Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911330

malena3

  • Gost
Odgovori #1740 : 05 December 2006, 18:59:53
Po dolgem premišljevanju v samoti in tišini sem se odločila, da Paula prepustim vam.
Se zmente same, katera bo imela kaj.

Jaz vzamem kosmatinčke. :P :P :P



malena3

  • Gost
Odgovori #1741 : 05 December 2006, 19:01:47
A že kaj tuli v polno luno?  :P

klik[/img]

Uh, zdej še ne. Se kr bojim večera in noči ::)



malena3

  • Gost
Odgovori #1742 : 05 December 2006, 19:09:26
Ja volkovi so pa tak ali tak posebne živali,svete živali Indijancev  :) Njihovo tuljenje, življenje v tropu in njihov način življenja, ki je opisan v knjigi Beli Očnjak je takoooo posebno in tako zanimivo. Res me navdušujejo.  :P

Škoda mi je huskyjev, ki pridejo v roke ljudem le zaradi tega kakšen je njihov videz, zaradi modrih oči, itd. In k ljudem, ki se ne zavedajo huskyjevih potreb in karakterja.  :'(


Ja, zadnjič je bil na bolhi en oglas, da oddajajo 1, 5 starega husky-a.
Zaradi bolezni v družini.
Mi je blo sumljivo takoj, ker se je isti oglas-samo malo na glavo postavljen pojavil še na eni oglasni deski.
In jz žleht kot sm, kličem in zaslišujem.
Se je oglasil en mulo-vsaj sklepam po glasu, ki se je hotu nardit frajerja in mi začel razlagat, da je pač bolezen v družini in da je pes žalosten, pa so se ga odločili oddati dobrim ljudem.
In mi začel razlagati na dolgo in široko, kaj morem vedeti, če bi ga vzela.
Na koncu mi je že tko presedu, da sem mu rekla, da bi ga takoj vzela, če bi lahko, ker opažam, da je sam sebe sit, kaj šele, da bi skrbel za potrebe tako unikatnega psa.
Pa mi je slušalko dol vrgu ::)

Ko različni ljudje vidijo Kala, jih deliš samo na dve strani.
Eni rečejo:
- kako lepe očke imaš

drugi pa:
-husky...volkec...

In ti je vse jasno....na žalost je tako.
Pa tudi pri drugih pasmah se zgodba ponavlja že leta in leta.
Moje skromno mnenje: če ne moreš skrbeti za žival, jo ne imej!

MAJCH...fajn se uči.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1743 : 05 December 2006, 19:12:32
Punce danes vas pa res razganja, a to je zaradi pričakovanja miklavža al so samo hormoni na delu??  :P :P

Lp nina



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1744 : 05 December 2006, 19:14:16
Punce danes vas pa res razganja, a to je zaradi pričakovanja miklavža al so samo hormoni na delu??  :P :P

Lp nina


jst nč ne priznam :P :P :P




Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1745 : 05 December 2006, 19:16:28
ninci...to je vse POOOLNA LUNA  :P :P :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1746 : 05 December 2006, 21:09:08
Ena slikica za lahko nočko  :P


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1747 : 05 December 2006, 21:20:46
Haaa,če ma ktera tolko njegovih slikc ji ga prepustim samo ni ga junaka...:P

Malena tako ali tako so Husky,malkoti pa še kakšen volčjak vsi VOLKCI...Aljaški malamut?Še nikol slišal!Kaj pa je to za ena mešanica...žal...:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #1748 : 05 December 2006, 22:32:20


Malena tako ali tako so Husky,malkoti pa še kakšen volčjak vsi VOLKCI...Aljaški malamut?Še nikol slišal!Kaj pa je to za ena mešanica...žal...:(


Eeee.....kje pa sem to jz napisala? Si mene mislil?Sej nisem jz to pisala..... ::)



malena3

  • Gost
Odgovori #1749 : 05 December 2006, 22:34:02
Maychy, lepa slikca..... :P :P :P



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1750 : 05 December 2006, 22:38:29
Ko različni ljudje vidijo Kala, jih deliš samo na dve strani.
Eni rečejo:
- kako lepe očke imaš

drugi pa:
-husky...volkec...


