Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911261

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6630 : 24 Januar 2011, 09:07:10
me pa zanima kolk studentov si lahko privosci rodovnik. ;) 

A za primerno oskrbo pa imajo?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6631 : 24 Januar 2011, 09:19:05
A za primerno oskrbo pa imajo?

Kaj pa je primerna oskrba za psa?
Je to vsak dan 3 ure na svežem zraku?
Cena zato je 3 ure časa, nič drugega.

Je to hrana - kvalitetna hrana je draga, kaj pa če je pes ne mara?
Najina ne marata nobene drage hrane, najbolj zadovoljna sta z pečenim piščancem ali pa z pečenimi jetrci, al pa kak surov zrezek. Cena za to je okol 3 evre na dan. Posladki so malo dražji, ampak pes ne vzame več kot 100 evrov na mesec. Pri nama pojesta ogromno jogurtov in pudingov. Cene za njih so tako smešno nizke, da se o tem ne splača razpravljat.

Je to veterinasrka oskrba?
Kaj pa pes rabi več od zakonskega cepljenja proti steklini, če je zdrav seveda. Ampak da bo zdrav, rabi gibanje na zraku, veliko gibanja in veliko uvarjanja z njim. Spet stvari, ki niso drage, samo čas si je potrebno vzet za njih.

Pretiravate s to oskrbo. Pes, če je tvoj prijatelj, boš poskrbel zanj in on zate. Je pa to obveznost, ki se je moraš zavedat.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6632 : 24 Januar 2011, 09:23:59
Primerna oskrba je hrana, ki jo pes potrebuje in to kvalitetna. Ja super, če tvoja dva jesta samo piščanca ali jetra, potrebujeta pa marsikaj več kot to.

Super, če je pes zdrav, kaj pa ko zboli? A boste potem rekli, ja sorry, sem študent, nimam za zdravljenje?  ???  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6633 : 24 Januar 2011, 09:28:32
No jaz bom glede razlike med rodovniškim in nerodovniškim napisala, da je na videz razlika očitna. Predvsem zato, ker so rodovniški razstavna linija nerodovniški pa so po večini delovna linija. Zato imajo manj dlake, so bolj aerodinamični. Moja je tipičen primerek razstavne linije, čeprav sama je ne razstavljam.

Pri huskyjih bom rekla, da je pasma na srečo kar zdrava in zato tudi z nerodovniškimi niti ni nekih zdravstvenih težav. to je bolj izrazito pri drugih pasmah. Sama bi si sicer upala imeti tudi huskyja brez papirjev. Čeprav ostajam zvesta rodovniškim, ker mi je ta linija bolj všeč.

Jaz mislim, da ljudje nimajo nič proti nerodovniškim psom, samo ni fer, da se prodajajo za kar lepe cene, če vzamemo, da se rodovniškega dobi že kar poceni.

Drugače pa se mi zdi, da smo ljudje na tem forumu, ki smo lastniki huskyjev med prijaznejšimi in prav lepo sprejmemo med sebe tako rodovniške, kot nerodovniške kot tudi husky mixe ;).

Glede rodovnika nebivedu pa gre predvsem za poznavanje prednikov, njihovega karakterja, genetike. Ni le papir, čeprav kot sem že napisala pri drugih pasmah je to še toliko bolj pomembno, da se potem ne zapravi celega premoženja za vete.

Pa še to Alba ni prav nič bolj nerodna, kar lahko potrdi tudi Arch, ker se je izkazala za dokaj dobrega vlečnega psa. In posploševati in žaliti tiste, ki imamo rodovniške pse pa tudi ni lepo. Pa še to jaz sem Albo dobila za 0 €, torej popolnoma zastonj! Tudi trikcev zna kar nekaj, čeprav meni to ni prioriteta. zdaj delava predvsem na tem da bova uspešni v canicrossu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6634 : 24 Januar 2011, 09:30:39
Aja Stella hvala, me veseli, da ti je Alba všeč ;). Morda se pa kdaj spoznamo.

