vsakem primeru. Sam nikomur več ne zaupam. Če ima nekdo pse rad, potem bi na njih ne služil, pa vsi vemo, da se na psih ogromno služi.

Midva sva v štirih letih imela en izreden poseg pri veterinarju - dobil je nekaj ranic na gobčku (ki ge je do takrat vtaknil kamorkoli se mu je zdelo, od takrat naprej pa je mnogo bolj previden), drugače pa čisto nič, razen rednih "servisov" (steklina).
Pes ni rodovniški, je od Vilija iz pohorja (osebno ga poznamo in smo dobili (sami izbrali) enega mladička). Za papirje nam je vseeno - to je pač naš družinski član in nam dol visi ali ima ali nima papirjev, midva sva ga vzela si drug drugemu delamo družbo, ne da se razkazuje in kaže papirje naokoli. Zato je potem povsod z nama, kamorkoli že greva, pa naj bodo to topli ali pa mrzli kraji.
Vročina poleti mu ne dela problemov. Vsako leto gre z nama na morje in veselo plava v morju. Edino ne pusti se stuširat po kopanju v morju (je tak kot jaz - sol deluje blagodejno na kožo :P), tako da sva alana še več dni potem ko pridemo iz morja. Ampak očitno mu to godi.

Seveda pa sva tudi izbirala tako, da sva vzela najbolj boječega in najmanjšega v leglu. Danes se to pozna. Je vedno blizu naju, raziskuje v krogu 20 metrov okoli naju in če že pobegne, se hitro vrne, ker ga je "strah".



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5569 : 16 Januar 2010, 09:39:10
Nebivedu čestitke za super odločitev.

Morda bi jaz omenila še eno pomembno točko pri odločitvi za rodovniškega ali ne - v cenini ravno toliko razlike kot pri nekaterih drugih pasmah. No vseeno pa se moraš zaveati, da so nerodovniški večinoma delovna linija - torej manj odlakani, bolj aerodinamični, medtem ko so rodovniški po večini puhki. Žal se delovnega z rodovnikom izredno težko dobi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5570 : 16 Januar 2010, 11:54:46
Super Nebivedu, da boste vzeli Snow. Čestitamo za to odločitev in povečanje družinice  :o
Vedno pravim, ko enkrat pripelješ Huskya k hiši (ali v stanovanje ;)), potem se družina huskačev samo še povečuje. :o


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5571 : 16 Januar 2010, 17:32:27
Vedno pravim, ko enkrat pripelješ Huskya k hiši (ali v stanovanje ;)), potem se družina huskačev samo še povečuje. :o

ja res. Pr nama še en ni odrastu, sva se že menila kako bomo še enga nabavl. Ampak malo kasneje  :D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5572 : 16 Januar 2010, 18:25:58
Evo Snow je že pri naju. Prvi sprehodi so že mimo. Boji se avtomobila, tako da bomo jutri cel dan vstopali in izstopali iz avta. Midva sva namreč zelo leteča in gal je vedno tudi z nama, sedaj bo pa še Snow in se mora avta navadit.

Je pa najin Gal pravi delovni pes z ostro dlako, sama mišica, hiter, spreten. Snow pa pravo nasprotje, mehka dlaka, puhek, počasna, parkrat se je na dolgem sprehodu kr prevrnila v kako luknjo, prov nerodno je zgledalo.
Očitno je zadnje čase ali pa nasploh v življenju bolj malo sprehodov opravila. No to se bo spremenilo, jutri gremo v Tamar na kosilo (najboljša jota) po malo daljši poti, tako da bo ene 4 do 5 ur hoje.

Jo bo treba orenk zmatrat, da ne bo na kake bedarije pomislila - uničevanje copatov, pohištva in podobno.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5573 : 16 Januar 2010, 19:22:48
nebivedu, čestitke še tukaj za novo članico :o


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5574 : 16 Januar 2010, 20:49:41
čestitke tudi z moje strani.
pa kakšno lepo fotko naredite jutri  ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5575 : 16 Januar 2010, 21:12:02
Evo ena večerna slikca Gala in Snow na njunem počivališču.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5576 : 16 Januar 2010, 21:34:05
nebivedu superca! Se pa strinjam jedača v Tamarju je 1A! Jaz tam vedno jem žgance!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5577 : 17 Januar 2010, 12:24:23
Nebivedu jaz imam slikco od snow...a jo lahko imam??  :-[
pa ćestitke, zelo je lepa!!

Včeraj sem bila na razstavi kužijev na gospodarcu...pa so mel par full lepih Haskyev :) mislim da so bili iz nemčije <3
ampak kužiji so bili zelo bogi...mislim da je bila slaba organizacija...  :(

kdor želi videti mora gledati s srcem


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5578 : 17 Januar 2010, 13:56:51
Ja tudi meni drugače tale razstava ni ravno najboljša za psa. Veliko ljudi, slab zrak. Sama sem bila sicer na specialki popoldan, dopoldan je bilo najbrž še več ljudi. Sem videla 2 haskiča, pa sta bila mislim da še mladiča ali pa so ju prveeč oskubili.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #5579 : 17 Januar 2010, 14:02:00
O Gal je družbo dobil. Bajka bo umrla, če bo morala 2 lovit ;). Komaj čakam, da se srečamo :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji