Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911587

nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5610 : 26 Januar 2010, 12:23:13
Snow je privezana, ker je šele en teden z nami in še ne uboga dovolj, da bi jo kar spustili, ko smo v naravi (travniki). Sem pa posebej zanjo nabavil 30m gurtne in takrat pa jo lahko spustim, da prosto teka naokoli. Drugače pa okoli hiše že hodimo brez štrika in že uboga. Počasi (kake par mesecev) pa bo ubogala vse tako kot Gal.

Gal je pa druga pesem. Če se mu ne da, potem uboga vse, če pa bi rad nagajal, pa bi ponavadi ušel takoj ko bi mogel, ker pa so v primeru igranja z njim 3 punce (Ajša, Bajka in Snow) se niti ne premakne, da bi kam daleč od njih odšel. Pa če je sam uboga in lahko hodiva naokoli brez štrika, čim se pa kdo pojavi zraven, pa je že težje, ker nima več dost pozornosti in potem nagaja - razvajenec pač.




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5611 : 26 Januar 2010, 12:56:24
Hm Alba je vedno privezana in vedno bo. Bi šibnila stran v trenutku in se potuhnila. Smo čisto srečni na slednem povodcu. Večina haskičev, ki jih poznam so begosumni, čeprav dostim uspe, da so v okolici hiše spuščeni, pa ne gredo nikamor. Jaz enostavno ne tvegam, ker jo imam preveč rada.
Sploh, če bi odtavala v gozd, se jaz s tem, da bi jo spuščala ne bi igrala, ker lahko zavoha sled in je ne bo več nazaj. Lahko jo pokončajo lovci, zbije avto, itd...


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5612 : 26 Januar 2010, 14:48:37
Vsega tega se midva doma zelo dobro zavedava, vendar imava Gala vedno spuščenega, ko se gre igrat z drugimi psi. Takrat je njegovo begosumje na ničli, ker mu je več do igre kot do raziskovanja okolja. Enako učiva tudi Snow in za sedaj bo še nekaj časa na vrvici, da se nas res navadi, potem pa bo tudi kaj prosto.

Mi je težko gledat psa, kako se muči na štriku, medtem, ko vsi ostali tekajo naokli prosti.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5613 : 26 Januar 2010, 15:27:36
Ja to drži, če jih je več na kupu je povsem drugače, ker je zanimanje drugje. Ampak jaz enostavno ne upam in ona najbrž čuti, kdaj ji zaupam in kdaj ne.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #5614 : 26 Januar 2010, 16:25:27
Hoj,

če kdo potrebuje oprtnico za psa - heavy duty, usnjena, debelo podložena spredaj - deluje kot kaka vlečna stare šole.
Primerna sicer bolj za malamute kot huskyje (Donu je do konca zašponana komaj prav, pa ni ravno suhec).

Ko smo posvojili Dona so jo stari lastniki dali zraven. V življenju jo je imel komaj kdaj gor, ker imamo svojo, kot rezervno pa je ne moremo uporabljati, ker se je blazno boji - spomini na stari dom ...

Vglavnem, 040 55 15 66 ali pa na iztok.sustersic [afna] gmail.com.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5615 : 26 Januar 2010, 22:55:19
hellow! vidim, da je tukile res velik sneznih princesk in princov. :) sem ze veliko sprasevala glede spuscanja psa s povodca. medve sva sicer napredovali prihod z 20min na 6min. in ko pritece nazaj je izmucena, da jezik vlece po tleh. nekdo mi svetuje naj spuscam cimvec, cez cas pa slisim besedo, naj je sploh ne spuscam, ker se stvar samo poslabsa.je pa samicka stara skoraj eno leto.kje pa so kaksna tekmovanja v vleki psov ali kaksna "srecanja" severnih kuzkov?v sloveniji je tega zal zelo malo.
in pa se to bi rada uprasala kaj naj je, da ne bo imela roza/belih lis na smrcku?
 hvala!:)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5616 : 27 Januar 2010, 07:44:02
Lahko bi sami naredili kako malo večje srečanje "polarčkov". Kako nedeljo dopoldne bi bilo kr zanimivo. (pa gamaše ne pozabit vzet, da se lahko po celem snegu sprehajamo).

