Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911101

*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6330 : 19 Julij 2010, 08:00:26
Hvala za nasvete. So mi na misel prišli kaktusi  ;D, samo da se Snow, ko je v fazi bega, ne ozira na take zadeve in bi kar rinila skoz



Satin, za vaju iskreno upam, na čimhitrejše okrevanje. Držta se!

Lp, Urša








Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6331 : 19 Julij 2010, 08:20:12
Urša in Noxika hvala, kot kaže se do četrtka ne misli vročina umirit zato boma zelo vesela za drzanje pestk  :D ;), zaupam v mojga "fighterja" , zaupam v veterinarsko ekipo in upam da se bodo njihove napovedi uresničile in ne bo kakih neprijetnih presenečenj :)
Zdaj bi pa samo še malo dežja za malo ohladitve :), sej v petek je lahko potem bolj vroče ker se bo hladil v kurilnici kjer je prijetno hladno in bo mulo čist happy in blažen tudi za tako crkljanje :D


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6332 : 19 Julij 2010, 21:11:33
Tut mi vsi držimo tačke in pesti za Larsa, da bo čimbolj prenesel operacijo in da bo na naslednjem husky srečanju že prišel pogledat mulce.

Zdej pa še malo za nazaj...
naš  pesjan je tudi pri mačkah en posebnež.. on bi se z muskam igral, samo kaj ko mački niso glih razpoloženi da bi se s trapastim pesjanom igrale... potem pa ima ves popikan smrček od mačjih krempljev, ampak frajer se sploh ne umakne, pa tudi gobca ne odpre, tako da ga rešiva le če stopi kdo od naju med mačko in Luongota.

Smo pa kakšno leto nazaj le srečali prijazno muco.. ona se je okrog Luongotovih tačk crkljala, Luongo pa jo je lizal po glavi, res sta bila prisrčna. Drugače pa imamo doma tudi mačke, no ja zdaj imamo samo še enega :(, amapak s tem ne najdeta skupnega jezika, z Heronom pa sta na koncu že skupaj jedla...






Kako do tega... hm ne vem točno ampak mi smo bili ful potrpežljivi in pač Luongo je luongo - poseben husky  ;)

Urša glede pobegov Snow pa  samo močnejša ograja pali. ::)


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6333 : 20 Julij 2010, 07:52:02
Waw! :o Tak prizor sem si želela videti ko smo imeli doma mačka in Gala. Ko smo dobili Gala je bil mačkon star 12 let in seveda ni prenašal da ga en mlad pesjan zafrkava... in vsakič ko je šel Gal mimo njega je dobil eno okoli ušes.  ;D

Lp, Urša








NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6334 : 20 Julij 2010, 08:15:10
Joj Luongo  :o prid našga Lexa naučit kako se z mački dela  ;D

Zdej se od daleč gledata na kakšne 3 metre....čim gre Lex bližje, mali pihat začne...Lex potem pa lajat pa cvilt  :o

