Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1916822

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6570 : 04 December 2010, 12:45:38
In zato jaz pravm hvala bogu za sledne povodce ;), za canicros, bikejoering. Upam, da se alba z leti umiri, zdaj jo je spustiti vsaj v moji glavi nemogoče.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


snow

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #6571 : 04 December 2010, 14:37:27
Kaj kje bliže MB-ju se ne bi mogel naredit party. Midve bi prišle samo nama je malo daleč pa še veva ne kje to sploh je. :'(



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6572 : 04 December 2010, 18:16:27
http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=128222853904654

tkole in tuki je vse napisano kje je to. :) lahko je bolj v tvojem koncu, ce ves za kaksno ogrado... tako v mojem primeru ni nic primernega (KD grosuplje brez ograde). :/



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #6573 : 04 December 2010, 20:55:30


BiancaBučko...jaz pa bolj ne razumem ljudi, ki huskyjem ne omogočijo gibanja in lavfanja za katerega so bili ustvarjeni. To so delovni psi, ki so bili vzrejeni za to da se gibajo! In definitivno niso mestni psi, ki bi jim zadoščali kratki sprehodi na lulanje in kakanje, ali pa malo pa parku... In ja. Vsak spuščen in nezmatran husky bo šel in odlutal. Če pa bi ta husky dobil tisto svojo dozo gibanja, teka oz. vlečenja, tudi po več +20km, dam roko v ogenj, da mu niti na misel ne bi prišlo da bi odlutal in šel "raziskovat" svet... Srne in divjad so tu pač druga zadeva. Huskyji so pač primitivci in imajo visoko razvit plenilski nagon. To je pač v njihovi krvi. V 99% husky ne bo storil žalega ljudem, ko pa so v igri divjad, mačke, ptiči, pa se v njemu vseeno prebudi lovec iz preteklosti...


Majchy, najprej, krasne fotke  :)

Jaz pa razumem husky-jevo gibanje tako: vem, da morajo na dan veliko prehoditi, se veliko gibati, če se ne motim, je priporočljivo zanj vsaj 8 - 10 km na dan, raje več. Velikokrat se lastnikom ne ljubi tako dolgo z njim hoditi, in ga spustijo v ta namen, da bi se čimbolj razgibal sam. Je pa izreden lovec na živali, in nobena žival ni pred njim varna, zato sem res proti, da se ga spušča.(divje živali že tako in tako nimajo več svojega miru)  Vemo, koliko divjih živali se "sprehaja" okoli nas, čedalje več. Ne rečem, da ni kakšen husky tako dobro vzgojen, da ne uide, ampak še vedno je to v njegovi naravi (primitivni naravi, ki jo mimogrede obožujem  :)). Vem pa, da so zelo prijazni do ljudi, tako, kot si napisala.

To so res krasni psi.  :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6574 : 05 December 2010, 07:40:37
tudi mojo sem spuscala (na poznanem teritoriju). ko pa je enkrat jo popihala pa se prevec bojim zanjo, da bi to ponavljala. Spustila sem jo tudi v "nedomacem" okolju sredi jase in je prisla po parih klicih nazaj... takrat je bila stara okoli 1leta. glede na to, da zivim 1km od avtoceste, katero haskac pretece v sekundi. da ne govorim o umesnih nevarnosti kot so avti, lovci...

se je pa njej v zadnje pol leta zalo spremenil njen energijski tempo. glede na to, da sva sli poleti s kolesom na par kilometrov in ob prihodu domov je imela se vedno dovolj energije, da se je podila z Baltijem in Kayem. vciraj pa se je po sprehodu samo vlegla v svojo postelco in je spala se pred 8uro. :) mogoce so to samo priprave na denasnji meeting ali pa je postala bolj umirjena? :) pustimo se presenetit. ;)



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #6575 : 05 December 2010, 16:52:03
Choha, koliko je pa sedaj stara tvoja psička ?  :)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6576 : 05 December 2010, 20:38:41

BiancaBučko...jaz pa bolj ne razumem ljudi, ki huskyjem ne omogočijo gibanja in lavfanja za katerega so bili ustvarjeni. To so delovni psi, ki so bili vzrejeni za to da se gibajo! In definitivno niso mestni psi, ki bi jim zadoščali kratki sprehodi na lulanje in kakanje, ali pa malo pa parku... In ja. Vsak spuščen in nezmatran husky bo šel in odlutal. Če pa bi ta husky dobil tisto svojo dozo gibanja, teka oz. vlečenja, tudi po več +20km, dam roko v ogenj, da mu niti na misel ne bi prišlo da bi odlutal in šel "raziskovat" svet... Srne in divjad so tu pač druga zadeva. Huskyji so pač primitivci in imajo visoko razvit plenilski nagon. To je pač v njihovi krvi. V 99% husky ne bo storil žalega ljudem, ko pa so v igri divjad, mačke, ptiči, pa se v njemu vseeno prebudi lovec iz preteklosti...

