Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911273

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6300 : 08 Julij 2010, 08:57:57
Satin pride na piknik samo brez staroste Larsa... na žalost so Lars ujela leta in pa posledice klopov, plus tega je zadnje čase muhast ko aprilsko vreme .... tko da bo moja bučka razvajena počivala doma.... NoXika ti popoldne več napišem, vendar bo potrebna močna trma in potrpežljivost s tvoje strani... ;) Vendar to ne pomeni da bo pustil pri miru ostale mačke, ker Lars jih ne, on ima rad in sprejema samo našo Mitzy in pa pokojno Lilly ostale mačke niso zaželjene  ::)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6301 : 08 Julij 2010, 10:26:32
uff to imam pa tut vzgojne ukrepe. :) takrat, ko ni na povodcu sam hajmo navali za macko. ko pa je pod kotrolo pa sem in tja navali povohat, drugac jih pa ze kar ignorira. zadnjic je nevede eno preskocila, ko je tekla ob kolesu. to bi blo vesele... :) tista macka ko zacne letat in praskat je zanimiva. druga mlajsa mackica se pa sam pomusa k Chohi. tista ni vec "IN" ker se noce "spilat". :)

Satin bos ti eno predavanje na pesjanarskem srecanju nardila. pa imitacijo macke rabis, da bomo imeli terenske vaje. :D



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6302 : 08 Julij 2010, 10:48:19
skoda da Larsa ne bo  :(

Ma sej po moje ne bi blo mačka tok strah, če naš butl ne bi lajal zravn.  :-\

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6303 : 08 Julij 2010, 14:20:32
sej vem da se bo noro slišal in da marsikdo ne bo verjel tega...

Gal ni jutranji tip haskija in zjutraj na sprehodih na 3/4 spi (prvo ga je potrebno prosit da vstane, potem ne vleče, flex je čisto sproščen ;D)... zadnjič, ko smo šli ob 5:30 zjutraj na sprehod je pohodil mačko, ki je na polju spala. Naenkrat mačka vluft skoč zapiha in uide, Gal jo gleda, čez par sekund pa mu všteka, da se mora za njo pognat...
 :o

LP, Urša



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6304 : 08 Julij 2010, 14:37:36
sej vem da se bo noro slišal in da marsikdo ne bo verjel tega...

Gal ni jutranji tip haskija in zjutraj na sprehodih na 3/4 spi (prvo ga je potrebno prosit da vstane, potem ne vleče, flex je čisto sproščen ;D)... zadnjič, ko smo šli ob 5:30 zjutraj na sprehod je pohodil mačko, ki je na polju spala. Naenkrat mačka vluft skoč zapiha in uide, Gal jo gleda, čez par sekund pa mu všteka, da se mora za njo pognat...
 :o

LP, Urša


Saj piknik se zacne ob 11h, ne pa 5.30  :o Do takrat se bo pa ja zbrihtal. Pa še ko bo videl kok huskičev je na kupu. Bo u treuntku buden  :o :D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6305 : 12 Julij 2010, 12:49:01
Vsi ki vas ni blo, lahko vam je žal. Preživeli smo eno čudovito popoldne.  >:D :o

Lex se je kar malo zaljubil v Albo  :-[

Slikce pa bodo...enkrat  :D jih nimam velik, neki pa le  ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6306 : 12 Julij 2010, 13:42:09
Vas je blo lepo spoznat, na mačke še kako porečemo :) v bistvu kake čudežne formule ni samo vztrajnost... je pa mulo prav cort in na momente me je orenk spomnu na mojo bučo polarno... tko da bo še veliko veselja  :o :D :P :-*


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6307 : 12 Julij 2010, 13:54:54
Vas je blo lepo spoznat, na mačke še kako porečemo :) v bistvu kake čudežne formule ni samo vztrajnost... je pa mulo prav cort in na momente me je orenk spomnu na mojo bučo polarno... tko da bo še veliko veselja  :o :D :P :-*

mačke ja...ne govori...včeri smo mel spet mal spoznavanja....jst mačka v naročju...lex pred mano na tleh....maček pihal pr men...lex skakal men v naročje...pa lajal  :-\ jao....sploh nisem mogla, da bi se povohala...ker je tok težil  >:(

mnja...kot si rekla...bo treba bit vztrajen  ::)

Lepo je bilo tudi tebe spoznat...no samo še Larsa bi pa tud rada kdaj vidla  ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6308 : 12 Julij 2010, 14:27:02
Veš kaj probajta da nekdo Lexa drži da ne more skakat in da ga miri, jaz sem tudi vedno ponavljala naša muca, vem da se sliši smešno ampak pomagalo je  :D In takoj ko mulc začne lajat se Lexa umakne da se umiri, šele ko čisto mirno povoha muco se ga nagradi.... probaj Lexu prej dat za povohat tudi kako odejico ali cunjico ki diši po mucu in mu govori naš muc  ;)


