Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911371

nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6990 : 03 Junij 2011, 10:21:32
...Žal so mešanci za povprečnega slovenceljna potrošniško blago, ki životari po ketnah, pesjakih al se prosto šeta okol, veterinarja vidi sam ob cepljenju, hrana iz supermarketov ali pomije... Tudi nerodovniški niso dost na boljšem. ...

Pri slovenceljnih je glavna stvar dober avto pred bajto, vse ostalo je drugotnega pomena. Ti pa res nič ne razumeš!  :P >:D

Sem za uvedbo testiranja bodočega lastnika preden dobi lahko psa (recimo tok podrobno kot za orožni list). Se bodočega lastnika dodobra preveri psihološko, če je primeren. Pa za preverjanje finančnega stanja, če si sploh lahko privošči pravilno oskrbo in nego za psa - to sicer ne pomeni, da psa sedaj tudi če si v slabem stanju ne moreš imet, bi pa odvrnilo vsaj del tistih, ki potem zanemarjajo pse, ker jim je predrago hrano zanj kupovat. Pa ogromne kazni za tiste, ki pse potem zanemarjajo in jih imajo na ketnah.
Na splošno se mi zdi, da si povprečni ljudje omislijo recimo haskija samo zato, ker ima lepe modre učke, potem ga pa dajo po treh mesecih ali še prej stran, ker vidijo, da niso za psa, ali pa ga zaprejo v kletko ali dajo na ketno, kar je še slabše.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6991 : 03 Junij 2011, 10:28:13
Kar se orožnega lista tiče... mislim, da nebi bilo velike razlike glede na to, kako lovci ravnajo s svojim orožjem  :-\
...ali mam pa jaz srečo, da vidim veliko takih...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6992 : 03 Junij 2011, 10:30:55
@ nebivedu

Saj z doma pripravljeno hrano ni nič narobe ;D tudi jaz bi moji kuhala, če bi imela čas pa voljo, pa si po pravici še zase komaj kdaj kaj pripravim hehe, ima pa tudi ona raje vse drugo kot brikete, brikete je šele zvečer, ko res vidi, da drugega ne bo. Je pa res, da moraš pazit na pravilno razmerje, pa ne sme biti začinjena hrana.... s pomijami sem bolj ciljala na vse ostanke od človeškega kosila, z vsemi začimbami vred + sem že videla možakarja, ki je psom metal politanke pa une pakirane sendviče, ki jih je zastonj dobival, ko jih v trgovinah al kje niso prodali  :-\ pač psi niso kanta za smeti.

Tudi moja kdaj pa kdaj dobi kaj, kar naj bi bilo "prepovedano" od našega kosila, ker ima rada.... samo njena glavnina so briketi

Psi res niso kanta za smeti. Samo pri nas je Snow sesalec. Proba pojest vse kar diši po hrani, briketov pa se noče niti dotaknit. Tudi ukradla bi hrano, če bi bila kje nastavljena. Tudi Gasla smo že dobil, kako je skočil na stol in potem iz mize kradel rum-kokos bombone. Potem je pa ravnotežje lovil in z repom vrtel po zraku, da se ni zvrnil, pa cvilil da jih hoče še, ko smo jih umaknil - ko kak pijanček, ki bi rad še dodatno dozo. P enkrat je ukradel z mize 24 indijančkov - piškot, na njem smetana, pa vse skupaj zalito z čokolado -  jih potresel po tleh iz kuhinje do sobe, potem pa na vsakega posebej stopil in ga speštal.


Andreja, najbrž imaš samo ti to srečo, ker lovci so kar dodobra spremenili svoje obnašanje, tako da niso več piijanci, ki gredo iz gostilne v drugo gostilno preko gozda.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6993 : 03 Junij 2011, 10:40:27
Me veseli, da je tako pri vas!  :)
Pri nas smo še vedno v Texasu  :-\
Čeprav so v mes tudi zelo v redu ljudje z lepim odnosom tudi do svojih delovnih prijateljev na štirih tačkah, žal pa ostali toliko bolj iztopajo, da jih preglasijo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6994 : 03 Junij 2011, 10:50:04
Zanimiv bi bil davek na psa v višini od 50 do 100 evrov na leto. Tisti, ki ima psa rad in ga ima za prijatelja, bo že plačal, bi pa odvrnilo vse potencialne bumbarje, ki niso čisto prepričani da bi si naprimer "kupili haskija z lepimi modrimi očki, ker je tok lep".