Počas pa bo...a ne Satin?  ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6335 : 20 Julij 2010, 10:19:31
Joj face ste, jaz se tega projekta ne bi upala iti :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6336 : 20 Julij 2010, 10:35:49
Luongo hvala za držanje pesti bomo vseh veseli  ;D, no pri hrani, priboljških in kosteh se naša ljubezen konča  :o :o :D
Pa je bila Lilly njegova ljubica, zaljubljen čez glavo  :o :D ampak tam se je pa stvar zaključila  >:D, pri nas je večino učenja kako in kje ima gdo mesto prevzela Lilly, ki se ji enostavno fržmagaloin za malo zdelo da ji bom en mali "piščanc" po glavi skakal medtem ko je bila ona že pred njim tu ha.... tako pa to ne bo šlo in mulc je kmalu dobu svojo prvo lekcijo >:D :D
Pupa je paradirala pred njegovim pesjakom, m,ulcu se je znotraj njega totalno trgalo in je potem svojo bučo polarno rinil ven in bejba mu je dala ljubčk... jaz sem mislila da bom umrla od smeha k me je Lars pogledal zgroženim pogledom polnim gnusa "a si vidla, a si vidla..... fuj in fej... lubčka, luuuuuubčkaaa.... a je ta butasta mačka čist zmešanaaaaa... kako si upaaaa, kako si upaaaaaaa.... glavo ji bom odšraufal...." pri tem pa od besa poskakoval, lajal in pljuval naokoli  :D :D :D :D :D >:D
Seveda je bila po tem njegaova želja da ji vsaj malo kože umeri še večja, sem mislila da se mu bo od vse tegote še res uspelo čez mrežo stisnit cel ven da jo "požre".
Frajla pa je že imela plan kako mu bo sprašila rit, ter mu malo umerila ego  in je šla čist blizu, Lars bučo ven Lilly pa mu je prsolila klofuto in potem odmarširala na varno razdaljo od koder se mu je privoščljivo režala  >:D Tista faca ki jo je Lars naredil je bila neprecenljiva in mi bo za vedno ostala v spominu  :D :D Čist šokiran pesjan ki sploh ni mogel skužiti kaj se mu je zgodilo hahahahahaha.... take ponovitvene vaje sta še kar nekajkrat mela, mi smo se vsi od srca nasmejali, vendar smo vedno nadzorovali situacijo in mu ponavljali da sta Mitzy in Lilly naše  ;D
Lars je Lilly priznal njen pogum in v spoštovanje je dobila njegovo ljubezen in spoštovanje, Mitzy in ona sta bila njegovi prijateljici, nažalost našega malega rakuna Lilly ni več jo pogrešamo vsi, se je pa zgleda en majčken del naše nagajive rakunčice preselil v Mitzy ki se na svoja stara leta obnaša čist v Lillyenem stilu  :)

Tko da Noxika kar potrpežljivo bo... boš vidla da bo  ;)


Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #6337 : 20 Julij 2010, 12:04:20
Tudi mi imamo eno prigodo z mucami sicer na koncu z zalostnim koncem. Ko smo dobili Thunderja smo nasli tudi eno cist malo muco, stara tam ene 5-6 tednov. Prve dni sta jedla iz iste posode, ceprav je muca od zacetka pihala, se postavljala v pozo napada, ampak kmalu sta postala prijatelja. Cez kaksen teden jo je vzela soseda in jo imela skozi v stanovanju, tako da se nista vec videla. No Thunder je bil in je se ful alergicen na muce, ce bi jo ulovil bi jo pomoje stresel in bi bilo konec. Ampak enega dne je ta muca hodila po okenjski polici in padla iz okna na deske...ni se dobro koncalo, ker je nemocna lezala na tleh. Thunder je bil takrat privezan spodaj v senci in skocil do nje, jo zacel lizat, z gobckom ruvat naj se ustane...a muca je se vedno lezala na tleh. Vsi so kricali, pes jo bo zgrizel...ampak ni...ampak ko sem prisla potem jaz dol po muco, je bilo z muco hudo...2 dni za tem  :'(.
Imamo pa tudi v blizini eno muco, ki je zelo napadalna, tako da se jo se Thunder boji in bezi pred njo, ker se dobesedno zakadi v njega. Ampak zadnjic sem sla z tamalo na sprehod in ta macka ne vem od kod se je vzela, se je zakadila v tamalo...in naenkrat zaštopala...jo povohala...se samo obrnala in sla stran. Slo mi je na smeh, ker je zgledalao kot da bi si misla, aja mladic si se, ti tak nisi nevarna;))))))


Za Larsa pa tudi mi zelimo vse najboljse... se sreca se je ohladilo, tako da drzimo pesti;)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6338 : 20 Julij 2010, 12:20:30
Men se je vedno zdelo fascinantno da je bila Lilly tako potrpežljiva in nikoli klofut dajala s kremplji ampak dejansko samo s tačko  :), je pa vedno bila situacija pod nadzorom.
Namreč brez tega ne gre, kajti husky lahko zadevo obrne v tragiko  :(, Lars je pustil pri miru samo naši dve in od ene dve let nazaj še eno sosedovo muci bolje rečeno jo ignorira, med tem ko ostale mačke so v nevarnosti če pridejo na njegov teren...
Zato takrat vadimo slepoto drugih muc ni, ampak to zato da slepimo Andrejo da misli da jih ne vidim, v resnici jih imam pa s tabelim vse na broju  >:D


