Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911383

Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6210 : 08 Junij 2010, 13:19:54
HA HA. indijanca ja. :) nasa je res vcas mal divja. sta to vseen mal prevec dobesedn uzela zivet sam od sonca. :) zdj pa vem zakaj je bla Choha vcer velik casa v svoji hiski... zgleda da pazi na linijo, da se nebi zredila od indijanskega sonca. :D hehe



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6211 : 08 Junij 2010, 14:03:08
Mi pa se  tri dni pa gremo po malo kosmatinko ;) komaj cakam, in ne da odstevam samo dneve, vcasih ze celo ure hehe
Tako da v petek zjutraj odhajamo v Idrijo k Maji :P


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6212 : 08 Junij 2010, 14:05:19
Super! To bo Thunder vesel za družbo!



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6213 : 08 Junij 2010, 14:35:32
Super! To bo Thunder vesel za družbo!


Uff to bo veeeeliko presenecenje za njega, upam samo da ne bo uzaljen ali kakorkoli pomislil na to, da smo ga zamenjali oz.ga hocemo nadomestiti z njo. Ceprav obozuje druge kuzke, starejse...za mlajse pa se ne vem kakksna bo reakcija. Upam da je bo vesel.
Imate kaksne predloge kako vse to speljati, da ne bo ljubosumja ali kakrsnih koli zamer....


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6214 : 08 Junij 2010, 14:39:07
Malo pustiš v avtu in pripelješ thunderja, da jo sam potegne ven iz avta in odpelje igrat na svoje dvorišče. Tko je gal naredil s snow, potem sta se pa celo popoldne igrala na njunem vrtu.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6215 : 08 Junij 2010, 16:22:55
sončna energija ja....zgleda da je tud našga 'zadela' ker mi že pd nedelje ni pojedu obroka  >:(

mi gremo tud do potoka, ampak tam gre samo do trebuha not, oz. tok kokr lahko stoji...če treba zaplavat....a - a, js pa že ne  :D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6216 : 08 Junij 2010, 16:52:05
Malo pustiš v avtu in pripelješ thunderja, da jo sam potegne ven iz avta in odpelje igrat na svoje dvorišče. Tko je gal naredil s snow, potem sta se pa celo popoldne igrala na njunem vrtu.

Pa mislis, da ne glede na to, da bo stara komaj 8tednov... a snow je bila mlada ko ste jo pripeljali+ itak pa sem prepricana da bosta postala najboljsa prijatelja, ki bosta delala vse skupaj...
Danes smo nabavili ze hrano, stvari za tamalo...Thunder pa je bil danes spet pri veterinarju. Tisto alergijo sem mu ze skoraj pozdravila, ko se je danes zjutraj spet do krvi scohal :-\
Dobil je jodovo mazilo, kupila mu se bepanthen, danes sem mu odstigla dlako tam na vratu, da ga bom lazje mazala. Mislim Thunder je pravi lump, da iskoristi priliko, ko je bil le 15 minut sam in se je sel scohat. Prej je bil cel teden pod kontrolo in ni niti poskusil :-\


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6217 : 09 Junij 2010, 08:37:27
Seveda da bo vredu, tudi, če je stara 8 tednov, sej jo bo čuval, ker ve da je to še mladiček.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6218 : 09 Junij 2010, 08:55:14
Odvisno, morda bo imel kak dan zamere, ampak mislim, da ko bo dojel, da bosta od zdaj naprej oba pri hiši, bo sprejel malo. Tako da ne skrbite, vse bo še OK. In tudi definitivno ona bo njega porajtala najbolj od vseh psov, ker bo od malega z njim.

Midva sva prišla nazaj z dopusta in sem presrečna, da smo spet skupaj z Albi. Dieta je bila uspešna, izgubila je 0,5 kg in tone dlake, tako da zdaj izgleda kot bolhica :D.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #6219 : 09 Junij 2010, 12:32:32
Thunder777, ko smo mi pripeljali novega mladička k Atosu, je bil 5 dni na smrt užaljen in bogi. Od takrat pa kot bi odsekal ga je popolno sprejel in sta sedaj največja prijatleja. Je pa bil Atos in je še zmeraj vedno 1.pri vsem - hrani, božanju, igranju....

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6220 : 09 Junij 2010, 13:23:45
Thunder777, ko smo mi pripeljali novega mladička k Atosu, je bil 5 dni na smrt užaljen in bogi. Od takrat pa kot bi odsekal ga je popolno sprejel in sta sedaj največja prijatleja. Je pa bil Atos in je še zmeraj vedno 1.pri vsem - hrani, božanju, igranju....

Ja upam, da jo bo sprejel in da ne bo zamere...ker ga imamo itak radi in bo se vedno naš lepotec. Ceprav ga zadnje dni se posebaj razvajamo saj je na bolniški hehe in bo se kak teden ce ne vec;), tak da bo se vedno v srediscu pozornosti;)

Drugace pa, sem prebrala na pesjanarju, da ko gres po mladicka, da je fajn ce neses zraven dekico in jo za nekaj casa das k mamici ali pa jo malo precohas z njo, da dobi vonj po njej. Da ko ga odpeljes domov, da se vedno voha vonj od mamice in to jih tolazi...