T.M.T. je verjetno mislila na tole. Na ljudi, ki tvojemu Kalu rečejo volkec. Mogoče tudi ti nimajo pojma o polarnih psih. Kajti pod volkce štejemo vse polarne pasme: sibirskega huskyja, aljaškega malmuta, samojeda,... itd... In npr. SH in AM sta si po videzu zelo podobna in jih mnogi ne ločijo med seboj. Oz ne vedo za AM...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #1751 : 05 December 2006, 22:59:50
ok ::), hvala za obrazložitev......
Maja, sory samo jaz se ne spuščam v podrobnosti, kdo kaj reče. Al oni prepoznajo husky-a al ne, meni sory ni mar.
Samo iz tvojga stavka:pod volkce štejemo vse polarne pasme: sibirski husky,itd....in eden reče husky-volkec.....ni ravno to isto, kar si ti napisala? ;)
Sicer so pa to opazke ljudi, mimoidoči.
Včash se spuščate v take detajle, da to ni res. Luna, pač. :)
Samo še zmer ne vem kje sem jaz napisala aljaški malamut.  ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1752 : 05 December 2006, 23:01:44
T.M.T. je verjetno mislila na tole. Na ljudi, ki tvojemu Kalu rečejo volkec. Mogoče tudi ti nimajo pojma o polarnih psih. Kajti pod volkce štejemo vse polarne pasme: sibirskega huskyja, aljaškega malmuta, samojeda,... itd... In npr. SH in AM sta si po videzu zelo podobna in jih mnogi ne ločijo med seboj. Oz ne vedo za AM...
To pa še kako drži..Za Asko so skoraj vsi prepričani, da je pes in SH. So jo pa poimenovali tudi že za samojeda..lp


malena3

  • Gost
Odgovori #1753 : 05 December 2006, 23:05:40
Ja, men se tud to še zgodi.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1754 : 05 December 2006, 23:16:40
Z našim drimčkom neki ni vredu :-\ ene 14 dni nazaj smo vidl kaplce krvi na tleh, pa sm vse 3 pregledala, pa nič opaznega ni blo vidt, vsi ok. vsi se normalno obnašajo, jejo in igrajo.
dons se je pa spet več kaplc krvi pokazal (zelo veliko ubistvu) in sm še enkrat pregledala in opazila da drimu kaplja kri iz "lulčka"  :-\
zjutri gre takoj k vetu, na ultrazvok oz karkoli bo potrebno. nekak ne vem kaj bi lahko blo, nism veterinar, ampak mi na pamet padejo kaki ledvični kamni, al pa bolezen na sečilih, mehur oz nekaj podobnega.
No upam, da ni nič resnega, ker ne izgleda prov nič bolan. :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1755 : 05 December 2006, 23:31:14
O cacy nič lepa novička :'(, upam, da ni nič hujšega.,Sicer se ne spoznam ker preveč na veterino, tako,da  ne bi vedela kaj bi to lahko bilo.Ti pa obisk veterinarja močno priporočam..Držim pesti in Aska pa tačke, da ni nič resnega...lp


malena3

  • Gost
Odgovori #1756 : 05 December 2006, 23:38:48
Oj Cacy.
Najprej  :-* za božčka...
Koliko pa je star?
Lahko gre za bolezen prostate, urinarnega predela, ali poškodbo rdečih krvničk.
Le hitro k veterinarju, po pregledu ultrazvoka in krvi se bo pokazalo kaj je narobe.

Držim pesti in tačke, jutri pa hitro poročaj kako in kaj.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1757 : 05 December 2006, 23:40:33
No to sm tudi sama prebrala kaj vse je lahko... hvala za dobre želje ;)
Star je pa 6 let in 6 dni ;D

Bom jutri sporočila kaj je novega...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1758 : 05 December 2006, 23:50:25
cacy to pa le sporoči, ko boš izvedela kaj..lp


malena3

  • Gost
Odgovori #1759 : 05 December 2006, 23:51:27
Od prijateljice kužek je imel samo močno vneti mehur.

Sporoči.

