Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911240

CocoBee

  • Gost
Odgovori #6900 : 28 Maj 2011, 20:58:14
nimam akite, shiba inu mam...pomanjšana verzija akite  ;) nismo ju še dali skupaj saj je MAx nekam čudno nastrojen proti malim psom...Shiba (Hachi mu je ime) pa je komaj 4 mesece star. slika Hachija (shibe) je pa pod temo "Shiba Inu". ko nam ju pa uspe spraviti skupaj pa slikam zagotovo ;)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6901 : 30 Maj 2011, 12:19:06
aja. sam haskaci niso kj hude "zverince". vsaj nasa je tolerentna do mackov, pudelckov... z mackom skupi vecerjata, s pudelci pa divja po vrtu. daj najprej Haciju igrace, da dobijo vonj po njem in se nato pojdi igrat z Maxom(da vonj poveze z igranjem.) kako je pa kaj poslusen Haci? Ker shibe naj bi primerjal z macjim karakterjem(to sem vidla na tw, ko je bla ravno ta pasma predstavljena) pa me zanima bolj praksa. :)

Pa se ena polEtna fotkica. :D



CocoBee

  • Gost
Odgovori #6902 : 31 Maj 2011, 09:31:43
o lepo punco mate res :) super igriva vidim :) je z rodovnikom ?pa stara kolko je?
ja prvo mu bom dala igračo od Hacija, to bo najbolj primerno. Ja da pa ne mara ravno malih psov je sicer smešna zadevca bla enkrat. Sosedov kuža, nek mali mešanec, skoraj podoben pekinezerju, je prišel ispod vrat vrta (husky je zaprt v pesjaku dokler nas ni saj bi naredu totalko iz vrta, koplje luknje (to neznansko obožuje). No in ko je mali frajer, desc, pršu do pesjaka je prvo zajebaval, dobesedno, Maxa (sem opazovala skozi okno) in se praskal, lizal, sprehajal gor dol, Max je pa malo bol čuvaja in ga je to neznansko motilo da je nekdo drug na NJEGOVEM vrtu ;) potlej pa še za piko na i se mali pobec polula na njegov pesjak, tad se je pa Maxu strenalo sem mislila da bo podrl vrata od pesjaka, zato sem šla rajši dol:) in od takrat ne more videti malih psov. drgače pa ni zverinca do drugih, čeprou dobi greben po celem hrbtu, kmalu začne mahati z repom. Pristop ima lep, samo odvisno je od drugih psov kako pristopijo.
za Hachija pa drži to ja da so kot mačke, oz karakter ..hmm  kar se tiče igre, crkljanja, sprehodov, igra za otrokom deluje prov pasje..kar se pa tiče čistoče...neverjetno čista pasma, lahko primerjaš z MUCAMI ne mačkoni :) stalno se nekaj liže in čisti, grize, tačke poliže in se obiše po učkih lula ne v stanovanju in niti ne kaka notri tako da je to že nagonsko da noče imeti  umazane "postelje" in počaka da gre ven. super čista pasma in vredu za otroka, vsaj za oje pojme saj je zelo lepo sprejeu mojga sinkota Aarona. vzel ga je za svojega in ga že zdaj pri 4 mesecih brani;) ko včasih misli da je kak grob pristop do Aarona (to če prijateljice pridejo) se tkoj postavi v bran in zalaja da opozori nase kokr češ "pazi kaj delaš jaz sem tu" ;) super so! :) Glede Maxa, huskya, sem pa imela mal dvomov pri Aaronu, saj je star že 3 leta in s tistim modrim učem tako "grdo" gleda. še ožige nad učmi, črne, ima tako postavljene da misliš kot da grdo gleda, da je hud. zato sem bila malo skeptična da so mu sploh otroci všeč, samo je skozi igro pokazal da je ok ;)
še nekaj slikic:



in z Aaronom




Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #6903 : 31 Maj 2011, 21:53:54
Pozna kdo koga, ki bi posvojil eno leto staro mešanko s huskyjem? Tale psička se nahaja v zavetišču Meli Trebnje, če v kratkem ne bo posvojena bo evtanizirana.



