Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911326

La*Eska

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Pes je edini pravi prijatelj ki ga lahko kupimo.
Odgovori #6720 : 29 Januar 2011, 10:49:33
Stella* tudi moj husky je bruhal ko sem ga kam pelajla, nasploh se je grozno bav avta. Sedaj pa samo da vidi da ima kdo vrate ali pa prtljažnik odprt že skoči noter.  :)  Poskusi z tem da daš psičko najprej samo v avto brez da jo kam pelješ, da se navadi na avto, potem pa jo pelji na krajše razdalje, jaz sem mojega od začetka peljala samo kakšnih 500 metrov potem pa sma šla na sprehod in nazaj domov, tako da je povezal vožnjo z nekaj dobrega. Počasi razdaljo z avtom povečuj. Boxa pa tudi jaz ne dobim v avto zato imam psa zadaj (zadnje sedeže vzamem ven, tako da ima več prostora).

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6721 : 29 Januar 2011, 17:43:21
Vztrajnost in potpljenje in lepa beseda in veliko zivcev in in in.... vse to je pri husyih. sam na koncu se splaca. ;)
Tuki pa je nova stran Chohe (the mean look). ;) Se vidi, da je biu zdj Godfather po TWju.  :o



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6722 : 29 Januar 2011, 17:47:59
Se pravi, da se jo mora zdaj Alba bati  :P :P

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6723 : 29 Januar 2011, 18:53:14
Uffa to pa bo zdj chick fight. ;) je Choha nabildala... sj vids kok jo je cez ramena. hehe ;)



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6724 : 30 Januar 2011, 15:36:40
Hvala za nasvete, bom poskusla  :) Choha dobra slika  :D sem se fajn nasmejala  ;D pravi gangster je  :o :P



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6725 : 31 Januar 2011, 11:12:46
In se že kaj pripravljate na pust?  :) Stella že pomerja oblekice in se je odločila da bo čistilka  :D :o ;D



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6726 : 31 Januar 2011, 20:37:57
Nasa pust caka samo zaradi krofov.  8) ko bi se vsaj redila tko , kot ostali clani druzine. :D Vidim, da se huskyi velikrat igrajo civave in se pustijo oblacit in slacit...bolj kot barbike. :D
Glede hranjenja: hodim na sprehod mimo huskyce, ki ob vsakem priblizevanju psa zacne jest svoje brikete... to tolko casa ponavlja in laja, dokler vse hrane ne zmanjka... aaa mission imposible za naso princezzz. ona se mackim pusti, da jim konzervico zmaznejo.  ??? :P Ce pa hoce kaksen od malih kosmatincov si sposodit nazaj SVOJO igraco pa ga Choha brutalno napade in pobere se tisto zadnjo zogico(katera je od Baltija ali Kaja in NE Chohina). >:D Tko, da se najprej vidi igrace potem pa njeno postelco.  ;D



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6727 : 01 Februar 2011, 07:54:43
Tudi Snow je na začetku vsako igračo Galu odnesla v drugo sobo, zraven je pa še "jokcala". Zdej se je pa navadla, tako da imata igrače skupaj in se igrata z njimi.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6728 : 01 Februar 2011, 08:01:27
Alba ima tudi grdo bavado si prisvajati vse igračke. Na nekem srečanju je celo frizbi pobirala in nosila nazaj, ker je videla enega psa to delati.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6729 : 01 Februar 2011, 18:56:19
Sj husky ce hoce lahko dela vse. :D je bila Alba malo bordercek... pa pravis, da ne pride nazaj. :)  bi kdo na meetingu kaksne piskotke ali stalne MUFFINE jedu?  8)



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6730 : 01 Februar 2011, 21:16:28
Vidim, da se huskyi velikrat igrajo civave in se pustijo oblacit in slacit...bolj kot barbike. :D
Jaz sem jo zdaj prvič v nekaj oblekla in res sem zelo presenečena, da je dovolila, oz. kar dopadlo se ji je  :o Ko je bila oblečena je hodila po hiši kot da je kakšna manekenka  :P ;D, ko pa sem jo slekla pa si je sama vzela obleka pa hodila okrog z njo  ;D

Glede hranjenja pa je pri nas tudi tako, da če gre katera druga jest bo ona tudi šla pa vse pojedla, če pa nebo nobena jedla pa ona tudi nebo. Pri igračah pa je spet enako, nobeni ne dovoli da bi imela katero igračo, vse si odnese, pa če so njene ali ne  ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6731 : 01 Februar 2011, 21:24:38
Ja huskyji so sploh taki da ko nekaj idijo hočejo to delat, imet... Ampak če le oni želijo, no hvala bogu da tako radi vlečejo :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6732 : 02 Februar 2011, 08:02:38
Ko bi moja Choha vlekla... ;) na kolesu se sploh vec ne upa vlect,ker je vcasih zlo vohljala levo in desno-enkrat sem se ji zato zaletela v rit.  :-[  Tko, da je sploh nisem pustila it pred mano. zdaj pa ko lepo tece poleg pajo vzpodbujam, da gre pred mano. ceprov se more kdaj se polulat umes in ne wem kako ji to rata v 3sekundah. :D Pa se to se spravi lulat samo na sprednjih dveh tackah, zadnji dve pa sta pokrceni v zraku. Kar smesno za videt. ;) Zadnjic na sprehodu pa se je ustrasila divjega fazana, ko je tekel cez cesto. In kasneje ko je dojela, da je samo kura pa je spet pokoncu stopila, usesa naspicila in gledala za njem kako bezi. "kao kok ga je ona prestrasla".  :o



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #6733 : 03 Februar 2011, 09:58:40
Imate za tek kakšno posebno oprsnico ali imate kar ovratnice?



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6734 : 03 Februar 2011, 12:12:53
defenitivno oprsnico za vleko. Ker bi na ovratnici prevec nastradale vratne misice in bi bilo lahko potrebno obiskat veterinarja. Zdajle slikce zal ne morem objavit, ker nisem na racunalniku. Oprsnica pa pride cez celo telo in je v vratnem delu podlozena. Pri filmih z vlecnimi psi si lahko ogledas kako zgledajo..vsaj trenutno ti tako lahko najbolj pomagam. ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6735 : 03 Februar 2011, 13:07:35
Takole izgleda:

pod število 1 je

http://www.manmat.si/izdelki.html

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #6736 : 03 Februar 2011, 14:38:23
Hvala za odgovore!
Me pa še nekaj zanima: se iz te oprsnice ne more izviti, da bi pes pobegnil?



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6737 : 03 Februar 2011, 15:10:27
Ali pa št. 9 (to imam jaz za mojo), menda se iz te pes težje izmuzne in je lažje obvladljiv, ker ga pripneš višje (bolj na vratnem delu).



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6738 : 03 Februar 2011, 18:47:53
Jah načeloma se ne, ampak se jo uporablja zgolj za tek in vleko, ne pa za sprehod.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6739 : 03 Februar 2011, 20:40:45
More bit kar profi, da se izmuzne ven. sicer  pa mislim, da med vlecenjem ne razmisla na pobeg, ker ima prevec dela s svojimi 4 tackami. :D 
vesela novica od moje Chohe... moj husky ima ogromen apetit. :D poje kruh, necokoladne piskote(katerih ni treba na pol prelomit)... in ko ze poje skoraj pol pice, Choha prosi se! Neverjetno! :D Sicer redit se pa noce. Stirilizirana ze od zacetka, ampak "pazi na linijo".  ;D  Ponavadi so ravno taki kuzki bolj okrogli ali ne?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6740 : 04 Februar 2011, 07:32:06
Haha ti bo Alba dala bolj okrogla  >:D :P, ja midve strogo paziva na linijo, dobi le 200g briktov na dan + priboljški, pa imava 21,5 kg. Samo ne vem a je to zaradi sterilizacije ali ne.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6741 : 04 Februar 2011, 07:43:15
Ah sj to ni letelo na tebe Alba. Drugac pa kaj bi jest dala za 21kg. O Albini postavi lahk jest sam sanjam.   ::)  Tut ko jih je Choha imela 20 ni bila nic bolj buhtl. :)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6742 : 04 Februar 2011, 09:05:19
Sej je pri nas gal isti. Samo zdej imava vsaj snow zraven (ki je "kobasica" - debelinko), da noben ne more rečt, da pesa stradava.

Drgač pa ponavad gala pogledajo, pa rečejo - a to je pa punčka (ker je mali gizdalinček, ki zelo pazi na svojo linijo)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6743 : 04 Februar 2011, 09:08:12
ja gal je že nizek in potem še drobčkan in tudi jaz bi na prvi pogled rekla, da je punčka ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6744 : 04 Februar 2011, 13:01:49
Nš tut ni neh požeruh, je tok kokr njemu paše. Ni pa na srečo suh. Khm.. ma 29 kil  :-[ ::) ;D
Drugač pa mava tut mi2 z Northom oprsnco št. 9. Naj bib ila bolj primerna za starejše pse, ker ne obremenjuje tok kolkov, pa ja, kot je blo že povedan, se pes ne more izmuznt  ;D



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6745 : 04 Februar 2011, 18:40:40

Drugač pa mava tut mi2 z Northom oprsnco št. 9. Naj bib ila bolj primerna za starejše pse, ker ne obremenjuje tok kolkov, pa ja, kot je blo že povedan, se pes ne more izmuznt  ;D

tudi mi mamo to oprsnico  :P

tud moj se mi zdi je bolj pr tasuhih...sploh ko ga mal pretipam, se mi zdi da vse kosti lahko preštejem.....ma pa okol 23 kil  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #6746 : 04 Februar 2011, 19:52:58

   Lp :)
        Takole kar se kil tiče jih imamo 28kg na hitrhih tacah.
        Kar se pa oprsnic tiče da št.1 uporablja za šport št9 pa lahko tudi za sprehode.
        Moj seje s oprsnice Y in T tako slekel da sem ostal brez beset.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6747 : 04 Februar 2011, 20:20:19
Ja neverjetni so, če želijo dajo dol vsako, moja je sicer na začetku imela navado jih razgristi :X. No iz te za tek ji najbrž ni niti na pamet prišlo ven se dajat  :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6748 : 06 Februar 2011, 20:02:34
Evola nekaj slikic z meetinga. Danes pa se je moja Chohca drzala mene in prosjacila za hrano. ;)

Je pa bila danes pohvaljena, ko smo prisle dam. Vrata od vrta so bila odprta. Sama nisem gledala, ker smo jih vedno zapirali in mi niti na pamet ni padlo, da bi pogledala. Punca je sla firbcat na vrt in sla iz vrta skozi vrata malo okoli. Se dobro, da sem jo slisala zatulit(na sosedoega psa) preden jo je popihala in sem kasneje slisala pse, da je sla na obisk. ZAcnem jo klicat(sama sem mislila, da jo bo tezje priklicat oz jo bom mogla iskat ko nora). In me moja bejba preseneti in pride po tretjemu klicu domov . Za piko na i pa je celo sama sla v ogrado. Jest sem ostala brez besed. WAW ! Smart girl! :) JE bila tko pohvaljena, kot da je nasla nafto. :P



Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6749 : 09 Februar 2011, 09:22:32
heej! Lepo pozdravljeni vsi ljubitelji sibircev. Sem nova tukaj in vam bom najprej opisala svojo zgodbo z huskyem:) Pri fantu imajo sibirčka že 7 let, pred tremi leti sem ga tudi jas spoznala. Je največji cartljivec kaj je možno in me je hitro vzel za svojo. S fantom sva hodila vsak dan na dolge sprehode, sama pa nisem upala ker je na sprehodu preveč vlekel in me je bilo strah da bi mi pobegnil. Sicer ne bi bil nihče v nevarnosti, razen kakšnih sosedovih kokošk ipd.;) No ker eno večer fant ni mogel it na sprehod sem se končno opogumila in rekla, danes pa grem jas prvič z njim na sprehod:) Bil je zelo priden, tačke mi je lepo dal, da sem ga spravila na povodec (oz. oprsnico). In na veliko presenečenje ugotovila da je to najbolj priden pes na svetu:) Nič ni vlekel, lepo zraven šel, tekel. In ker pravijo da ne hvali dneva pred nočjo, sem ga jas tudi prehitro pohvalila, ker je bil samo takrat tako priden. Nevem, mogoče je imel slab dan, ali pa je vrjetno hotel nardit dober vtis name:)hehe. Ampak mu je uspelo. Zdaj tudi jas hodim sama na sprehode z njim, pa čeprav vleče, ampak dobro, razumem, saj so vlečni psi:)

No ampak vseeno bi vas vprašala, kako ste jih vi odvadili tega (če ste jih)? In pa še nekaj...Rada bi mu kupila flexi-ja ampak se bojim da bi strgal in mi pobegnil? Sicer bi ga še dalje mela na oprsnici (ker ga lažje obvladam), tako da bi flexija pripela na oprsnico? A prakticira kdo to? Ker bi rada da je malo na daljšem, ker ta oprsnica ima nekje 2m dolgo vrvico.

Lep pozdrav!

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!