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6221 : 09 Junij 2010, 13:33:05
Jaz za Lexa nisem nesla nobene dekice seboj, da bi jo dala zraven Ksene.

Poslovila sta se, Ksena mi je naročila kako naj skrbim za mulca  ::) :-[ in to je blo to. Ata Clark je bil pa čist ponosen, je samo ob strani stal in gledal.

Me zanima kako bo letos, ko gremo k Maji na obisk.  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6222 : 09 Junij 2010, 13:36:32
v zooticu imajo enga za svetlo dlako. je prov husky gor narisatn.pr men se kar dobr drzi. pol jo pa se s kisovo krpo-razreceno, zbrisem(kar je dobr za kozo in dlako- in se smrdi ne) :)
vcerej dobila Choha novo mrvo v hiso in je ceu dan notr lezala. Hiska je sicer izolirana, tko da vroce notri ni tko hudo. tko kot en otrok, ko neki novega dobila. :) za piko na i se je sla pa se na sonce in je imela cist razbeljeno glavo, ko sem jo prijela. tale moj polarni pes je mal zamesu, zakaj tocn ima ta kozuh... proti mrazu in ne vrocini. :D

aha to z huskyem gor narisano pa sm ze vidla. bo treba sprobat.

kisovo krpo? ne smrdi pol po kisu???

jst sm hotla dat Lexu mrvo stran, glede na to da je že tako vroče, pa še izolirana bajta je, pa sm jo en dan samo na kup v bajti dala...tko na stran...da ne bo ležal na njej....pridem drug dan...je že bla po celi bajti nastlana....zgleda da mu že paše. Zadnjič sem jo malo 'zračila' pa premetavala...pa najdem ene 5 kosti notr  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


vevrca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6223 : 09 Junij 2010, 23:02:12
Thunder777, lahko en nasvet glede male? Jest mam tut huskya doma, pa je recimo enga od novih psov zelo dobro sprejel, medtem ko najnovejso clanico sploh ne mara, zobe kaze, in se najrajs umakne. Zato svetujem da prvo predstavitev naredite previdno, predvsem pa mu pokazete da je on se vedno no.1, najbolj jeba je ker se cutijo zapostavljene, sploh ko pride kdo na obisk in sam malo vidi :)

Ok, moj je ze precej v letih, pa mu verjetno mularija ne pase vec, ceprav se pocasi navaja in je vedno manj tezav, ampak boljs pazit na zacetku pa videt kako gresta skupi, kot da ima tamala slabo izkusnjo ze takoj.

Poleg tebe slisim da bo se nekdo iz foruma vzel huskya pri Maji. Kej ves kdo? V glavnem, novim lastnikom /lastnicam veliko veselja s temi peseki, res so neki posebnega :)



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6224 : 09 Junij 2010, 23:07:40
Thunder777, lahko en nasvet glede male? Jest mam tut huskya doma, pa je recimo enga od novih psov zelo dobro sprejel, medtem ko najnovejso clanico sploh ne mara, zobe kaze, in se najrajs umakne. Zato svetujem da prvo predstavitev naredite previdno, predvsem pa mu pokazete da je on se vedno no.1, najbolj jeba je ker se cutijo zapostavljene, sploh ko pride kdo na obisk in sam malo vidi :)

Ok, moj je ze precej v letih, pa mu verjetno mularija ne pase vec, ceprav se pocasi navaja in je vedno manj tezav, ampak boljs pazit na zacetku pa videt kako gresta skupi, kot da ima tamala slabo izkusnjo ze takoj.

Poleg tebe slisim da bo se nekdo iz foruma vzel huskya pri Maji. Kej ves kdo? V glavnem, novim lastnikom /lastnicam veliko veselja s temi peseki, res so neki posebnega :)

Ja itak bomo previdni, se razume, ker sem tudi jaz imela ko sem bila mala 5 let staro psicko, in smo potem domov pripeljali malo psicko, pa je rabila en teden da se je spravila k sebi, nehala rencat na njo in se zaganjat v njo. Ampak potem so postale prave prijateljice, vse so delale skupaj.
Kar se pa tice mladickov, ja poleg nas ga bo vzela se Morena( Mor1 na forumu, ce se ne motim). Jutri gre po njo ;), mi pa po vsej verjetnosti v petek zjutraj;)


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6225 : 09 Junij 2010, 23:20:45
Majini huskyi so zakon  :o :P

končno sem dobila eno sliko od lani ko smo bli na raftu....lex je biil tako utrujen od veslanja da je na rešilnem jopiču zaspal...  :D tuki je star 3 mesece :)


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6226 : 10 Junij 2010, 08:14:37
Komaj čakam fotke!!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6227 : 10 Junij 2010, 13:04:43
Iiiii Lex  :-*
Kdaj bo kakšen nov husky meeting ( da bomo mi končnoo lahko prišli ) ?  :)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6228 : 11 Junij 2010, 08:52:48
Thunder, danes pa po malo pupo  :o

Jeej, sem še jaz vesela za vas  ::)

Hitro potem prlimaj kakšne slikice  :D


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6229 : 11 Junij 2010, 12:11:19
Oj!