Samo denar bi potem res moral it v zavetišča, pa bi se moralo tudi malo bolj pokazat, kaj je ta denar naredil. Samo na žalost bi šel politikom v roke in nič drugega.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6995 : 03 Junij 2011, 10:50:28
ja recimo samičke..zakaj bi ble prikrajšane za mladičke...ne vem naša Rottweilerka k smo jo meli je bla tak srečna mamica...saj se ji je prou videlo in ko so mladi šli je bla kar žalostna...tak da verjetno je tudi psom ušeč ko majo mlade ne samo človeku ko ima otroka. to sem tak hotla povedat ne da uživaljo happy ending 2 gether life kot family...

O-moj-bog. Tole naj bi bilo razmisljanje studenta veterine? O-moj-bog ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6996 : 03 Junij 2011, 10:51:37
Po možnosti se še priporoča, da ima vsaka psica in pes mladiče. Krasno! 

To pac ni res.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6997 : 03 Junij 2011, 10:53:41
Hja.. za to je druga tema, ampak kam pa boš dal vsaj tretjino psov, ki sploh prijavljena ni?
Takšen psa niti cepi ne in takih je ogrooooomnooooo.  :-\ Samo pogledaš statistiko čipiranih psov v zavetišču. Vaš "seslc" tudi ni bil, če se prav spomnim...
Če bi bile vse živali označene, nebi bi bil sploh problem, ker za lastniške živali plača lastnik, ne skupnost.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6998 : 03 Junij 2011, 11:00:25
To pac ni res.

Vem da ne, ampak žal se še vedno sliši iz ust kakega veta. Zato pa nebi bilo slabo, kakega obveznega izobraževanja...

Na zadnje sem poslala ene z vasi mladička cepit, ker ne mama(od koder so vzeli) ne tamali nista bila cepljena in jih je poslal domov, da je še premlad in bo cepu čez pol leta.  :o
o filariji pa itak ne bev ne mev.  :-\  >:(
Moram še malo raziskat...

V glavnem se jim fučka nekaterim.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6999 : 03 Junij 2011, 11:49:43
No tole je šlo že precej OT.
Bom samo na kratko, o tistem, kar se tiče huskijev. O ostalem pa lahko v temi, ki je temu namenjena 

-je bilo napisano, da KZS ali FCI ali razstave ali pač kar vse kar je v zvezi z rodovniki uničuje pasme
 
Bom ostala konkretno samo pri huskijih: huskiji so skoraj povsem izgubili vlogo, ki so jo nekoč imeli, danes so predvsem družabniki. Razstavni huskiji so precej omiljeni, kar se tiče želje po teku in kar se tiče "klica divjine" tudi. In so glede tega primernejši za življenje hišnega ljubljenčka. Še vedno so sposobni vleči, še vedno so sposobni preteči velike razdalje, če so trenirani za to, pa še za sodobne pasje dejavnosti so primerneši, zaradi lažje obvladljivega nagona pač. Poleg tega so tudi lepi za pogledat. Ali temu rečemo uničevanje pasme ali pa se pasma pač razvija v smer bolj prilagojenega psa.  Kakor komu drago.

Ker še vedno obstajajo tudi linije delovnih huskijev, ki se vzrejajo za tiste aktivnejše in zahtevnejše vodnike, ne vidim v vzreji razstavnih psov nobene škode. Aha. Ampak rodovniškega delovnega huskije je pa silno težko dobiti. Drži. Zakaj že? Mogoče zato, ker bi jih KZS ali FCI ali kdorkoli že izločal iz vzreje in aktivno zatiral? Ja pa ja de. Zato, ker se našim vrlim  rejcem  "delovnih" huskijev sladko j...e za rodovnike. Tudi če so njihovi psi izvorno imeli rodovnike, se jim niti slučajno ni ljubilo mignit s prstom in jih pripeljat na vzrejno. Hu, še lastne rodovne knjige se jim ne da voditi (tudi nepriznani rodovniki so rodovniki in opravljajo svojo vlogo) Žal nerodovniška vzreja ne vodi nikamor - pasemske lastnosti se neizogibno izgubijo v nekaj generacijah. pasma sama po sebi se zaradi nerodovniške vzreje ne uničuje direktno - ker ti psi pač ne pridejo v priznano vzrejo, se pa dela zelo velika škoda posredno - velik del psov, ki bi bili primerni za vzrejo, se iz pasme nepovratno izgubi.