En tak primer. 3 ure sankanja in norenja, Gal je vlekel sanke z Uršo na njih, v teh treh urah smo naredili vsaj 10km s hitrostjo 30km/h, če ne kr dost več, pa je takoj, ko je imel možnost pobegnil in ga ni bilo 2 uri nazaj.

Tako da haskiju nič ne pomaga, če je zlaufan, samo še več kondicije ima, da lahko beži. Ga je večinoma treba imet na povodcu in ga spustiit samo v ograjenih prostorih. (na žalost).



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6577 : 06 December 2010, 09:05:33
En tak primer. 3 ure sankanja in norenja, Gal je vlekel sanke z Uršo na njih, v teh treh urah smo naredili vsaj 10km s hitrostjo 30km/h, če ne kr dost več, pa je takoj, ko je imel možnost pobegnil in ga ni bilo 2 uri nazaj.

Tako da haskiju nič ne pomaga, če je zlaufan, samo še več kondicije ima, da lahko beži. Ga je večinoma treba imet na povodcu in ga spustiit samo v ograjenih prostorih. (na žalost).

Izredno dobro napisano nebivedu. Pri meni je tudi njena energija neusihajoča. Žal.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #6578 : 06 December 2010, 23:37:08
Moj Živček... fotke od sobote.  :)






LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6579 : 06 December 2010, 23:43:35
moja bejba bo januarja 2leti. :)
se nekaj slikc z meetinga... slike so vecina Luongo in Choha na 1000 in en nacin, ker se je kar obema odpelalo. :D



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6580 : 07 December 2010, 13:21:02
;.)

Naši je bil pa Ajk všeč... pa piškotki, seveda  >:D



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #6581 : 14 December 2010, 18:33:18
Oila...
Joj so lepi :o v bistvu prečudoviti, vsi po vrsti...;D

Mene pa nekaj zanima in sicer, a je mogoče na tem forumu gospa, ki je danes v okolici Vodic sprehajala 2 huskyja?
Jaz sem se kar stopila ko sem ju zagledala, res luštna luštna...ta njun pogled :)...a bi se lahko ta gospa javila, da bi se zmenili za kakšen sprehod, če je seveda za? ;)

P.s. gospa je jamrala čez srne :D

LP L&A


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6582 : 14 December 2010, 19:16:08
huskiji so res neki posebnega s posebnim karakterjem. nekaj slikic od nase gospodicne. ;)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #6583 : 16 December 2010, 06:58:07

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6584 : 20 December 2010, 11:22:23
haha ka sta bordercka dobra s kapcam. Ziva pa ostaja damica. ;)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6585 : 26 December 2010, 00:14:33
Srečnega in zdravega vsem skupaj!!!



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6586 : 28 December 2010, 10:24:16
Tudi z Albo želiva vsem vse lepo v 2011 in ogromno užitkov s polarčki!  :-*


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


teych

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #6587 : 30 December 2010, 16:42:20
Pozdravljeni!

Sem nova na tem forumu. Velika ljubiteljica te pasme in tudi nekdanja lastnica psa Adaka (29.12.1992-7.1.2008). Zame je husky najlepša in najbolj elegantna pasma na svetu, s katero pa je seveda treba znati delati. Jaz sem vseh 15 let z mojim huskyjem zelo uživala, čeprav mi je spil kar nekaj živcev zaradi svoje trme. Upam, da bo vsem vam tudi dano, da bodo vaši kužki dočakali tako lepo starost kot jo je moj. Uživajte vsak trenutek.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6588 : 30 December 2010, 18:36:56
Teych: se strinjam... kolikor zivcev gre pri trmi jo nazaj dvojno poplacajo, ker so taksni kot so. mi smo imel tudi ze veliko pasem, ampak mi nobena ni zlezla toliko pod kozo kot mi je husky. enkrat husky, vedno husky :D

Vsem pa s Choho zeliva vse lepo v 2011 in cimvec husky meetingov. :D



teych

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #6589 : 30 December 2010, 21:19:22
Ko je imel svoje izpade trme, sem rekla, da naslednji pes ne bo husky. Zdaj, ko ga ni več, pa si ne predstavljam, da bi imela kaj drugega kot huskyja.

Vsem skupaj želim vse najlepše v letu 2011 in veliko pasjih užitkov :)!!!



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6590 : 31 December 2010, 18:33:44
Teych tudi tebi! Jaz pravim enako once a husky always a husky ;)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6591 : 19 Januar 2011, 12:49:22
Živjo!

Kako ste kaj?  Kaj pravite, bo kaj snega zapadlo?



Tole sem našla na 24.ur, glede obvezne "opreme" na sprehodih:

http://24ur.com/novice/slovenija/inspektorji-nad-lastnike-psov.html




P.s. Snow je bila te dni leto dni pri nas. Kako hitro mine čas!



