Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911296

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5700 : 09 Marec 2010, 09:21:09
Glede hranemoja je požrešna in vedno vse poje do konca. Drugače pa je za huskyje znano, da jih večina niti ni požeruhov. So prej izbirčne metke.
Morda zjutraj ne poje, ker potem zvečer vse poje. Jaz predlagam, da če zjutraj ne poje, mu daste zvečer ravno toliko, kot bi dobil, če bi zjutraj vse pojedel.

Luongo tudi Alba se drugače rada sonči - jaz pa vedno rečem, da hoče biti črna ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5701 : 09 Marec 2010, 10:03:38
Midva imava Gala vedno s seboj pa ni važno kam greva, hodiva pa na mnogo različnih koncev. Na morju vedno postaviva šotor pod drevesi, da je gal lahko v senci. Ponoči pa spi z nama v šotoru. Gre z nama na plažo, pa se veselo kopa in plava. Stuširava ga nikoli (ne mara tega, da bi spirali sol iz njega - pač zelo podobno lastniku, ki se tudi okopa v morju in ne gre pod tuš, ker mu sol prija). Sol mu očitno toliko prija, da je potem ves blažen, pa praska se čisto nič. Če dobro premislim še ni bil niti enkrat okopan v bani ali pod tušem, odkar ga imava. Ga počeševa, okopa pa se v potokih, rekah in morju, za kar pa ima možnost skoraj vsak vikend in še kdaj med tednom.

Na plaži in vročini ga ne puščava na soncu, temveč mu narediva senco iz šotorskega krila v kateri lahko leži, gledava, da imava zanj vsaj par litrov vode na dan. In na plaži je privezan na tako dolgem štriku, da lahko plava ali pa leži v senci. Na morju pa mu kupujeva flaširano vodo, ker večinoma hodiva na otoke, kjer voda iz pip ni ravno pitna.

Sedaj ko imava dva haskija, pa sva tudi zamenjala avto (da imamo klimo) in da je več prostora, šli bomo pa vsi štirje vedno skupaj, tako da se bo tudi Snow morala navadit na morje. Sicer ima sedaj zgled, tako da če bo šel v vodo gal, bo šla tudi ona.


Sicer ne vem kako je z vašimi haskiji, vendar najin Gal "deluje" od -23(manj še nismo sprobali) do +40 stopinj brez problemov. Tudi pri +40 zna kako ušpičit. Upam, da bo pri Snow isto, drugače pa bo treba hoditi na morje, ko bo manj vroče.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5702 : 09 Marec 2010, 10:47:03
Glede hranemoja je požrešna in vedno vse poje do konca. Drugače pa je za huskyje znano, da jih večina niti ni požeruhov. So prej izbirčne metke.
Morda zjutraj ne poje, ker potem zvečer vse poje. Jaz predlagam, da če zjutraj ne poje, mu daste zvečer ravno toliko, kot bi dobil, če bi zjutraj vse pojedel.


Ja saj mu dajemo ravno toliko. Oziroma če zjutraj ne poje, mu samo umaknem in isto porcijo dobi zvečer.

No včeraj zvečer je hvalabogu pojedu, danes zjutraj pa samo pol. Zgleda da mu že tako paše.  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5703 : 09 Marec 2010, 13:39:40
Haskiji so taki psi, da potrebujejo manj hrane, kot mi mislimo. Pri nas imata zato stalno brikete v posodi in lahko jesta kadar hrano potrebujeta (če morami mi imeti več obrokov na dan, zakaj nebi imeli oni tudi - sej pravijo da je tako bolj zdravo). Sicer prideta vsake kvatre mimo in malo pozobata, glavni obrok pa je potem zvečer, ko dobita vsak svojo skledo hrane.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5704 : 09 Marec 2010, 19:30:23
Alba žal nekako vseeno ne prenaša tako dobro vročine, ji pa vseeno paše kopanje (v jezerih, potokih). Tako da se mi zdi boljše zanjo,da jo puščava za glavni dopust staršem doma. Poleti se tudi izredno poleni in tudi na sprehode hodimo ob hladnejših urah ali pa v senci.

Glede hrane - moja dobi 200g na dan, pa ima dovolj. Če pa bi ji pustila tako kot ti Nebivedu, bi bila posoda vedno prazna :(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5705 : 09 Marec 2010, 22:06:47
Pri nas samo za Gala lahko napolniš 10 skled, daš zraven 20 pravih zrezkov, pa bo pojedel toliko da bo sit in bo šel stran, vse ostalo bo ostalo tako kot je - nedotaknjeno. Sedaj ko je snow zraven, je treba dofilat skledo vsak večer, prej (pred snow) pa tudi po 2 dni nič, pol je pa ponoči pojedel vse.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5706 : 09 Marec 2010, 22:42:52
ena slikca z današnjega sprehoda

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5707 : 10 Marec 2010, 09:36:42
Nrebivedu bodite srečni ;). Se mi zdi, da so tako različni karakterji ti naši polarčki.