Bom naredila primerjavo z nemškimi ovčarji, ko so že bili ...... pipipi ......omenjeni. Nekatere razstavne linije nemških ovčarjev so dejansko povsem uničene in so sramota tako za vzreditelje kot za tiste, ki jih puščajo v vzrejo. vendar so se ohranile tudi zelo dobre in zdrave linije predvsem delovnih psov. Rodovniških. S to razliko, da vzreditelji le teh v rodovnike ponosno vpisujejo delovne uspehe svojih plemenskih živali in ne razstavne. Ker se vzrediteljem delovnih nemških ovčarjev za rodovnike ne j...e tako kot rejcem delovnih huskijev. Škoda ane.

S svojo sedanjo psico, ki je podobna delovnim huskijem sem zelo zadovoljna. Ker ne mislim vzrejat, mi je vseeno, če je nerodovniška. A če se mi bo pasma tako zelo prikupila, da se bom odločila za vzrejo, si bom poiskala delovno psico z rodovnikom. Ne glede na to, kako od daleč jo bom morala pripeljati.

Pa še beseda o aljaških huskijih in podobnih križancih: res so zmešani iz vseh vetrov. Vendar vzreditelji najboljših križancev ne vzrejajo kar na pamet iz psov neznanega izvora. Prav tako zelo skrbno vodijo rodovne knjige - čeprav svoje lastne in nepriznane. Brez tega načrtna vzreja ni mogoča.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7000 : 03 Junij 2011, 12:07:55
Lanabela če kje izbrškaš tako delovno linijo, mi prosim takoj povej ;).

Nebivedu Alba ni nerodna, samo izgleda malo bolj okrogla. je tudi hitrejša, bolj vzdržljiva od Kana. Seveda je vse v treningu. Moja je na žalost prava mala požeruhla in jo moram zelo štopati pri hrani.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7001 : 03 Junij 2011, 12:21:40
Bom ostala konkretno samo pri huskijih: huskiji so skoraj povsem izgubili vlogo, ki so jo nekoč imeli, danes so predvsem družabniki. Razstavni huskiji so precej omiljeni, kar se tiče želje po teku in kar se tiče "klica divjine" tudi. In so glede tega primernejši za življenje hišnega ljubljenčka. Še vedno so sposobni vleči, še vedno so sposobni preteči velike razdalje, če so trenirani za to, pa še za sodobne pasje dejavnosti so primerneši, zaradi lažje obvladljivega nagona pač. Poleg tega so tudi lepi za pogledat. Ali temu rečemo uničevanje pasme ali pa se pasma pač razvija v smer bolj prilagojenega psa.  Kakor komu drago.

Meni se tukaj poraja vprašanje.
Za koga so omiljeni in brez "klica divjine" haskiji primernejši? 

Za človeka ali za pasmo? Za človeka definitivno. Večina jih hoče robotke v haskijevi lupini. Da bodo vestno in ustrežljivo na vsakem koraku izpolnjevali ukaze, ter bili skrajno poslušni. Ampak to potem ni več haski. Je malo bolj zdrav nemški ovčar v sivobeločrnorjavordeči preobleki in nič drugega. 

Za pasmo? Nebi rekel. Prej škoda, ker se izgubi preveč psa in se pridobi samo na robotiziranju. Tega pa lastniki haskijev nočemo. Nočem imeti robotka, ki mi bo na ukaz izpolnil vse kar si bom zmislil. Če bi hotel robotka, bi si kupil pasmo, ki je že v osnovi robotizirana in dela vse in izključno vse samo še na ukaze - sam pa ne zna prav dost razmišljat. In ravno ta samostojnost in prilagodljivost ter iznajdljivost me pri haskijih vleče. In to je tudi razlog, da imava dva in bi jih imela še več, če bi le imela možnost. Haski bo vedno našel pot, da bo naredil to kar si je zamislil, pa četudi tebi to ni všeč, medtem ko večina drugih pasem leži in čaka na povelje, haski sam počne nekaj kar je njemu všeč. Mogoče zato, ker sem tudi sam tak človek, da pač povem to kar si mislim in ne zavijam tega v lepo oblekco. Pa tudi to, kaj si drugi mislijo o meni mi je nepomembno, važno da sem jaz zadovoljen s seboj. In to sem, ravno tako kot sta najina psa vesela in zadovoljna, da sta pripadnika takega krdela.


