Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911105

Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6660 : 24 Januar 2011, 22:19:26
Pa saj to ne moreš verjeti. Sem že v prvem postu ko sem napisala da imam nerodovniškega psa prosila da me ne napadati ampak ste kot izgleda narobe razumeli. Pač imam mešanca pa kaj zaj. Ni zato nič manj vreden! Pa me prosim pustite na miru pa me ne napadajte ker jaz tudi nena nikoga napadam! Jaz sem se prijavla samo zato da bi vprašala za nasvete, malo izmenjala izkušnje, slikice itd. ne pa da bi se kregala. Sploh več nebom odpisala tistim ki me napadajo. Za druge pa upam da se bomo lahko v miru naprej pogovarjali.  In imate v vaših krajih še kaj snega, da huskyi uživajo? Pri nas ga je danes malo zapadlo, vendar ga je sonce takoj vzelo, tako da s Stello nisva mogli kaj preveč uživati na njem, drugače pa imam jaz tak raje sončeka :).



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6661 : 24 Januar 2011, 22:27:26
Upam, da te nisem jaz razjezila s svojim postom.

Mene zanima, če lahko kdaj pridem pofirbcat na kakšnega od husky mitingov (sama, brez moje (z)mešnke). :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6662 : 24 Januar 2011, 22:43:17
Smo imel ze kar nekaj firbcev in je bil vsak dobrodosel. ;) Pri nam tudi malo bolj svoh kaze glede snega. Sej je pa danes moja babnica ustrasila divjega fazana. ;) ko je potem dojela da je to samo ena "kokos" se je pa hitro zacela spet pokonci drzat. :D 
Albica obvlada vleko... imam mejcken "problemcek" moja damica me bolj svoh vlece. vlece samo v kasu(ko sem na rolerjih) ji tudi pomagam, saj je zdaj prvic vlekla(in za prvic je blo super). kako naj jo vzpodbudim, da bo zacela na "vse" vlect. ce jo imam na desni strani, so ji vonjave zelooo zanimive in ker imas v kasu cas vohljat. ce sva na kolesu(tece poleg) in tam dajem jaz tempo, da greva hitro. kaksen nasvet, da bo zacela vlect? - smo lastniki pa res ena zakomplicerana zadeva, najprej jih ucimo ne vlect, zdaj pa vlect. revcki. ;)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6663 : 25 Januar 2011, 00:45:13
Ok, kje sem pa jst koga napadla?  :D In kaj stokate zdej vsi?
Noben ni reku, da je mešančke za ubit ali zažgat na grmadi ???
Res je na trenutke tukaj cela komedija ::) oz. tragi-komedija ::)
Mešančki so super, sam radi jih imejte in dobro delite z njimi ;)





Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6664 : 25 Januar 2011, 08:18:33
Choha trening trening in še enkrat trening. Kak ukaz se spomni, ki jo bo pognal v tek. Morda pejt s kom skupaj tečt, da bo videla nekoga pred sabo in vlekla. Lahko se tudi midve zmeniva.



Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6665 : 25 Januar 2011, 09:50:54
No pa bo......
1. husky srečanje v letu 2011 :o

6.2.2011 ob 16 uri na KD Naklo pri Kranju ;D

se vidimo :o :P :-*


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6666 : 25 Januar 2011, 10:47:09
Loungo, super za tole lepo novičko,
se bo vsaj stara tema polegla.

Pridemo!





Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6667 : 25 Januar 2011, 10:57:48
Loungo, super za tole lepo novičko,
se bo vsaj stara tema polegla.

Pridemo!



ja je bilo potrebno presekat  :-\

Super se vidimo  ;)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6668 : 25 Januar 2011, 11:15:24
Cacy ne mislem tko dobesedno. :D sam sj si vidu kok hitro se je napolnilo 2strani, ce omenis (tisto besedo). ;) kolker sem po enih straneh zasledila in sem jih raje nehala brat in sla naprej. :D