Takole so rodvniški lena ja:


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6635 : 24 Januar 2011, 09:41:28
No sej so predhodnice že skoraj vse povedale...
Nerodovniški haski = mešanček .

Nimam nič proti mešančkom, enega imam doma, najdenčka...

Vse ostale neumnosti glede hrane, rodovnika, vzgoje, nehoje vn s psi ipd. pa rajš ne mislim komentirat  :D
Vi kr rajš lepo skrbite za svoje pse in jim dajte vse kar jim lahko privoščite!



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6636 : 24 Januar 2011, 10:35:57
Macika, res misliš da jesta samo to? Se motiš, pomoje je jedilnik naših dveh zelo zelo raznolik.



Cacy - vprašanje zate:
Odrasli haskiji so imeli vedno tako dlako kot jo ima "naša" delavna linija, ostro, trdo in z zelo gosto podlaknico. Nikoli pa niso imeli volnene, mehke, puhaste (razen ko so še majhne kepice iz legla vzete).
Kako to da so pri nas delovna linija sami "mešančki" (po tvoje), medtem ko so puhasti, mehki z volneno dlako pa skoraj vsi rodovniški. Od kje taka razlika?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6637 : 24 Januar 2011, 10:37:45

"Pri huskyjih bom rekla, da je pasma na srečo kar zdrava in zato tudi z nerodovniškimi niti ni nekih zdravstvenih težav. to je bolj izrazito pri drugih pasmah. "
 
Pri huskyjih je zadeva specifična, ker obstaja en del nerodovniške vzreje, ki je u bistvu na nek način namenski iz so predniki vzreditejlem poznani- to je vzreja delovnih vlečnih. Čeprav se je tudi pri teh izkakazalo, da so pogoji vzreje teh psov sumljivi oz slabši kot bi morali bit(velike zdravstvene težave zaradi glistavosti in kaj vem česa še, kogar zanima naj malo pogleda po zgodovini tem o zdravju in huskyjih ). Te rejce, pa je še težje razlikovti od "običajnih" šteparjev nerodovniških , zato rizičnost nakupa ostaja velika.Te ti "delovne linije" imajo poleg tega poudarjne značajske lastnosti, ki največji večini lastnikov te pasme povzročajo težave. Rodovniški huskyi dobre vzreje so mnogo bolj vodljivi in primerni za razne športe , šolanje in kot ljubljenčki. Obenem pa za vse, ki jim ni namen zmagati na kakašni vlečni tekmi svetovnega slovesa po Aljaski več kot dovolj hitri.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6638 : 24 Januar 2011, 10:42:28
Vsak pes, ki nima rodovnika je MEŠANČEK, s tako ali drugačno dlako... to sploh nima veze... ::)

Kaj se dogaja s pasmami, kako se jih uničuje pa tud ni neko odkrivanja tople vode... ogromno pasem se spreminja v letih, desetljetjih in stoletjih, vse za potrebe človeka.

No sej vi kar imejte čistokrvne huskije brez papirjev... Samo za večino so to mešančki. (mogoče kaka beseda vmes še manjka v tem stavku, ampak da ne bom izpadla nesramna)  ;)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6639 : 24 Januar 2011, 10:52:00
Vsak pes, ki nima rodovnika je MEŠANČEK, s tako ali drugačno dlako... to sploh nima veze... ::)

Kaj se dogaja s pasmami, kako se jih uničuje pa tud ni neko odkrivanja tople vode... ogromno pasem se spreminja v letih, desetljetjih in stoletjih, vse za potrebe človeka.

