Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911238

North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5820 : 27 Marec 2010, 16:32:35
Takole, danes sem ap spoznala kar nekih novih haskijev  ;D
Luongo je prečudovit  :-* Prav tako Sena in vsi ostali  :-*
Je bilo ap prav fino malo poklepetati  ;D



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5821 : 27 Marec 2010, 21:30:16
Jap res je bilo danes prav fino :o
smo ugotovili tudi pri nas, da Luongo vleče kot norc, samo Acijeva kondicija je bolj švoh, kaj šele moja :'(
Lepo je bilo videti vse tele huskače v svojem elementu. ;D :o in spoznati njihove lestnike, smo se še bolj odločili, da se moramo enkrat dobiti na srečanju polarcev.
Upam, da že aprila :P

še povezava do današnjih parih slikc....več jih nisem mogla narediti, sta me mulca zaposlila  :P

http://picasaweb.google.com/mojcadelfy/TreningCanincrosa27032010?feat=directlink



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5822 : 28 Marec 2010, 13:19:26
ful lepe slikce, ker je tok cudovitih kuzkov na kupu. :)
starost je lusna varlina pri polarckih. samo mojo drago obnasanje izdaja. tako se ne bojim, da bi kdo mislil, da je starejsi kuza. :D

moja afna ima finto. vsaki mimoidoci pes ali sprehajalec ji je tko zanimiv, da mora teci v pozdrav. zadnic je s tem svojim navalom dobila dve grize v rep in vrat(se dobro , da je bil kuza mali teriercek, kateri je prosto tekal). in ko jo je kuza "napadel"(se je ubistvo ustrasil in branil) se je damica vrtela okoli mene, ces naj naredim nekaj.(blo je zlo smesno, veliki pes bezi pred majckeno mrcinco):D ni bilo poskodb, le sokirana je bila, ker se doma odlicno razume z dvema pudelckoma. ce jo pripravim, da hodi poleg ponavadi samo zalaja ali malo poskoci.vcasih pa tudi drugi pes skace, jo zmesa in je na koncu ona na zadnjih tackah. mislila sem, da bo minilo.. pa ni. :) ima kdo kaksno ucno metodo, ki pomaga? ali je samo finta v temu, da morem sama kar trmariti in jo vsakic opozarjati? hvala

sm brala, da imate razne sladolede, palacinke... nasa se je pa kar na domace tiramisuje vrgla. upam, da se bo tako malo poredila in jaz z njo. niso vsi piskoti dobri, le tisti katere jem sama. :D

sem takoj zraven, da se vidmio in malo poklepetamo. recte kje in kdaj.. april bo kmalu tuki.:) (imam pa prosnjo, da ne 10.aprila)



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5823 : 28 Marec 2010, 13:23:27
10 in 11. aprila ne, prosim  ;D

Kje pa bi se dobili?  ;D



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5824 : 28 Marec 2010, 15:09:03
ima kdo predlog, kjer je ograda?:) drugac lahko naredimo v ljubljani,kjer je ograjeno neko igrisce. kaksno soboto ali nedeljo? ste za?



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5825 : 28 Marec 2010, 17:06:41
Itak da smo  :P



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5826 : 28 Marec 2010, 17:49:07
Jaz imam predlog v KD Naklo, zraven Kranja, poligon je ograjen, ni problema s kakšnimi drugimi obiskovalci (na igriščih se hitro najde kakšen ne ljubitelj psov),
pa še wc in voda sta zraven, da ne bodo kužki žejni. (pa mi tudi ne :P)
10 in 11 april je itak Logatec, tako da takrat mi nismo pripravljeni organizirat, lahko pa potem naslednjo nedeljo ob 16:30. Kdo je za? ;D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5827 : 28 Marec 2010, 17:50:24
Jaz imam predlog v KD Naklo, zraven Kranja, poligon je ograjen, ni problema s kakšnimi drugimi obiskovalci (na igriščih se hitro najde kakšen ne ljubitelj psov),
pa še wc in voda sta zraven, da ne bodo kužki žejni. (pa mi tudi ne :P)
10 in 11 april je itak Logatec, tako da takrat mi nismo pripravljeni organizirat, lahko pa potem naslednjo nedeljo ob 16:30. Kdo je za? ;D
Jaz  :P
najina dva sta itak že prijateljčka  ;D



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5828 : 28 Marec 2010, 18:38:49
no evo mene in damico tut lahk stejete.:)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5829 : 29 Marec 2010, 07:55:45
Nedelja bi bila kr pripravna. Bomo še mi štirje prišli.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5830 : 29 Marec 2010, 07:58:10
Živa na Repkovem teku.  :) Kljub 10im letim je na teku odlično prelavfala 7km, sem bila ful presenečena, ker se drugače ko greve lavfat ful bolj vleče. :D


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o

NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5832 : 30 Marec 2010, 12:53:43
upam da bo tud meni ratalo pridt na srečanje...je le več k eno uro vožnje (po moje ksno uro pa pol)  ::) bomo videli  sploh kdaj bo točno ;)

drgač pa sva začela z lexom v malo šolo hodit. V nedeljo smo imeli drugič. Nič ni ubogal, vse drugo mu je blo pomembno...tud tisto kar se je naučil v igralnih uricah ni delal....aaa...tok sm bla jezna  >:( pa kar na jok mi je šlo  :'( vsi so že opravl vaje, moj se je pa neki trmulil pa ne pa ne nardit kar se mu reče  :-X :(

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5833 : 30 Marec 2010, 13:23:41
Noxica ne se sekirati, samo vztrajna biti.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5834 : 30 Marec 2010, 13:36:36
Noxica ne se sekirati, samo vztrajna biti.

Alba, saj poskušam da se ne bi sekirala......... ampak vseeno ti dvigne pokrovko. Tako lepo je delal v jesen ko sva bla, zdej pa tako.

Saj je rekel vodnik, da je to tipičen primer uveljavljanja svoje volje, trmuljenja in da mu ne smemo popustit. Fora pa je da doma vse lepo dela...tam pa....eh...  :-\ Ko smo imeli odpoklic je odjadral po svoje, k drugim psom  :-\ >:(

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5835 : 30 Marec 2010, 14:03:28
Ja poznam tole, brez skrbi. Morda pridita prej na poligon, da vse ornk prešnofa ;). je pa tudi v puberteti in je potrebno biti še toliko bolj  vztrajen.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5836 : 30 Marec 2010, 14:25:02
ne moremo prej na poligon, ker tam potekajo že prej tečaji, pred našo malo šolo.

danes me kar mišica na levi roki boli, ker sem ga skos vlekla stran pa nazaj  :-\ trmulo mali!

upam da bo v nedlejo kaj boljš  :) mogoče ga je pa luna kaj dajala (se tolažim  :o )




Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5837 : 30 Marec 2010, 14:56:54
Si mu kdaj probala pokazat na bolj grob način, kdo je lastnik in kdo je podrejeni?

Sam sem s prvo njegovo trmo opravil z dobro odmerjenim metom zrele hruške v njegov zadek. Je odcvilil do žene in se zjokal, ampak od takrat naprej zelo lepo posluša (sicer samo mene, ampak..., sva zmenjena za vselej, ko se nekaj reče, je to treba narest).



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5838 : 30 Marec 2010, 15:09:48
Pri nama zadostuje že možev dvignjen glas. Pa je nikoli ni niti udaril. Nekako se jaz moram dreti kot sraka, da me pol toliko uboga kot možeka.

Je pa dejstvo, da je potrebno pokazati kdo je šef, pa če miljonkrat ponoviš. Ker oni si prekleto zapomnijo, samo dokler lahko delajo kontra.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5839 : 30 Marec 2010, 15:57:33
Si mu kdaj probala pokazat na bolj grob način, kdo je lastnik in kdo je podrejeni?

Sam sem s prvo njegovo trmo opravil z dobro odmerjenim metom zrele hruške v njegov zadek. Je odcvilil do žene in se zjokal, ampak od takrat naprej zelo lepo posluša (sicer samo mene, ampak..., sva zmenjena za vselej, ko se nekaj reče, je to treba narest).