LN vsem.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1760 : 06 December 2006, 07:38:03
Cacy držim pesti za dreamija. Albica mu pošilja koš  :-*.
Drugače pa mojemu non stop pravijo lej ga volkca  :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1761 : 06 December 2006, 08:00:48
Haaa,če ma ktera tolko njegovih slikc ji ga prepustim samo ni ga junaka...:P

Malena tako ali tako so Husky,malkoti pa še kakšen volčjak vsi VOLKCI...Aljaški malamut?Še nikol slišal!Kaj pa je to za ena mešanica...žal...:(

T.M.T na steni ravno ne, kerbi v tem primeru mojo mamo kap ;) :o :D oz. bi moji pomislili da me ponovno puberteta meče. Jih imam pa zato veliko na računalniku in med njimi kar nekaj unih kjer lepo pokaže iz kakega testa je. Eno tako imam tud tukaj spravljeno med zasebnimi, mi jo je Nutty poslala :P :P :P, hvala Nuttka tutka za slikico. Sej bi jo dala v avatar ampak bi bil potem Lars užaljen tak da bom še vedno uživala ob pogledu nanj samo malo več bom med zasebnimi šarila :D  Tak da T.M.T nič ne bo, bo ostal kar MOOOOOOOJ! :P :o :D >:D

Z našim drimčkom neki ni vredu :-\ ene 14 dni nazaj smo vidl kaplce krvi na tleh, pa sm vse 3 pregledala, pa nič opaznega ni blo vidt, vsi ok. vsi se normalno obnašajo, jejo in igrajo.
dons se je pa spet več kaplc krvi pokazal (zelo veliko ubistvu) in sm še enkrat pregledala in opazila da drimu kaplja kri iz "lulčka"  :-\
zjutri gre takoj k vetu, na ultrazvok oz karkoli bo potrebno. nekak ne vem kaj bi lahko blo, nism veterinar, ampak mi na pamet padejo kaki ledvični kamni, al pa bolezen na sečilih, mehur oz nekaj podobnega.
No upam, da ni nič resnega, ker ne izgleda prov nič bolan. :-\

Upam da bo z junakom vse OK, držimo pesti da bo vse tako kot mora biti, tole je pa zanj  :-* :-* :-* :-*, Cacy ti pa čimprej sporoči da je z fantetom vse OK.


Kolikokrat so že mojega za volka zamenjali, ena mama me je še prav fejst nadrla kako moram to ubogo žival s civilizacijo mučit, sploh nisem prišla do besede da ji razložim da se smota moti. Po ene pol ure njenega trobezlanja zakaj volk ni primeren za urbano žival in da spada v divjino in da me je potrebno prijavit, bla bla bla.... >:( je meni enostavno počil film in je ženska slišala vse v 10 minutah kako zabita je in še kaj, ter da se naj najprej prepriča kaj govori, potem sem ji še lepo rekla da naj gre k okulistu ker nujno rabi pregled oči če ne loči evropskega volka od huskya, je mogla tudi Larsu pošteno stopit na živce ker jo je tudi on nazjal. Ej se bi še razumela če bi mela volčjaka ki je barvno dosti podoben evropskemu volku ampak kje hudiča ji je v glavo šinilo da v Evropskih gozdovih našega dela Evrope živijo polarni volkovi to mi pa ni jasno ??? :-X
Od zdaj ko jo srečava če ima poleg kako znanko, ji vneto razlaga da to ni volk ampak husky in da so samo podobni volkovom :D Vsaj mir imava z Larsem pred njo :D


malena3

  • Gost
Odgovori #1762 : 06 December 2006, 09:08:22
CACY, že kaj novičk?

SATIN.....eh, Lars je bolj facko tacko kot Paul.
Paula bi se kmal naveličala. ;D

En znanc ima volkca doma. No, jaz ga še nisem vidla. Ga je pa en spoznal, ki je pri njemu delala. In se je kr pošteno ustrašil. ;D
Je pa baje dosti socializiran.

