Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911255

NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5760 : 19 Marec 2010, 13:53:56
Kaj pa  prostor od kakšnega KD-ja?  ;D

pr nas KD nima ograjeno...res pa da je na eni strani voda....na drugi pa strmo pobočje....samo vseeno....mrcine lahko zgasnejo tud tja gor  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5761 : 19 Marec 2010, 14:11:15
pr nas KD nima ograjeno...res pa da je na eni strani voda....na drugi pa strmo pobočje....samo vseeno....mrcine lahko zgasnejo tud tja gor  ::)
Pri nas je KD Kavalir ograjen ;



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5762 : 19 Marec 2010, 15:35:37
Pri nas v KD Naklo je fin ograjen prostor, pa še agility ovire so.  :o
Zaenkrat vem da naj bi bile nedelje popoldan frej, samo se moram še za točni datum pozanimat, pa ograjo morajo popraviti, ker jo je sneg malo uničil. Aja pa mi moramo frej nedeljo imet. :o
A bi komu pasalo ob 16:30 uri?


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5763 : 19 Marec 2010, 18:38:50
Luongo če gre naslednjo, z veseljem prideva.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5764 : 19 Marec 2010, 19:34:10
Luongo če gre naslednjo, z veseljem prideva.
Alba naslednjo nedeljo pa žal ne gre... Aci dela popoldan  :'(
Se bomo že uskladili pa se dobimo, če ne pred Logatcem, pa po :D :P


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #5765 : 19 Marec 2010, 20:44:12

  Lp :)
    Nasljednjo nedeljo je v Tivoliju Repkov tek.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5766 : 20 Marec 2010, 10:45:55
Ja za Repkov tek še ne vem, če gremo.

Ja saj je res, potem je pa že skoraj Logatec.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5767 : 20 Marec 2010, 13:05:01
Pri nas v KD Naklo je fin ograjen prostor, pa še agility ovire so.  :o
Zaenkrat vem da naj bi bile nedelje popoldan frej, samo se moram še za točni datum pozanimat, pa ograjo morajo popraviti, ker jo je sneg malo uničil. Aja pa mi moramo frej nedeljo imet. :o
A bi komu pasalo ob 16:30 uri?
ta ura je kar fajn, sploh zdj k so dalsi dnevi. pri nam KD tut nima ograjeno. :/ drugace pa so igrisca, ko imajo ograjeno okoli. v ljubljani vem za enega in bi blo lahko soboto ali pa nedeljo, ko ni vec sole. ko sem v srednjo hodila so veckrat tekli tam s psi(tudi med tednom). :) drugace pa za mojo psicko ni ne hrib niti voda problem, da lahk izvede svoj sprehod. :) drugace bi pa lahko kar datum objavli pa kdor lahko, da se kar zmenmo. ker tole ze kar neki casa traja. :D nam je vmes ze snega pobralo, tok casa je ze mimo. hehe ;)



mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5768 : 23 Marec 2010, 13:13:03
Živjo
spet mal po dougem času....vrjetn se me ne spomnte več...
uglavnem, v soboto smo bili pri Maji Golob...in sm čist navdušena :) Maja je zelo zelo prijazna!!! Hvala da ste mi ji predlagali!!
....smo v vrsti za kužija :) tok sm vesela :) upam in držim pesti da pridemo na vrsto že za poletje :))) mami in oči: CLARK in DAY
             

kdor želi videti mora gledati s srcem


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5769 : 23 Marec 2010, 13:22:24
No super novička!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5770 : 23 Marec 2010, 14:37:21
Živjo
spet mal po dougem času....vrjetn se me ne spomnte več...
uglavnem, v soboto smo bili pri Maji Golob...in sm čist navdušena :) Maja je zelo zelo prijazna!!! Hvala da ste mi ji predlagali!!
....smo v vrsti za kužija :) tok sm vesela :) upam in držim pesti da pridemo na vrsto že za poletje :))) mami in oči: CLARK in DAY
             

supeer...pol bomo žlahtniki....  :o :P
day bo mela zdej okol 20. aprila a ne?

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5771 : 23 Marec 2010, 14:40:41
Živjo
spet mal po dougem času....vrjetn se me ne spomnte več...
uglavnem, v soboto smo bili pri Maji Golob...in sm čist navdušena :) Maja je zelo zelo prijazna!!! Hvala da ste mi ji predlagali!!
....smo v vrsti za kužija :) tok sm vesela :) upam in držim pesti da pridemo na vrsto že za poletje :))) mami in oči: CLARK in DAY
             

SUUUUUPEEEER :-)
Upam, da boste čimprej dobili kuža :-)


