Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911088

mor1

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #6090 : 17 Maj 2010, 14:18:58
aja??? :O   ok...nism vedla...
sam da bom jaz čimprej na vrsti  :P ;D

kdor želi videti mora gledati s srcem


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6091 : 17 Maj 2010, 14:20:17
da se pohvalim....tudi Lex ma svojo temo  :-[

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9823.0

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6092 : 17 Maj 2010, 16:39:02
Se mi zdi da se je Alba se najmanj umazala....damica seveda :D verjetno ni hotla po blatu skakat  :D

Thunder pa najbolj usran  :o

Pa vidm da prevladujejo sivčki, bo treba kšnga črnčka še pripeljat, ane North*?  8) ::) >:D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6093 : 17 Maj 2010, 17:37:48
Jst mam pa eno vprasanje? Kaksne iskusnje imate z furminatorjem? Jst sem ga danes narocila prek spleta...da malo nasega Thunderja urihtamo, ker je se vedno tak puhek S krtaco mu sploh ne gre ven ta puh in dlaka...
Zanime me tudi kako se uporablja,da mu ne bom poskodovala dlake. Pa se to, kaksne sampone uporabljate za huskije? Jst sem do zdaj kar od hobby doga, sam mi je Maja rekla, da naj raje nabavim sampon za belo dlako in dodam se balzam...ce povem po resnici, sploh nisem vedela da obstajajo tudi pasji balzami :-[


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6094 : 17 Maj 2010, 17:40:08
Pri nama se furminator super obnese, mu res ful dlake ven pobere.
Moraš pa res nežno, ker je kar oster, da ne poškoduješ psa ;
Pa nekaterim psom poreže dlako... našemu ne ;



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6095 : 17 Maj 2010, 19:10:30
Hm če bi videla comfort v prtljažniku, bi videla, da je Alba bila kar fajn umazana  :D, je pa res, da je recimo Choho kar po tleh spravila v igri.

Midve sva se ravno prejle furminirali, meni se super obnese. Kožuh je še vedno lep, samo poddlaka se res v rekordnem času spravi ven :).

Je pa ne furminiram po trebuščku, ker tam pa samo z eno drugo kartačo dovoli.

Mislim, da bo tudi na Thunderju super uporaben.

Dlako poreže tistim, ki imajo dolgo, pa nimajo poddlake. Na primer meni pozimi furminator ne pobere prav nič dol. Ostane prazen. Mogoče sta z Albo še najbolj primerljiva po kožuhu, ker sta razstavna linija.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6096 : 17 Maj 2010, 19:28:12
Northov novi fetiš--> flaše  :P ( plastenke )

Pa vaši... majo radi plastenke?  ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6097 : 17 Maj 2010, 20:24:14
Uniči jo do konca :D

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6098 : 17 Maj 2010, 20:29:14
Uniči jo do konca :D
Jst mu nisem pustila, da nebi kaj pojedel  :D
Pa še mudilo se mi je  :-[

Kako je pa vašim haskičem kaj ušeč tole vreme?



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6099 : 17 Maj 2010, 21:45:02
Uniči jo do konca :D

naš tud. še sam jih kje zbrska pa pol samo najdem vso uničeno po možnosti v koči sprvljeno :D

aja pa še to....bolj 'ropota' / 'poka' flaša ko jo grize, raj jo ma  :o

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6100 : 18 Maj 2010, 00:27:35
Naš jo tudi uniči do konca,... pa če slucajno prileti mimo kaka otroska žoga, pof in ze je vec ni. Enkrat si je moj, ker trenira boks, kupil nove rokavice ...pustila sva ga samo za 5 minut samega z njimi, in ko sma prisla nazaj...jih ni bilo vec hehe...poleg tega da se je ze tudi lotil tuša v kopalnici, ga cisto zgrizel, da ni nic ostalo od njega, pa mojih kavbojk se je enkrat lotil, ko mu je blo dolgcas...pa tudi ce mu prinesem v kaksni drugi plasticni posodi ven hrano ki ni njegova, ne ostane nic od nje...mel je evforijo na zobne scetke, kalodonte, wc papir......tak da ja, nas je frkolin. Sam se je poboljsal odkar je prisel iz parjenja marca...zdej lahko pustim vse v kopalnici, pa se ne dotaklne nicesar vec( prej morala biti absolutno prazna, se kos za perilo sem morala dati ven hihi)...kadar spi notri se uleze le na svojo deko in zaspi, tak da ga moramo zjutraj mi zbuditi;). Pohvalno!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6101 : 18 Maj 2010, 07:53:43
Furminator. Kdor kaj hodi v avstrijo - tam so pol cenejši, ravno tako flexi (8 metrski), pa še v špagi imajo srebrno vrvico vpeto, da špago ko jo osvetliš vidiš tudi ponoči in ob temnih dnevih (ko se umaže, se pa ne sveti več).
tudi hrana je v avstriji mnogo cenejša. pri nas je 100g posladkov okoli 2 evra, v avstriji je ena kila enakih posladkov 3,5 evra.