Alba to mi je zlo vsec. Da nebi moje bejbke kj zmesala in narobe ucila. Sam nimam se pasu. bejba sicer ima vlecno oprsnico in je vlekla prazne sanke. ko pa je ob kolesu, rolerjih pa je vecino v poleg.(ima takrat malo zmeden pogleda in usesa nazaj po sebi-pac ni ziher, ce lahko vlece). sem jo pa skoz hvalila, da bi dobila vec samozavesti pri vlecenju. Kje pa ti treniras in kdaj? bi se res malo oglasle. Kaj je bolj idealnega kot zmatran husky(sploh ce vlece na rolerjih).  8)

Super Luongo midve z bejbo prideva. ;)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #6669 : 25 Januar 2011, 11:33:57
Upam da nebom preveč off topic-ampak kako za vraga zi upate s psom na rolerje plus da vleče :o! Svaka čast. Meni je ideja blazno všeč, malo manj pa misel na to da lahko fino padem če slučajno pride do kake "situacije". Pa povsod kjer se da rolat je pri meni v bližini cesta (v naselju pa mačke in psi). Tako da že en čas občudujem npr Cesarja Millana, ki zmatra pse na rolerjih. Jaz si niti na kolesu ŠE ne upam :-[. Pa nisem ravno fuul štorasta.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #6670 : 25 Januar 2011, 11:39:39
Upam da nebom preveč off topic-ampak kako za vraga zi upate s psom na rolerje plus da vleče :o! Svaka čast. Meni je ideja blazno všeč, malo manj pa misel na to da lahko fino padem če slučajno pride do kake "situacije". Pa povsod kjer se da rolat je pri meni v bližini cesta (v naselju pa mačke in psi). Tako da že en čas občudujem npr Cesarja Millana, ki zmatra pse na rolerjih. Jaz si niti na kolesu ŠE ne upam :-[. Pa nisem ravno fuul štorasta.

Jaz sem od začetka imela psa na ovratnici, da sem jo lažje usmirjala (samo ni vlekla). Potem pa sem prešla na oprsnico. Samo še vedno teče zraven mene ker sem bolj štoraste narave in ker imamo tak super asvalt po naših pločnikih. :) Se  pa, če vidi da se neki lovim ustavi in počaka, da se nje primem, da se prepriča da je vse uredu in se ne bom totalno razlezla čez cel pločnik. Potem pa dalje. :) Sicer nimam huskya ampak upam, da ti bo kaj pomagalo. Jo lahko naučiš da te na ovratnici ne vleče, na oprsnici te lahko. Pa najprej poskusiš z ovratnico tako kot sem jaz. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6671 : 25 Januar 2011, 12:34:28
Choha trenirava tukaj v Trzinu, imam pa jaz 2 pasa. Dob enostavno, privežeš se in gasa :P

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6672 : 25 Januar 2011, 12:47:46
Tudi jst sm rolala s haskijem, je na oprsnici bolj vodljiv, samo moraš kar znat, da ne pride do kakih padcev (čeprov se je men tud zgodil vsaj en  :o ). Ni tako grozno težko kot zgleda :) je pa odvisno od psa. Na začetku rabi par metrov da se skulira, pol pa gre :) Najbolj me jezi k bi on lulu vsake 50m  :D



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #6673 : 25 Januar 2011, 12:55:30
Citiraj
Jaz sem od začetka imela psa na ovratnici, da sem jo lažje usmirjala (samo ni vlekla). Potem pa sem prešla na oprsnico. Samo še vedno teče zraven mene ker sem bolj štoraste narave in ker imamo tak super asvalt po naših pločnikih. Smiley Se  pa, če vidi da se neki lovim ustavi in počaka, da se nje primem, da se prepriča da je vse uredu in se ne bom totalno razlezla čez cel pločnik. Potem pa dalje. Smiley Sicer nimam huskya ampak upam, da ti bo kaj pomagalo. Jo lahko naučiš da te na ovratnici ne vleče, na oprsnici te lahko. Pa najprej poskusiš z ovratnico tako kot sem jaz. Wink

Kakšna skrbna psica, moja ko preverja kako sem, skoči name ::) Tale ideja da vleče samo na oprsnici je pa zanimiva. Ko bom imela opremo za canicross bom začela, upam da bo povezala z opremo kdaj sme vlečt in kdaj ne.