Sem, večkrat že  :-\

pa saj ne da bi ga zdaj konstantno tepla al pa kaj, ampak ene parkrat ko je pa neki hotu grizt pa renčat pa sm ga po gobcu. in še rekla Fuj pa to.

res pa je, da je ful dominanten. oz. poskuša bit, do mene, fanta, sploh do drugih psov, ni važno ali je majhen, ali je velka mrcina  :-\ ampak mu to ne dopuščam. Če slučajno vidim da hoče dominirat, mu preprečim.
Ampak zaenkrat je njegova trma močnejša, ne odneha. Jst pa tudi ne bom. pa da vidmo  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5840 : 30 Marec 2010, 16:00:41
NoXika: me obupat.. je pač tipičen husky :P, vse drugo je bolj zanimivo kot pa uboganje tvojih za njega nesmiselnih ukazov.
Naš tudi ni nič več znal... ko smo začeli z agilitiyem, potem se je pa spet na poligon in na nove kužke navadil, pa je lepo začel delati. samo ne obupat in vztrajaj pri tem da nalogo opravi. Pri nas je tako, da morava najprej narediti nekaj starih trikcev, da vidi da se dela in nato lepo na nove. :D

Kdo je glavni...
Pri nas je pa tako, da mu 'mož' vsake toliko časa pokaže kdo je glavni z renčanjem nad njim in da se mu spravi nad hrbet, to takrat ko vidi, da si ga hoče podrediti.
Pri meni je pa čisto priden, če imam salamice pri sebi in se z veseljem uči novih trikcev (samo jaz imam zdaj čisto premalo časa :()
Samo odpoklic je pa pri huskyih najtežja vaja poleg odlaganja, še posebej če so prisotni drugi kužki ;) da to dela je potrebno okromno vadbe  :'(


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5841 : 30 Marec 2010, 16:08:24
Mal spominov na sneg... :) Baje bo jutri spet zapadel.  :D



Več: KLIK

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #5842 : 30 Marec 2010, 16:10:03
 Lp :)
    NoXika saj imaš vendarle huskya, dela pač tisto kar mu odgovarja razen za hrano naredi pa vse saj moj vglavnem mu moraš pokazati gdo je šef.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5843 : 30 Marec 2010, 16:44:03
Ja če si kdo želi psa, ki bo res ubogal naj posnema Majchy :P. Poleg haskiča še enega borderčka, pa bo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5844 : 30 Marec 2010, 16:51:57
Živa lepotička ;*

Ma ne spet sneg no  :'( :'(




Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5845 : 30 Marec 2010, 16:52:05
Hihi, ja tako ja.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


delfinčika

  • Gost
Odgovori #5846 : 30 Marec 2010, 21:20:25
NoXika: me obupat.. je pač tipičen husky :P, vse drugo je bolj zanimivo kot pa uboganje tvojih za njega nesmiselnih ukazov.
Naš tudi ni nič več znal... ko smo začeli z agilitiyem, potem se je pa spet na poligon in na nove kužke navadil, pa je lepo začel delati. samo ne obupat in vztrajaj pri tem da nalogo opravi. Pri nas je tako, da morava najprej narediti nekaj starih trikcev, da vidi da se dela in nato lepo na nove. :D

Kdo je glavni...
Pri nas je pa tako, da mu 'mož' vsake toliko časa pokaže kdo je glavni z renčanjem nad njim in da se mu spravi nad hrbet, to takrat ko vidi, da si ga hoče podrediti.
Pri meni je pa čisto priden, če imam salamice pri sebi in se z veseljem uči novih trikcev (samo jaz imam zdaj čisto premalo časa :()
Samo odpoklic je pa pri huskyih najtežja vaja poleg odlaganja, še posebej če so prisotni drugi kužki ;) da to dela je potrebno okromno vadbe  :'(


No, čeprav nimam haskiča, je pa malamut tudi polarec, je pa podoben kot pri tebi. Naša obvlada odpoklic, samo ko imam kruh v roki  ::) ::)  Drgač ne gre  :(



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5847 : 30 Marec 2010, 21:49:52
Lp :)
    NoXika saj imaš vendarle huskya, dela pač tisto kar mu odgovarja razen za hrano naredi pa vse saj moj vglavnem mu moraš pokazati gdo je šef.

ja saj. to sem vedla kaj me bo čakalo preden sem ga kupila. zdej pa mam  :o mi kravžla živčke  O0

drgač pa u nedeljo tud mahanje pred nosom s priboljški ni pomagalo  ::) zgleda da je pač mel tak dan :D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5848 : 31 Marec 2010, 09:05:33
No čeprav zame AM in husky nista primerljiva. AM-ji so veliko bolj poslušni. Vsaj kar jih jaz poznam.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


delfinčika

  • Gost
Odgovori #5849 : 31 Marec 2010, 14:22:33
Naša je verjeten hujš od vsakega huskija :D :D :D