Naš volkec Kal je pa danes jokal, k sm šla v službo. :(
Sem mu razložila, da grem dinarčke služt, da bo dobil kako igračko, pa ni pomagal. :)



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #1763 : 06 December 2006, 09:12:04
Več kot se boš poslavljala od njega in mu razlagala kam greš in da sej hitro prideš, slabše bo in vedno več bo jokal. Ti samo pojdi in sčasoma se bo navadu da jokanje ne pomaga in bo nehal jokat, če pa ti vsakokrat ko greš se še pol ure poslavljas od njega bo on hitro ugotovil da več kot joka več časa ostaneš pri njemu. Psi so zelo pametni in hitro ugotovijo kako te lahko izsiljujejo, tako da se jim ne smes pustit :)

+1

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


malena3

  • Gost
Odgovori #1764 : 06 December 2006, 09:21:24
Bugz, sej to sem mu razlagala, ko sem mu dajala jesti.Potem sem samo šibala in si mislila čisto nekej drugega, samo da ga nisem slišala.

Ne hodim do njega če joka. Sploh ne zvečer.
Jokat začne tab ob.6.00, pa kmal neha, pa potem ko mu dam hrano in grem v službo.
Je mami doma in mi potem reče, da je jokal še kakih 10 minut. Ker smo doma vsi zmenjeni, da ne gre nihče k njemu, ko joka. ;)

Da so pametni in izsiljujejo, mi je pa že od prej znano ;)



malena3

  • Gost
Odgovori #1765 : 06 December 2006, 09:22:48
Je kdo od vaših kaj tulil, glede na močni vpliv lune? ;D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1766 : 06 December 2006, 09:37:55
Glede zamenjave volkov in huskyev so imeli pred leti nazaj kar velike probleme v Nemčiji in tudi na Aljaski, pa najbrž še kje, kajti mldaički so si zelo podobni in mnogi so jih prodajali kot mladičke huskyev, zdaj ne vem kako je s tem. Enak problem so imeli v Avstraliji z mladiči dingov, ko so še mladiči je Ok, problem nastane ko mladiči odrastejo in se pokažejo razlike v vedenjskem vzorcu ko udari na plano njihov klic divjine.
Problem je ker v velika večina teh volkov ni primerna za vrnitev v divjino. Je pa res da se je to v večini dogajalo v letih ko so huskyi postali vse bolj zanimivi ljudem ki so jih želeli imeti samo za ljubljenčke in razstavljanje in ne samo za delo.

Ne Lars je pančkal ko ubit, moj poje serenade samo ko se punce ženijo, čeprav na vsake toliko tudi ob polni luni ::)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1767 : 06 December 2006, 10:50:30
Evo naju od veta... novice niso glih dobre... veterinar je zatipal tumor na prostati in ultrazvok je potrdil njegovo ugotovitev, tumor je velik okoli 4x4cm.
Zdej kako naprej se mormo doma odločit. Najučinkovitejša je kastracija ali pa da gre na ene tablete do konca življenja (hormonske), ki naj bi to nazaj držale.
Zdej kaj bomo ne vem, uradno se mora sestra odločit, ker je imela namen ga parit še.
No zdej 10 dni mora antibiotike jest in pol mava pregled če se je kej spremenilo, tko da imamo 10 dni časa za odločitev :-\

To je pa to. Hvala za pesti in tačke :-*



malena3

  • Gost
Odgovori #1768 : 06 December 2006, 11:14:32
Ja bogec no. :-\
Glavno je, da se mu lahko pomaga.

Še naprej držimo tačke, da bo kmalu okreval. :-*



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1769 : 06 December 2006, 11:45:29
Tudi mi še naprje držimo pesti da se bo vse vredu izteklo, čeprav novica ni najboljša, še dobro da si bila tako pozorna in ste zadevo zelo hitro šli pokazat vetu. A tumorja se operativno ne bo odstranilo ali samo v primeru če se odločite za kastracijo? Glede teh hormonskih tablet so vam tudi razložili mogoče tudi kaj so lahko njihovi stranski učinki in glede kako dolga doba jemanja le teh je priporočljiva? Sorry ker te tako mučim vendar bo vse skupaj morda kdaj prišlo prav tudi komu od nas, čeprav upam in držim pesti da ne in da se bo tudi pri vas vse srečno izteklo. Ker tole je bil kar šok za vas.
Tole je pa za Drema še eno polno naročje  :-* :-* :-* :-* :-*