Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911112

North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5730 : 16 Marec 2010, 05:49:45
27. je v Kranju predstavitev canicrossa, pač kot pirprava na tekmo, ki bo 10 in 11. februarja. Če vaju ta šport zanima le pridita ;



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5731 : 16 Marec 2010, 09:04:35
10. in 11. aprila ;).


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5732 : 16 Marec 2010, 10:39:01
Tekma? Canicross ali ...?


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5733 : 16 Marec 2010, 13:04:10
Tekma vlečnih pesekov ja ;)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5734 : 16 Marec 2010, 13:07:44
Bomo prišli pogledat, po vsej verjetnosti bo bučman z mano ampak samo gledat  ;D tole si pa buča moja misli  ::) ::)


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5735 : 16 Marec 2010, 14:04:38
10. in 11. aprila ;).



jaaaa...mi bomo tud pršli pogledat na tekmo.  :P

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5736 : 16 Marec 2010, 14:20:37
Ja in ne pozabite navijati za Albo ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5737 : 16 Marec 2010, 14:25:17
10. in 11. aprila ;).



Aja upsala : D
Sploh nevem kaj sem mislila, ko sem pisala. Se vidi, da je bila ura 10 do pestih  :D ::)

NoXika in Satin, zakaj pa ne tekmovat? : D



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5738 : 16 Marec 2010, 15:18:42
Aja upsala : D
Sploh nevem kaj sem mislila, ko sem pisala. Se vidi, da je bila ura 10 do pestih  :D ::)

NoXika in Satin, zakaj pa ne tekmovat? : D

alba logično, za koga drugega pa?  ;)

North*, moj Lex ni še usposobljen za kaj takega.  :o Še preveč norčav in pubertetniški.....
Najprej ga moram naučit lepo ob meni tečt....sicer sva že nekaj probavala....potem mogoče še ob kolesu....potem se pa vidimo na kakšni tekmi.....
Mojga bi tam vsedrugo zanimalo (beri ostali psi), samo tisto zaradi katerega bi prišli tja, ne  :o

Kdaj se je pr vaši psih puberteta končala?  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5739 : 16 Marec 2010, 15:26:03
Haha pa saj bio Noxika  :P

Uf naš se je umiril šele pred kakšnim letom, mogoče dvemi, torej ko je bil star 6 oz. 7 let.  :D



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5740 : 16 Marec 2010, 18:38:37
Ja no upam za Kranj... na žalost ima zoe takrat ravno neke izpite in me ne more peljati, tako da si zaenkrat še iščem prevoz, ker moj preljubi očka dela  >:(

Upam, da ti bo uspelo najti koga, mi smo žal iz Kranja  :(


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5741 : 16 Marec 2010, 18:57:56
Upam, da ti bo uspelo najti koga, mi smo žal iz Kranja  :(
Jaz tudi upam... bom še malo v temi od tekmovanja zatežila.  ;)



AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #5742 : 16 Marec 2010, 19:42:31
Uf, se bojim, da bi kdo poklical društvo proti mučenju živali, če bi whippeta uporabila za canicross  :-[
Čeprav ni dvoma, da zna fajn vlečt  :o



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5743 : 16 Marec 2010, 19:46:13
Uf, se bojim, da bi kdo poklical društvo proti mučenju živali, če bi whippeta uporabila za canicross  :-[
Čeprav ni dvoma, da zna fajn vlečt  :o
če ima veselje, potem je pomoje vredno poskusit  :D



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #5744 : 16 Marec 2010, 19:51:37
  Lp :)
        Noxika misli da narobe razmišljaš če je pes starejši od 12mesecov sploh ni nobenega problema.Edino kar narobe delaš je da ga učiš teči poleg pustiga date vleče.
       Andrejaž canicross ni nobeno mučenje živali saj psa nesmeš preganjati,tepst,vlečt lahko ga samo hvališ.



AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #5745 : 16 Marec 2010, 20:24:51
Oh, arch, to ti pa ni treba skrbet, da bi ga tepla, da bi vlekel :)
Samo ker je tak suhcen... (ampak ko fajn cukne ti skor ramo izpahne). Pol bi šla pa v kak hrib, pa bi ljudje gledali kako mučim psa  :P



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #5746 : 16 Marec 2010, 20:40:33

 Lp :)
    No sej nisem misliv da ga boš ti tepla,to sem misliv bol na društvo proti mučenju živali.Nej temalo spodbodi da ni nič narobe če ima športno postavo tudi moj je bol kumrn.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5747 : 16 Marec 2010, 22:19:38
 Lp :)
        Noxika misli da narobe razmišljaš če je pes starejši od 12mesecov sploh ni nobenega problema.Edino kar narobe delaš je da ga učiš teči poleg pustiga date vleče.
       Andrejaž canicross ni nobeno mučenje živali saj psa nesmeš preganjati,tepst,vlečt lahko ga samo hvališ.

saj tud vleči zna. še predobro  :P ampak hočem da zna tudi poleg laufat.  ::)
samo kot pravim, je še preveč otročji.
ko bi on tam videl druge pse, bi mene preprosto tja odvlekel ne pa po progi  :o zato raje niti ne sprobavam. ker trenutno spljoh ne šljivi moje ukaze, oz. kakor kdaj.

pa še nekaj
Če grem sama na sprehod z njim, al pa fant sam...je priden, uboga.....če pa greva skupaj se pa čist spremeni,...vleče, zaganja se vame in me hoče v roke grist....nič ne uboga....čist se mu zrola....pap ojma nimam zakaj. al je to preprosto puberteta, ali je mogoče ljubosumen in take zganja....ne vem res ne  ???

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5748 : 17 Marec 2010, 07:38:44
Meni pa ne bi šlo, da bi Alba tekla na poleg. Itak bi se pa potem še povodec vlekel po tleh. Tako da Alba teče vedno spredaj, včasih vleče močneje, včasih bolj na izi. Predvsem v klanec je seveda fino, ko imaš malo pomoči :D. Iz klanca dol pa stopi v turbo pogon  ;).


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5749 : 17 Marec 2010, 08:05:30
Kje pa bo to v kranju? Če bo čas dal, bi mi štirje tudi prišli.

Kdaj je to? 27. marec? Sobota?



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5750 : 17 Marec 2010, 08:25:11
Sem že našel - Tuš Center Kranj 27.3.2010 ob 10h



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5751 : 18 Marec 2010, 14:18:28
Lars je nažalost svojo kariero zaključil, čeprav on sam ne bi imel nič proti bi se pa zato njegove kosti naslednji dan močno uprle... (posledica erlehije in borelije) kdo je že govoru da se hasky umiri tam pri 6 - 7. letih  :o :D :D :D :D Moj starosta bo letos v novembru dopolnil 12 let pa mu še vedno žge hahahahahahaha.... Tko da vam želim da uživate v sanjah o mirnem husky še naprej hihihihi... :o :P :P :P :D ;) Sicer pa miren husky ni ta prav husky a ne Barb  ;) :D

Zato bo Lars skupaj z mano navijal za svojo bubico Albi in se malo pustil crklati Barb ker ga njegova lastnica odločno premalo za njegove norme  :D :o ::)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5752 : 18 Marec 2010, 15:02:37
hellow again! :)
moja Chohica pa je ocitno prsla v leta, ko bi samo tekla, ne kaj veliko poslusala in lovila ptice po poljih(kar ji ne dovolim).  tu pa bi se jaz obrnila na vase nasvete, ko imate ze kaksno izkusnjo vec.

na sprehodih sem jo velikokrat spuscala s povodca in vedno je prisla nazaj k meni.(po povprecno 10min). vceraj pa je ni in ni bilo. na koncu pa je bila pri sosedovemu psu "na obisku".(kar je bila velika sreca, saj sem klicala oceta,da bi pomagal pri iskanu). ko si je ona napasla firbec pri sosedovemu psu pa jo je hotela uprasnit po ulici naprej. >:D takrat pa jo je poklical moj oce in je takoj prisla k njemu.tam , kjer sem jo jaz klicala-- (kjer sem jo spustila) in pri mojem domu, ko jo je dobil moj oce je priblizno 1km razdalje.

 januarja je dopolnila 1leto. ali pri teji starosti dobijo bol "podivjane" hormoncke (sicer je bila stirelizirana). nasvati, komentarji , podobne izkusnje... razpisite se :D

Lp



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #5753 : 18 Marec 2010, 21:27:54

 Lp :)
    Choha tui jaz sem približno do enega leta spuščal Archa dokler ga nekega dne komaj priklicav nazaj,sedaj ga ne spuščam več s povoca.Za to ga raje sedaj oprtam in greva lafat.Kadar pa grevana na sprehod je pa čisto druga zgodba vse hoče vidt prevohat da o dviganju tace ne govorim.Sicer pa je znano do so Huskyi mojstri pobegov inraziskovalci.
     



