Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911645

Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6240 : 14 Junij 2010, 10:11:54
Moje mnenje, psu ne mores dopovedati, da ne sme gristi, dokler sam tega ne spozna, da dela nekaj narobe. Pred ene 6 leti smo imeli eno psicko, ki je grizla vse...dobesedno. Od postelje, kavca, povstrov, mize, vse kar je bilo iz plastike ali kartona, blaga...skratka vse...pa smo probali cisto vse, pa nic ni delovalo. Smo ji spricali vso povrsino z nekim sprejem proti tem, da bi pes grizel, ker ima ful mocen vonj...nic delovalo.
No thunder je imel to obdobje do letos marca. Tudi pri njem smo probali vse, na koncu ce je bil notri smo mu mogli dobesedno spraznati kopalnico.le to je ucinkovalo. a ko je sel za en teden na pocitnice, ko je prisel nazaj, je bila lahko polna kopalnica, pa se ne dotakne nobene stvari vec. od tega je ze 3 mesece pa ni zgrizel nobene stvari.
Tak da mislim, da je vse odvisno od tega kdaj pes odraste oz.gre iz tistega obdobja. No ne bom trdila da je to res, ampak pri thunderju je tako.
Mislim pa da bi se mogli o tem posvetovati s kaksnim vzrejnikom ali kom, ki se spozna na te zadeve...


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6241 : 14 Junij 2010, 14:07:40
BY THE WAY - Thunder, ali že imate novo članico družine?





NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6242 : 14 Junij 2010, 14:10:13
majo majo, samo mal so pozabil napisat v to temo  :P  :-[  8)

pa mor1 ma tud ze svojo pupo  :o :-[  8)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6244 : 14 Junij 2010, 14:41:14
 :o lepotička mala. Thunder jo je že za svojo vzel ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6245 : 14 Junij 2010, 15:08:29
grizenje je v paketu s puberteto. tudi nasa 2pudelcka, sta v obdobju grizla vse. sicer na kavc ali stole se nista spravila. kaksne cevlje sta po svoje ukrojila. tako sem raje dala star cevelj, da sta ga glodala. Psi so zelo navezani na vonj gospodarja(mislim, da se bolje pocutijo, ce imajo nekaj nasega pri sebi). nehala pa sta sama od sebe. tako, da Chohe sploh ne sekiram veliko glede tega. Ji pozugam s prstom in recem fuj. Ce jo pa ujamem pri dejanju pa dobi eno po riti. Potem je vsa boga, ker je bila "tepena".(seveda ni mocno, bolj jo je potem sram) :D
nova bejba od Thuinderja pa je res lepa. Se kaksno slikco bi lahko prilimali. Tako tudi mor1. :)



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6246 : 14 Junij 2010, 17:54:09
Tamala je cuker ;**



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6247 : 14 Junij 2010, 18:10:36
Jaz pa ne morem do fotk, ker nisem na Facebooku. :-\



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6248 : 14 Junij 2010, 19:57:16
Evo dve slikce, ampak drugace jo je se lepse gledati v živo :o





Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6249 : 14 Junij 2010, 21:16:29
Urša, zgleda je Snow še v puberteti, pa še husky je, kaj moreš, če ji je pa dolgčas, pa še Gal se noče z njo igrat, pa se je sama zaposlila  :P :o
Tudi mi smo imeli to distrojersko fazo...se še spomnite kakšno dnevno je naredil...

pa sva ga preden sva šla od doma ful zgonila in naju res ni bilo samo ene pol ure. Zgleda mu je bilo dolgčas... zdaj je ko se odpravimo od doma v pesjaku, kjer še vedno kakšno kdaj ušpiči, samo bistveno manj škodljivo.
Smo pa poiskusili tudi že, da je bil sam doma za kakšno urico, sploh če je padal dež, ker takrat je takoooo nesrečen, če mora ven. Ko smo prišli domov je najprej sledil pregled sob, kje je kakšno presenečenje, pa nas je presenetil s tem, da ni nič uničil.
Prej je pa tudi že steno načel... manjkal mu je gips za izgradnjo kosti ::)
Zdaj edino še kar ušpiči je, da izmakne kakšno hrano, samo je falot in to naredi tako da ga ne vidimo... potem ga pa ne moreš kaznovati, ker kužki živijo v sedanjosti in je kazen primern samo če ga zalotiš pri dejanju.
Luongo je hujši kot vsaka mačka... ko gremo mulčke kopat on zmakne kos pice iz pladnja, ki je daleč zadaj na pultu in to tako spretno, da misliš da jo je kdo vzel... samo rob pice sredi dnevne je dokaz, da je bil tat Luongo, pladenj je na svojem mestu. Zadnjič pa ga je zgleda ritka pekla in si je sposodil hladilno mazilo od malčkov in ga pomalcal. hvala bogu ga ni bilo več veliko. Očitno pa še ne zna dobro brati, ker ni prebral, da je za zunanjo rabo. Kako je do njega prišel mi tudi ni bilo jasno, je bil na previjalni v mali banjci, ki ima dva predela, v enem je bila voda, v drugem pa mazilo. Vode tudi kapljico ni polil. No je naslednji dan pokazal, kam skoči, da se potem nagnje po mazilo... čista opica je.
Urša tako da pomoje, je najbolje da jo res v box zapreta, če ga ne bo tudi zgrizla...drugače pa še malo pa bo puberteta mimo, potem pa bo lažje.
Kar se pa strahu tiče, boš pa morala zdaj počasi in vztrajo spet pridobiti njeno zaupanje, pa saj je požeruhinja... eno veliko skledo priboljškov in veliko izkazovanja ljubezi pa boš spet njena ;) :-*