Meli center Repče d.o.o.
Zavetišče “Meli” Trebnje
Repče 10
8210 Trebnje
Slovenija

Kontakt:
- telefon stacionar: (07) 30-45-616;
- telefon GSM (041) 779-884
- e. naslov: [email protected];
- spletna stran: http://www.meli-center.si



CocoBee

  • Gost
Odgovori #6904 : 01 Junij 2011, 10:17:01
mešanka? meni deluje husky :))lepa je drgač...



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #6905 : 01 Junij 2011, 13:29:45
Vsak pes brez rodovnika je uradno mešanec. Psičke danes ni več na spletni strani tako, da je bila verjetno posvojena.



*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #6906 : 01 Junij 2011, 15:08:54
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/sibirski-husky-naskok-oglas1274934782

CocoBee svetujte raje, da se Maxa kastrira, če ga razganja, in prosim ne producirajte novih psov brez rodovnika-mešančkov.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6907 : 01 Junij 2011, 15:18:38
 :-X :-X :-X
Toliko o bodočih vetih.  :-\ Na srečo niso vsi taki in poznajo malo boljše problematiko na živalovarstveni sceni.

Brez besed res...  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6908 : 01 Junij 2011, 15:24:33

Meni izraz mešanec za psa nepreverjenega izvora, ki po zunanjosti in karakterju ustreza neki pasmi nikakor noče postati všeč. Ker ti psi dejansko večinoma niso mešanci ampak pač psi neznanega izvora, podobni neki pasmi. Meni je bolj všeč izraz podoben neki pasmi ali pa recimo X husky.
Ne glede na izraz pa so VSI ti psi povsem NEPRIMERNI ZA VZREJO.
PS: večina samcev ima potem, ko se enkrat sparijo veliko več težav v prisotnosti gonečih psic, kot so jih imeli pred tem. Nerodovniških huskijev je že tako in tako veliko več kot je sposobnih vodnikov, tako da novih res ni potrebno delati.
PPS: bodite previdni s huskiji in zelo majhnimi otroki. Resno.


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #6909 : 01 Junij 2011, 15:34:07
Ja saj bi jaz tudi rekla za njenega Max-a, če bi ga vidla na cesti, da je husky, tudi nebi rekla lejga mešančka  ;D mi je čist jasno, da je v veliki meri husky. Sam ko je bil že en post višje lih, da so uradno vsi psi brez rodovnika mešančki.

Kot mi je tudi jasno, da se nima kaj parit pse brez rodovnika in vzrejnega dovoljenja, jih je že tako preveč... Pol pa tko kot una husky mix psica končajo v zavetiščih. Pa upam, da je dobila res primeren dom in da je niso sam zarad usmiljenja vzeli, ker ji je kao grozila evtanazija. Jaz ne vem, če bi si upala huskyja kar tko vzet, že za to, ker ne vem, če bi se mi dalo mu vsak dan omogočit tolk pa tolk km teka, pa da ga nebi smela spuščat, pa plenski nagon...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6910 : 01 Junij 2011, 15:39:18
To z mešanci za nerodovniške pse so začeli pred par leti....In se v nekaterih krogih uveljavilo. Pa izraz vseeno ni primeren, če zaradi drugega ne pa zaradi tega, ker je žaljiv za mešance.