Noxika lepotec  :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5708 : 10 Marec 2010, 10:44:49
Pri nas samo za Gala lahko napolniš 10 skled, daš zraven 20 pravih zrezkov, pa bo pojedel toliko da bo sit in bo šel stran,

Luongo je isti...ima skoz polno skledo in poje kolikor mu paše. ko pa zvečer izprazni skledo in če mu daš sveže brikete v posodo se jih ne dotakne se niso še razdišali.
Luongo uživa v hrani, to si vzame čas za posladke... danes mu je tavelik mulček dal rafaelo, pa ga je najprej sredi dnevne pustil, potem pa si ga je čez pol ure, ko je videl, da ne bo dobil več (je kot veverica in si dela zalogo) si ga je postregel na ovčki in počasi, kokos za kokosom pojedel. Ne moreš verjeti če ne vidiš ;)


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5709 : 10 Marec 2010, 14:24:24
Gal pri nas tako dela s pudingi (ki jih snow ne mara, pa jih pusti na miru). Si odnese cel puding v sobo na tepih in potem počasi, gurmansko, poliže cel lonček pudinga. Snow je pa kot veverca, tudi ko ima polno skledo hodi za tabo, če bo tebi kaj "padlo" na tla, ko pa vidi, da ni več, pa gre pojest svoje. Čeprav sedaj že pušča hrano, ker vidi, da jo vedno dobi kadar je lačna, prej je pojedla vse, kot da je to njen zadnji obrok (očitno se je bila primorana zelo borit za hrano nekoč - no zdej se ji ni treba več, ima stalno kaj na razpolago).

Suhca sta pa oba, snow je vsaj tok zapolnjena, da se reber ne vidi, gal pa vsa rebra kaže, ima pa kondicije tok da verjet ne moreš. ampak tak pač je, smo se sprijaznili, da je edina stvar, da ga zrediš, mcdonaldsov dvojni cheesburger, pa še to samo 2 cela naenkrat, potem je pa že sit. Teh se pa ne naveliča in bi jih lahko vsak dan jedel (ampak jih dobi samo občasno, takrat ko vidimo, da že par dni ni jedel in se nam zdi, da bi nekaj pa vseeno moral spraviti vase - sej to je tudi visokokalorična hrana - ker haskiji naj bi jedli malo, a z veliko kalorijami).



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #5710 : 10 Marec 2010, 21:36:40

  Lp :)
         Tudi moj Arch je pregnana žverca.Včasih te orenk preseneti.Kar pa se tiče hrane je tudi Arch hodil mimo posode s briketami in ni pojedel vseh,ko pa sem mu jih zamenjav pa sedaj ko je njegov čas za kosilo ali večerjo pa kar skače po zadnjih tacah nato pa posodo sprazni u momentu.Vsak dan pa dobi tudi kos suhega kruha,seveda pa prešnofa vse če je še kej padl na tla.






Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5711 : 11 Marec 2010, 09:33:10
Ja suh kruh je dobra zadeva. No jaz se seveda poskušam čim bolj izogibati pripravljene človeške hrane, edina stvar, ki jo deliva z njo je palačinka ;). Ostale začinjene zadeve ji ne dam. Je pa veliko surove zelenjave in sadja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5712 : 11 Marec 2010, 09:49:48
Nebivedu: bolj ko berem bolj se mi zdi, da sta si naša pesjankota zelo podobna. Me prav zanima kako se bosta razumela ko se bosta srečala.
Pri nas Luongo dobi veliko naše hrane sploh zdaj ko imamo vsi nepekočo in skoraj neslano dieto. Pa še tavelki otrok da kar od mize futra, ampak raje to in da se razumeta, kot pa da bi jih preveč kregal.
Alba: a pri vas so tudi palačinke zakon?!  :o :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5713 : 11 Marec 2010, 10:06:06
Ja neslana in nezačinjena hrana je kul :), srečko Luongo.

Ja itak plaačinke - umiram jaz in Alba za njih ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5714 : 12 Marec 2010, 07:32:35
Palačinke, šmorn, sladoled, pudingi, jogurti, paštete, ribe, golaž pa makaroni in podobno - vse to je za naša dva pesjana poslastica.

Gal ima rad celo kislo repo, še posebej mu tekne če je še kak košček krvavice vmes skrit, ali pa je zdrobljena med repo. Snow pa rada pomljaska tudi črn in ržen kruh. Uglavnem pa vse kar mi jemo, tudi onadva jesta in tudi dobita.

Najbolj me preseneča to, da če jaz jem srov česen, ga bo Snow tudi, pa ni važno kok peče, Gal se takrat distancira, ampak česen pečen v ribi (ribe napolnim s česnom pa jih dam pečt) pa ves poje in poliže še tiste najmanjše koščke - seveda zarad tega potem ni treba nobenih tablet proti zajedalcem, ker imamo skoraj vsako soboto ribe z veliko česna na jedilniku, se pa vedno še posebej zanju speče kakšne pol kile sardelc poleg glavnega obroka rib, da se jih popolnoma najesta.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5715 : 12 Marec 2010, 08:59:12
Alba sicer česna ne je, tudi ne preveč čebule, vedno pa čaka zraven pulta, ko režem zeljnato glavo za solato. Potem ji dajem posamezne koščke in tako fajn mlacka :D. Dostikrat ji dam tudi ribice, jih zmaže, najraje ima tiste z zelenjavo.

