Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911122

mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5790 : 24 Marec 2010, 09:41:17
A tko pol je blo še bolj fajn ker nisi pričakovala :)
aha sej js sm pa čist preveč vsa vzhičena in zihr ne bo ratal da bi že zdej spomladanskega dobila.. :( ampak jih bom šla vseeno pogledat, po 1. maju bodo na ogled.

aja tko ste se zmenil? da bo hodu na razstave :) waww  ::) a to ga lahko tudi ti pelješ ali samo Maja? mi smo se pa zmenli da bo kr samo naš in nč druzga :) sam moj, js ga bom pa razkazovala na sprehodih :) k bodo kr usi dol padl k ga bodo vidl  ;D hehehe

8 tednov je imel Lex ko si ga dobila?
res je lep :) prow konkurenca Clarku ;)

kdor želi videti mora gledati s srcem


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5791 : 24 Marec 2010, 09:43:32
Aja pa še to. Če sva kje na travniku, ga imam na slednem povodcu da teka naokoli, se igrava s cufo, žogco, ampak ga zelo hitro mine zanimanje ker so luknje bolj zanimive, pa vse ostalo tudi...doma na vrtu uboga čisto vse, prinaša predmete, pride na odpoklic....



Tole je pa identično pri moji avši. Notri naredi vse na ukaz, zunaj, luknje, miške, vonjave . Malo bolj zunaj uboga le moža.

a res??? hehehehe   pol so pa res svojeglavi :)  a jih kej spustite na sprehodu al so skos na vrvici??

kdor želi videti mora gledati s srcem


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5792 : 24 Marec 2010, 09:56:08
Jaz je ne spuščam nikoli, če ni ograje. Ampak jaz sem jo dobila staro malo več kot leto in pol. Če se resnično trdo dela, se da naštudirati tudi odpoklic. Vendar, ker so to izredno samosvoji psi in tudi prekleto hitri, srne in zajčki ter razne vonjave pa včasih enostavno preveč mamljive, jaz nikoli ne tvegam, da bi jo odpela. Saj obstaja sledni povodec, na katerem se lahko zjaga.

Strah me je, da bi v begu prečkala cesto ali naredila kako drugo škodo. Enostavno jo imam preveč rada in zato smo strogo na povodcu. Raje imam vrabca v orki, kot goloba na strehi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5793 : 24 Marec 2010, 10:04:39
ja verjamem in se strinjam :)

kako je pa z vožnjo v avtu? pa z dopustom?

kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5794 : 24 Marec 2010, 10:27:08
jaz sem ga spuščala vse do 6, 7 meseca....dokler ni padel v puberteto....takrat sem kupila sledni povodec in ga mam na slednem.

res pa je tudi, da sedaj ko je v puberteti, veliko slabše prenaša druge pse, samce, zato sem še toliko bolj previdna. Ker če bi na travniku zagledal drugega psa, bi jo ucvrl tja in se sploh ne odzival na odpoklic.

mogoče slabše prenaša samce tudi zaradi tega ker je bil že ene parkrat napaden, 2x od NO, 3 tedne nazaj ga je napadlo 5 neodveznaih whipetov  >:( >:( >:( in pa še vmes en bernc.

sploh pa ker hoče dominirat, mu ne pustijo in pol pride do ravsanja.

sem pa u nedeljo popoldne po mali šoli si rekla, ajde, ga bom pa danes malo spustila, pa da vidimo.
Ne morem opisat veselja ki ga je imel ko je videl da je brez povodca...skakal naokoli ko ena ovčka, lufal na polno sem ter tja....res se mi zdi kot da se mu je ena žička staknila u glavi takrat  :o ::)

ampak potem mi pa občutek ni dal miru, sem rekla mojmu, dejmo ga pa zdej kr nazaj prvezat (to je blo ene 15 minut po tem ko smo ga spustl) in res, gremo naprej 10m, pa že vidim 2 odvezana psa. hvalabogu, da sem se poslušala  :D