Citiraj
Dob enostavno, privežeš se in gasa  :P

Haha ok, če najdem kako prazno letalsko stezo za gor pa dol varno laufat. Drugače ne zaupam niti njej niti sebi :D Če se pa kaj spremeni bom pa obvezno zabeležila in poročala ;D.

Čeprav jaz sem že enkrat rolala z njo (SAJ RES!), ampak sem jo dala na halti, da ni mogla vlečt (je pa hotla).. Pa smo srečali mačko, ok, gremo mimo in ona se nekak zaleti vame in bum, pristanem na tleh ::).



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6674 : 25 Januar 2011, 13:02:31
Midve če greva z rolerji ali s kolesom je res enkratno, ker doseževa super hitrost. Seveda je treba znat dobro rolat, kar pri meni ni problem. Nišem še padla z rolerji, pa tudi hokeja na rolerjih sem kar nekaj preigrala. S kolesom, pa greva tako hitro, da jaz enostavno ne morem tako hitro poganjat. Za začetek je fajn kak mali poni z zadnjo bremzo na pedalu. Da bi jo pa dala na ovratnico pa ne, ker bi se mi dušila.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6675 : 25 Januar 2011, 13:30:11
ALBA - kje pa trenirata - ob glavni cesti ali kjer ni prometa?

Ker men je največji problem moja dolga zavorna pot na rolerjih, ker Gal šprinta ko nor (par let nazaj sva z Nebivedujem namreila cca 45 km/h). In se bojim, da nebi čez cesto zalaufal, ker bi kaj videl... Jaz pa za njim :P









Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6676 : 25 Januar 2011, 13:33:48
Ne z rolerji sicer že dolgo nisva šli, ker ni najbolje iti po asfaltu, drugače pa grem tukaj zadaj po eni stranski poti, kjer skoraj ni prometa. S kolesom pa po mengeškem polju, tam kjer tudi tečem. Ja hitrosti so med 40-50 km/h. Je pa zanimivo, da se Alba ne zmeni za nobene motnje, niti pse, še mačk ne vidi. Samo gasa.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6677 : 25 Januar 2011, 18:02:09
pri nam so tudi zlo prometne ceste. zdaj sem bila prvic na rolerjih(na primorkem) in sem ze neki prodobnega nasla blizu mene... sicer se vseeno bo treba v avto in bo bolj varno za obe.  drugac pa glede kolesa(je lazje) ko povodec-ko se razteguje; pripnes na sedes(pod sedezem na "stango") in tudi ce pes ful potegne te nese samo naprej in nic v stran. glede mimoidocih psov pa je moja navajena, da ko recem fuj jih ne smirgla... tudi ce lajajo in skacejo, ona samo pogleda in tece naprej. glede lulanja na 50m sem jo pa s kolesom lahko odvadila-nisem vedla da psicke tudi markirajo ali pa se je moja dama od pudelckov navadla. ;)  Alba tole bi kaksen vikend lahko ustimale... magari se na meetingu zmenva fixno. ok? tacas si pa se pas kupim. ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6678 : 25 Januar 2011, 18:07:29
Ni problema Choha, se bova zmenili ;). Drugače pa markirajo ja ful.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


lipe123

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #6679 : 25 Januar 2011, 18:36:20
lahko pridem na husky srečanje tudi če nimam huskija?? pogledat vaše zverince? brez psa seveda :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6680 : 25 Januar 2011, 19:37:07
woooow ste se razgovorli... zdj vem kako bo drugic treba temo "obudit", ce bo kaksen dan brez objav.  >:D
nobenih replik ne izjavlajm, ker je heh "smeh".  8)     
in ja tale husky forum res zelo lepo sprejme vse polarcke. ko po drugih straneh berem skoraj, da mesancke ne zazgejo na grmadi. ;) se ena dobra stran, da imam haskaca doma. ;)

Kako kaze z HUSKY meetingom? :D

A je res tako težko pravilno prebrati in razumeti stavek kot je ta : "Nič nimamo proti mešančkom. Imamo proti štepariji in ljudem, ki to podpirajo. In smo proti PRODAJI nerodovniških psov. Če jih nekdo za simbolično ceno ( 50€) PODARI pa smo veseli in navdušeni."   ::) ::) ::) ::) in e v nedogled zavijam z očmi, ker en folk pač noče razumet bistva problema, ki je pri PRODAJI nerodovniških psov. Vi si kar zatiskajte oči, ja.