Bi pa predlagal kako turco z njimi - recimo od mojstrane proti slapu peričniku. Sta 2 poti - ena skozi gozd po makadamski poti in druga po cesti (prepovedam promet za vozila), snega je pa dosti. Vsega skupaj par km hoje po zasneženi idili.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5617 : 27 Januar 2010, 07:51:29
Ja to drži, če jih je več na kupu je povsem drugače, ker je zanimanje drugje. Ampak jaz enostavno ne upam in ona najbrž čuti, kdaj ji zaupam in kdaj ne.

Na mojem koncu so trije huskyji in vsi vedno privezani, ker drugače bi ušli, ne glede na to, da so ostali psi za igro. Potem se pa napol igrajo. Napol zato, ker so na flexiju in se matrajo tako lastniki kot psi. 

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5618 : 27 Januar 2010, 08:59:48
Nebivedu mi smo za to :).

Florinca verjamem, so isti kot Alba. Brez ograje ni variante.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5619 : 27 Januar 2010, 09:56:26
za tole srecanje bi blo super ce bi se zmenil.mogoce veste kje blizje koker mojstrana? tko da bi blo na polovocki vsem, ker jaz sem z dolenske pa bi bla mal dolga turca.:)
glede spuscanja pa ni variante al kako? :(



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5620 : 27 Januar 2010, 10:01:45
Če od malega delaš na odpoklici se da narediti marsikaj, ampak 100% pri huskyju mislim, da ne more biti.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5621 : 27 Januar 2010, 10:56:05
Lahko naredimo nekje, kjer je kak zelo velik travnik, pa da se na sredini zberemo in tam potem lahko tudi peseke spustimo, ker ne bo nekih hudih problemov, če je veliko snega naokoli.

Edino to bi rad, da je ogromno snega, da se polarčki malo zmatrajo in da ne morejo ravno biti najhitrejši (prevedi si; "ga lahko ujameš, če že hoče pobegnit na snegu, ki se mu udira do trebuha - tam ko se igrajo je pa itak shojeno in se lahko premikajo.")



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5622 : 27 Januar 2010, 11:00:18

glede spuscanja pa ni variante al kako? :(

Če ti že zdaj uhaja in vidi, kako je to fajn ter da te nič ne rabi, ni varijante. Prepreči uhajanje in trdo delaj na odpoklicu, pa bo morda kdaj lahko spuščena.

Kristinca & Florinca


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #5623 : 27 Januar 2010, 11:33:28
Kot kaže ima Gal res preveč vpliva ovčarjev, ker nima nobene želje po tem, da bi kam šel, ko smo skupaj. Bajka se pa ž trudi, da isto priuči Snow. ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5624 : 27 Januar 2010, 14:30:15
Gal je doma ves pogrizen, ker je Bajka predobro naučila Snow in zdej vsakič ko ima možnost napada Gala in ga grize.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #5625 : 27 Januar 2010, 14:44:07
haha Gal Bajki uide vzunaj, Snow pa dokonča doma, ker zunaj ne more ;)
Bogi Gal :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5626 : 27 Januar 2010, 16:10:51
delamo na poklicu...na 17m dolgem povodcu. poslusa, sam tko kot ste rekli...ni 100%. ravn dans sem kupila gurtno za 30m povodec.

kaj je pa s tem, ker mi je z zacetka(ko sem jo spustila na jasi pri gozdu) se mi je potepla za 20min, nazadnje pa sem jo spustila pa je ni bili 6min. sva to na dobri poti ali je bila samo sreca, da je tako hitro prisla...

ima kdo ovcarje, kateri bi mojo Chohico naucili tako kot Gala? :D v zamno Chohica casti konzervo? :D



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5627 : 27 Januar 2010, 22:14:51
Luongo tudi kadar ima druge kužke, ki so mu zanimivi največkrat ne uide. Samo včasih ga pa na travnikih premamijo miške :o, včasih je treba vrano spodit >:(i, če se pojavita dve pa raje uide. :-[
Mislim da ni 100% huskya in čim opazimo da dvigne nos v zrak in začne vohati naravo ga najraje privežemo, ker ko ga nagon pokliče, ne sliši nič več.
Za huskye je še najbolj ograjen prostor ali pa dolgi štriki. :'(