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6592 : 19 Januar 2011, 15:33:45
WoooHooo Snow a te Urša ze kj poslusa? Vse lepo se naprej Snow! 8)



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6593 : 19 Januar 2011, 18:50:08
Selektivno me posluša ;-)))

Se pa učiva razne trikce, Gal pa ni za take stvari.

Potem pa ko primem kos čokolade, da ga pojem, pride Snow in mi sve znanje na enkrat pokaže, samo da bi še ona maaaal dobila.  :-|~



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6594 : 19 Januar 2011, 20:10:56
to je tut nasa ratala pozeruh... sam je pa shujsala za 2kilce ???  imam pa obcutek, da cedalje vec v sebe spravi. pri nam tut sneeeg pada. upam, da bo kj "oreng" ne pa tok, da razmoci pa zmrzne. ;)



limonca

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #6595 : 20 Januar 2011, 18:07:58
pozdravljeni!

mene pa zanima če ima kdo izkušnje z agresivnostjo pri Huskyih. naš mišek je ful zlat, rad se crta, je prijazen... vendar pogosto zvečer dobi napad agresije. grize domače, svojo spalno preprogo, ...
pogosto postane agresiven tudi ko se npr. odpravim v vrt. skače po meni, me grize. naj omenim še to, da njegovo grizenje ni prav nič nežno.
nikoli ga nikakor ne morem umirit. dokler se ne izmuči ne konča.

lepo bi prosila, če je imel kdo kdaj kakšne podobne izkušnje, naj mi pomaga.

lp



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6596 : 20 Januar 2011, 21:46:14
Lep pozdrav!

Tudi jaz imam doma psičko huskyco z imenom Stella, pred dnevi je dopolnila 10 mesecev :) Imam pa enak problem kot limonca, vendar je moja agresivna samo do naše druge psičke (mešanka majhne rasti stara 13 let z imenom Bina  ;D ). Ko smo Stello dobili je bilo vse ok, razen tega da je Bina ni marala saj je Stella zelo aktivna in se je celi čas igrala in jo grizla, Bini pa ni bilo do igranja, zato jo je vedno preganjala in renčala na njo. Se ji sedaj mogoče Stella maščuje?  :-\  ;D Zdaj ju moramo imeti ločeni, saj vedno ko se srečata je Stella takoj v njej. Enkrat jo je že ugriznila za vrat tako da je krvavela. Ne vem kaj naj naredim. Ima kdo kakšen nasvet?




Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6597 : 20 Januar 2011, 22:27:25
Huskji so agresivni če niso dovolj zlaufani ali pa če niso postavljeni za člana kardela in se imajo za vodje.
Drugače se huskji igrajo malo bolj na grobo, tako da lastniki drugih pasem celo mislijo da jih napadajo, v ameriki je en kreten celo ustrlil huskya, ki se je šel igrat z nemškim ovčarjem na pasjem igrišču  in je malo zarenčal oz. zagodel tako kot husky to počno med igro.
Je pa res da so destruktivno razpoloženi v puberteti to je pri njih tam do ene 2 let, pa če nimajo druge zabave. Če so sami doma ni nič varno pred njimi  :o :'( :o
Stella zate pa tale nasvet mogoče da, ko stella skoči v Bino takoj jo položiti na bok in nato ko je v položaju predaje...z vsemi 4 tacami v luft pripelji Bino da jo povoha in se tako Stela simbolično podredi Bini, seveda pa veliko vztrajnosti in živcev in še predno pride do stika Stelo ustaviti. (Tako ponavadi Dogwhisper naredi)
Ja husky si zapomni...kdo je bil prijazen in kdo je samo enkrat zarenčal na njega in to tudi pokaže. So pač glavce teli naši pesjani


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6598 : 21 Januar 2011, 10:41:17
Hm definitivno kot prvo ornk zjagati huskyco, skupaj ju imeti le pod nadzorom. tudi moja včasih zna biti sitna do predvsem manjših psičk, ker ima slabe izkušnje z malimi bevskači. Druga zgodba je, če je spuščena v zaprtem prostoru, načeloma shaja dobro z vsemi psi.

Poznam pa primer, ko si resnično zapomnijo, če jih kdo nadere ali nakaže za napad.

Morda dodatno delati na socializaciji, srečevati čimveč različnih psov.

Me pa čudi, saj se huskyji med seboj sicer igrajo zelo grobo, do drugih pasem pa kaj takega nisem opazila.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #6599 : 21 Januar 2011, 11:11:52
Ima kdo od vas husky-ja in muce, tako da živijo skupaj? Namreč slišala sem, da huskyjem ni najbolj za zaupat, da bi bili skupaj z mucami brez nadzora. Kako je s tem, ima kdo izkušnje?