(mal sem zloben, ko delam reklamo za tujino, ampak naj se naši trgovci navadijo, da so predragi in da bomo spet začel v avstrijo in italijo hodit po hrano, naši naj pa propadejo, če ne bodo cen znižali)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6102 : 18 Maj 2010, 07:57:19
Hej če že delaš reklamo vsaj povej kje ;), lahko tudi na ZS.

Pri nas jo pa moram drugače pohvaliti, ne uniči skoraj ničesar. Izjemoma, če par dni fino dežuje in bolj lenarimo notri. Takrat ima pa višek energije in je treba kaj pospraviti, zgristi. 2 leti je iemla en frizbi, ki je sploh ni zanimal, po 2 letih ga je pa na prafaktorje zgrizla. na srečo nič od tega ne poje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6103 : 18 Maj 2010, 08:11:31
Furminator tud jst uporabljam....zelo pocen sem ga dobila....s poštnino okol 8 USD  :o in to L velikost  :P

Tud mene zanima kje v avstriji nebivedu nabavljas posladke?

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6104 : 18 Maj 2010, 08:49:29
Furminator je super zadevca ja. Ko nasa po nekem casu pade v "sleep mode" jo lahk cesem in cesem. Tudi nedeljsko blato je slo cudovito dol.-preverjeno :D obstaja pa sampon in je narisan gor husky-v zooticu ga prodajajo. Nasamponiras psa in ga nasamponiranega krtacis, ker naj bi dlaka se lazje sla dol. Zaradi vremena tega se nisva mogli prakticirati, ko se bo pa ogrela bom pa videla te trgovske obljube, ce so resnicne. ;)

Ja za tisto trgovinco v Austriji pa bi tut men prov prsla. Ce ze grem kj gor v nabavo se se tam ustavim. Vedno pa se moram za Choho ustavit nazadnje, ker drugace za druge stvari bol malo kaj ostane. :) Zmeri tko: pa se ta zogica pa ta ovratnica(v primeru, da jo spet zgrize), pa še to pa ono.... :D  Zdaj me je pa zacela z gobcem rukat, ces kaj v to kisto tok gledas, mene imas tuki ;) No lep dan in upam, da soncen.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6105 : 18 Maj 2010, 08:59:26
Midva kupujeva v Celovcu. Trgovina je desno od trgovine kika, zraven gigašporta v industrijskem delu Celovca.

V Celovcu pri prvem Mcdonaldsu (ko prideš čez ljubelj) zaviješ desno in se pelješ proti trgovini Kika. Pri kiki zaviješ desno proti ikei in ko se pelješ proti ikei je ob cesti Burger king, malo kasneje pa mcdonalds. Trgovina pa se nahaja v ulici pred burgerkingom, zraven je pa trgovina gigasport.


P.S. v to trgovino greš lahko tudi s psom.



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6106 : 18 Maj 2010, 09:23:34
Mi imamo srečo, da ima moževa sestra Trgovino z živalmi...pri njej vedno dobimo po znizani dobavni ceni, ali pa ce se ji kaksna vreca briketov rastrga, nam jo proda po 50% popusta;). Sicer pa je res baje v avstriji veliko ceneje.
Sem jo vceraj klicala za furminator in mi je rekla, da veliki stane 54 evrov, srednji pa 46 evrov...ampak sem sla gledat na net in sem dobila velikega na spletu za 19 evrov;)...sicer sem prej preverila po forumu kako so zadovoljni z njim in pravijo da je super. Bomo videli, rok dobave je 1-3 dni;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6107 : 18 Maj 2010, 09:42:17
Jaz sem imela ta šampon, zdaj imam sicer že nekaj časa drugega, pa gre isto ven po kopanju.

