Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911351

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5850 : 31 Marec 2010, 15:34:03
Ko se odločiš za husky tudi zavedno sprejemeš njihov partnership, pri njih je 50:50 manj kot to ne vzamejo raje več v njihovo korist, samo potem ubogi njegov zvesti "podložnik"  >:D :D :P
Tudi jaz sem blaženo verjela do prve upihnjene svečke da sem dobila angelsko izvedbo husky (sej veste kamor ti z okom jaz skokom)  :o :D... jutro po prvem rojstnem dnevu je moj angelsky husky izginil in namesto njega je pred mano stal  >:D.... Za vraga saj mi še zdaj ni jasno kako je vse znanje izginilo čez noč :o ::) :D no saj ni izginilo samo pubertetnik je mislil da stara pravila ne veljajo več, japajade... pa smo se šli ponovi vajo... saj uganete kdo je bolj užival ne ::) :D :D

Še hvalabogu da je tale moja dominantna trmasta glava srečala eno še bolj trmasto od sebe in sva zvozila, ok ne bom omenjala kako so se vsega tega veselili proizvajalci barv za lase  ;) :D Na stara leta - zadnje dve lahko celo brez flexija letamo naokoli in glej celo selektivna gluhost je izginila in pridemo na prvi klic, se pofočkamo in že letimo spet naokoli hiše  :D Čeprav naj vas tole ne zavede, selektivna gluhost se še zmeraj vključi občasno, ampak moje glasilke še niso za odpad pa uhlji kmalu popustijo hehehehe.... in ja tudi še ušpičimo kaj ... kaj češ ne moremo iz svoje kože, poleg tega bi bilo že kar kičasto lepo in dolgočasno  :D :P ;) V teh dolgih letih bivanja pa sem itak ugotovila da mi tele svobodomisleži  veliko bolj sedejo mojemu karakterju, zgleda delujemo na istih valovnih dolžinah  :D >:D No sicer pa itak pravijo haski al te zadene al pa ne, vendar ko te te za vedno  ;) :D

Je pa treba začet z vzgojo takoj ko prestopijo prag našega doma in brez popuščanja njihovim nedolžnim pogledom in ja včasih je treba tudi malce trdo poprijeti... samo vztrajen je treba bit ;)


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5851 : 31 Marec 2010, 22:47:06
Satin: se čisto strinjam, ne bi mogla bolj napisat  :o :P

Srečanje in lokacija je potrjena.
Tako da srečanje huskyev in AM bo v nedeljo 18.04.2010 ob 16:30 uri (lahko kakšno minuto prej) na starem poligonu KD Naklo.
slikca lokacije in poti:


upam, da v čimvečjem številu, da se naši pesjankoti spoznajo in znorijo, ter da kakšno porečemo tudi mi ;)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5852 : 01 April 2010, 07:49:33
.... in brez popuščanja njihovim nedolžnim pogledom....

oh ja, tole pa hudičevo dobro poznam. ko kaj ušpiči, me tako angelsko pogleda, da misli da bom kar pozabila na vse  ::) :-[ :D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5853 : 01 April 2010, 08:43:57
Moja se sama izda, tudi če jaz takoj ne vidim, da je kaj ušpičila. ušeska nazaj in pogled jaz nisem nič naredila :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5854 : 01 April 2010, 14:40:29
Moja se sama izda, tudi če jaz takoj ne vidim, da je kaj ušpičila. ušeska nazaj in pogled jaz nisem nič naredila :D.

Pri nas pa preventivno ušesa nazaj, pa v njen "brlog" - pod mizo in uspešno gleda kako pospravljamo za njo.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5855 : 02 April 2010, 10:13:20
Nebivedu moja je tudi blazno rada pod mizo. Kadar ni na comfortu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #5856 : 02 April 2010, 11:20:33
Oj!