No sej vi kar imejte čistokrvne huskije brez papirjev... Samo za večino so to mešančki. (mogoče kaka beseda vmes še manjka v tem stavku, ampak da ne bom izpadla nesramna)  ;)

Sej bi še kej napisal pa se mi ne da. Zame je velika večina vzrediteljev enaka, pa naj bodo šteparji al pa "originalni" - vsi delajo večinoma za denar, pljuvajo pa drug po drugem. Eni se potem hvalijo s papirji, drugi z denarjem, oboji pa ne delajo prav dosti v korist psa, ampak gledajo samo nase in na svoj EGO (ki je pri takih ljudeh vreden toliko kot pasji iztrebek).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6640 : 24 Januar 2011, 10:59:51
Sej bi še kej napisal pa se mi ne da. Zame je velika večina vzrediteljev enaka, pa naj bodo šteparji al pa "originalni" - vsi delajo večinoma za denar, pljuvajo pa drug po drugem. Eni se potem hvalijo s papirji, drugi z denarjem, oboji pa ne delajo prav dosti v korist psa, ampak gledajo samo nase in na svoj EGO (ki je pri takih ljudeh vreden toliko kot pasji iztrebek).
kaj ne poveš  ::)
Isto trdijo nelastniki psov za lastnike psov- vsi jih itak vsi mamo samo zato, da zdravimo svoj ego in da proizvajamo pasje iztrebke  :P
Razlika pa je vendarle, da svoj ego lahko zdravi vsak na bolj ali manj strokoven in pravilen način in na bolj ali manj prijazen način do "zdravila".
In če že vzporejaš pse z zdravili za ego- jaz ne bi nikol vzela nobenag zdravila , ki ga proizvede sumljivi zdravilec in ga prodaja v lažni embalaži po bolhi ali na tržnici :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6641 : 24 Januar 2011, 11:03:52
Alba nima puhaste, volnene dlake ima ornk poddalko in ostro dlako čez. Jo ima pa več in je zato bolj 'puhasta'.

Deteljica se strinjam, v bistvu bi se dalo dobiti kje dobrega delovnega huskyja brez papirjev, vendar ne vem če pri nas. Itak pa za pasje vleke vse bolj prevlasujejo namerno križani psi, ki so veliko hitrejši od huskyjev.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6642 : 24 Januar 2011, 11:50:09

Je to hrana - kvalitetna hrana je draga, kaj pa če je pes ne mara?
Najina ne marata nobene drage hrane, najbolj zadovoljna sta z pečenim piščancem ali pa z pečenimi jetrci, al pa kak surov zrezek. Cena za to je okol 3 evre na dan. Posladki so malo dražji, ampak pes ne vzame več kot 100 evrov na mesec. Pri nama pojesta ogromno jogurtov in pudingov. Cene za njih so tako smešno nizke, da se o tem ne splača razpravljat.

356x3=1068
Se pravi se ti v enem letu SAMO s stroški hrane (kakršne ti navajaš) ponovi ena kupnina za rodovniškega psa ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6643 : 24 Januar 2011, 11:56:35
356x3=1068
Se pravi se ti v enem letu SAMO s stroški hrane (kakršne ti navajaš) ponovi ena kupnina za rodovniškega psa ;)

Ja poleg kupnine.  :P



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6644 : 24 Januar 2011, 12:23:11
Hm za ta denar dobiš dva rodovniška huskyja  ;)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6645 : 24 Januar 2011, 12:30:47
Potem se pa popravljam...v pol leta v psa vložiš vsaj toliko denarja, za kolikor si ga dobil

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #6646 : 24 Januar 2011, 13:00:19
Citiraj
Je to veterinasrka oskrba?
Kaj pa pes rabi več od zakonskega cepljenja proti steklini, če je zdrav seveda. Ampak da bo zdrav, rabi gibanje na zraku, veliko gibanja in veliko uvarjanja z njim. Spet stvari, ki niso drage, samo čas si je potrebno vzet za njih.

Ko bi le bilo res... Žal ni vse pogojeno z oskrbo.

Citiraj
z mislim, da ljudje nimajo nič proti nerodovniškim psom, samo ni fer, da se prodajajo za kar lepe cene, če vzamemo, da se rodovniškega dobi že kar poceni.

To me takoo jezi, kaj ko bi jaz lepo mojo psico začela parit enkrat letno, luškane mladičke bi imela pa še zaslužila bi. Ok pri moji pasmi niti ne, si grem pa lahko zdajle kupit eno nerodovniško maltežanko, čez leto pa pol pa že not prinesem nabavno ceno plus zaslužim.