P.S.; Ja vem, nisem ravno prilagojen in sem samo za v divjino in ne za med ljudi(ne bom prvič tega slišal). Če bo kdaj možnost, se bom itak preselil na Aljasko al pa v sibirijo. Tam mi vsaj ne bo vroče, pa psov bom imel lahko kolikor jih bom hotel.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7002 : 03 Junij 2011, 12:28:05
Nebivedu Alba ni nerodna, samo izgleda malo bolj okrogla. je tudi hitrejša, bolj vzdržljiva od Kana. Seveda je vse v treningu. Moja je na žalost prava mala požeruhla in jo moram zelo štopati pri hrani.

Najbrž z njo veliko tečeš in si ona s tem pridobiva na okretnosti, moči in hitrosti. Snow je bila očitno kar nekaj časa za "rešetkami", kjer ni bilo možnosti za "urjenje" in se mora sedaj na to prilagajat. Pa še v njeno slabo gre to, da jo imamo s čim primerjat, namreč Gal je imel od majhnega možnost dirjat naokoli, pa že takoj je dobil 90 kvadratnih metrov velik pesjak za norenje med ovirami (drevesa, kamin in ostalo) - od tam tudi potem vsa ta okretnost in hitrost.
In enako se mi zdi potem večina takih "bušk" ali "požeruhelj" bolj nerodnih od "suhcev", kakršna sta recimo tukaj iz foruma Choha in Gal.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7003 : 03 Junij 2011, 12:40:08
Alba: poguglaj -  old line siberian huskies (zgledajo nekako tako kot Luka na mojem linku nekaj strani nazaj, močnejše konstitucije za vstrajnost), tudi seppala siberian huskies  in (new) racing line siberian huskies (lažje konstitucije za hitrost) če iščeš v Ameriki, mislim da bi se dalo najti kaj primernega tudi v Skandinaviji - na teh linkih sem videla nekaj fantastičnih psov: http://www.sleddogcentral.com/kennelinks_scand.htm

nebivedu: in kdo je kriv, da si ne moreš pri nas kupiti dobrega "nerazredčenega" rodovniškega huskija stare ali dirkalne linije z rodovnikom? Tisti, ki imajo radi omiljene huskije (ki so še vedno zelo daleč od robotkov, ki ti  gredo na živce) prav gotovo ne.

Zelo fino je, če se znotraj pasme ohrani čim večja raznolikost - tako da se najde primeren pes za različne potrebe.


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7004 : 03 Junij 2011, 12:53:05
Lanabela, malo sem gledal te tvoje linke, pa ni prav dosti delovnih sibirskih haskijev. Večinoma so aljaški. Zelo malo je še prave delovne linije originalnih sibirskih haskijev.

Pod lenim linkom iz švedske (indiantribe.se) sem našel mladičko, ki jo prodajajo iz delovne linije.


A lahko kdo pove po pravici - se vam tole še zdi haski?
Meni je mešanca enga psa z lisico prej kot pa haski. Očitno bo prevladala pomehkužena linija razstavnih psov.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7005 : 03 Junij 2011, 12:59:33
Na linku je vse, od malamutov do aljaških huskijev, vmes se najdejo tudi zelo lepi (za moje pojme) delovni sibirci. So v manjšini, a so. Tisto, kar je na sliki nikakor ni razstavni ampak "racing" husky. Meni je všeč.
Če ti "dirkalni" niso všeč, išči old line ali seppala


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7006 : 03 Junij 2011, 13:00:57

battito animale


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7007 : 03 Junij 2011, 13:09:37
Sem našel, ja. Old line husky je treba gledat. Čim piše samo husky, potem naletiš na aljaškega v vsaj 90% primerih.