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6339 : 21 Julij 2010, 11:48:22
uff tole z mucam je zlo velikokrat zanimivo. Nasa Taja se je ovcarju obesila za vrat, ker je branila svojega mladica. Bilo je smesno, ker je ta pes zaceu bezat pred njo. Ona pa je iz majhnega jezka zrastla v tigra. :D
Chohica pa je bila vceraj sla prvic na morje. To je bila velika uzivancija. Edino rekla mi je, da imajo primorski psi ful soljeno vodo. ;) Morala pa se je prepricat 2x, ce je to res. Vcerajsna degustacija ji ni zalegla. :P



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6340 : 21 Julij 2010, 11:58:04
 ;D A je kaj zaplavala? Ali pa je šla v vodo samo do trebuščka?

Lp, Urša





Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6341 : 21 Julij 2010, 12:49:46
Alba je potrebovala 3 leta, da je šla v morje  :D :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6342 : 21 Julij 2010, 14:08:09
Ne ni plavala, ker so galebi prehitro odleteli. Potem ni blo vec moznosti, da bi ulovila galeba. :P Jest pa nisem imela kopalk na sebi. Vem za drugic. ;) Gal pa Snow gresta zaplavat?
Alba: Kaj jo je ta slana voda prevec motila? :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6343 : 21 Julij 2010, 14:58:05
Mislim, da ne toliko sol, kot veličina. ker sploh ni šla poskusiti morja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6344 : 21 Julij 2010, 16:22:54
Mi gremo ponavadi na Krk v Čižiče, kjer so bile včasih soline, in je voda res nizka in tudi valov skoraj nikoli ni.
Tam brez problema zaplavata. Je pa res, da ju vedno opogumiva s kako žogco, ki jo mečeva.


Evo, malo imamo viška časa, pa smo se slikali za "Slovenija išče nov sopermodel" (TV3).





Lp, Urša





Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6345 : 21 Julij 2010, 20:01:47
O jaz odhajam v Čiziče v ponedeljek, Alba pride v petek za mano.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6346 : 21 Julij 2010, 20:09:51
uff, ce se pa tvoja prijavita za supermodel pa mislim, da lahko druge kandidatke in kandidati kar pozabijo. ;)
midve greva tut v petek na morje mal spet tacke namakat. :D me je ponoci tko pridna zbudila, ko je mogla lulat. samo mrzel smrcek na mojo roko naslonila in sva sli. :)
Kar kaksne slikce se nalimite, je fajn mal peske pogledat. ;)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6347 : 22 Julij 2010, 07:44:01
Naš Lex bo pa kar doma. Ne gre z nami na dopust.  :(

Gremo pa v soboto se verjetno kopat v Kolpo. No, bomo vidli kolk se bo on kopal  :D Al bo samo tackal  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6348 : 22 Julij 2010, 08:03:49
Noxica saj jaz jo, ko greva na dopust (ta dolg) ne jemljem s sabo. Vzamem jo, če grem za kak teden tule blizu na Hrvaško. Ker midva kampirava in se mi ne zdi nič kul, da bi jo matrala in vlačila s sabo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6349 : 22 Julij 2010, 10:09:32
Midva pa sva danes otvorila delovni dan v Mestnem logu, sva bila prva tam in so naju kar pol urce pred uradnim delovnikom not vzel, bučman čaka še na rezultate krvne preiskave in potem cca ob 10h naj bi bil na operacijski mizi, upam da je priden ker je kar malo zatrokiral ko je opazila da ne morem z njim naprej in da ne dela prevelikega đumbusa ::) Ponj naj bi prišla tam nekje od 18h - 19h, razen seveda če ne bo bučko cel hospital dvignil v luft, potem me bodo že prej klicali  ;D


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6350 : 22 Julij 2010, 11:20:44
O Satin, brez dvoma bo celo bolnico v luft vrgel, ker je haski! :)

Midva bova šla letos brez kužkov na morje in to bo hudo (ne za njiju, za naju!). Opažam, da ko ju ni zraven začnem kar vse vaške pse božat in se z njimi pogovarjat.