Citiraj
Zame je velika večina vzrediteljev enaka, pa naj bodo šteparji al pa "originalni" - vsi delajo večinoma za denar, pljuvajo pa drug po drugem. Eni se potem hvalijo s papirji, drugi z denarjem, oboji pa ne delajo prav dosti v korist psa, ampak gledajo samo nase in na svoj EGO (ki je pri takih ljudeh vreden toliko kot pasji iztrebek).

Preberi primer zgoraj. Zdi se mi, da bi me to označilo kot dosti bolj egoistično "vzrediteljico" kot večino rodovniških, ki dejansko veliko vložijo v psa. In časa in denarja. Potem pa pridem jaz in jim gladko konkuriram z mojimi cenejšimi, ljudem je itak težko kaj več kot 300e odštet za psa, luštni so, zaslužim.

Pa spet smo na temi rodovniški/nerodovniški :). Ampak tokrat se mi zdi da ste si same krive, ko ste začele s ššš to pa ne povedat, tukaj te noben ne bo maral pa kregali te bodo ker imaš nerodovniškega...

Citiraj
Aja Stella hvala, me veseli, da ti je Alba všeč Wink. Morda se pa kdaj spoznamo.

Takole so rodvniški lena ja:
Alba, ful dobra slikica! Jaz sem tudi nekaj začela tečt, pa se je spet shladilo... A je to ruffwearov povodec morda? :) (pa ne znam quote nardit da sliko pokaže :-[)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6647 : 24 Januar 2011, 15:21:27
Dob ja tale je od Ruffweara, ampak je stari, zdaj imam od Manmata pravega za vleko in je res razlika. Drugače pa imamo pod pasji športi temo vlečni psi, kjer se najavljajo treningi canicrossa, tako da če tečeš s psom vabljena ;). Mene načeloma ne moti mraz, Albe pa še manj ;).


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6648 : 24 Januar 2011, 19:37:20
Cacy saj mi je tudi vseeno če se vidi ali ne da ni rodovniška  ;). Pač sem kupila nerodovniško in nevem zakaj imate vi probleme s tem če jih jaz nimam. Zakaj se tolko sekirate za druge pse in njihove papirje? Pa pustite že enkrat mene in druge ljudi ki nimajo psa z rodovnikom pri miru. Kaj se res ne moremo normalno pogovarjati ali kako? Pač imam nerodovniškega psa in je to moj problem, pa če bo zbolela tudi nebom prosila nikoga od vas naj mi da denarje za zdravljenje tako da nevem zakaj vas to tako skrbi. Ja vem, da bi si lahko šla po mešančka v zavetišče ampak jaz sem hotela husky (pa tudi če to ni čistokrvni) in to mladička in ker ga ni bilo v zavetišču sem si ga pač kupila. Pa še zato ga nisem vzela iz zavetišča ker sem ga hotela sama vzgojiti, naučiti stvari kakšne jaz hočem in mu popolnoma zaupati (kar starejšemu psu iz zavetišča nebi mogla, saj če ne poznam psa od malega mu ne zaupam). Aja pa glede zdravja pri psih se mi zdi, da sem velikokrat slišala in prebrala, da so mešančki bolj zdravi in bolj dolgo živijo tak da.. ;)
Sej bi še kej napisal pa se mi ne da. Zame je velika večina vzrediteljev enaka, pa naj bodo šteparji al pa "originalni" - vsi delajo večinoma za denar, pljuvajo pa drug po drugem. Eni se potem hvalijo s papirji, drugi z denarjem, oboji pa ne delajo prav dosti v korist psa, ampak gledajo samo nase in na svoj EGO (ki je pri takih ljudeh vreden toliko kot pasji iztrebek).
Se popolnoma strinjam  ;D

Peace  ;) ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6649 : 24 Januar 2011, 19:47:09
Stella to da so mešančki bolj zdravi sploh ni res, zboli lahko mešanec ali pa pes z rodovnikom. Tako kot imaš lahko Mercedesa, pa ti hitro crkne, Fiat ti bo pa služil. Nikoli se ne ve, tako kot pri nas ne. je pa res, če imamo mi v družini raka, potem obstaja večje tveganje, da za njim tudi mi zbolimo.