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5772 : 23 Marec 2010, 14:47:34
ja okrog 20. aprila, sam ne vem če ga bomo že zdej dobil, ker smo bili malo pozni, sicer Maja pravi da je več povpraševanja za punčke, za tujino, tko da res srčno upam da bo ostal še en fantek za nas :) zdej sm že čist zmešana :) iščem in razmišljam o imenu, delamo načrt za pesjak, že gledam za boks za avto, ovratnice, oprsnice.... :) res se mi kr meša od sreče :) :)

a mate kšne predloge za ime?? :) js sm nek gledala... najbl mi je všeč Sky, pol pa še: Artic, Blu, Lex, Ice (če bodo modre učke), North, Sid, Spirit, Yas, Talon, Teeko, Allan, Gial, Togo :) no kerga bi???
:)

kdor želi videti mora gledati s srcem


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5773 : 23 Marec 2010, 14:48:53
NoXika
a ti maš od Day al od Clarka?

kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5774 : 23 Marec 2010, 14:54:44
ja okrog 20. aprila, sam ne vem če ga bomo že zdej dobil, ker smo bili malo pozni, sicer Maja pravi da je več povpraševanja za punčke, za tujino, tko da res srčno upam da bo ostal še en fantek za nas :) zdej sm že čist zmešana :) iščem in razmišljam o imenu, delamo načrt za pesjak, že gledam za boks za avto, ovratnice, oprsnice.... :) res se mi kr meša od sreče :) :)

a mate kšne predloge za ime?? :) js sm nek gledala... najbl mi je všeč Sky, pol pa še: Artic, Blu, Lex, Ice (če bodo modre učke), North, Sid, Spirit, Yas, Talon, Teeko, Allan, Gial, Togo :) no kerga bi???
:)

Lex je moj  :P :o :D hihi  ::) :o

Jst mam sineta od Clarka  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5775 : 23 Marec 2010, 14:59:25
ok pol Lex-a že črtam :)

hm....wawww :) morš bit pa kr ponosna :) blagor tep :) upam da bom loh tut js :)
Sam Clark...v soboto k sm ga vidla (tut božala sm ga :) ) prou k en kralj je tm zgledal, gor na neki polički je ponosno sedel, k so ostali tekali k zmešani gor in dol :)
Ksena me je pa celo polizala :) hihihihi

kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5776 : 23 Marec 2010, 15:05:46
Ja, sej Clark je lahko ponosen na vse uspehe ki jih ima.  :)

No, Ksena je pa mama od Lexa.

evo mojga lepotca



ko pridem domov, dodam še eno čist frišno....

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5777 : 23 Marec 2010, 15:45:17
ja okrog 20. aprila, sam ne vem če ga bomo že zdej dobil, ker smo bili malo pozni, sicer Maja pravi da je več povpraševanja za punčke, za tujino, tko da res srčno upam da bo ostal še en fantek za nas :) zdej sm že čist zmešana :) iščem in razmišljam o imenu, delamo načrt za pesjak, že gledam za boks za avto, ovratnice, oprsnice.... :) res se mi kr meša od sreče :) :)

a mate kšne predloge za ime?? :) js sm nek gledala... najbl mi je všeč Sky, pol pa še: Artic, Blu, Lex, Ice (če bodo modre učke), North, Sid, Spirit, Yas, Talon, Teeko, Allan, Gial, Togo :) no kerga bi???
:)
North pa moj  :P :P ;D ;D



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5778 : 23 Marec 2010, 22:29:28
evo ena fršna slikca. tle že zgledamo bolj odraslo  :D :o


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5779 : 23 Marec 2010, 22:57:52
Se pa pozna da je velka razlika med delavnim haskijem in haskijem za na razstave. Vsi "razstavni" so debelejši in bolj okrogli, delavni pa so suhi, da se jim skor (ali pa se) vidijo rebra.



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5780 : 24 Marec 2010, 07:18:02
NoXika, Lex je res prečudovit lepotec  :o  ;D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5781 : 24 Marec 2010, 07:58:13
Ja meni osebno so razstavni veliko lepši. Čeprav sem pa že tudi videla kar fino odlakane delovne linije - vaš je tak a ne Luongo? Pa ni toliko razlika da so suhi ali ne, delovna ima izrazito manj dlake, kar je logično, ker so rabili biti aerodinamični. In posledično izgledajo bolj suhi. Če jaz okopam Albo, ke kot podganca, nikjer je ni, medtem ko drugače izgleda izredno kompaktna. Pa na višjih tačkah so :). Konec koncev so vsi krasni :).

Lex je itak cukerček  :-*.

Mor1 morda počakaj na rodovniško ime, moji Albi ni bilo treba prav nič spreminjati. So vzreditelji izbrali lepo ime.
Če pa bi dajala sama ime, bi bil pa kak Spirit, Cloud, Smoke, zelo mi je všeč Snow za punčko.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5782 : 24 Marec 2010, 08:41:21
ooo kašn srček :) fulll lep!!

ja sej to bom itak počakala da vidim kašno ime bo dobil, ampak učer sva z mojim izbrala ime :) *SKY* takoj k sm predlagala to ime je biu moj dečko za :) tko da sm čist vesela :) jojjjjjj kr ne morm nehat razmišljat o tem, že kot majhna mula sm imela tok plišastih Huskyev, zdej se mi bo pa končno uresničla želja in bom imela tapravga :)

oh pol k ga dobim vas bom šele zasuvala z vprašanji  :-[
a šolo ste že dal vsi čez?? kako je bilo?

lep sončen dan  ;D 8)


kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5783 : 24 Marec 2010, 08:44:43
Lex se zahvaljuje za pohvale  :-* :-* :-*

Mi2 sva dala čez igralne urice, zdaj hodiva v malo šolo, ki se nam je začela prejšnji teden.