A ima kakšen od haskijev kakšno posebno ljubezen do koruze? Tiste na njivah? Snow kar zalaufa in podere steblo, potem pa storž dol odtrga in ga olupi in poje.

Lp, Urša










Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6351 : 22 Julij 2010, 11:31:51
Lars je gospodic, on bo elegantno nagajiv. :P
ojoj to pa je naval od Snow. :) nasa edino tko na vodo navali. ko sva sli po betonirani plazi je pri vsakih stopnicah silila v morje silila. ko je sla pa zraven so pa valovi malo butali ob stopnice, se pa ni upala. :)
a kaj veste za pasje igrisce v lubljani?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6352 : 22 Julij 2010, 12:28:29
Lars držimo pesti! Itak boš ti trmasta rit hitro okrevala. Alba pošilja koš  :-*.

Ja Choha to igrišče ni za haskiče, ker je ograja rahlo prenizka  :D. Je pa blizu moje službe in grem vsak dan mimo, pa vidim psičke notri.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6353 : 22 Julij 2010, 16:05:16
kje pa je to Albica? mogoce za zeleznisko postajo? enkrat sem nekaj vidla pa sem firbcna, ce je to tisto. :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6354 : 22 Julij 2010, 17:08:42
kje pa je to Albica? mogoce za zeleznisko postajo? enkrat sem nekaj vidla pa sem firbcna, ce je to tisto. :)
Ja tam je.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6355 : 22 Julij 2010, 17:47:23
o hvala obema. :) bom sla enkrat to poblizje pogledat, ce je husky proof. :D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6356 : 22 Julij 2010, 22:05:21
Ne ni, preverjeno, ograja nima niti 1,5 m. Jaz je za noben denar ne spustim notri.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6357 : 23 Julij 2010, 07:41:14
Lars veselo uživa doma in pase mulo in od užaljenosti ne govori z mano  ::), pa bomo tudi to preživeli za njegovo zdravje, kakor je polarna razvajena rit zamerla bo pa še odmerla  :o :D :P  Mamo tako hudo frizurco pa še pofarbani smo  :D Smo pa drugač pridni in občasno se malo smilimo sami sebi, sej razumete ne "familly jules"  ::) >:D
Ja jim je dal kar malo dela na kliniki, da so se ga rešili so me morali not poklicat ker ga niso mogli ven dobit iz kletke, pol je pa tako ven kopal, da je revež malodane s kanilom dam odšibal, sta se punci kar orenk namatrali da sta ga mu ven pobrali ker njemu se je mudilo dooooooooooooomooooooooooov  :o :D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6358 : 23 Julij 2010, 08:02:33
Jeeeeeeeeeeeeeeeeee, bravo Larson barson!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6359 : 23 Julij 2010, 08:02:58
Super Lars, samo da si doma in da te cartajo.  :o :-* :-* :-*
Lepo okrevaj ;) :-*

Mi pa našega pesjankota vedno s sabo na morje vzamemo... kdo bi pa našo razvajeno rit doma pustil  :P
Ta prvi dan se mu čist zmeša, skače po vodi kot delfinček, plava, nori z wubo in je čist taprav morski pes. Samo vse naslednje dni ga moraš pa prav prosit in vlečt, da gre malo zaplavati... ma muskerfiber od prvega dne. Drugače pa buča na plaži na soncu uživa in je najsrečnejši kuža, samo da je z nami.
Pa vsako leto kar nekaj novih prijateljčkov dobi  ;D

Aja če kdo rabi lekcije za odnos pes maček naj kar pride, se bojo učili s posnemanjem  :D sam upam, da se bodo pesjani od Luongota učili in ne obratno  :P