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6911 : 01 Junij 2011, 17:20:46
hehe sj ti pametni psi(husky, AM, akita...) mislim, da so kar vsi zlo cisti. moja ne prenese, ce ima mokre tacke. ima potem vsaj pou urce dela, da si vse polize dol, da je tko koker mora bit. ;) glede teh malenih psov ko se zaganjajo pa kr kurjo kozo dobim. me dama vlece na kolesu in se en visavski terier zakadi za njo in jo ugrizne v stegno. da bi lastniki kj takrat ukrepal se jim se sanjalo ni. se dobro, da ima doma dva pudla, ko je vajena malih psov in jim nic ne naredi nazaj. ker kar si eni dovolijo je res porazno. nimam nic proti, ce spuscajo pse s povodcev, ce je njihov pes nenapadalen. drugac naj to delajo nekje na travniku.

Choha je pa stara 2leti in pol in je cista navita skokica. Je pa brez rodovnika tko, da je punca tut operirana in jo imam samo za mojo lubico ter da uziva svoje pasje zivljenje. :)

Ko o Akitah sem slisala spet slabe stvari, ampak jaz ne verjamem, dokler ne vidim v zivo. So mi tut za huskija govorli, da bo vse macke pobil(doma imam 3) pa zdaj skupaj jejo z iste posode. In, da jih ne smem puscat z manjsimi psi, ker jih lahko grdo ugrizne. Pri nam tezav s tem ni blo. Samo vzgoja je bla potrebna pa so tut po cele dneve lahko skupi.
hehe maskice pri huskiju znajo pa kar zavest, da grdo gleda. Pri njej najveckrat slisim: " a bo ugrizno, ce ga pobozam?" :D

Ah spet vidim, da so debate rodovnik, nerodovnik. Ce kuza pride v dobre roke nimam nic proti. nerodovniske pse dvomim, da se bo kdaj nehalo "stepat", ker ljudje vidijo prelahko zasluzen denar. za to bi mogel biti drugacen pristop. tut ce je mesancek x in y pasem, samo da jih nebi toliko imel. za mamice mladickov se pa ne pobrigajo, kaj je dobro z anjih. in pa pravilna osvescenost o vzgoji mislim, da bi tut pripomogla, k bolj praznim zavetiscim.

za huskyco iz Meli sem pa fuuul vesela, da je dobila nov dom. :) sicer v njihovem postu ni nikjer pisalo o evtanizaciji, ce ne najdejo doma. :( drzim pesti za najboljse.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6912 : 01 Junij 2011, 17:25:25
Nerodovniške se bo nehalo štepati takrat, ko ne jih ne bo več mogoče prodati. Ali pa takrat, ko bodo ljudje pred nabavo psa premislili, ali si želijo tudi vzrejat in ča ja, potem si bodo nabavili psa, primernega za vzrejo.


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #6913 : 01 Junij 2011, 17:37:53
Ja ni bilo o huskyci objavljeno samo na tem forumu, na mojpes.netu je bilo objavljeno, da ji grozi evtanazija, pa da naj ji nekdo vsaj zacasno najde...
Drugace pa sem videla mail, ki ga je g. Hajdinjak poslal drustvom, da naj oglasujejo 14 psov sorodnikom, znancem, clanom, ker nujno rabijo dom, saj so nekateri v zavetiscu ze od zacetka leta in ker se bliza poletna sezona, ko zavetisca pokajo po sivih, bodo morali imeti prostor za nove pse. Kar je razumljivo, saj v zavetisce lahko sprejmejo le doloceno stevilo psov, torej sprejem novih psov bi pomenil evtanazijo tistih, katerih je 30 dnevni rok ze prekoracen.
Pa ta huskyca je bila ze nekaj casa objavljena na njihovi strani, pa je dom dobila sele sedaj, ko ji kao evtanazija grozi... Zato sem tudi napisala, da upam, da je dobila dober in primeren dom. 