Tale bo pa chohi všeč
http://www.ulvedalen.com/trip%20to%20the%20beach.htm



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7009 : 03 Junij 2011, 13:19:49
Nebivedu a smo en mal žleht :P.

Lanabela krasni so.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #7010 : 03 Junij 2011, 13:49:32
Meni so tile zelo všeč:

http://www.igais.se/igais-mainframe.html
O, hudo. Eni so res kot kakšni volkovi :o


Victoria.B

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #7011 : 03 Junij 2011, 13:56:05
emmm drugače sem naredila tale profil v občinski knjižnici...o.O ?! verjetno je ip isti ali kak..?



ELČ

  • Gost
Odgovori #7012 : 03 Junij 2011, 14:11:02
Lanabela, ful so dobri. Sploh tist drugi od L proti D je dober. Tazga bi tut js mela. :o
LP,  8)



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #7013 : 03 Junij 2011, 17:57:26

 Lp :)
     
         Spet ste začeli temo ki ne paše sem pa koga brigajo vaši paperji.Porabili ste 3ali 4 strani pa spet nimate nobega zaključka.
       Jaz se požvižgam na vaše paperje moj Arch je Huskj z veliko začetnico.
     
        P.S. jaz sem tudi za predpoletno srečanje huskyev brez in z paperji.
       



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7014 : 03 Junij 2011, 19:30:11
emmm drugače sem naredila tale profil v občinski knjižnici...o.O ?! verjetno je ip isti ali kak..?

Seveda ;) Vse občinske knjižnice so odprte do 23ih  ::) Saj nisem od včeraj.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7015 : 03 Junij 2011, 19:51:07
Pa še kako paše tema sem. Ker zaradi takega odnosa pri nas rodovniškega delovnega huskija ni mogoče nabaviti sploh. V vsej poplavi  huskijev in psov podobnih huskijem. In brez rodovnikov tudi načrtna vzreja ni mogoča. BTW: hitrost je povsem podedovana lastnost. Iz hitrosti staršev lahko sklepaš na hitrost potomcev. Zato imajo taboljši delovni huskiji v rodovnikih poleg imen prednikov napisane tudi njihove hitrosti na kratke in dolge proge. Ti nerodovniški psi, podobni delovnim huskijem so lahko še tako dobri in z največjimi začetnicami pisani - nič ne pomaga: če ne bo zadaj rodovniške vzreje, se bodo v najkasneje v nekaj desetletjih posvsem izgubili.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7016 : 03 Junij 2011, 21:05:53
Kot sem gledala očitno bo potrebno v skandinavijo. Sem pa nekje pobrala zanimivo dejstvo, da v bistvu obstajajo 3 linije huskyjev, prva je show dogs, ki so pri nas rodovniški, druga linija so ti old line huskyji, za katere je bilo še manj kot 10 let nazaj v dosti krajih na severu Evrope značilno, da so imeli nagrade pobrane tako na sleddog tekmah, kot na razstavah, tretja pa so nerodovniška delovna linija, ki je narejena samo za racing, ker imajo višje tace, so bolj suhi in manj odlakani. OK torej v bodoče iščem eno old line haskico. Časa za raziskovanje imam dovolj. Takega pa bi rada imela prav zaradi tega, kar je napisala Lanabela.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7017 : 03 Junij 2011, 21:47:40
Ja kolikor sem razumela so old line huskiji, new line show in new line racing.
Če sem prav videla, so tudi new line racing v tujini  rodovniški, čeprav ne vem, koliko jih ima rodovnike priznane od večjih mednarodnih organizacij.


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7018 : 03 Junij 2011, 22:18:25
Hmm, če jaz pogledam recimo za naše haskije (forumske), dobim to trojno kombinacijo al pa celo še četrto zraven. Gal in Choha sta tisti old line husky, gosta trda dlaka, suh, neješč, snow in alba sta new line show, imata že mehko in volneno dlako, arch je pa recimo new line racing. Arch je recimo kr ene 10cm višji od Gala ima daljše tačke in je kr orenk močnejši. Loungo pa ne spada v nobeno izmed teh kategorij. On je uglajen gospod, umirjen.  :P >:D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7019 : 04 Junij 2011, 11:48:30
A ni škoda, da bodo vsi ostali, razen razstavnih, počasi izginili, če bodo lastniki in rejci še naprej tako ignorantski do pasme?