Se pa tudi jaz delno strinjam, da so nekateri vzreditelji za bruhat. Pač tako je.

Mene edino res moti to, da nekateri prodajajo huskyje, reklamirajo modre učke in potem jih veliko kupi, ker so pač lepi. Na žalost jih dosti konča ali na verigi ali v zavetiščih :(. Husky ni enostaven pes.

Stella morda pričnita s canicrossom ali bikejoeringom ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #6650 : 24 Januar 2011, 20:01:19

Pri nama pojesta ogromno jogurtov in pudingov. Cene za njih so tako smešno nizke, da se o tem ne splača razpravljat.



Ogromno jogurtov in pudingov na dan ?!?!  :-\ a je to za vas pravilna prehrana za psa ? Če je, je bolje, da čimprej spremenite to svojo miselnost do pravilne pasje prehrane, preden ne bo prepozno. Dajte si kaj prebrat o pravilni prehrani psov.

Stella* , glavni problem v nerodovniških psih je ta, (kot ti je že veliko ljudi napisalo), da podpirate "šteparijo." Ne se razburjat, ko ti to povemo, razložimo, ampak zakaj sploh plačevati ljudem, ki ne,primerno parijo pse, in potem mladiče prodajajo. Takšne mladiče bi morali podarjati - oddajati zastonj, ne pa za njih zahtevati denar.





Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6651 : 24 Januar 2011, 20:14:06
Nevem no, tako sem brala in slišala. So pa vsi naši mešančki bili vedno zdravi in živeli 15 ali 16 let in bili zdravi tako, da niso potrebovali veterinarja. Upam, da bo s Stello tudi tako, drugače pa bi dala tudi zadnje denarje za zdravljenje pa tudi starši bi pomagali, tako da me to ne skrbi  :). Glede tega pa da pristanejo v zavetišču - kaj če jaz nebi kupila Stelle, mogoče bi pa ona tudi pristala v zavetišču ali pa na kakšni verigi. Zdaj ji je vsaj lepo in je prava razvajenka.
Stella morda pričnita s canicrossom ali bikejoeringom ;).
To bom pa poskusla, samo naj bo bolj toplo, zdaj po snegu mi najbolj ni za s kolesom noret  :)




BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #6652 : 24 Januar 2011, 20:24:10
Stella* , koliko mešančkov ste pa imeli doslej ?  :)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #6653 : 24 Januar 2011, 20:28:38
Nevem no, tako sem brala in slišala. So pa vsi naši mešančki bili vedno zdravi in živeli 15 ali 16 let in bili zdravi tako, da niso potrebovali veterinarja.

No, naš mešanček je doživel natanko 6 mesecev-od četrtega meseca naprej je bil več pri vetu kot doma.

Jaz bom verjela v te zgodbice o "zdravih" mešančkih in "bolanih" rodovniških psih, ko mi bo kdo postregel s podatki/raziskavami.



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6654 : 24 Januar 2011, 21:09:11
No pa se je začel....samo omeniš da nimaš rodovniškega pesjana že se naponita 2 strani postov.... ???

Stella, ti uživaj s svojo princeso :o in upam, da se srečamo na kakšnem mitingu (do zdaj jih je bilo največ na gorenjskem, ker poznamo teren in nam je najbižje ;) :P

Nebivedu si pa dobro napisal  :o :-*

V ostale debate pa se mi ne da spuščat.


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #6655 : 24 Januar 2011, 21:17:16
   Lp :)
         Lepo prosim če nehate s pisarenje  to je tema  Sibirski Husky  o rodovniški nerodovniški pa pojdite  na pasjo debato.
         Jaz sem Stelli tisto napisal boj v hecu na žalos seje papokazalo da imam prav da nakateri bi nas ki nimamo paperje najraje.....
        Raje se brigajte za svoje pse druge pa pustite namiru vsak si sam izbira svojega psa. Aja jaz sem namerno iskal psa brez paperjev.
          
