Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911717

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2100 : 12 Januar 2007, 09:15:44
Malena glede vlečenja:
- ko te prične vleči se ti obrni in pojdi v drugo smer in to ponovi takoj ko spet prične vleči
- druga možnost je da se še isti moment ko začne Kal vleči ustaviš ga pokličeš k sebi in malo počakata, vendar čez noč ne gre, samo vztrajna moraš bit in te tudi čisto razumem, ma Lars še vedno kake take popadke še posebaj o vidi ali začuti srne, takrat se fleksi skrajša na minimum on pa na poleg, ob takih momentih tudi Lars zelo rad gluhca špila vendar Andreja ne pozna milosti, enostavno mu skrajšam fleksi in imamo hojo poleg, sprva se je še občasno malo bunil, vendar je kmalu spoznal da z mano ni šale in zdaj mirno nadaljuje svojo pot poleg, res pa da s smrčkom šnoflja po zraku, ušesa so kot radarji in da če se le da jih s tabelim spremlja ::)

- glede vlečenja vrvice mu reci fuj in jo skrajšaj na minimum da je ne bo mogel vleči, čeprav midva z Larsem včasih flexi uporabiva v igri, vendar ga on zakoj spusti ko rečem Lars ne, to pomeni da je igre konec, res pa je da Lars ni niti kot mladič preveč vlekel ali grizel vrvice, četudi je bila v njegovem dosegu pa tudi kakih drugih stvari recimo čevljev ki jih je imel pol leta non stop na razpolago, ima že od nekdaj raje bikovke in kosti ;D.

- glede grizenja drugače kot s trmo in vstrajnostjo ne bo šlo, pri meni se je Lars nekoč malo preveč spozabil in me je kar trdno prijel za mladiče, sem glasno rekla au in ga krcnila po smrčku, je pa potem še 1x poskušal, sem ga kr nazaj malo jaz stisnila za kožo je prkleto dobro pazil na moč ugriza

- glede odpoklica dokler se ti ne odzove ga ne spuščaj, vadita na dolgi vrvici in za vsakič ko se bo odzval na tvoj klic in bo prišel do tebe ga nagradi z igro, priboljškom ali crkljanjem

Sej bo šlo, samo vztrajaj! ;) Lars še zdaj kdaj pa kdaj pri meni ali očetu proba če mu bo uspelo za kak dan malo mesta zamenjat čeprav ve da za to ni niti najmanših možnosti, je pa res da pri mami je pa en tak cuker, ker čuti da mama ni ravno tako zdrava kot mi (kot da bi vedel da ima že nekaj operativnih posegov za sabo) je ne vleče četudi so srne kje v bližini, tudi med igro vedno pazi na to ne zategne fleksi... oh ta moja sibirska buča :o :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2101 : 12 Januar 2007, 09:29:08
punce men se zdi, da ste dale take lepe nasvete (in nežne), mogoče celo preveč, ker kokr se men zdi, ne bo šlo vse tako zlepa pri Kalu :-\

Mislim da prvo bi mogu it na hrbet in vsakič ko dobi popadek da bi napadu kej al pa se mu mal "scufa" bi jst naredila tako in ga držala na hrbtu dokler se ne umiri. Kal ni več tako mejhn in mogoče zato niti to ne bo enostavno.

Oprostite, ampak men se zdi to kar počne Kal zelooo narobe (jst nism mela nobenih težav z nobenim svojim psov na ta način), je bil pa v mali šoli en tak "primer" in sedaj tega mladega kužka oddajajo ker ne zmorejo več :-\
No vrvice so res vsi grizl, tko da to je mogoče še najmanjši problem ;)

Avtoriteta mora bit. Drugač se zna zgodit da bojo problemi vedno večji :-\



malena3

  • Gost
Odgovori #2102 : 12 Januar 2007, 09:44:56
CACY...z obračanjem na hrbet jaz zaenkrat še nebi prakticirala.
Se je znanka pogovarjala z kinologinjo, ki uči na polarnih vrstah in je to zadnja rešitev.
Sem dobila tudi napotke kako naj delam in najprej naj po teh napotkih, obračanje na hrbet je zadnja rešitev, ker bi glede na njegovo obnašanje dosegla samo nasprotno.

Danes zjutraj sem mu prinesla hrano, je ves norčav letal okoli. Dokler se ni umiril in sedel, ni dobil posode. Potem je jedel, jaz sem mu pucala kakce, prileti do mene, me hoče griznit. Je bil zelo glasen fuj in odvzem hrane.
Sklepam da me je dobro zastopil, ker je šel v kot, se ulegel in me gledal izpod čela.
Jaz sem ga čisto na ignor, dokler po 10 minutah ni sam prišel do mene, se usedel, in dobil hrano nazaj.
Po tem ga nisem ne božala, nič, samo šla.