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6914 : 01 Junij 2011, 19:16:18
joj. za zadnjic zavetisce NM imel isti problem glede teh prostorskih problemov. da ne govorim o nekem italianskem mestu, kjer naj bi pse pobijali tudi do nekaj 100 na dan, ker jih je prevec. namesto, da dajo denar za eutanizacijo bi rajsi dal nek "popust" pri stirelizaciji in kastraciji.imam pa zmagovalne komentarje pod fotkam: "da kratimo pravico zivali, ce jih kastriramo/stireliziramo". moje mnenje pa je, kje pa je nasa pravica, da zdravega psa usmrtijo, ker pes/psicka ni bila operirana in je mladicek prisel v napacne roke.

no pa rajs kaksno debato in pa fotko nasih uzivacev. kam pa kaj na dopust? :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6915 : 02 Junij 2011, 08:16:06
Lanabela zakaj bi moral biti pazljiv če imaš huskyja in malega otroka? Itak vsak pameten človek pazi otroka, ko je v stiku s katerimkoli psom. Pri nas se Manca in Alba res super razumeta, je pa res, da ju ne bi nikoli pustila same. V bistvu z nobenim psom.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


CocoBee

  • Gost
Odgovori #6916 : 02 Junij 2011, 10:40:41
lanabela naš Max je super z našim Aaronom, tak da nimamo problemov, tudi danes sta se z Hachijem spoznala (shiba inu) in je totalno igriv. Kar se tiče mešancev in pasemskih psov vem da če nima rodovnika je smatran pod mešanec vendar kot so nekateri ugotovili je izredno lep husky in noben nebi reku da je mešanec. sicer pa potlej bi bile vse kartoteke v naši ambulanti "MEŠANCI" in ne po pasmah. na žalost ali srečo nekaterim čisto nič ne pomeni ali ima pes en butast papir ali ne, slučajno ga moj Shiba Inu ima...ampak tud če ga neb imel bi psa imela in mi papir nič ne pomeni. Važno je da je pes ok. kar se pa tiče oglasa na bolhi pa če lahko drugi zakaj pa jaz nebi...ni s tem nič narobe in našega huskya sigurno ne bom smatrala za mešanca. ne vem zakaj morate eni delati iz muhe slona malo manj ko ne dobesedno. ker tole s temi papirji je samo sranje. sicer pa če smo že pri tem, meni je bil pes Shiba izredno všeč in po karakterju in po videzu isto Max zato smo jih kupili, sicer sem pa resno proti tem trženju z žvalmi ker tole je samo reklamiranje in monopolizem države in egoizem prodajalca...sam ajde usak na svoj način služi...če te pa tolko moti moj oglas na bolhi ga pa ne beri in ne glej. sicer pa nebi kastrirala psa, zakaj pa...lahko je ponosni očka fletnih mladičkov in še nekomu polepšamo življenje s pasjim lepotcem.



CocoBee

  • Gost
Odgovori #6917 : 02 Junij 2011, 10:50:42
sicer pa *gina* po tvojem postu sklepam da si zvesta PAPIRJU in te psi brez papirja motijo oz se po tvojem sploh neb smel pariti med seboj?! oprosti tak "pristop" si naredila kot da si totalno proti nerodovniškim psom. nekateri psa vzamejo zaradi ljubezni in družbe in da jim bo zvesti družabnik ne pa zaradi papirja in razstav in SLUŽENJA, kar je zlo velikokrat glavni vzrok. pa upam staviti da 3/4 huskiyev kar jih je tu v postu predstavljenih niti nima papirja in je še vedno smatran pod husky. zakaj torej ti nebi smeli meti mladičkov, zakaj bi bili prikrajšani za svoj family life...kaj psi s papirji lahko vse "mešančki" pa ne...kot da se greste butasto politiko...jaz sem nekaj višjega jaz lahko..ti ko si pa iz "vasi" doma pa ne smeš...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6918 : 02 Junij 2011, 10:52:51
Family life  ??? :o :o :o


CocoBee

  • Gost
Odgovori #6919 : 02 Junij 2011, 11:10:09
ja recimo samičke..zakaj bi ble prikrajšane za mladičke...ne vem naša Rottweilerka k smo jo meli je bla tak srečna mamica...saj se ji je prou videlo in ko so mladi šli je bla kar žalostna...tak da verjetno je tudi psom ušeč ko majo mlade ne samo človeku ko ima otroka. to sem tak hotla povedat ne da uživaljo happy ending 2 gether life kot family...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6920 : 02 Junij 2011, 11:19:10
Kaj ima pa pes od family life-a?