V teh vročih dneh sem se spomnila na znance, ki imajo tudi Huskija, ki pa je pravi razvajanec.
Oni njega vsak večer peljejo na sprehod do slaščiarne na kepico sladoleda! :D

Lp, Urša




NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6230 : 11 Junij 2010, 12:33:40
Lex ma tud rad sladoled.  ;D

Ponavadi mu dam na koncu palčko za polizat, seveda gor pustim tud sladoled  :D Ves srečen je, da lahko liže  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6231 : 11 Junij 2010, 23:08:02
A je potem tak okoli ust?  :D




NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6232 : 11 Junij 2010, 23:37:46
Urša ja, točno tak.

res je smešen. hahaha  :D :o

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6233 : 12 Junij 2010, 08:03:46
Ojej temule sem se pa res nasmejala :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6234 : 13 Junij 2010, 13:04:11
Noxia :
nc ne smrdi po kisu, ker je razrecen z vodo. 1/4L kisa ostalo pa daj vodo. zlo dobr je za dlako in kozo. potem je tut zlo zadovolna in se dlaka ful sveti. to je tut priporocljivo za peske, kateri imajo mocnejsi vonj. Kis pa vonj nekak ublazi/unici. jaz mojo na vsake tok casa s tem umijem-takrat ko ni vremena za globinsko samponiranje. ;)



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6235 : 14 Junij 2010, 07:47:04
Živjo! Imam eno vprašanje.
Naša Snow večkrat v stanovanju kaj zgrize. V petek so stvari ušle čez mejo, ko mi je strgala dve izposojeni knjigi in izpulila in zgrizna kotno lajšto.  ;D

Ker psov ne tepem, sem jo "povabila" na kraj zločila, in ji razložila da tega ne sme delati, ona se je že čist tresla, potem pa se jim samo provizoriš vrgla zgrizeno knjigo deset centimetrov pred smrček.

Sedaj vsakič ko me vidi naredi lužico od strahu, še vedno pa demolira stvari.

Kaj predlagate naj naredim? Nimam več idej.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6236 : 14 Junij 2010, 08:07:04
Da ji omejita gibanje ko vaju ni doma?  Da ima pač na voljo samo določen prostor v katerem pač biva.

Veš kako pravjo: Bored husky is destructive husky.  :o

Po moje jo treba nekako drgač zaposlit. Tud moj učas ko je zdolgočasen začne kr neki grizt kar mu pač pride pod gobec.
Ampak zdej že vem, tko da mu hitr podturim kej za grizljat, al bikovko, al kšno igračo nafilam s priboljški...  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6237 : 14 Junij 2010, 08:27:15
Smo probal že s igračami, kostmi, tistim posušenim govedom (al neki tazga) a jo zamotijo samo za kratek čas, potem pa se loti grizljat kak rob od postelje.

Potem ima Gala za družbo - ampak on hoče dopoldne počivat in jo hitro odpravi.

Omejit gibanja ji ne moremo, ker gospa zna odpirat vrata, zaklenit pa si jih ne upam, ker jih flikne dol s pantov.

Dajemo pa vse čevlje v omaro in predmete na višino. Ampak kotne lajšte pa ne morem prestavljat.

Sej Gal je imel tudi tako fazo, ampak zgleda da sem že pozabila kako to zgleda... ;D

V bistvu bi ji rada pokazala, da ne sme tega počet. Vendar je tako prestrašeno bitje, ki se boji 3/4 vseh stvari, sedaj pa še mene.  :'(




NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6238 : 14 Junij 2010, 08:47:46
hm...ali pa če bi jo mal opazovala kaj dela, pa preden bi se česa lotila, ko vidiš da bo že poskušala (naprimer grizenja lajšt), greš do nje pa rečeš NE al pa FUJ, pa jo odmakneš stran. Samo to po moje ne bo šlo od enkrat, bo treba neki časa vložit v to. Ko boš pa vidla, da bo reagirala na FUJ/NE, in da bo šla sm stran, takrat jo moraš pa ful pohvalit. Pridna punca, al pa bravo, pa tko ful navdušenje moraš pokazat.  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6239 : 14 Junij 2010, 09:17:13
Jaz Albo sicer oštejem, se pogovoriva, tepem je nikoli. Ampak to naredim le, če jo zalotim pri dejanju. Drugače ignoriram in vsakič, ko je pridna jo ekstra pohvalim. Na srečo sicer ne grize zadev. Včasih kaj raznosi po pesjaku in točno ve, da ne bi smela. A mpak to po navadi, ko ni dovolj zgonjena.
Morda bi prvo poskusila, da bi jo predno gresta od doma peljala ven s kolesom, da jo res zmatrata. Če to ne zadostuje, bi jo jaz dala, ko vaju ni v boks. In potem morda čez nekaj dni spet ne, pa če ne bi nič uničila, bi jo pohvalila.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/