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5628 : 28 Januar 2010, 06:26:31
Jaz pa Northa brez problema spuščam, samo preblizu ne sme biti cesta. Me uboga ko ga pokličem... včasih mu moram kaj pokazati da pride k meni ( igračko, posladek. ) to je pa to. dedija mojega pa uboga takoj ko ga pokliče ;



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5629 : 28 Januar 2010, 09:04:00
kam hodite kj na sprehode? ce bi se zmenil za en skupni sprehod s tem nasim mrcinam in se bi skup spilal. :)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5630 : 28 Januar 2010, 09:32:08
Mi smo vsakodnevno med delavniki za savo v črnučah, med vikendi pa v hribih (pokljuka, tamar, mojstrana,...) na snegu ali pa ob morju (krk).

Hribi nam vsem ležijo, da se naužiješ svežega zraka in pridobiš energije za delo cel teden v službi.





Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5631 : 28 Januar 2010, 09:36:58
Največkrat se jagamo na Mengeškem polju s slednim povodcem, dostikrat jo mahnemo na Rašico in kam v hribe.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5632 : 28 Januar 2010, 09:40:23
Evo, še ena slikca iz morja, po dolgem sprehodu ob zmrznjenih plažah (ja morje je bilo zmrznjeno,  -9 stopinj zjutraj in burja).




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5633 : 28 Januar 2010, 10:15:05
Iiiiiiiiiiiiii kako se imata rada :)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5634 : 28 Januar 2010, 11:22:15
no tole v črnucah mi je najblizje. ima kdo mail ali pa msn, da se tam dogovorimo za kaksno uro ali kaj podobnega?
kok dobr panckata.:) prov lepo je imet 2huskya...ce bi si jest se enga umisla bi sosedje misli, da jih ze zbiram. :D mam se 2pudla in se z enim spila do onemoglosti.:)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5635 : 28 Januar 2010, 12:09:32
tkole pa ona fante v red spravi ;)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5636 : 28 Januar 2010, 12:44:26
Choha, s kje si ti tocno?

Jst sm tud z Dolenjske  ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5637 : 28 Januar 2010, 12:47:46
Luongo tudi kadar ima druge kužke, ki so mu zanimivi največkrat ne uide. Samo včasih ga pa na travnikih premamijo miške :o, včasih je treba vrano spodit >:(i, če se pojavita dve pa raje uide. :-[
Mislim da ni 100% huskya in čim opazimo da dvigne nos v zrak in začne vohati naravo ga najraje privežemo, ker ko ga nagon pokliče, ne sliši nič več.
Za huskye je še najbolj ograjen prostor ali pa dolgi štriki. :'(

joj ne govor, pa te miške. včasih pride usran do ušes in do komplcev od zemlje.
probam ga nekako odvadit....sej če je na slednem povodcu ga še nekako, šše preden začne ful kopat luknjo, če vidim ga začnem klicat pa mal pocuknem stran, pol pa pride....če pa je slučajno brez povodca, me pa itak ne sliš, ne upošteva, pol se pa še p!"%i ko ga hočm stran od lukn povlečt  :-\ .....mulo mali...  >:(

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5638 : 28 Januar 2010, 12:56:31
kam hodite kj na sprehode? ce bi se zmenil za en skupni sprehod s tem nasim mrcinam in se bi skup spilal. :)
Mi hodimo v Zajčjo Dobravo, kakšno Barje in pa Golavec. Lahko bi se res kaj zmenili : D



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5639 : 28 Januar 2010, 14:46:49
Povejte kdaj pa kam, pa se dobimo. Samo ne popoldne v zajčjo, ker je full preveč ljudi.

Zanimivo je recimo na travniku, kjer ni okoli dosti avtomobilov in kjer ni dosti sprehajalcev, da imaš mir in da se psi lahko v miru igrajo.