Pozdravljeni=) že dolgo se nismo čuli=) no moj pa zadnje čase (razen kake luknje v njegovem pesjaku) ;D ni nič kaj ušpičo...ali pa še mi ne vemo za to ;D

Pa da dodam še par slikic:







Pa še ena z šefico=)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5857 : 02 April 2010, 11:25:38
Jaz sem pa skos mislila, da ima šefa :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #5858 : 02 April 2010, 11:28:00
Saj ga ma v bistvu ;D to je moja punca ;D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5859 : 02 April 2010, 11:31:04
Se mi je zdelo ;). Meni ta pes že na pogled tako nakuliran izgleda.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #5860 : 02 April 2010, 11:33:44
Nakuliran? kaj je to? ;D pardon za vprašanje :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5861 : 02 April 2010, 12:24:55
Umirjen, neproblematičen ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #5862 : 02 April 2010, 12:40:30
Odvisno...včasih je že treba met "trdo" roko pri vzgoji pa malo glas povzdignit ;D da se ve kdo je šef ;D


delfinčika

  • Gost
Odgovori #5863 : 02 April 2010, 15:08:59
No, pa naj še dodam moje izkušnje, za tiste, ki mislijo, da so AM-ji bolj poslušni od SH-jev:
Nekje sem to prebrala (pa ne na Pesjanarju) in mislim, da tisti, ki je to pisu ne pozna Mace in je verjetno nikoli ne bo poznal.
Maca ima dva značaja: Včasih je angelček, včasih hudič.
Pa jaz bolj težko vplivam na to. Ko pa kaj naredi pa s tistim nedolžnim pogledom, ki bi ga moral poznati vsak lastnik pesjana.
Kot npr. zadnjič na sprehodu. Držim jo bolj na kratko in ta lisica gre mimo vseh psov popolnoma mirno, še povleče ne. In ko jaz seveda mislim, da ji lahko malo sprostim povodec, glej ga hudiča: Takoj ko vid psa potegne, da me je kar zavrtel. In še dež je padal in po mokrem asfaltu je bl težko. Ker pa sem že pravi veteran v teh vlekah, sem nekako obdržala ravnotežje in nisem zletela po drsečem asfaltu. No in takrat sem povzdignila glas, Maca me pa pogleda s tistim pogledom, češ kaj sem pa jaz zdaj kriva?!

No in mislim, da, če se hoče kakšen začetnik odločit za AM-ja ali SH-ja, naj ne misli, da bo dobil enega kužeka, ki bo plesal kakor lastnik reče. 
Ker SH-ji in AM-ji taki še zdaleč niso.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5864 : 02 April 2010, 21:29:39
no pa da ne bo kdo mislil, da so to neukrotljivi psi in da so nemogoci. res je, da skozi celotno imamo z polarcki avanturo zivljenja in nikoli ne ves kaj te caka. jaz osebno imam rajse psa, ko sam razmisla, vcasih celo namesto mene. (hehe ;) )
imajo pa mnogo drugih pozitivnih varlin, katerih pri poslusnih ovcarckih ali labradorckih ne izkusis. husky se ti res hitro usede v srce. :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5865 : 03 April 2010, 18:05:35
Ne edini res minus zame je pač odpoklic, pa še to sem se popolnoma navadila. Vse ostalo je pa brez pripomb, točno po mojem okusu :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5866 : 03 April 2010, 18:52:45
Meni so se huskyi zapisali v srce po kakšnem mesecu sobivanja z Luongom :o in bo vsaj en husky v družini dokler bom lahko hodila, sigurno pa bosta čez nekaj let vsaj dva :P
Če bo kakšen drug kuža še pri nas bo zgolj zato, da ga bosta mulčka lahko obvladala, ker za otroke so malo premočni, :'( razen za vlečt sanke :o
Meni je všeč pri njih ravno to, da vidiš da delajo s svojo glavo, da razmišljajo in da te vedno znova presenečajo ko si sponijo najrazličnejše vragolije, ko samo gledaš od kod pa tebi to?!
Pri nas se je sam od sebe naučil odpirat vrata, na kljuko, drsna, vse... to zanj ni problem, ni varne sobe pred njim. Vodo zdaj pije iz WC-ja je zgleda najbolj čista in sveža, kar naenkrat nas je presenetil s skokom v naročje.. in zdaj s tem šminkiramo in vsakega dvomljivca v huskye presenečamo, ko lahkotno kot peresce skoči v naročje. Ja tudi dojenčka zna umirit, pogleda v zibko in jo zaguga... pa še in še. ::)
Zame je husky zakon  :o pa čeprav odpoklica ne dela, pa čeprav mora biti večino časa na fleksiju, pa čeprav divje živali niso najbolj varne pred njimi ampak ne grem na drugo pasmo. Sem pač husky odvisnik :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5867 : 03 April 2010, 19:22:04
O Luongo tudi Alba je včeraj pokazala, kako se stisnit najprej k možu na kavč, potem pa še k meni :). babnica nora  :D