Kje pa delaš?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6921 : 02 Junij 2011, 11:26:08
jaz sem nekaj višjega jaz lahko..ti ko si pa iz "vasi" doma pa ne smeš...

Ne ne, gre za to da kmetavza še nekak zastopimo (in vseeno obsojamo), če se gre šteparijo, od bodočega veterinarja se pričakuje pa vse kaj drugega kot takšna miselnost kot jo imaš ti.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6922 : 02 Junij 2011, 11:34:47
ja recimo samičke..zakaj bi ble prikrajšane za mladičke...ne vem naša Rottweilerka k smo jo meli je bla tak srečna mamica...saj se ji je prou videlo in ko so mladi šli je bla kar žalostna...tak da verjetno je tudi psom ušeč ko majo mlade ne samo človeku ko ima otroka. to sem tak hotla povedat ne da uživaljo happy ending 2 gether life kot family...

Moja psica, ki je drugače krasna mama in super skrbi za svoje mladiče, ni bila po prejšnjem leglu čisto nič žalostna ko so mladiči odšli od doma ::) Žalostni smo bili mi, mama pa si je končno lahko oddahnila, ker je  imela spet malo pravega miru ::)



CocoBee

  • Gost
Odgovori #6923 : 02 Junij 2011, 11:36:57
kaj pa ima pes od razstav?! kaj ima pes če ga imaš samo za breed? nič..samo služi človek pes pa nima od tega nič...naša psička je vsaj mela mal drgačno in lepšo lbezn kot pa eni k majo psa sam za breed.
nika sori samo tako je bli videt kot da mešančki niso nič vredni pasemski so pa zlo vredni...vsak ps maček, oz katerakoli žvau si zasluž vso lbezn ne pa da se z njo služi...in ni treba podcenjevati mešančke oz pse brez rodovnika...sicer pa kako miselnosti si ti predstavljaš je čisto tvoj problem...na tvojo srečo pa nisem bodoči veterinar. da ti bo malo odleglo. jaz imam rada vse pse, pasemske ali ne z rodovniki ali ne...eni pa samo gledate kako se boste lahko s papirjem pohvalili...

ninči jah no zgleda odvisno ud posameznice...naša je bila vidno žalostna:)



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #6924 : 02 Junij 2011, 11:40:23
sicer pa *gina* po tvojem postu sklepam da si zvesta PAPIRJU in te psi brez papirja motijo oz se po tvojem sploh neb smel pariti med seboj?! oprosti tak "pristop" si naredila kot da si totalno proti nerodovniškim psom. nekateri psa vzamejo zaradi ljubezni in družbe in da jim bo zvesti družabnik ne pa zaradi papirja in razstav in SLUŽENJA, kar je zlo velikokrat glavni vzrok. pa upam staviti da 3/4 huskiyev kar jih je tu v postu predstavljenih niti nima papirja in je še vedno smatran pod husky. zakaj torej ti nebi smeli meti mladičkov, zakaj bi bili prikrajšani za svoj family life...kaj psi s papirji lahko vse "mešančki" pa ne...kot da se greste butasto politiko...jaz sem nekaj višjega jaz lahko..ti ko si pa iz "vasi" doma pa ne smeš...

Hej!! :)
Se čist strinjam, da ne rabiš papirja če si žival uzel le zaradi ljubezni in ne razstav!!!! :)
Za tiste ki nimajo papirja žival ni nič manj vredna od tistih, ki ga imajo! ;)
Če pa se ponašaš s tem je pa to tvoj problem. ;)
Plus to, da veliko ljudi niti nima možnosti kupiti rodovniškega psa. Kaj naj bo takšna družina potem brez psa, ki si ga močno želi. Pha...tisti, ki uzame nerodovniškega psa verjetno ve v kaj se spušča.