Glede lastništa: on je čist moj, delam lahko kar hočem z njim (šole, RO, agility, itd...), Maja ga bo imela samo za razstave (če se bo seveda izkazalo da mu gre). Mene je Maja uprašala kakšen imam namen, pa sem rekla, da nimam namena razstavljat, potem mi pa je predlagala solastništvo. Ona ga razstavlja, jaz grem lahko zraven.  :)

Glede dopusta....lani poleti avgusta ko sem ga dobro dobila, sem ga potem peljala nazaj k Maji, ko smo šli na morje. 14 dni je bil pri njej. Ona je bila vesela, on pa tudi, družbo je imel. Niisem ga hotela pustit doma, ter staršem breme nalagat.
Letos še ne vem kako bo, gledam apartmaje kjer dovolijo pse in tudi take ki jih ne. Se bomo še odločili. Če ga ne bomo vzeli seboj, ga bom po vsej verjetnosti spet k Maji peljala.

Naš se kar rad vozi v avtu. Ima svoj boks, in prec ko vrata odprem od prtljažnika skoči not.  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5795 : 24 Marec 2010, 10:33:14
Jaz je ne spuščam nikoli, če ni ograje. Ampak jaz sem jo dobila staro malo več kot leto in pol. Če se resnično trdo dela, se da naštudirati tudi odpoklic. Vendar, ker so to izredno samosvoji psi in tudi prekleto hitri, srne in zajčki ter razne vonjave pa včasih enostavno preveč mamljive, jaz nikoli ne tvegam, da bi jo odpela. Saj obstaja sledni povodec, na katerem se lahko zjaga.


da povem štorijo.....v petek sem imela popoldne eno delavnico in sem šla z Lexom šele zvečer, ob sedmih na sprehod. Bila je že tema. Greva na travnik kamor hodiva vsak dan. Ga dam na sledni povodec, nekaj voha naokoli, potem pa začne čist nekontrolirano laufat...levo desno, hitri obrati....do enega drevsa....pa nazaj, se spet na hitro obrne...pa naprej....in sem pogruntala da mora lovit eno žival. Ali je bil to zajc, ali miš ne vem. Srna ni bila ker bi jo videla.

Skos pa sem bila v pričakovanju da me bo enkrat potegnil, ker je tok dirjal...in res me potegne naprej...OK, obstanem....spet laufa levo in desno, res čista tema je bila, skoraj nič nisem videla....in me potegne spet, tako močno, da me je sm naprej vrglo, na trebuh...malo je manjkalo pa bi z obrazom rila po tleh  >:( komaj se vstanem, že vleče naprej.... >:( bi kmalu še enkrat padla...mislim svašta...sem pol razmišljala, da bi ga zdele imela brez povodca, ali pa da bi mi z roke ušel sledni...ne vem če bi nazaj prišel....ker vonjave mišk, zajcev in drugih živali so preprosto možnejše od odpoklica....  :-\

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #5796 : 24 Marec 2010, 10:49:14
ojjojjj smešno se sliši ampak vrjamem da ni blo lih smešno :)

aha kr k Maji ga pelješ? ja super!! mi hodimo vsako leto v camp v prikolico in nisem čisto ziher kaj bi naredila... verjetno ga bom enkrat sabo vzela za kakšen vikend pa bom pol vidla kaj bo...


kdor želi videti mora gledati s srcem


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5797 : 24 Marec 2010, 12:11:26
Pri nas živim v isti hiši s starši od moža in onadva pazita nanjo, ko greva midva na dopust. Če pa greva blizu na hrvaško za nekaj dni, jo vzamem s sabo. Ampak roko na srce nevarnost filarije, vročina, vem, da je ona bolj srečna, če je doma in hodijo na Dobeno in Rašico.
Je pa toliko večje veselje, ko prideva midva nazaj.