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #5868 : 04 April 2010, 22:35:43

 Lp :)
     Ja taki so naši SH in AM so kot kinder jajčka.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #5869 : 05 April 2010, 19:11:15
Hehe dobro si povedal :)



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5870 : 06 April 2010, 11:20:38
Arch: čisto tako je  ;D :o
samo tuki kupiš enega in dobiš cel kup presenečenj :P


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5871 : 13 April 2010, 08:43:26
Še enkrat malo zatežim  :P in vas povabim na husky zabavo v nedeljo 18.04. ob 16:30 uri na stari poligon KD Naklo pri Kranju.
poligon je zagrajen, tako da se bojo kužki lahko prosto nadirkali :o

Pridite  ;) četudi bo dež, je malo strehe, kjer se bomo lahko ljudje stiskali :P ::)

Luongo komaj čaka nove in stare prijatelje :D ;)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5872 : 13 April 2010, 14:43:36
hoh to bo to za pesjancke. moji se bo cist odpelal. :) pa drzmo pesti, da bo lepo vreme. se vidimo !



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5873 : 14 April 2010, 23:07:01
Midva z Larsom vam želimo lepo vreme in polno užitka, zvesti šofer ta vikend rabota  ;) ;D


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #5874 : 18 April 2010, 21:53:08
Evo, smo se zbrali. Bilo je 5 huskijev:
- Luongo,
- Arch,
- Choha,
- snow in
- gal


Slikice pa kasneje.



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #5875 : 18 April 2010, 22:13:18
No pa je za nami Husky druženje  :o
je bilo prav zanimivo, majhno a izredno prijetno  :o ;)
Najprej so se Gal in Snow in Luongo spoznali in zrangirali, Luongo in Gal sta se zmenila kdo je šef. Nato so malo dirkali in kmalu je prišla Choha in so vsi trije pridirkali k njej, Choha pa čisto prestrašena... kaj so tole eni norčki :'(
No pa so se kmalu spoznali in je Choha prevzelo pobudo in začela divjati po poligonu.
Nato je prišel še Arch in spet je bilo malo moške borbe za punci ;) Ko so si svoje povedali so se elegantno izogibali.
Pa Archi se je zaljubil... je sledil Snow kot senca... ma ne kot senca kot rep, ker senca vsaj v temi izgine :P
Drugače smo pa ugotovili, da bi bil Luongo, če bi bil volk, volk samotar. Nekaj časa se je igral in sodeloval pri dirkah, potem pa ga je nekaj pičilo in je šel po svoje okolico raziskovat (4-krat je celo ograjo preskočil in šel miške loviti na sosednje polje, upam, da se ostali pesjankoti tega niso naučili).
Me je pa presenetil Luongo, kljub vsej navihani družbi je šel malo na agility ovire in delal popolno, pa so mi sledili še vsi ostali huskyi- kaj ne bi če pa je iz mojih rok dišala salamca. Vsaka mu čast... ga niso nič zmedli. Očitno se pozna ker nismo bili že 1 mesec na treningu in mu je bilo zanimivo.
Še malo slikic:

Choha v elementu


Naše sanje....


husky dance


kolk smo mi utrujen... je treba leže piti


gremo... DIIIIRKAAAAA


tole pa zgleda kot bi trije husky hoteli enega razčetverit...no ja na tri kose dat


Husky čistijo Slovenijo :P


Več slikc na http://www.mojalbum.com/luongo/husky-druzenje

Vsi ki vas ni bilo.... POGREŠALI SMO VAS :-[


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #5876 : 18 April 2010, 22:46:45


Vsi ki vas ni bilo.... POGREŠALI SMO VAS :-[

joj vam je blo fino.

mi je zal da nisva mogla pridt z lexom  :-\ :'(

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #5877 : 19 April 2010, 06:23:20
Joj no.. Res mi je žal da nisem mogla pridet  :'(



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5878 : 19 April 2010, 09:51:15
Upam, da se tole še kdaj ponovi, ko bomo mi imela več časa.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #5879 : 19 April 2010, 12:07:48
Moja dama je v avtu takoj zaspala.Zvecer je bila se malo razigrana od vsega norenja na poligonu. Ne vem od kje ji energija, saj sem upala, da jo je pozabila v Naklem. ;) Defenitivno moramo tole ponovit in se nas zbere v cim vecjem stevilu. :)