Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911107

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5670 : 11 Februar 2010, 09:28:44
Hm dobro vprašanje, nisem čisto sigurna, ampak saj imam garmina  :D :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5671 : 14 Februar 2010, 23:13:28
Upam, da ste vsi, ki ste bili zainteresirani za srečanje 20.2, dobili informacije o lokaciji in poti do tja.  ::)
Če še kdo želi priti je dobrodošel in naj se mi javi z ZS  :o


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5672 : 15 Februar 2010, 21:46:37
Na žalost nas štirih ne bo. Jaz bom na faksu ,Urša v službi, peseka pa bosta tačas doma spala.

Ko bi bilo vsaj v nedeljo tole srečanje. Takrat pa bi sigurno prišli.



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5673 : 15 Februar 2010, 22:20:41
Na žalost nas štirih ne bo. Jaz bom na faksu ,Urša v službi, peseka pa bosta tačas doma spala.

Ko bi bilo vsaj v nedeljo tole srečanje. Takrat pa bi sigurno prišli.
Bo naslednjič v nedeljo... Zdaj pa nam ne rata, ker Aci dela v nedeljo  :'(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5674 : 16 Februar 2010, 10:34:18
Jaz imam pa en predlog - sem gledala vreme in za soboto je na žalost napovedan dež. Kaj pa če prestavimo na naslednji vikend? Ker v dežju pa res nima smisla, sploh ker sinkota ne moreta zraven.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5675 : 16 Februar 2010, 11:00:51
Jaz bi pa še prosil, če se da na nedeljo narest tak zborček. Takrat smo ponavadi vsi doma in ni problema za odhod na tak zborček. (šola ob delu pobere petke in sobote)



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5676 : 16 Februar 2010, 11:47:06
Vreme bo res bolj smotan kn ne, vsaj napoved je taka.... če je sneg, naša dva mulca lahko gresta zraven, če bo pa dež pa ne za dolgo. Prva nedelja, ki jo imamo mi frej pa je 4.4., takrat pa ne bo več snega in ne bomo smeli biti na temu igrišču. Še vedno pa ostane polje :o
Če bo kdo vseeno prišel... naj pove, ker Luongo mora vseeno ven pa če je dež, sneg ali pa sonček


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5677 : 23 Februar 2010, 00:52:42
Kaka slikca od srečanja mogoče?



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5678 : 23 Februar 2010, 11:47:39
Kaka slikca od srečanja mogoče?

Vse je dež odplaknil  :( :'( ;D
Upam da kdaj drugič....


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5679 : 01 Marec 2010, 09:56:39
Luongo ne skrbite, sedaj nas čakajo lepi sončni dnevi ;), bomo pa zvončke nabirali med tem, ko bodo pesjani divjali.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5680 : 01 Marec 2010, 15:53:30
Moj je pa čisto razočaran nad tem soncem in da ni več snega... ><



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5681 : 01 Marec 2010, 20:01:48
sj peski tut v soncku uzivajo. djmo se za en datum zmenit. bi tudi kaksen petek slo, ker so dnevi dalsi.meni osebno je lazje med tednom ali nedeljo. :)
moja predvsem poleti uziva v sprehodu ob potoku.(ona tudi po potoku). :)



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5682 : 02 Marec 2010, 06:46:22
Ja bi fajn da bi se zmenili  ;D

Drugače je pa naš prav mali hudiček... najde še tiste mejhne kupčke snega, ki so še ponekod in on se potem po tem umazanem snegu valja in ga liže.. samo da je sneg  ;D >:D



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5683 : 02 Marec 2010, 09:24:54
hehe. to pa je husky.:D izkoristi vsako lisico snega.
Chohica je pa zlo velikrat "prilagodljiva". predstavlite si zelo vroc polertni dan. in vidim njo lezat na soncku ob popoldanskih urah. to je kuza res iz sibirije. :D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5684 : 02 Marec 2010, 12:46:08
Smešno moja se pa z veseljem nastavlja sončnim žarkom. Ob lepem vremenu sploh noče v stanovanje, jo moram čohat in se z njo igrat kar v pesjaku. Mislim, da se ji malo smeji, ker so miške spet aktualne ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5685 : 02 Marec 2010, 14:38:47
Joj miške, alba ne govor. Naš je po moje tud to komaj čakal.