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6250 : 15 Junij 2010, 07:58:17
Sej snow, ko se boji, pride do mene, pa je v zavetju pred vsem "nevarnim"  ;D. Tudi jaz jo, če jo dobim, jo s stvarjo, ki jo je uničila, počim po riti, pa tisto stvar potem nekaj časa grdo gleda, ne upa je pa zgrist.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6251 : 15 Junij 2010, 09:56:57
Za takrat ko vas ni doma je dobra ideja box, obrnila bi se tudi na Katarino Walas ali pa na Simi tukaj na tem forumu ;). Bo pa potrebno kar veliko trme in vztrajnosti z vaše strani (oni jo imajo itak že way to much  ::) :P)
Sicer priznam da z Larsom nismo imeli teh težav on je do konca sfriziral samo en očetov copat ki pa je še predno ga je v šape dobu Lars videl boljše čase  :D, priznam da glede tega je pri nas zadostoval glasnejši NE ali FUJ.
Ste probali tudi s kakšnimi miselnimi igrami od Nine Ottosson, lahko si jih ogledata tu na Pasji.Net, je pa na forumu tudi kar nekaj uporabnikov od katerh bosta dobila povratne informacije.


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6252 : 15 Junij 2010, 10:50:07
Thunder - ma kak cukr!!!! ;D ;D ;D ;D ;D Kako ji je ime?
Kakšne barve očk ima? Ali prav vidim da rjave? Špica!

Hvala za nasvete glede Snow, mi je ene par stvari potegnilo - predvsem to da je bored husky - destructive husky. Na začetku sta se z Galom cele dopoldneve, ko sta bila sama doma, igrala in ni bilo nič uničeno, razen kak tepih zgužvan od dirkanja. Sedaj pa je Gal postal bolj pasiven, ona pa ima viške energije in jih pač sprošča z demoliranjem. Igrač ima polno, a kaj ko te niso zanimive, če se mora sama igrat. Bomo probal vsak dan kak priboljšek za dolgotrajno glodanje kam nastavit, pa mogoče jo bo to dovlj zamotilo...

Luongo - po tej fotki me je danes kar strah domov prit!
Ampak Loungo zgleda tak uglajen in soficticiran pesjan, da mu tega nikoli nebi tega pripisala. Si ziher da niso bili otroci?




Lp, Urša!



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6253 : 15 Junij 2010, 11:33:38
Satin fajne igrace, so mi zlo usec.  me ne skrbi, da se nebi zamotila. Mislim pa da bi njena pamet delvala v drugo smer kot bi mogla. :D  bol bi ona razmislala kako bi to cimpej zgrizla. drugac so pa zlo fajn igrace, da trenirajo mozgane. Nina Ottosson Dog Pyramid mi je bil se najbol primern za choho, ko s premetavanjem dobi ven nagrado. :D mogoce bo enkrat dobila pa se tornado, ko bo mal vn iz pubertete. ;)
od Luongoto kj taga pa nebi prcakvala. si je mejckn po svojem okusu sobo opremil, sj tega mu ne mores zamerit. ;)
aja Ursa mogoce si preberi na teji strani kaj glede grizenja in strahu Snow. ( http://www.cesarsway.com/ ) - vem, da je bila oddaja enkrat na national geographic ravno glede tega strahu in potem kako je resil zadevo. ne wem kdaj so te oddaje, jaz jih vedno ujamem samo na koncu. upam , da najdes resitev. ;)



Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #6254 : 15 Junij 2010, 11:38:42
Da se malo pohvalim!

Thunderja poznam osebno, sva skupaj pred časom tudi že naredila kakšen photo shooting  ;D. Je res prekrasen pes, tako po zunanjosti kot po karakterju.
Tudi malčico sem nekajkrat že mečkala preden je zapustila leglo. Kakšne prelepe kepice so to!

Thunder777, želim ti veliko pasje sreče z obema!!!!  :-* za Thunderja in malčico



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6255 : 15 Junij 2010, 12:01:50
Haha Luongo uglajen, sofisticiran  :D :D. Vsi imajo kosmata ušesa :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6256 : 15 Junij 2010, 12:35:29
Thunder - ma kak cukr!!!! ;D ;D ;D ;D ;D Kako ji je ime?
Kakšne barve očk ima? Ali prav vidim da rjave? Špica!