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6309 : 12 Julij 2010, 14:35:43
Veš kaj probajta da nekdo Lexa drži da ne more skakat in da ga miri, jaz sem tudi vedno ponavljala naša muca, vem da se sliši smešno ampak pomagalo je  :D In takoj ko mulc začne lajat se Lexa umakne da se umiri, šele ko čisto mirno povoha muco se ga nagradi.... probaj Lexu prej dat za povohat tudi kako odejico ali cunjico ki diši po mucu in mu govori naš muc  ;)

ok bom probala tako...itak vse prevoha ko pride v dnevno...kjer se je maček prej podil  :D :D rata kr živčen

bom pa probala to da jst lexa držim, nekdo drug pa mačka...pa da jst lexa mirim  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6310 : 12 Julij 2010, 14:41:26
Ja sej se mi zdi, da je bil Lex tudi Albi zelo všeč, a kaj ko zmagajo priboljški :(. Moja avša.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6311 : 13 Julij 2010, 10:36:16
Živjo,

So se kužki že spočili od sobotnega žura? :)

Lp, Urša



r3jvik4

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #6312 : 13 Julij 2010, 19:19:40
Pozdravljeni!

Sem malo preletela tale forum ampak je preveč, da bi vse prebrala :)

V glavnem tudi mi imamo samičko huskya, ime ji je Inka oz. Ini jo kličemo. Ravno iščemo samčka za naskok, ampak je še čas. Stara je pa 5 let.

Ker vidim, da na facebooku še ni husky skupine za nas Slovence, sem jo odprla. Tako da se lahko pridružite skupini, objavite slikce, komentirate..

upam da odpre tole:

http://www.facebook.com/groups/edit.php?gid=140511625975407&create#!/group.php?gid=140511625975407&v=wall




North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6313 : 13 Julij 2010, 19:25:33
Pozdravljeni!

Sem malo preletela tale forum ampak je preveč, da bi vse prebrala :)

V glavnem tudi mi imamo samičko huskya, ime ji je Inka oz. Ini jo kličemo. Ravno iščemo samčka za naskok, ampak je še čas. Stara je pa 5 let.

Ker vidim, da na facebooku še ni husky skupine za nas Slovence, sem jo odprla. Tako da se lahko pridružite skupini, objavite slikce, komentirate..

upam da odpre tole:

http://www.facebook.com/groups/edit.php?gid=140511625975407&create#!/group.php?gid=140511625975407&v=wall


Je psička rodovniška?



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #6314 : 13 Julij 2010, 19:30:10
Res si preberi temo o husky-ju in pa o "štepanju mladičev". Predvidevam, da psička ni rodovniška, torej nima vzrejnega dovoljenja.  Mogoče bo sledilo nekaj postov, ki ti ne bodo všeč, ampak bodo napisani v dobro tvoje psičke in pasme. Toliko za zdaj.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6315 : 13 Julij 2010, 20:26:21
no meni post ni odprel foruma za huskye. :-\

imam pa eno simpaticno zgodbo na zalogi.  ze vseskoz se protozujem, da moram imeti mojo damico vedno privezano ter da zgrize vse ovratnice. do zdaj sem jo imela na kovinski in okrasni modri ovrratnici. na pesjanarskem srecanju pa mi je Alba rekla zakaj nimam oprtaca/oprsnice. tako sem se odlocila za nakup. vsa vesela ji namontiram tisto zadevo nanjo in dam na slednji povodec in grem pred hiso, kjer jo zataknem na steber. s fantom sva se odpeljala po njeno vecerjo (15min naju ni bilo). doma pa ji je druzbo delala mami, ki je zalivala roze. prideva s fantom domov je imela zgrizeno oprsnico in pregriznjen povodec.  ???  ponavad psi pregriznejo povodec, da uidejo ali je zdaj nova moda?  ??? :P seveda sem bila vesela,da je blo vse v franzah na dvoriscu, ona pa POCAKALA kot velika sefica doma. :D

nekaj ur stara oprsnica je imela kirurski poseg.na sreco bo se lahko sluzila svojemu namenu, ima pa eno temnejso fliko. povodec pa je tudi ze sesit. :D kaj vse se lahko naredi cloveku s huskyem... in to vse v enem dnevu. polarcki nc ne sparajo za jutri. ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6316 : 13 Julij 2010, 22:43:58
Choha pomembna info, jaz če bi jo imela na neograjenem vrtu pripeto ima vedno ovratnico in zajlo. Ne more uničiti. Oprsnico imamo za sprehode, ko jo imaš na očeh. Še dobro, da je Choha ni popihala, bi se krivo počutila.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6317 : 13 Julij 2010, 22:46:08
no meni post ni odprel foruma za huskye. :-\
http://www.facebook.com/group.php?gid=140511625975407&v=wall