Se pa spodobi, če vzameš psa iz zavetišča, da jim kriješ del stroškov, sploh če je bil pes več kot 30 dni tam.

p.s. Kvalitetna hrana je tudi Bosch-ki stane nekaj čez 30 eur in pa Cibau ima približno enako ceno.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6681 : 25 Januar 2011, 20:25:11
ja pa dobr a bo ze konc s temi rodovnik, nerodovnik, mesanc, cistokrven brez rodovnika... pa kaj se? ;) tema je ze prov lepo sla v normalen pogovor pa se vedno en najde... saj so odprte teme za rodovnike in mesancke. na ta forum so te besede prisle cisto po nedolznem.
Čara: ti pa ocitno ne znas brat, da tega nisem zasledila na teji temi ampak na drugih straneh.

Lipe123: do zdaj so se vedno lahko prisli firbcat. ;)



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6682 : 25 Januar 2011, 21:25:17
Jaz imam tudi te teme preko glave.


Naša tema o haskijih je bila vedno na nivoju, kar pa zadnje dneve zelo upada. Mnenja so različna, obe strani slabo argumentirani in menim, da nima več smisla razgljabljati o tem.




arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #6683 : 25 Januar 2011, 21:52:30

   Lp :)
          Če nimate kej pisati o HUSKY da tega ne počnete tukaj.
         
           Upam da se bom lahko udeleživ srečanja huskyev.
          Tole z rolarji dobri ste, jaz se z Archom ne upam  pa ne rolam slabo samo šlo bi prehitro razen če bi bila dolga ravnina.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #6684 : 25 Januar 2011, 22:24:57


  Sem pozabil še napisati
    Stella po slikah je videti da bo tvoj husky po strakturi telesa upam da se ne motim tak  kot moj Arch hitre narave za to bi mogoče če imaš seveda voljo do teka probala s canicrossom.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6685 : 25 Januar 2011, 22:41:39
Arch, nočm bit nesramna, ampak a lahko pišeš vsaj malo bolj normalno/pravilno??

Vsak ima pravico pisati po forumu.  ;)



La*Eska

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Pes je edini pravi prijatelj ki ga lahko kupimo.
Odgovori #6686 : 26 Januar 2011, 09:04:36
Lep pozdrav vsem skupaj. :) Imam psa huskya starega 7 let in pol. Do nedavnega se je do ostalih psov obnašal kar vredu. Pred približno 3 meseci pa ga je na sprehodu napadel ameriški stafford terier in mu poškodoval spodnjo čeljust. :( Imel je kar močno poškodovano, saj ni mogel piti dva dni, jesti pa 3 dni, pa še potem je bil dva tedna samo na mehki hrani in atibijotikih. Veterinarji so mu rano lepo oskrbeli, tako da je sedaj vredu. Nastal pa je problem, ker je postal napadalen do drugih psov. Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje, in mi bi znal svetovati kako naj ga tega odvadim?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6687 : 26 Januar 2011, 09:17:21
Hm Mislim, da je Satinkinega Larsa napadel nemec in to ne enkrat in da ima lars še sedaj čudne občutke ob srečanju z nemci. Morda ga vodi v družbo psov, za katere veš, da so prijazni, se podredijo, da bi tvoj počasi ponovno spoznal, da niso vsi psi napadalni.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


La*Eska

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Pes je edini pravi prijatelj ki ga lahko kupimo.
Odgovori #6688 : 26 Januar 2011, 09:34:35
Sem že poskusila z tem, ampak se kar zaganja v njih, čeprav so prijazni in se hočejo le igrati.  :(

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6689 : 26 Januar 2011, 09:59:03
Uf bogi revež. Kaj pa če ga ti dvigneš spredaj, da ga psi prvo prevohajo? Na žalost sama nimam izkušenj s tem. Ali pa se obrni na kako inštruktorico kaj storiti. Vem, da je dobra Katarina Wallas iz KD Krim. Sicer ima azilaše, ampak saj veš, iz zavetišč pride dosti psov s travmami.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/