Glede obračanja na hrbet je v primeru, da res noben ukaz, nobene igre ne uboga.

Tako da poročam kako bo šlo.

SATIN, CACY, ASKA hvala za nasvete. Jaz sem pozitivna in upam v to, da se kmalu uredi.

Aja, ASKA...ko ga kličem, ne uporabljam besede SEM, ampak ga kličem po imenu. Upam, da je to pravilno.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2103 : 12 Januar 2007, 09:54:45
malena3 ja fino, da ne uporabljaš tiste besede. Kot ga kličeš sedaj je vredu.

Glede obračanja na hrbet so že bile debate in temu se res izogibat.

Pa pridno poročaj.

Lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2104 : 12 Januar 2007, 10:04:34
Malena vendar v primeru da se bo vsa zadeva z grizenjem potencirala oz. bolj kot samo grizenje mene osebno moti šavsanje, če se v določenem času ne bo umirilo bo Kal moral na hrbet.
Poleg vsega pa je Kal po značaju bolj dominanten, zato mu občasno daj vedeti da te boli, krcni ga ali pa ga malo stisni za kožo ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2105 : 12 Januar 2007, 12:05:46
Če mislite, da bo pes zaradi tega, ker ga boste obrnili na hrbet začel ubogati... To ni rešitev, sploh pa ne zadnja rešitev - če se ti vzgoja tako grdo ponesreči, potem jo ob obračanju na hrbet lahko tudi skupiš.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2106 : 12 Januar 2007, 12:20:08
Lanabela, to sm tudi jst mislila, da če je že tok velik, da zna met tudi s tem probleme.

Malena3, glede na to kok maš problemov, ne bi glih rekla, da delaš prav. Sicer je pa tvoj pes, delaj kar želiš. Me pa zanima kera kinologinja je to, ki je rekla da je to zadnja rešitev.

Jst zaupam vzgoji konologinje in vzrediteljice haskijev ;)

Mislim, da tukaj ne gre za vzgojo (sem, sedi, prostor, čakaj...) ampak za to kdo je "šefe". NIKAKOR ne mislim, da moraš začet učit sedi z obračanjem na hrbet!!! Ne me narobe razumet.

Ne mislim pa se prerekat, veliko načinov vzgoje je, enim pomagajo eni, drugim drugi... se razlokuje tudi od narave psa.



malena3

  • Gost
Odgovori #2107 : 12 Januar 2007, 12:36:37
CACY..sej se noben ne krega s tabo, pa tud ne oporekam vašim predlogom, ker navsezadnje potem nebi pisala na forum za nasvete, samo rekla sem, da se jaz obračanja na hrbet ne bom šla. Hm, ime kinologinje bom sporočila, jaz točno ne vem kako ji je ime, ker nisem jaz govorila z njo.
Tud ne vem kako je mišljeno obračanje na hrbet, ker če se že misliš tega lotiti, pa točno ne veš, še tukaj narediš precej škode.
Upam, da se kle strinjaš z mano.

Seveda je načinov več za vzgojo, samo jaz ga poizkušam in ga bom še naprej poizkušala naučiti kar se da najboljše, zato tudi komej čakam to pasjo šolo.

Bom danes malo poročala če je kaj boljše.

Drugače pa CACY sem pozabila odgovoriti, na razstavo me ne bo, vsaj jutri ne, nedelja je še vprašaj.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2108 : 12 Januar 2007, 12:40:08
Mogoče se Maji to obračanje obnese, ker zna narediti takrat ko je treba in tako kot je treba. Psi  v medsebojnih konfliktih prav malo obračajo drug drugaga na hrbet, če se, se poraženec obrne sam, da bi s tem ustavil napadalca. Tudi psica mladiča ne obrne, ampak ga malo bolj trdo prime in mogoče še pritisne ob tla, mladič (če se) se obrne sam, da bi ustavil psico.
Oponašanje pasjega sporazumevanja sicer zveni privlačno, ampak ljudje smo v tem velike nerode. Če že uspemo z oponašanjem kakšnega pasjega signala, potem ga bomo pa vsaj v napačnem kontekstu uporabili. Se pa že pes veliko lažje nauči naših signalov (pa še pravimo da smo bolj pametni).


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2109 : 12 Januar 2007, 15:13:30
Oprostite, ampak jst res ne vem zakaj je obračanje mladička na hrbet tak bau bau... ::)
Jaz osebno raje psa obrnem 3x v življenju na hrbet in imam mir z avtoriteto, kot pa da ga morm 2 mesca po gobčku tepst ker se zaganja in napada :-\ (pa še to ni rečeno da bo pomagalo)
Mislim, da obračanje uporabiš le v primeru, da se ti pes "postavi nazaj" in seveda to ko je mladič (se pravi ko ga imate šele par dni in ko postane polno samozavesten, da vidiš kak karakter ima, če začne napadat).