Z avtom pa ni problema, bi skočila v kateregakoli, samo da ima odprta vrata ali prtljažnik.
Imam pa eno anekdoto z avtom in sicer kmalu, ko sva jo dobila sem sesala avto v garaži in seveda je mogla biti zraven. Za zelo kratek čas sem skočila po čeber vode in ko pridem nazaj Albe nikjer. Sem bila že kar malo panična. No gospo sem našla na zadnjih sedežih avta, zvito v klopčič. Notri pa je prišla skozi odprto okno od avta  :D. Vse vredu, samo bila je še vsa mokra in blatna od sprehoda, tako, da je bilo treba še avto ornk podrgniti :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5798 : 24 Marec 2010, 22:09:56
Pri nas je kar velikokrat spuščen, okoli hiše ali na sprehodu, ko so zraven še drugi kužki, njegovi prijatelji,  :o drugače pa fleks ali pa sledni povodec.
Ga imamo tudi mi tako kot Alba preradi, da bi dopustili da se mu kaj zgodi. ::)
Pa moram rečt da odpoklic kar dela, no ja za huskya super dela :P samo... divjina je pa divjina in nagon opravi svoje. Se pa splača res veliko delati s kužkom ko je v puberteti, čeprav ti takrat vse živce požre, samo potem ko puberteta mine je ves trud poplačan. ;D

Pa čim več delaj z njim.. kar koli samo da se uči in še enkrat uči, ker drugače bo svoje finte pogruntal... husky se zelo radi učijo, samo ne smeš jih podcenjevati in predlgo obremenjevat z eno in isto nalogo. Prav hitro se naveličajo. :-\

Avto... pri nas ni problem, se pelje kamor koli, največkrat v boxu, če pa skoči samo po kruh, je pa frajer na sovoznikovem sedežu in šminkira. Mislim da je največji problem z avtom pri tistih kužkih, ki jih peljejo samo k veterinarju in nazaj :(


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5799 : 25 Marec 2010, 08:14:27

Se pa splača res veliko delati s kužkom ko je v puberteti, čeprav ti takrat vse živce požre, samo potem ko puberteta mine je ves trud poplačan. ;D


upam da res  :o :P
kdaj puberteta mine?  ::) :o

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5800 : 25 Marec 2010, 08:25:43
upam da res  :o :P
kdaj puberteta mine?  ::) :o

Pri nas je tm po 2. letu, ::) čeprav se mi zdi, da ga včasih še malo prime pa ima tri leta in 3 mesece  :P


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5801 : 25 Marec 2010, 08:47:27
Pri nas je tm po 2. letu, ::) čeprav se mi zdi, da ga včasih še malo prime pa ima tri leta in 3 mesece  :P

po 2. letuuuuu????  :o

joj, kaj me še vse čaka  ::) :-[ :o

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5802 : 25 Marec 2010, 09:48:48
Mojo še danes občasno kaj piči  :-9, pa je stara 6 let in pol. Včasih se mi zdi večen otrok.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5803 : 25 Marec 2010, 12:53:20
Mojo še danes občasno kaj piči  :-9, pa je stara 6 let in pol. Včasih se mi zdi večen otrok.
AAlba je stara 6 let??  :o :o
Jaz bi ji dala kakšne 2 leti...  ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5804 : 25 Marec 2010, 14:06:19
Ja 15.9.2003 je kotena ;). Še malo pa bo dobila brikete za seniorje hahahahaha.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5805 : 25 Marec 2010, 15:16:17
Ja 15.9.2003 je kotena ;). Še malo pa bo dobila brikete za seniorje hahahahaha.
north jih ima pa že eno leto  ::)  ;D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5806 : 26 Marec 2010, 09:47:25
Da vas po dolgem času malo pozdravimo vas mladostnike hihihihihi....