Včeraj smo bili pri veterinarju, smo šli zobke pregledat. Stanje odlično  :o


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5784 : 24 Marec 2010, 09:00:39
Alba ima narejeno malo šolo. Itak pa se boš morala zavedati, da je pes, pa ne samo haskič, temveč vsi, delo preko celotnega njegovega življenjskega obdobja. Sicer pa je to itak čar vsega.

Vsekakor ti bo tudi vzrediteljica v pomoč, ker je kar dobra na tem področju.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5785 : 24 Marec 2010, 09:01:44
:) kok pa je star Lex? a hodita k Maji v šolo? a pa drugače uboga?

a ga mate zunaj v pesjaku al notri? mi imamo v planu naredit boks ene 4m2, zravn pa zagrajen pesjak ene 50m2, za hišo k bo senčka... ???

kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5786 : 24 Marec 2010, 09:17:26
Lex je ta mesec dopolnil 10 mesecev  ::)

Ne, ne hodiva k Maji u šolo, ker sva iz NM in nam je Idrija malo predaleč za vozit. Tako da hodimo kar v NM v šolo  :)

Uboga? Hm....Ko smo imeli igralne urice je ful ubogal (5 mes), je bil priden, se je tud dost naučil, zdej pa ga meče tavečja puberteta, uboga kot se mu zljubi, je zelo samosvoj, trmast, poskuša izražat svojo dominanco.
Upam, da ko to mine....da se bo tud on malo 'zresnil'. In upam da bo tudi potem lažje delat z njim-

U nedeljo smo imeli prvič malo šolo....pa smo vadli odpoklic.....v igralnih uricah je lepo pritekel k meni se usedel, čakal na priboljšek.....sedaj...jo je samo mimo mene ucvrl, k drugim psom...jaoooo.....  >:( ??? :o

Aja pa še to. Če sva kje na travniku, ga imam na slednem povodcu da teka naokoli, se igrava s cufo, žogco, ampak ga zelo hitro mine zanimanje ker so luknje bolj zanimive, pa vse ostalo tudi...doma na vrtu uboga čisto vse, prinaša predmete, pride na odpoklic....

Mi smo ga imeli do oktobra v hiši (se pravi cca 3 mesece)....od takrat je zunaj v pesjaku....ga pe sedaj še kdaj pa kdaj dam not h nam za kšno urco dve.

Imamo pa tudi namen sedaj ko se malo zemlja otopi nardit še ograjo okoli pesjaka...da bo imel še malo za laufat naokoli....  :) lani nam ni zneslo...je blo prehitro mrzlo  :D


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5787 : 24 Marec 2010, 09:21:07
hehehehe  ;D ja pridn kuža
a pol je biu tut vaš spomladanski? kok pa je bilo takrat mladičkov?

kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5788 : 24 Marec 2010, 09:29:52
Ja Lex je spomladanski....17.05.2009  ;)

Takrat ko sem jaz majo kontaktirala je imela njena Pola mislim da 5 mladičev...ja...1 samička in 4 samčki....

Ker sem bila pozna, in tudi sama Maja še točno ni vedela ali bodo vsi prodani 100% (bili so samo rezervirani), potem niti nisem toliko računala, da bom kakega dobila. Sem pa šla jih pogledat. Joj kako so bli lušni....mam še nekje slikce doma od takrat.

Ksenini in Clarkovi mladiči so se skotili kasneje kot Polini. Maja me je sama klicala pa povedala, da ima 2 mladiča na voljo še od Ksene.
Takrat Ksena ni bila pri njej (mislim da je Ksena od prijateljice) in je potem ona dobila samo mladiča 2. In tako mi je poslala slikce Vannesa in Valdeza (rodovniški imeni) in sva se dogovorili.

Je pa Lex v solastništvu, kar pomeni, da ga bo Maja razstavljala.  ;D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5789 : 24 Marec 2010, 09:38:31

Aja pa še to. Če sva kje na travniku, ga imam na slednem povodcu da teka naokoli, se igrava s cufo, žogco, ampak ga zelo hitro mine zanimanje ker so luknje bolj zanimive, pa vse ostalo tudi...doma na vrtu uboga čisto vse, prinaša predmete, pride na odpoklic....


Tole je pa identično pri moji avši. Notri naredi vse na ukaz, zunaj, luknje, miške, vonjave :). Malo bolj zunaj uboga le moža.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/