Choha mene takole vedno štoka, ko kaj berem ali delam za službo doma. Vsake par minut je pri meni :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6108 : 18 Maj 2010, 09:51:29


Choha mene takole vedno štoka, ko kaj berem ali delam za službo doma. Vsake par minut je pri meni :).

Kaj pa ves, mogoče te pa priganja, dej bolj hitro delaj;)


majchi12

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #6109 : 18 Maj 2010, 09:55:43
Vsi ljubitelji Huskyjev....za vas imam ogromno prošnjo!!!!
Moja dveletna psička Lin potrebuje nov dom...vem da vas bo ogromno znorelo, kako lahko, a naj vam povem, da je to najtežja odločitev v mojem življenju!!! Dobili smo dojenčka, pri katerem se je pokazala alergija in ne gre drugače!!!
Oddala bi jo dobrim ljudem, ki vedo kaj pomeni imeti huskyja, z možnostjo solastništva.
Stara je dve leti, prijazna do ljudi, otrok in drugih psov. Potrebuje redne sprehode (obvezno samo s povodcem) in aktivno ukvarjanje. Do sedaj je bila navajena ziveti zunaj in notri, tako da pogoji bivanja zajemajo le to, da ni na verigi. Oz. ce je v pesjaku da ima temu primerne sprehode in reden stik z ljudmi da ne bo osamljena.
Solastnistvo pomeni, da nekaj stroskov prevzamem jaz, imam dovoljenje do obiska oz. se kdaj srecujemo...
Za vec informacij in podrobnosti solastnistva pisite na mail.

Lokacija: Celje [Savinjska]
Kontakt: Vojkan, 040996861, vojkanceroshotmail.com



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6110 : 18 Maj 2010, 11:16:16
majchi12, a je rodovniška?
Vzreditelj ve da jo oddajate?

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6111 : 18 Maj 2010, 13:51:55
Vidim da ste uživali vsi, še najbolj pa pesjani... mi smo bli na prislinem počitku, ker je nekdo malce narobe izmeril daljavo doskoka in poskušal z zadnjimi šapami betonsko škarpo podret  ::) :-[ ;)
Zdej smo že v redu, res pa je da vreme nam pa še vedno nagaja  >:(


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6112 : 18 Maj 2010, 13:57:26
Vidim da ste uživali vsi, še najbolj pa pesjani... mi smo bli na prislinem počitku, ker je nekdo malce narobe izmeril daljavo doskoka in poskušal z zadnjimi šapami betonsko škarpo podret  ::) :-[ ;)
Zdej smo že v redu, res pa je da vreme nam pa še vedno nagaja  >:(

ojoj, si raj ne predstavljam kako je to zgledalo  :-\

pa čimprejšnje okrevanje vam želim  :-*

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6113 : 18 Maj 2010, 14:00:51
obstaja pa sampon in je narisan gor husky-v zooticu ga prodajajo. Nasamponiras psa in ga nasamponiranega krtacis, ker naj bi dlaka se lazje sla dol. Zaradi vremena tega se nisva mogli prakticirati, ko se bo pa ogrela bom pa videla te trgovske obljube, ce so resnicne. ;)

to sm tud jst vidla pa hotla kupt, pa je moj reku: Ma dej, to je spet en nateg, ne boš tega kupila  :o :-[ Sicer sem takrat en šampon že mela doma, ampak vseen sm hotla se tega  :D bo pa takrat prsel na vrsto ko unga ponucamo.

drgač pa še nismo mel prvega pranja, samo da se malo otopli pa bo....pa da ne bo skos dež  >:(




Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6114 : 18 Maj 2010, 14:06:51
NoXika je zgledal huje kot je pol blo, sm bla jaz blizu tega da me fršlok zadane, petek popoldne, njegova dohtarja ne delata več, rentgen itak sam do 15h in pol iskat v Ljubljani kliniko kjer rentgen dela po tej uri :)
Ampak na srečo je bil sam hud udarec in nič drugega, sicer šepamo še vedno ampak to je povezena z drugimi zdravstvenimi problemi (za katere je kriva klopja golazen  >:( >:()
Se pa drugače moja starosta za svoja leta in zdravstvene težave dobro drži in potrpežljivo prenaša moje težačenje in razburjanje ko z njega navkljub vsem varnostnim ukrepomi proti klopni zalegi z njega pobiramo kakega "slepega potnika" ki se hoče prešvercat in kri pit....
Bo bolj zanimivo če bom jaz njegove muhe junija prenesla po posegu  ::) :D :D


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6115 : 18 Maj 2010, 14:25:47
Satin kaksen poseg pa ima Lars? bosck :(

Ja glede Lin je pa prov lusna psicka. Vseeno se mi smili kljub dejstvom katere ste navedli. Gotovo obstaja "kompromisna" kombinacija, da psicka obdzi svoj dom. Upam na najbolse. :)

Ja moja damica bla tudi, cisto zamorjena zaradi tega dezja. Kje pa se dobi balzame za dlako? (ampak kvalitetne in ne taksne s katerimi si trgovci samo profit delajo). Kaksne imate pa kj izkusnje z dodatki za dlako(razni praski ali tablete)? je to fajn, ima ucinek?

Heh Alba takrat ko se je treba skoncentrirat, da bo clovek prav napisal, zacne Choha, kot nalasc s smrckom rukat. Kot, da bi vedla. :D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6116 : 18 Maj 2010, 14:42:20
En manjši operativni poseg, bomo nekaj odstranili kar nima tam kej iskati, hvala bogu nič kaj pretresljivega zaenkrat  :), samo Lars je težak pacient, k je on bogi je on bogi in konc  ::) :o Za dlako in kožo sem jaz zelo zadovoljna z Mira Coatom - olje za dlako, črna flaška s samojedom gor. Drugače pa majo na Pasji.net tud dobre zadeve, malo prečekiraj ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6117 : 18 Maj 2010, 14:49:01
Ja jaz sem šampon vzela pri pasjem netu, imajo tudi balzame. In so kvalitetni.

Tudi jaz mislim, da bi glede Lin obstajala kompromisna rešitev, ki bi jo obdržala doma. jaz je vsekakor ne bi dala stran.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #6118 : 18 Maj 2010, 14:56:01
Vsi ljubitelji Huskyjev....za vas imam ogromno prošnjo!!!!
Moja dveletna psička Lin potrebuje nov dom...vem da vas bo ogromno znorelo, kako lahko, a naj vam povem, da je to najtežja odločitev v mojem življenju!!! Dobili smo dojenčka, pri katerem se je pokazala alergija in ne gre drugače!!!
Oddala bi jo dobrim ljudem, ki vedo kaj pomeni imeti huskyja, z možnostjo solastništva.
Stara je dve leti, prijazna do ljudi, otrok in drugih psov. Potrebuje redne sprehode (obvezno samo s povodcem) in aktivno ukvarjanje. Do sedaj je bila navajena ziveti zunaj in notri, tako da pogoji bivanja zajemajo le to, da ni na verigi. Oz. ce je v pesjaku da ima temu primerne sprehode in reden stik z ljudmi da ne bo osamljena.
Solastnistvo pomeni, da nekaj stroskov prevzamem jaz, imam dovoljenje do obiska oz. se kdaj srecujemo...
Za vec informacij in podrobnosti solastnistva pisite na mail.

Lokacija: Celje [Savinjska]


Kontakt: Vojkan, 040996861, vojkanceroshotmail.com


Če je bila do zdaj navajna bivati zunaj in notri potem bi jo lahko dali v pesjak. Alergije pri otrocih pogosto hitro izzvenijo. Če pa gre za pomanjkanje časa je pa mogoče res bolje če si ji najde novi dom.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6119 : 18 Maj 2010, 15:10:54
Bom jest to za naso kosmato razvajeno rito pogledala, kaj bo zanjo pol pa nabava. :D Hvala vama.

Sicer ce je dojencek, se je mogoce samo za zdaj pokazalo. Meni se je pokazala alergija na antibiotike, ko sem bila otrok. Zdaj pa sem sla na teste in je blo vse ok, nobene alergije vec.