Sibirci so večni otroki in tudi na stara leta polni mladostne nagajivosti in da tudi neumnosti jim še vedno rojijo po glavi, mi bomo letos novembra dopolnili 12 let pa še vedno norimo kot da jih imamo samo kakih 3 hihihihi..... in to navkljub temu da se Andreja za mano dere ne skači, umiri ritem hahahahaha.... sicer se pol mal kosti uprejo, seveda so za to krivi tisti frdamani klopi in erlihija, pol se mal z Andrejo skregava zaradi tableta ampak ok pssst... ne ji povedat sam pol res ne boli več ker so zanič bljaaack, fuj in fej  :-X ::) >:D


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5807 : 26 Marec 2010, 10:33:37
north jih ima pa že eno leto  ::)  ;D

Pri nas pa pri petih še vedno jemo hrano za "juniorje", ker jemo premalo, vseeno pa rabimo ogromno kalorij naenkrat.

Se pa vidi, da če imaš 2 haskija, postanejo vsakodnevni sprehodi malo krajši in umirjeni, ker sta oba zmatrana od laufanja in norenja po vrtu, kjer sta lahko cel dan v ogradi 9m x 10m.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5808 : 26 Marec 2010, 10:54:16
Ne vem, če sem sem že obesil tole slikco. Gal in Snow pri počitku.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5809 : 26 Marec 2010, 11:15:49
nebivedu...lušna slikca ful.  :-*
prec bi mela 2  :D
ampak treba najprej tega poštimat, sva rekla s fantom da čez par let pa še mogoče samičko  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5810 : 26 Marec 2010, 11:59:08
Nebivedu ste mogoče probali s hrano za aktivne pse, ki je bolj bogata oz. močnejša od te normal  ;)


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5811 : 26 Marec 2010, 13:02:43
Nebivedu lušna slikica  :-*
Satin a lars je star 12 let?  :o

P.S. nebivedu imaš ZS.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5812 : 26 Marec 2010, 13:08:59
Ja Lars bo letos novembra upihnil 12 svečk in z vso srečo še kar nekaj  ;) ;D Je pa za svoja leta izredno agilen in to navkljub posledicam ki sta mu jih pustile borelija in predvsem erlihija, plus poškodba še iz legla  ;)


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5813 : 26 Marec 2010, 13:14:21
Ja Lars bo letos novembra upihnil 12 svečk in z vso srečo še kar nekaj  ;) ;D Je pa za svoja leta izredno agilen in to navkljub posledicam ki sta mu jih pustile borelija in predvsem erlihija, plus poškodba še iz legla  ;)
Sam ej nevem... haskiji so pa res ene take žvalce da se jim starost sploh ne vidi. jaz bi tvojemu npr. dala 2 leti.  ;D
Jaz ko sem z Northom vzunaj me sprašujejo koliko je star in če je še mladič.  :P Najbolj smešno je bilo ko me je negdo vprašal koliko je star, ap rečem osem, on pa a mesecev  :o ;D
Haskiji so the best  :-*



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5814 : 26 Marec 2010, 13:27:52
Haskiji so the best  :-*

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ::) :o :D ;D >:D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5815 : 26 Marec 2010, 13:34:45
Kdaj bo pa spet kakšno srečanje naših mrcin?  ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5816 : 26 Marec 2010, 13:35:09
Za mojo vsi rečejo, ta je pa še mladič a ne...  :D

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5817 : 26 Marec 2010, 14:03:50
Nebivedu ste mogoče probali s hrano za aktivne pse, ki je bolj bogata oz. močnejša od te normal  ;)

Smo, pa je noben od njiju ne mara. Imata raje pudinge s smetano.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5818 : 26 Marec 2010, 14:08:17
Sem se pol spomnila da je tvoj ravno tak gurman ko moj, edino da je moj še en malček bolj zahteven  ;) ;D Ah moj navija za sladoled mu do pudinga ni  :D
Sej mi tud še nismo prešaltal na senior in tudi navmo in to iz enega samega razloga ker je ne bi jedli ::) >:D :D

North. hvala  :) Ja dobro tile naši sibirčki skrivajo svoja leta  :o :D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5819 : 26 Marec 2010, 14:24:53
North. hvala  :) Ja dobro tile naši sibirčki skrivajo svoja leta  :o :D
Hahahaha ja : D
Babe ene : P