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5754 : 18 Marec 2010, 21:40:51
Kje sta se zgubli punci  ;), midva sicer trenutno hodiva kako urco kasneje  ;)
Priporočam ti nabavo 20 m povodca in vadbo odpoklica na njemu, v drugih primerih pa flexi in brez spuščanja zgleda punca zašla v puberteto, aja pa trmo s tvoje strani in ne popuščaj ;), Mi smo prav zaradi tega na flexiju ko gremo na sprehos, čeprav okoli hiše smo pa že lahko spuščeni vendar še vedno z enim učem zalepljeni nanj ker ima še vedno svoje žute minute ::) :D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5755 : 19 Marec 2010, 07:15:06
Zanimivo.... mi pa z Northom nimamo problemov glede spuščanja. Je ene dvakrat v celih 8 letih zbežal, ker je srno zagledal. Drugače pa ja je priden. Mislim včasih se ga ne da priklicati, samo s časoma itak rpide nazaj, včasih je pa skos pri meni, četudi je spuščen  ::)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5756 : 19 Marec 2010, 08:02:53
Mislim včasih se ga ne da priklicati, samo s časoma itak rpide nazaj, včasih je pa skos pri meni, četudi je spuščen  ::)

kaj bi jaz dala za to  :o ::) :-[

jaz sem mojega tud spuščala na začetku, sedaj pa ko je v puberteti in pa še vidim da ju ful dominanten do drugih psov (in tudi do mene hoče bit), ga mam skos na slednem povodcu.....ker če bi bil odvezan in bi kakšnega psa videl 100m stran, bi jo takoj ucvrl tja....tko da raje ne tvegam.

Okoli hiše sem mela na začetku tudi spuščenega, in mi je 2x kidnu k sosedom u ribnik....zato je lepo sedaj spet na povodcu  :o :P


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5757 : 19 Marec 2010, 10:03:49
no dans zjutri bla tut ena dirka. je moj oce zracil garazo in ona takoj crta pa skoz vrata. tko da je celo familijo pokonc vrgla. :D mi smo jo iskali ukol (da nebi zasla kam na cesto ali kaj podobnega). ona pa nas pocakala doma(koker, da smo mi tisti, ko okrog afne guncamo). ;) zdaj vsaj vem, da ima orientacijo.

spuscala sem jo gor pri grofiji(kot sm ti ze enkrat govorila), drugace pa tudi proti soli hodiva, sam se zgleda, da zmer zgresimo.:) bova sle pa medve na en kasnejsi sprehod, da se spet srecamo, sploh zdj k je dalsi dan.:)
- mamo 30m povodec, ampak je v mojem psu tok Mc`gyverja, da se je s karabincka snela. :D unbeliveble! bom pa ostajala trmasta, da se bo kasnej obrestovalo :)

hja k zdele 2tedna jo cist razganja...mogoce vreme, pomlad. hehe :D upam, da se bo umirila in bo spet lahko prosto po presernu po jasi skakala... sicer pa, ce ima clovek huskya ima vsak dan presenecenja. :) ok hvala vam za nasvete.

kaj je pa zj s kaksnim husky meetingom?:)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5758 : 19 Marec 2010, 10:20:33

kaj je pa zj s kaksnim husky meetingom?:)

če bo, bi blo fajn da je nekje v zagrajenem prostoru? da mi še naše neposlušneže spustimo.... :o :D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5759 : 19 Marec 2010, 13:31:39
če bo, bi blo fajn da je nekje v zagrajenem prostoru? da mi še naše neposlušneže spustimo.... :o :D
Kaj pa  prostor od kakšnega KD-ja?  ;D