Glede česna - pečen nima tako močnega okusa kot surov, zato ni čudno da ga z veseljem poje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5716 : 12 Marec 2010, 13:46:31
Danes je naš North neki čuden. Ma driskico in ful je tak brez življenja, samo leži in še pogleda me ne ko gqa pokličem. Tako da zdajle greva na sprehod, pa skuhala mu obm borovmični čaj, proti driski.. upam da bo pomagal  :-\



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5717 : 12 Marec 2010, 13:50:44
 :-* :-* :-* :-* za Northa da bo čimprej boljš.

Kere brikete mate vi za svoje huskye?  ::)

Jst sm zdej mela BioMill, pa sem rekla da bi zdej malo zamenjala.....izbire je tok, da ne vem kere naj. Vem da bosch mu ne odgovarja.....gledala sm tud Acano in Artemis.... ???

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5718 : 12 Marec 2010, 13:55:39
Noxika hvala.

Hm.. mislite da če se igram z njim in to bo kaj narobe. Mislim da ga pripravim do življenja.... ker nočem da mu bo zaradi tega še slabše...



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5719 : 12 Marec 2010, 14:49:47
Po moje da ni narobe.

Ker boš itak vidla prec ali on sploh bo za igro ali se bo raj vlegel pa počival.

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5720 : 12 Marec 2010, 14:50:41
Hvala ti za odgovor  ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5721 : 12 Marec 2010, 18:52:21
North riž in piščanec pomaga! Če ne bo boljše pa k vetu. Morda je kaj pojedel, ko mu ni pasalo. Držimo tačke.

Midva sva na AG.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5722 : 12 Marec 2010, 19:14:05
Takole.. vrnila iz sprehoda. Mali ni niti enkrat kakal, ali vsaj kaj poskušal, tako da zdaj niti ne vem kakšno je stanje. Zdajle sem mu dala še borovnični čaj... uf to so bile take muke ga spiti... Jutri zjutraj gremo na sprehod, tako da vidim če bo driska... če bo mu skuham riž, če ne bo bolje pa k vetu. Upam da bo šlo na bolje... češrav na sprehodu je bil zelo živahen na srečo, ko sva domov prišla pa takoj spet ležat, tako da nevem no... upam res na bolje



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5723 : 12 Marec 2010, 21:20:30
Tudi mi upam, da bo z Northom čimprej vse ok. :-*
Pri driski so nam veti dali linex, pa posebne brikete od royal canina in se je kar hitro pobral.
Drugače pa baje pomaga tudi če suho popražiš majaron in nato na tem skuhaš polento, samo še nismo sprobali

Drugače smo pa mi na Regalu (prej je imel royal canin) pa se mi zdi da mu teli bolj pašejo. Imajo veliko alg in ribje moke v sebi.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5724 : 15 Marec 2010, 10:28:28
Kaka zdravila, čajčki. To pri psih ne deluje tako dobro, kot če poiščeta kak košček neokrnjene pasje trave. Ko jo bo pojedel, bo takoj boljši.

Pri nas je imamo kr en kup, kamor se oba lahko "zakopljeta" in ni nikoli problemov.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5725 : 15 Marec 2010, 13:04:30
Takole.. vrnila iz sprehoda. Mali ni niti enkrat kakal, ali vsaj kaj poskušal, tako da zdaj niti ne vem kakšno je stanje. Zdajle sem mu dala še borovnični čaj... uf to so bile take muke ga spiti... Jutri zjutraj gremo na sprehod, tako da vidim če bo driska... če bo mu skuham riž, če ne bo bolje pa k vetu. Upam da bo šlo na bolje... češrav na sprehodu je bil zelo živahen na srečo, ko sva domov prišla pa takoj spet ležat, tako da nevem no... upam res na bolje

Kako je kaj North?

Kaj boljše?  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5726 : 15 Marec 2010, 19:09:00
Hvala vsem, da mislite na Northa, je izgleda pomagalo  :-*

Smotkotu sem še skuhala rižka in se res boljše počuti. Danes je celo bil vesel, ko sem prišla domov, saj me včeraj ni niti pogledal. Kakec je že skoraj normalen, obnašanje je pa tudi že skoraj enako kot prej. Tako, da res hvala vsem, da ste mi pomagali, da se je pobral  :-* :-*



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5727 : 15 Marec 2010, 21:17:07
Super North le tako naprej pa se vidomo 27.3 v Kr :-)


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5728 : 15 Marec 2010, 21:46:38
Super North le tako naprej pa se vidomo 27.3 v Kr :-)
Ja no upam za Kranj... na žalost ima zoe takrat ravno neke izpite in me ne more peljati, tako da si zaenkrat še iščem prevoz, ker moj preljubi očka dela  >:(



AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #5729 : 15 Marec 2010, 22:53:15
A boste imeli 27. v Kranju srečanje huskyev al kako?