          




Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6656 : 24 Januar 2011, 21:23:40
Pa še zato ga nisem vzela iz zavetišča ker sem ga hotela sama vzgojiti, naučiti stvari kakšne jaz hočem in mu popolnoma zaupati (kar starejšemu psu iz zavetišča nebi mogla, saj če ne poznam psa od malega mu ne zaupam)
O rodovniških in nerodovniških psih ter zdravju enih in drugih je bilo že ogromno napisanega, tako da se v to debato niti ne bom vključila. Glede citirane povedi pa se ne strinjam s tabo. Ko posvojiš psa, ga vzgajaš sama, tako kot tebi ustreza in mu sčasoma, ko se dodobra spoznata, lahko brez težav zaupaš. Nobenemu psu (pa če ga imaš od malega ali ne, če je iz zavetišča ali ne) pa verjetno ne gre popolnoma zaupati (ti svoji popolnoma zaupaš, če je spuščena, zagleda mačko in steče za njo, da te bo na besedo ubogala in se vrnila k tebi namesto da bo šla za mačkom? - no če je 'imuna' na mačke, sem prepričana, da se najde vsaj kakšna situacija, v kateri psici ne zaupaš popolnoma). Res je, da imajo odrasli psi iz zavetišč določene stvari (lahko) že privzgojene, vendar to še zdaleč ne pomeni, da psa ne moreš vzgojiti tako, kot si želiš. Je potrebnega precej časa, vaje in vztrajnosti, da ga 'prevzgojiš', ampak ravno toliko časa, vaje in živcev rabiš tudi za vzgojo mladiča (pa če je iz zavetišča ali pa ne). Ne trdim, da nima v nekaterih primerih odločitev za mladiča namesto odraslega psa določenih prednosti, nikakor pa se ne strinjam s tem, da odraslemu posvojenemu psu že a priori ni in mu ne bo za zaupati in da se ga ne da lepo vzgojiti. Morda pri kakšnem psu kakšnega vedenja, ki je posledica 'prejšnjega življenja' res ne bo mogoče odpraviti, a tudi mladič lahko zraste v povsem drugačno bitje, kot se morda sprva pričakuje, sploh če ni deležen pravilne vzgoje. A ni nekako tako? (upam, da nisem preveč zasmetila)

Stella morda pričnita s canicrossom ali bikejoeringom ;).
Se strinjam. Poskusita, morda vama bo všeč. ;) Pridita pogledat na kakšen trening, smo vsakega veseli. ;)

Lepe huskyje imate, meni so ti psi blazno všeč. Nekaj časa sem kar resno razmišljala o tej pasmi, potem pa sem misel na to za nedoločen čas opustila. Se mi je zdelo, da sem premalo izkušena za takega psa kot je husky. Morda pa kdaj v daljni prihodnosti, kdo bi vedel... Do takrat bom pa še naprej z veseljem spremljala vaše fotke in prigode teh krasnih psov. Aja arch, tvoj Arch mi je krasen, nikoli se ga ne morem zadosti nagledat. :P :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6657 : 24 Januar 2011, 21:34:32
woooow ste se razgovorli... zdj vem kako bo drugic treba temo "obudit", ce bo kaksen dan brez objav.  >:D
nobenih replik ne izjavlajm, ker je heh "smeh".  8)     
in ja tale husky forum res zelo lepo sprejme vse polarcke. ko po drugih straneh berem skoraj, da mesancke ne zazgejo na grmadi. ;) se ena dobra stran, da imam haskaca doma. ;)

Kako kaze z HUSKY meetingom? :D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6658 : 24 Januar 2011, 21:39:13
Arch če bi jaz iskala delovno linijo bi si želela nekaj podobnega kot je tvoj ;) in mi je kristalno jasno zakaj si takega želel ;).

Drugače pa raje se kaj lepega pogovarjajmo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #6659 : 24 Januar 2011, 21:49:51

  Lp :)
        Alba točno to. Raje napišite kakšno presenečenje danes napravil ali kaj podobnega vaš Huskyi.