Ime ji je Lady ;)
Očke pa ima eno rjavo, eno pa pol rjavo, pol modro sivo;)
Da se malo pohvalim, da je super punca, ubogljiva, Thunder pa super učitelj. Ful lepo se razumeta, sprejel jo je od prvega trenutka. In ker se je Thunder sam naucil, da ce ga tisi lulat kadar je notri, da gre v tus kabino, je tudi nasi mali princeski ze prvi dan razkazal kopalnico( sicer ne vem kaj ji je razlagal  :D) ampak ocitno je delovalo, ker ze 2 dni,kadar je notri, ce jo pod nujno pritisne gre lulat in kakat v tus kabino;)

Tebi Paša pa hvala za lepe zelje;)


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6257 : 15 Junij 2010, 12:52:34
Super! Zelo lep in posrečen ime ste ji izbrali!



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6258 : 15 Junij 2010, 12:58:20
Super! Zelo lep in posrečen ime ste ji izbrali!

Ne ne, nisva ji midva izbrala to ime, ceprav sem mojemu na poti tja rekla, da bi ji dala ime prav Lady;)
Njeno pravo ime je Autumn Lady Hydrargium;) In ko sem to videla, se mi je na obraz še samo narisal veeeelik nasmeh...ker je res prava Lady;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6259 : 15 Junij 2010, 14:09:54
Jaz se je ne morem nagledati. Po mojem bi jo samo crkljala :D. Lepo, da jo je to naučil Thunder, se lahko pospravi ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6260 : 15 Junij 2010, 16:00:30
Luongo - po tej fotki me je danes kar strah domov prit!
Ampak Loungo zgleda tak uglajen in soficticiran pesjan, da mu tega nikoli nebi tega pripisala. Si ziher da niso bili otroci?
Ne ne niso bli otroci, jih takrat še ni bilo na svetu.
Upam da tebe ne pričaka tako presenečenje. Samo Luongo je imel potem tak nedolžen izraz, da sva rekla zihr so bili vesoljčki na delu  :o

Dog whisperer je na programu v petek od 20-22 ure in nato še enkrat ponovitev obeh oddaj od 23-01 ure, se mi pa zdi da je še enkrat nekje v četrtek dopoldan, sam tisto nisem sigurna. Meni je zanimiva oddaja.

Tele igračke bomo pa tudi mi probali, ker se mi zdi da je naš tudi na čase čist premalo intelektualno izzvan. Bomo videli, kako bodo delovale ::)

Aja, Luongo pravi hvala za take misli, samo ni vse kot je videti....je tudi mali vragec, čeprav skoz manj ampak je ;D

Lady in Keyara (od Mor1) sta res lepotički, komaj čakam da jih spoznam in prečoham. Me prav zanima kako bi Luongo reagiral na eno tako kepico doma, ker mladičkov nima najraje... imajo preostre zobke.


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6261 : 16 Junij 2010, 10:19:21
no zdj ko sta 2 novi kepici, bi lahko kaksen meeting spet prisel. da ne zrastejo prehitro. bo pa kar dolga vrsta da jih bomo precrklal in precohcal. :)  sj nekdo je ze omenil meeting.
Lady je cukrck. druge kepice se nisem vidla. Grem pa velikrat slikce pogledat k Thunderju. :)



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6262 : 16 Junij 2010, 11:07:12
miting se pripravla 10.7 za vse pesjanarje :o
gremo vsi huskači pridt, da bomo najbolj zastopana pasma :P ;D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6263 : 16 Junij 2010, 11:11:03
no zdj ko sta 2 novi kepici, bi lahko kaksen meeting spet prisel. da ne zrastejo prehitro. bo pa kar dolga vrsta da jih bomo precrklal in precohcal. :)  sj nekdo je ze omenil meeting.
Lady je cukrck. druge kepice se nisem vidla. Grem pa velikrat slikce pogledat k Thunderju. :)

A se ti zdi varno? Bodo oboji ostali brez kepic, ker jih bomo drugi enstavno po pomoti odpeljali domov hehehe.



Jaaaaaaaaaaaa čim več haskičev :), so potem po navadi glavna atrakcija :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6264 : 16 Junij 2010, 12:26:03

Jaaaaaaaaaaaa čim več haskičev :), so potem po navadi glavna atrakcija :).

jaaaa...huskiči so itak zakon  :P :o

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6265 : 16 Junij 2010, 13:02:08
ja Alba "pomotoma" bi se pri meni na vrtu znasla mlada psicka.mislim, da se pri komu doma ;)

vec nas bo, bol je lustno. ;) sj huskyi so pa cist "ponesreci" glavna atrakcija s svojimi nedolznimi ucki. bojo drugim ljudem dajali angelske poglede, nam doma pa hudiceve preglavice. ;) mormo jih met radi. :D
kje pa bo ta meeting in kako nj bi to zgledal?



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6266 : 22 Junij 2010, 15:33:30
moj lepotec:




p.s. ostale slike na mojemu profilu (:



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6267 : 22 Junij 2010, 16:00:42
ooo kok je lepi! happy dog :D



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6268 : 22 Junij 2010, 16:14:13
Hvala  ;D



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady