Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911261

North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6780 : 13 Februar 2011, 15:44:15
Pri nas samo dežuje  ::)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6781 : 13 Februar 2011, 15:59:14
Pri nas pa oblacno mrzlo vreme. Nasa ze skoz spi. Ce se pa zbudi pa samo kost pogloda in po sobi isce kam bi jo zakopala. Prej je nekaj sumljivo gledala lonec od sobne rastline.  ;D Jo bom mogla jaz vn zvlect, ker kokkor kaze bo spet spala.  ::) 



Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6782 : 13 Februar 2011, 16:24:08
O šment. Pridite na Ptuj, pri nam je že belo  :P ;D

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6783 : 13 Februar 2011, 16:26:32
ooo dj posli ga malo k nam. ;)  pa ce ze pada naj oreng al pa nic. Ker ce 1cm zapade je ob prvem soncu sam blato.  :-\  Sam bi bil pa lusten en snezni sprehod.



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6784 : 13 Februar 2011, 21:08:20
No ampak vseeno bi vas vprašala, kako ste jih vi odvadili tega (če ste jih)? In pa še nekaj...Rada bi mu kupila flexi-ja ampak se bojim da bi strgal in mi pobegnil? Sicer bi ga še dalje mela na oprsnici (ker ga lažje obvladam), tako da bi flexija pripela na oprsnico? A prakticira kdo to? Ker bi rada da je malo na daljšem, ker ta oprsnica ima nekje 2m dolgo vrvico.
Mi prakticiramo fleks...8m s širokim trakom in ovratnico pol zatezno in ful funkcionira. res da moramo flekse menjati na 1 leto , samo je vsak sprehod s flexom.
Smo pa našega pesjana navadli, da ko imam kratek povodec gre res lepo, brez vlečenja, vsaj največkrat je tako....ovratnico ima isto gor, tako da očitno loči tudi povodce. Če pa preveč potegne ga samo malo pocuknem in to v stran ne nazaj. Potem pa pred poljem zamenjam povodec, in mu dam ukaz frej pa teka in vleče in foha in lovi miške in.... na tistih 8 metrih flexa. Samo ne smemo ga privezat na fleks in predolgo pustiti samega, ker je potem trak od fleksa pregrizen, Luongo pa frej  :o ;)
Kar se pa tiče naprejdnejši metod...pa če bi ga skoz s palačinkami ali pa salamco futral, bi šel vrhunsko poleg, dokler mu diši, briketi pa tudi tisti z lososom, pa mu ratajo po 5 kosih nezanimivi in ne delujejo več...


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6785 : 13 Februar 2011, 22:22:15
Pri meni pa se je naucila, ko jo poklicem k sebi in ji dam sedi. Ta cas ji namestim ovratnico visoko za vrat(skoraj za usesa) in tocno ve, da imam takrat nadzor nad njo. Ko pa je popuscena ovratnica in tudi zleze nizje na vrat pa hodi prosto po presernu. ;)
Je tudi pri nam zapadel sneg in kar se pada. Nasa pa sicer ni kaj prevec navdusena, ker ze celi dan boljkone spi. Ceprov na sprehodu je kar snofala...kolokr pa v sobo pride pa sam panca. :D Imela pa je tudi dirke z zlatim prinasalcem, ki jo komaj dohaja. Ona pa ko ena fino nesramna veverica bezi in skaklja. :)   Zdaj pa se en cudovit nasmesek.  ;D



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6786 : 14 Februar 2011, 15:41:49
Sibirka jaz sem tudi iz okolice Ptuja ;D



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6787 : 15 Februar 2011, 14:53:29
Oj,

Imam eno vprašanje - glede Cesarja Milana, ker vem, da vas kar nekaj spremlja njegove oddaje. Opažam, da on kao samo z roko švrkne okoli problematičnega psa, pa se ga ta takoj ustraši ali pa celo uleže (se preda).

Kako on to doseže? Se mi zdi, da preveč stvari v teh oddajah manjka, da bi bile kredibilne metode prevzgoje.

LP, Urša



Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6788 : 15 Februar 2011, 17:54:51
Loungo...Jas se mu zdaj zaenkrat nabavla 10 m sledni povodec, do travnikov pa uporabljam kar original od oprsnice, ker imava sam kakih 30 m do tja, tak da ni potrebe po fleksiju, čeprav sem sprva mislila oboje. Hehe niti ne govori. Moj fant mu je čez noč oprsnico pustil gori, zjutraj je bla v prafaktorjih  ;D
Wooow choha kak lep nasmeh ma, pa zobki so tudi lepi:)
Stella, te lahko mama midve mini husky meeting:)

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6789 : 15 Februar 2011, 20:31:08
Urša: pomojem, da psi cutijo njegovo energijo... umirjenost. To je moja razlaga, ker jest tut debelo gledam njegove oddaje. :D
Sibirka: Ja saj bi jo lahk prijavla za reklamo za zobno pasto. :D Res pa da veliiiiko gloda kosti, les, nogometne zoge, predpraznike... tko, da se ne cudim nad belino.  ;D Lumpa vse najde.



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6790 : 16 Februar 2011, 00:48:37
Sibirka s kje točno pa si? Mini husky meeting jaa..še mam sestrično ko ima huskya pa še bom njo povabla  :D Stella je do zdaj spoznala samo enega huskya, čeprav so tu okrog nas trije.. so v naši vasi ljudje bol zadržani  :-\ , tako da bi bila res vesela če bi se dobli, da vidim kaj bi naredila ko bi videla še enega psa podobnega njej  :D, ker ko greva na sprehod vedno opazujeva te husky in je prav navdušena. Kar stekla bi do njih in se igrala  :)
Res pa da veliiiiko gloda kosti, les, nogometne zoge, predpraznike... tko, da se ne cudim nad belino.  ;D Lumpa vse najde.
Niti ne govori, Stella je uničla že vse nogometne žoge od brata, "obglavla" vse plišaste igračke ki sem jih imela (spomini  :-[  :P), zdaj pa se je začela spravljati na moje hlače in pulovre ko imam oblečene  >:D, mi je že uničla 3 hlače in 2 pulovra  >:( :). pa copate je že tudi dvojne raztrgala na drobtinice..pravi hudiček mali je postala >:D. Pa do zdaj ni delala nič od tega, zadnja 2 meseca pa vse raztrga kaj dobi pod gobček. Je vrjetno prišla v puberteto pa ji malo špila v glavi  :o



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6791 : 16 Februar 2011, 08:11:33
O Cezarju imam jaz svoje mnenje. Tip je samo za "show off", drugače pa ni ravno dobra oseba. Pomoje da psa zbije ko norca, ali pa ga obrca (vse to pred oddajo in tega ne posnamejo), ker ko pes naredi "napako", on dvigne roko ali zamahne proti psu, pa se pes od strahu uleže in se mu totalno preda. To delajo samo psi, ki se bojijo. Pes, ki se človeka ne boji, pa bo naredil "napako", bo šel do človeka in se bo k njemu stisnil, pa se začel "crkljati", če boš pa mahal proti njemu, se bo pa začel igrat s tebo in si mu s tem preusmeril pozornost.

Poleg tega se mi njegovo brcanje psa "za kao preusmerjanje pozornosti" zdi bolj za lase privlečena metoda, kot pa resnično preusmerjanje pozornosti. To je bolj show off. Zaradi tega sedaj vidiš polno lastnikov psov, ki to počnejo na ulici.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6792 : 16 Februar 2011, 08:15:12
stella, jaz sem to na hitro rešil in mojih stvari se ne dotikata več. (uršine pa še kdaj pa kdaj  :P ). Ko sta kaj grizla in sem jih dobil, smo šli stvar pogledat, kaj sta uničila, pa sta jih dobila še okol riti ene dvakrat in od takrat naprej se izogibata uničevanju mojih stvari. Tudi če so moji čevlji edini nastavljeni, jih odneseta kam, ampak jih ne grizeta. Medtem ko se kak uršin čevelj še vedno najde med zgrizenimi.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6793 : 16 Februar 2011, 08:51:07
Eni ljudje radi vse vzamejo prevec dobesedno in res brcajo svoje pse.To so tisti ljudje,ko so pripravljeni na svojega psa dati tudi elektricno ovratnico.In za piko na i bi mi jo posodi.  >:(   Cezar za moje mnenje oddaja energijo in ko se postavi proti psu oddaja dolocene signale, ko jih pes "razume" kot nadvlado ali dominanco. Zato so psi napadalni ali peplaseni. Nekateri pa so preplaseni ze karakterno in se bojijo lastne sence.Drugi imajo spet tezave z napadalnostjo do drugih psov. Sama se ne ubadam ali je dober ali ne... meni je pri poleg pomagalo to, da sem ovratnico dala visje na vrat in ni potrebno niti cukniti. Ko se ustavim jaz se ustavi tut ona. 100% pa drzi, da pes cuti tvoje veselje, strah, zalost... to drzi kot pribito! :) In noben ne sme tepst psa.Ceprav te kdaj razjezi ali te ne poslusa...zahtevajo samo malo potrpljenja, da mu mi lahko razlozima kaj hocemo od njega.

No moje hlace so vse cele...so ji ble zanimive samo kot mladicku. Tudi samo jo lahko pustim in ne bo naredila nic. Najvec je bila sama 40min in me je cakala pred vrati. Kar se pa znajde na njenem dvoriscu pa je mozno, da jih unici, nagaci... Sem ji dala eno izmed svojih igrac v upanju, da bo par dni cela. 8)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6794 : 16 Februar 2011, 09:08:32
Pri nas nikoli ni uničilanič mojega, če bi, bi jo pripeljala na kraj uničenja, dala na prostor in jo ozmerjala. Tepem je nikdar ne. Itak pa če uniči kako svojo stvar prekleto dobro ve, da je naredila narobe. Itak pa je vsak pes malo poseben. Tudi pred leti, ko sem spoznala prijateljičinega stafforda, je on imel navado vse nove naskakovati. Pri meni je hitro nehal, mojega moža pa je kar še naprej naskakoval ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6795 : 16 Februar 2011, 11:23:57
Jaz pa zadnje čase vsako jutro, ko se rihtam za v službo, z enim očesom gledam Cesar Milana. Če bi bilo vse res tako kot je prikazano, potem bi bi ga še jaz povabila na obisk k nam.

Glede vzgoje sem se tudi par stvari naučila (isto ovratnico dam ful visoko, kot pravi Choha), pa ko pride kak pes zraven Gala, ki zna prehitro narediti grbo, je pomembno, da sem umirjena in pol je tudi Gal mirnejši.

Vseeno pa se kar strinam z Nebivedujem glede Cezarja Milana.

Ne zagovarjam pa batin, če pes kaj zgrize.












Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6796 : 16 Februar 2011, 22:08:11
stella, jaz sem to na hitro rešil in mojih stvari se ne dotikata več. (uršine pa še kdaj pa kdaj  :P ). Ko sta kaj grizla in sem jih dobil, smo šli stvar pogledat, kaj sta uničila, pa sta jih dobila še okol riti ene dvakrat in od takrat naprej se izogibata uničevanju mojih stvari. Tudi če so moji čevlji edini nastavljeni, jih odneseta kam, ampak jih ne grizeta. Medtem ko se kak uršin čevelj še vedno najde med zgrizenimi.
Tepla Stele nebom zato ker mi gize stvari, ker sem nekako tudi sama kriva da sem ji en čas dovolila in pa zato ker sem zeelloo proti tepenju psov! Drugače pa malo uboga na besedi "fuj" in "ne", tako da ko že 100x rečem ti besedi potem nekako zaleže pa spusti  ;D Mogoče pa bo počasi in z veliko truda  :o upam vsaj  :-X :) No midve s Stello pa se greva ta vikend prijaviva v pasjo šolo ;D in me zanima če rabim kakšne posebne pripomočke zraven (nagobčnik, kliker, posebni povodec, haltija,...)



Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6797 : 17 Februar 2011, 15:10:15
Stella jas sem priseljena v Sp. Velovlek ;D Ti? Naš je kar priden, morem reč kar prijazen do drugih psov, edino enega ne mara in ga nikdar ne bo, ker sta se kot mala zravsala, in en drugega ne preneseta če se srečamo na sprehodih.

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6798 : 17 Februar 2011, 15:10:37
No danes zjutraj na discovery-ju je cezarju pes prov zajokal, ko ga je cezar brcnil. Tok o pasjem preusmerjanju pozornosti z "dušo", "energijo" in še čem.



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #6799 : 17 Februar 2011, 15:40:35
Jaz sem pa iz Stojnc (Markovci)  :). hmm..Stella pa ne mara večine malih psov. Ne razumem zakaj ker ji noben ni nikoli nič naredo  :-\ No ja..bova se pa pač izogibale malih psov  ;D



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6800 : 18 Februar 2011, 08:13:02
Stella: sj ce bos tepla ali, ce se kj deres bos se manj dosegla. Ce jaz nasi kaj bol na grdo recem... potem me sploh ne poslusa. Zamiri in se drzi po svoje, kot, da mulo kuha. :)
Nebivedu: Uporabljam od Cezarja tiste vsecine, ki mi pomagajo. Kaksna sila pa pri meni v prvi vrsti odpade.

 Nekdo odvadi psa, da ne bo grizel cevlje, da mu dajo eno po riti ,jaz ji recem fuj in ji pred gobcem drzim tolko casa, da sma odmika glavo stran. Drugi spet drugace... Vsaka situacija je drugacna in se postopa razlicno. In kako pes cuti do tebe, kako se ti pocutis... ali si umirjen, zivcen.



Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6801 : 02 Marec 2011, 16:17:34
No pa je zopet sneeegeeec. Gremo na sprehoooooooood ;D

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!


Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6802 : 03 Marec 2011, 17:02:09
Danes pa iz sprehoda jezna kot še nikdar!!!! Da folk vidi da gre še nedko drug s psom, pa si svojega ne more pripet pa je višek vsega. Ker so sami travniki tam in res vidiš, bili smo menda 100m narazen (minimalno) in midva s fantom dava seveda našega hitro iz slednega povodca na kratkega, da bi ga lažje obvladala. Da vi vidite, drugi par pa kar mirno pusti svojega psa (bernski planšar), da teka prosto po prešerno in seveda se je zakadil proti nam. Naš pa v njega, in je bil pravi ravs. Onemu je šlo kar nekaj dlake, naš je ok. Drla sem se pa tak, da sem brez glasu ;D Mislim če me kaj razkuri, me to! Sem rekla, da če še pride do česa takšnega pokličem policijo :) V tisti jezi bi se jas na lastnike spravla. Saj pes ni nič kriv.   Oprostite mojemu pisanju, ki nima ne repa in ne glave, ampak še nisem čist pri sebi:)

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6803 : 03 Marec 2011, 19:22:10
Se podpisem! Ali pa ko nekateri na zapirajo psov v hiso in so pred hiso ter nadirajo in napadajo vsakega psa ko pride mimo...(spet en mali teriercek). Ce bo pa moja kj nazaj savsnisla bom pa jest delezna grdih pogledov. To bi se tut jest razburla nazaj in bi mogo kdo mene nazaj drzat. ;) Sploh, ce bi prislo do poskodb...(enega psa ali dugega) Zaradi neodgovornih lastnikov, ko jih kr spuscajo(in ne pripnejo pravocasno) je prislo do nepotrebne nesrece. Kaj je pa tisti drugi par kasneje komentiral?(ko sta vidla da frci dlaka)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6804 : 03 Marec 2011, 20:52:29
V takih primerih, sploh če je vaš pes na povodcu, pokličite policijo. Sicer pri takih vaških variantah to zaleže za nekaj časa, potem pa spet isti šmorn. Druga varianta je nositi s sabo solzivec, ampak obstaja riziko, da jo fašete še sami in vaš pes.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6805 : 03 Marec 2011, 21:09:26
Choha nič nista komentirala. Jezna sem bila pa tako da sem se trosla od jeze. Takrat ko sta prišla do nas, sta šla mimo in poklicala psa, ki ju je takrat ubogal in šel za njima. Penla sem se od jeze, še zdaj se. Nikdar neveš kaj lahko stakne od drugega psa.
Sicer sem ta napad nekako tako povezala, ker je planšar pritekel mojemu tako nekako za hrbet, in je mogoče niki mislil da ga bo napadel ali nevem kaj, in se je spravil na njega. Nevem, res nevem, ker do drugih psov ni tako zelo napadalen (razen do enega, s katerim ima slabe izkušnje še iz "otroških"  let:) ;D

Alba nikdar ampak res nikdar, ga nimam spuščenega. Sploh zato ker je tukaj več sprehajalcev. Na srečo so redki takšni kot v tej zgodbi. Policija ja, glede solzivca sem pa zelo skeptična:)

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6806 : 04 Marec 2011, 10:42:58
Ma takih neodgovornih lastnikov je ful... >:(
samo te res razpenijo...ampak treba jih je prijaviti in potem malo razmislijo, včasih je pa že dost da samo zagorziš s prijavo, pa se ustrašijo, ampak to je od človeka odvisno...pri nas imamo enega rotvajlerja, pa ga ima lastnik spuščenega...no ja saj velikokrat ga uboga, ampak je že ubil kužija in to enemu starejšemu gospodu, ki komaj vidi. Kazen so dobili ampak...mulc je nadut. Rotvajler je pa še spuščen, razen če ga lastnikov oče vozi okoli.
Drugače pa si husky očitno za vedno zapomni slabe izkušnje s posameznim psom in v naslednjih srečanjih odkrito pokaže, da ima slabe izkušnje s tem kužom...štarta če je le mogoče na vrat...treba je grožnjo eliminirat.... ::)


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6807 : 04 Marec 2011, 10:54:24
Zdravo,

Ja res, neodgovornih lastnikov je ogromno. Žal pa je velik del njih tudi arogantnih in jezikavih in grožnja s prijavo ne zaleže. Pri nas mulci pridejo vsak dan okoli pol devetih na parkirišče Gorenje v Črnučah in spustijo tri totalno agresivne pitbule, da se "zlaufajo". Oni sedijo v avtih in se pogovarjajo, psi pa harajo okoli...Ti psi so agresivni in zadnjič sva komaj Gala v enem kosu domov pripeljala. Snow je k sreči punca.

Kako naj takim mulcom razložim, da to kar počenejo ni OK? Ne da se. Nizka intiligenca. Tako, da pač tja več ne hodmo na sprehod zvečer.

Lp, Urša








Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6808 : 04 Marec 2011, 19:25:08
Urša ko jih vidite, pokličita 113 in tam počakajat, pa magari samo s snow. Pridejo policaji in tudi kasirajo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6809 : 05 Marec 2011, 20:15:43
Tuki se strinjam z Albo. Ce gre mimo na sprehod mlajsi otrok s psom(v spremstvu ali ne), kaj se vse lahko naredi. Tudi v nasi ulici je bil priseljen "par" ko sta imela pitbula in je ubil drugega psa. Zal je bil tisti drugi kuza spuscen v gozdu, kjer sta z lastnikom vedno tekla. Prisel pitbul nasproti(spuscen) in sta se stepla. Je tudi ze rencal v Choho, ampak je bila takrat se premlada, da bi kaj ukrepala. Na naso sreco se se ti preselili in upam, da tja kamor so zdaj sli nimajo psov ali mack...ali cesarkoli.  >:D Nekateri si z napadalnimi psi hranijo svoj ego(ker drugega tako ali tako nimajo).