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6925 : 02 Junij 2011, 11:42:10
kaj pa ima pes od razstav?! kaj ima pes če ga imaš samo za breed? nič..samo služi človek pes pa nima od tega nič...naša psička je vsaj mela mal drgačno in lepšo lbezn kot pa eni k majo psa sam za breed.
nika sori samo tako je bli videt kot da mešančki niso nič vredni pasemski so pa zlo vredni...vsak ps maček, oz katerakoli žvau si zasluž vso lbezn ne pa da se z njo služi...in ni treba podcenjevati mešančke oz pse brez rodovnika...sicer pa kako miselnosti si ti predstavljaš je čisto tvoj problem...na tvojo srečo pa nisem bodoči veterinar. da ti bo malo odleglo. jaz imam rada vse pse, pasemske ali ne z rodovniki ali ne...eni pa samo gledate kako se boste lahko s papirjem pohvalili...

ninči jah no zgleda odvisno ud posameznice...naša je bila vidno žalostna:)

Očitno ;) ;)

Prosim pa če se potrudiš malo lepše pisat, da ne bo lbezn bolezen.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6926 : 02 Junij 2011, 11:42:48
Jaz imam tudi rada vse živali, ne glede na poreklo. Kaj ima to veze s produciranjem novih mladičev? Že tako jih je preveč, se sploh vprašaš kam grejo vsi nezaželeni mladiči, ko jih ne morejo oddat?
Produciranje nerodovniških - kvazi pasemskih- psov je večinoma ali iz finančnega razloga ali popolne neumnosti in ignorance.
Da pa to izjavi veterinar, oz. wanna-be...groza.

In je razlika ali je UPS (res x, y) ali načrtno... Pa še to bi prvi lahko poskrbeli za preventivo, ampak pustimo to. Če bi bili samo taki, jih ne bi bilo tako veliko.


Kakšen happy ending neki? Pa family life?
Res ne razumem.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6927 : 02 Junij 2011, 11:53:30
kaj pa ima pes od razstav?! kaj ima pes če ga imaš samo za breed? nič..samo služi človek pes pa nima od tega nič...naša psička je vsaj mela mal drgačno in lepšo lbezn kot pa eni k majo psa sam za breed.
nika sori samo tako je bli videt kot da mešančki niso nič vredni pasemski so pa zlo vredni...vsak ps maček, oz katerakoli žvau si zasluž vso lbezn ne pa da se z njo služi...in ni treba podcenjevati mešančke oz pse brez rodovnika...sicer pa kako miselnosti si ti predstavljaš je čisto tvoj problem...na tvojo srečo pa nisem bodoči veterinar. da ti bo malo odleglo. jaz imam rada vse pse, pasemske ali ne z rodovniki ali ne...eni pa samo gledate kako se boste lahko s papirjem pohvalili...

ninči jah no zgleda odvisno ud posameznice...naša je bila vidno žalostna:)

Kdo pa pravi da razstavni in vzrejni psi nimajo veselega življenja?! Psica od kolegov živi življenje princese in ji ničesar ne manjka. Gre na nekaj razstav, drugače pa uživa življenje.

Citiraj
vsak ps maček, oz katerakoli žvau si zasluž vso lbezn ne pa da se z njo služi

In to praviš ti, ki ponujaš za parjenje svojega psa...predvidevam da ne brezplačno  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


CocoBee

  • Gost
Odgovori #6928 : 02 Junij 2011, 12:09:25
no zdaj vas pa že moti moje pisanje....če ni eno pa drugo. zastopm.
inanna za oni happy ending itd...tam si me očitno narobe zastopla k sm rekla family life...nism s tem hotla rečt da so psi ena srečna družinca ati mami mladički...itd...samo hotla sm s tem povedat da zakaj bi bile psičke prkrajšane za mladičke če nimajo papirja...zakaj neb nek kuža k je vizualno pasemski po papirologiji pa mešanec imel mladičkov če je ravnotako lep kot pes s papirjem.
razumem tud stisko s temi kužki če se jih ne odda...poznam primere k so eni kar vrgli kužke komaj skotene v vode..isto muce...to je grdo, zlo grdo. sicer pa vrjamem da se usak posameznik k se gre u to spušat razume da bo meu mladičke, LAHKO je clo velik več mladičkov kot se predvideva, lahko da jih nau mogu oddat... še pa še je tega in mislm da se zavedajo kaj delajo , če že to delajo...vsaj upam da je tko. sam tukj opažam oni k mate rodovniške pse ste zavezniki papirja in nočte da se pari mešančke oz nerodovniške. zakaj ne? tam ko je Monchyka napisala zakaj nebi ena familija dobila huskya pa čeprou brez papirjev za malo denarja še bolje zastonj. a neb blo to lepo? oni srečni ker majo huskya kuža srečen ker ma familijo pa "rejec" ko je kuža oddal v (upam da ) lepe roke. velik je dvomov povsod to vem sam zakaj bi si lohka psa prvošl samo oni ko ga lahko za velik dnarja kupjo. jst sm mela zlo lepo rottweilerko brez papirjev, pa je usak reku kak je lepa, še pohvale s policije je dobila ko so urili svoje pse, tudi enega rottweilerja. lepa glava, ožigi, močna konstrukcija, tak ko naj bi bil rottweiler...vsaj tak ko je predpisan da mora biti...zdaj pa gledam dobiš s papriji neke suhljate čudne wanna be rottweilerje...no ni važno...važno je da imaš psa iz ljubezni in ne zaradi služenja z njim. enako velja za vse živali.
"Produciranje nerodovniških - kvazi pasemskih- psov je večinoma ali iz finančnega razloga ali popolne neumnosti in ignorance."
a res? a pasemski pa niso zaradi finančnega razloga ? največ zaradi finančnega..važno je da so z njimi zaslužili, in tukaj je tudi ignoranca MOČNO prisotna...kar se tiče mešančkov po tvoje kvazi pamsemskih..na bolhi jih je ogromno...pa niso usi za kupt. sicr sm sploh proti temu da se psa kupuje. človk bi mogu sam nekj nrdit pa prodat ne pa dva psa skup dat pa njun "produkt" prodajat kot njegov "izdelek" ...grdo se sliš sam tko zgleda oz to se dogaja. pa tukj napadate mene zard enga oglasa na bolhi...napadajte one ko majo pse za borbe in razne ilegalne zadeve...ne pa zard enga oglasa nerodovniškega psa...

macika ja brezplačno..ne zahtevam plačila pa ne zahtevam v zameno kakega mladiča ali podobno...Max se mi zdi lep pač nerodovnišk husky in če kdo hoče met lepe mladičke za oddajo, izvoli...ne zahtevam pa plačila za to...zakaj že? in ja prou si napisala ponujam ne pa prodajam.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #6929 : 02 Junij 2011, 12:10:02
... po tvojem postu sklepam da si zvesta PAPIRJU in te psi brez papirja motijo oz se po tvojem sploh neb smel pariti med seboj?! oprosti tak "pristop" si naredila kot da si totalno proti nerodovniškim psom.
Mene (in zagotovo še veliko meni podobno mislečih!) pa moti tako razmišljanje kot ga imaš ti, oprosti!
Kakšen family-life????  ???
Kot so že dekleta napisala.... mešancev se sproducira ogromno in ne vem zakaj bi še ti dodala n-število mladičev k temu "izkupičku". Posedično morda tudi (pre)polnim zavetiščem.
Res upam da se motim, a dejstva in problematika z zavrženimi živalmi je žalostno jasna...  :-X