Zdaj je glih prav razmočeno ko se je sneg stopil. da z lahkoto takoj luknjo skoplje in pride usran nazaj do ušes od blata  >:( >:(

Se pa tud res isto zapodi še v tist košček snega ko je ostal, in valda, prec ga treba jest  :o

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5686 : 02 Marec 2010, 15:45:29
Naš pa zdaj komi kakšno leto za miškami koplje... in mi gre to zelo na živce, ker je potem čisto umazan  >:( >:(

Drugače pa ja... potem ko je res tapravo poletje tudi naš najraje opoldan leži na vročem žgočem soncu  ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5687 : 02 Marec 2010, 15:49:16
sa se zelo hitro očistijo ;), ji pa jaz tega nekako ne pustim najbolj.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5688 : 02 Marec 2010, 17:20:21
ah miske ja. :D jest se tolazim, da je dama (z majckeno drugacnim stilom zivljenja)-blato in to. ;)

no kdo bo kaksn predlog dau o datumu in kraju? :D (samo sobote ne) :)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5689 : 02 Marec 2010, 20:13:51
jst mu tud ne pustim da koplje za miši.

čim vidm da začne gobc rint v lukno že vlečem sledni povodec  :o :D ;D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5690 : 02 Marec 2010, 20:49:58
Jaz isto.. samo je bedno ker če je spuščen takoj spet nazaj laufat in miške kopat...   ::) :P ;D



HuskyKala

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5691 : 06 Marec 2010, 00:41:03
No, pesjanarji pa sem oz. sva zopet nazaj! Pred časom sem se pojavljal z imenom Popay, pomagali pa ste mi do psičke, ki smo ji dali ime Kala. Iz Izlak je bila doma! Morda še pomnite? Naletel sem na val zgražanja, ko sem povedal, da z mojo punco hodiva na sprehode brez povodca in moram povedati, da je še vedno tako. Moja Kala ima še vedno ves dan odprta vrata pesjaka in verjamem, da ni edina. Še vedno menim, da je to stvar vzgoje in da je pes odraz svojega gospodarja in če se veliko ukvarjaš s psom, kar mislim, da se večina med vami in če pokažeš kdo je vodja krdela, naj ne bi bilo težav. Zanjo so srna, zajec ali lisica nekaj popolnoma običajnega, z domačimi mačkami pa prijateljuje tako dolgo, dokler posredi ne pride hrana! Velikokrat jo s podeželja odpeljem v Maribor, kjer je na povodcu, v parku pa jo brez skrbi spustim!  ;D
No, se še oglasim s kakšnimi slikcami!



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5692 : 08 Marec 2010, 10:03:43
heej.

Glede na to, da bo poletje kmalu naokoli in razmišljamo tudi o dopustu, me zanima ali vaš huskyiče jemljete seboj na dopust/morje.

Ste nastanjeni v kampu, apartmaju?

So z vami skos na plaži, ali jih puščat v apartmaju?

Želim si, da bi šel Lex z menoj na morje, ampak po drugi strani, nočem da bi trpel kje na vročini. Ne vem no.  :-\

Vesela bom vskakega odgovora, kako vaši huskyči preživijo dopust :)

hvalaaaaaaaa  :-*

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5693 : 08 Marec 2010, 11:19:06
Noxica jaz Albo vzamem sabo le, če gremo na Hrvaško. Drugače večinoma hodiva bolj daleš v tujino in takrat je doma.

Na Hrvaškem smo vedno v kampu, kjer je senčka tudi na plaži, čeprav moram reči, da ker se ne kopa, potem jo hodimo tuširati v pasje tuše. V kolikor bi šli v apartma, pa bi seveda šla obvezno z nama.

Odvisno kako vi funkcionirate na dopustu. Midva sva praktično cel dan okoli, na plaži, kar pa Albi ne bi ustrezalo. Tako, da uživa doma.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5694 : 08 Marec 2010, 11:32:07
Alba mačka, sem te čakala  ;) :D

Hvala za tvoj odgovor.

Ko smo bili lani na raftingu na kolpi smo vzeli Lexa seboj in se je kopal. Ene parkrat je sam čofnu notr, ene parkrat sem mu pomagala  :D Res pa da je bil star komi dobre 3 mesece.

Zgleda da bo treba orenk pretehtat odločitev ali ga vzet seboj ali ne. Šli pa bi na Hrvaško ja.

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5695 : 08 Marec 2010, 13:34:38
Ja pri nama se v potokih, jezerih normalno kopa. ne vem pa kaj ima tako spoštovanje do morja. Mislim, da je enkrat samkrat zaplavala notri.