Sedaj bi ti moralo odpreti link

lp



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6319 : 13 Julij 2010, 23:24:27
Alba se nebi imela za kaj krive pocutit.  krivi so bli tko al tko njeni zobje, kar je pa ne morem odvadit povodcov cvekat. jo probam cimmanj imet na kovinski zarad koze,dlake..  cel dan pa ze tuhtam zakaj na svetu ni sla mal na spancir.  ko vedno je v ogradi na sprehodu pa strogo na povodcu z dobrim karabinom. sem imela izkusnjo s slabim karabinckom in je letala ful vesela gor po hribu in v gozd.  je prav cutila, da se je snel dol... tko, da dans sem brez besed. :) kovinsko oprsnico obleceno v blago... to pa mislim, da bi zdrzalo za par dni? :D



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6320 : 16 Julij 2010, 08:14:12
Živjo! Imam eno vprašanje - ko smo imeli samo Gala in je bil par ur na dan na ograjenem vrtu ni nikoli pobegnil - ograja je dva metra visoka, okoli in okoli je zabetonirano vsaj pol metra v tla.

Potem pa smo dobili še Snow...ona pa grize ograjo. Z zobmi jo precvika in jo s tačkami razpre in uide.
(Gal pa kar sedi na vrtu...in gleda... :))

Ima kdo kak predlog kaj naj naredimo? S čim smrdljivim psom ograjo namazat?


Kako ste kaj drugače?
Kako vaši haskiji prenašajo vročino?

Lp, Urša



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6321 : 16 Julij 2010, 09:04:07
Uf Urša kako močno ograjo pa imata? Ker jaz imam ornk močno, jo je Alba na začetku poskušala grickati, jo vlekla z gobcem ven in notr, pa je na srečo zdržala.

Dejansko pa kakega pametnega nasveta ne vem. Žal.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6322 : 16 Julij 2010, 11:36:17



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6323 : 16 Julij 2010, 12:31:19
Urša na žalost ali nova močnejša ograja ali pa do tiste višine kjer še doseže z gobcem malo nižja močnejša ograja drugega ni, seveda je treba potem pazit da ne bo poskušala s kopanjem lukenj.... Nažalost kaj smrdečega kej dosti pri hudini huskyu ne pomaga, enostavno bo gonila svoje ker ve da se da, "glavce"  >:( >:D :P Drugo je sam še da jo imaš 24/7 na očeh in se jo ustaviš še predno pride do ograje, kar je pa mission imposible v današnjem času, plus tega nam včasih zmankajo še oči na hrbtu  :D ::)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6324 : 16 Julij 2010, 13:08:40
Ja očitno je prešvoh :(, morda poskusita tisto, ki je okoli veliko igrišč, res trda. Jaz imam tudi zeleno, ampak je precej kompaktna. Alba ji ni prišla v 5 letih do živega.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6325 : 16 Julij 2010, 13:44:55
Blem teh žičnatih ograj je da ti trgovci ne povedo oz ne vedo da gre za mehko kovino, ki jo lahko pes z ugrizom precvika, SH so krasni strokovnjaki za to, zato morata pazita da ograja ni plastična, žica ki je plastificirana ni mehka temveč je iz tršega materiala ker drugače boste nonstop menjavali, jo flikali ali ali pa bo snow na povodcu zunaj. Tko da trgovca orenk namatrajta da vama pove trdoto ograje, recita da drugače bo on pršel Snow čuvat  ;) :D

Drugače letos nas vročino močno matra in upam da naslednji teden vsaj od srede do petka teče dež, resnično upam da se ohladi ker drugače ne vem če nam v petek zjutraj že fuč zaradi sekiranja in živčnga fasala  ::) :-\ Nas v četrtek čaka nekaj neprijetnega in že tako ga narkoza zdela potem pa bo svoje še vročina nardila in jaz bom od živčnosti "renčala, praskala in grizla" okoli sebe  :-\


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6326 : 16 Julij 2010, 15:31:54
Mi imamo kar betonsko ograjo... oziroma neke cegle (:

Drugače pa našega ta vročina ubija... in ker je vroče, naš gospod noče jest in je spet ful shujšal :/



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6327 : 16 Julij 2010, 16:41:19
pri nam imamo pa kar leseno ograjo. jo je zacela glodat, ampak je sirina "dilc" kar precej siroka(10cm). lahko naredis isto, kaksen meter visoko ograjo naredis poleg te ograje. tako ne bo mogla do zick... ograjo ogradit zaradi druge ograje...hum? :D naso pa zdj malo v hisi crklamo, se uleze in spi. ce je v garazi pa le kaksn copat raztrga. tako, da so tisti tabolsi cevli od izven njenega dosega. :)
Satin a Lars bo operiran? :/ Upam, da bo bolj nedolzen poseg. Drzimo pesti za lazje okrevanje. :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6328 : 16 Julij 2010, 22:06:31
Mary hvala, tudi jaz upam da bo vse potekalo brez komplikacij, odstranili bomo tumor in po vsej verjetnosti bo tudi kastriran poleg, zaradi tega bi rada da bi bilo hladneje, ker skupaj z narkozo ga bo vročina še malo bolj sesula :-\


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6329 : 17 Julij 2010, 21:36:44
lex in jaz drziva pestke  :-* :-* :-*

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!