Je pa fino, če greste kampirat, da imate s sabo kletko, da v miru spite ponoči. Po kampih je namreč veliko ježkov, ki veselo maširajo okoli ponoči ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5696 : 08 Marec 2010, 19:19:47
upam da nam bo ratalo da ga vzamemo zravn. jaz bi to rada, ampak moj se boi srčne gliste in raznih drugih stvari. :-\

Zadnje cajte mi je začel Lex odklanjat hrano, predvsem zjutraj ne poje. Seveda mu pol umaknemo če vidimo da ne poje.  Zvečer oz. popoldne ko prideva s tavelikega sprehoda pa vse poje.
Najprej sem mislila, da mu pač ni, da sam ve da očitno ma zadost če samo zvečer je. Pa niso to neke velike porcije. Toliko kot je za njegovo starost in kilažo.

Potem pa včeraj zjutraj ni pojedel, pa danes zjutraj spet ne....niti zdej ko sem mu dalal noče. Sploh ne vem kaj mu je. Obnašanje je normalno, se m ine zdi da bi bil bolan.

Je mogoče da se je prenasitil enih in istih briketov?  ??? pojma nimam  :-\

Priboljškov mu pa ne dajemo toliko da ne bi mogel zjutraj pa zvečer normalno jest. Res me skrbi.  :-\ Paše to. Danes sem mu tud pošpricala brikete z Grizzly Salmon oil pa isto nič. Sem mislila da mu bo kaj zadišalo, pa ni  :(


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5697 : 08 Marec 2010, 19:24:18
Glede hrane... naš ima tudi obdobja, ko nič ne je.. ampak res nič. Vse kar mu damo pusti nedotaknjeno. Takrat ga ponavadi malo hecam, kao da jaz jem njegovo hrano in mmm kako je dobro, potem včasih še on poje malo..  ::) Ampak ja.. to se čez čas popravi, in začne normalno jesti.

Drugače če z obnašanjem ni nič narobe, pomoje ni nič hujšega, če te pa vseeno skrbi, ga pa raje k veterinarju pelji. Še prej pa poskusi z kakšnimi drugimi briketki, ali pa da naprimer na brikete namažeš kakšno konzervico ali pač nekaj kar ima rad ;



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5698 : 08 Marec 2010, 20:48:35
To s hecanjem sem tud jst probala. pa delam zravn mmmnjaam, kok je dobro...mmmm...pa me sm bukavo gleda. haha :o :o :P :P

Ja tud konzervo sem dala umes pa je sm meske vn zbezal, brikete pa pustu....tko da res razmislam da bi sla na druge. cudno mi je no, da se je tko hitr nasitil....sm komi 3 zakl kupila.....

nc...treba mal pogledat za kaksno drugo hrano zgleda.... :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5699 : 08 Marec 2010, 21:47:44
Mi Luongota vzamemo s sabo na morje, ker vem da bi preveč trpel sam doma in tudi zaradi epileptičnih napadov ga neradi predolgo puščamo samega, ker smo opazili da jih negativna čustva spožijo.
Smo tudi kraj izbirali tako, da so kužki dovoljeni, tako da smo bili že 2 leti v Straškem na Pagu v mobilnih hišicah.
Nam je super, pa Luongo tudi uživa. Sploh prvi dan se mu čisto strena skače in nori po vodi. Potem pa samo še bolj poležava na plaži. Največkrat kar na soncu v lisičko zvit. Pa imamo vedno senčko s sabo, da bi se lahko umaknil ampak ne ... on hoče biti rdeč husky ;-) kot da bi vedel da so mi taki najbolj všeč.

Glede hrane pa... Luongo včasih poje 2 tavelki skledi včasih pa še polovico ene ne. To so varčni kužki (ravno za gorenjce) pojejo toliko kolikor potrebujejo. Če je vse ostalo normalno in je živahen... te naj ne skrbi. Mi smo se nekaj časa trudili, da bi ga malo zredili, ker je vsak govoril, kako je suhcan... pa nam ni uspelo, ker tak pač je. Ko ima dost hrane, tudi maffinov s kokosom ne bo pojedel. Če ga dobi ko je sit ga prenaša ko mačka mlade, dokler se ne odloči, da zdej je pa čas za posladek (tudi en dan ga je že okrog prenašal, pa so mu najljubši).
So pač posebni kužki... to je tko če maš huskya :o