Raje vidim ta način dela, ker se mi ne zdi ne vem kako mučenje ali uporaba pretirane sile. Psa NE vržeš dobesedno, ampak ga pač kolikor se da nežno obrneš ter držiš tako, da se umiri (da zgine histerija).

V naši hiši in pri naših psih pač ne toleriramo napadanja domačih, obiskov ali tujcev brez razloga.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2110 : 12 Januar 2007, 20:07:33
Sploh ne gre za to, ali je ta način mučenje (bha, kje neki, kvečjemu poniževanje) ampak zato, da ponavadi ne deluje. Če psa pripraviš do tega, da mirno sedi ali leži dosežeš isti učinek brez poniževanja. Pes ki je dominanten, se takemu poniževanju upre.
Da se razumemo: nič nimam proti temu, če nekdo uporabi silo. Ne misli, da se mi pes zaradi tega, če ga recimo natreseš in treščiš ob tla  kaj smili (to naredim sama, če se mi psice stepejo med seboj). Je pa to treba narediti točno v pravem trenutku in na pravi način.    Če delaš narobe, narediš škodo, ki jo potem lahko popraviš samo z velikim trudom in stroški. Če samo za trenutek oklevaš ali boh ne daj se psa celo malce bojiš si oplel. Tudi mora biti uporabljena sila dovolj velika da sploh deluje - torej se ti pes tudi smiliti ne sme prav preveč. Sama bi  psa, ki bi si drznil zarenčati name, če bi mu ukazala naj se umakne s kavča po kratkem postopku treščila dol. In bi bila zadeva v hipu rešena. tisti, ki ima že itak težave s svojo avtoriteto, pa bi lahko pokasiral ugriz. Vedno do cilaj vodi več poti in ponavadi so tiste, ki so daljše veliko varnejše.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2111 : 12 Januar 2007, 23:32:32
Punce ste že vse napisale, tako da ne mislim še enkrat pisat.  :)
Malena sedaj je vse odvisno samo od tebe. Kala moraš čimprej naučiti reda in kdo je kje gospodar. Ker stvar zna biti kritična v puberteti, če ga sedaj ne boš pravilno vsega naučila.

Sploh odpoklic ti zna delati težave, če pes ne bo naučen kot je treba. Pes je tvoj prijatelj, ampak moraš pa se zavedati, da si ne sme privoščiti takih stvari kot jih dela Kal. Še vedno si ti njegov lastnik in s tem njegov gospodar.
Nekaj delaš narobe, kaj pa, pa moraš ugotoviti sama. ;)

Tudi ko psica vzgaja mladičke, jih še kolikokrat butna na tla, jih grize za ušesa ko kaj naredijo narobe, ali se npr. preveč oddaljijo. Sama vidim po tem kako je Živa vzgajala mladiče. Zato mislim, da obračanje na hrbet, mirovanje v fazi na hrbtu, je v nekaterih primerih zares učinkovito. Seveda mora biti izvedeno v pravem času in pravilno. Pes pa se seveda v tisti njegovi tažlehtni fazi umiri.

Malena, mogoče je problem, da ti malega preveč ignoriraš.  ??? Če te grize, ga zamoti z igračo ali s priboljškom, mu daj ukaz sedi in naj sedi nekaj časa. Karkoli. Moj oče je parkrat ko je naš bivši Šaro odraščal in je res veliko grizel prakticiral to, da mu je za nekaj sekund zaprl gobček in mu rekel FUJ s povzdignjenim glasom, da ni mogel gristi. Pa smo ga na tak način odvadili da nas je grizel. Uglavnem pogruntaj kaj zaleže pri Kalu.  ;)

Cacy, zadnjič sem se peljala mimo tebe, ko sem bila pri MIŠI, samo se na žalost nisem imela časa ustaviti. Mormo se kej videt. :)

LP vsem, Maja

+1

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #2112 : 13 Januar 2007, 00:25:47
Oj.
Ja kot sem že sama rekla in Lanabela in ti Maja, za obračanje na hrbet moraš najti pravi čas in način.
Ker sem tukaj laik, se v to nebi spuščala.
Maja, jaz ga zaposlim z igračko, ali mu pozornost preusmerim na drugo igro, vendar če ne pokaže zanimanja in mu je v interesu grizenje, zapustim prostor.
Ga ne dam na ignor vsakič ko ugrizne.Ker kak dan se potem normalno igrava, kak dan pa ga ne zanima nič, ga kr priganjam v igre, če ne zaleže,zapustim prostor in ignor. Takrat potem točno ve, da je nekej ušpičil in še tuli nekaj časa za mano, samo glede tega mu nismo nikoli popuščali, tudi ko je šel ven, ko se je pozdravil, tako da na ta način ve, da ne bo dobil nobenega k sebi.
Probali smo že, da smo mu držali gobček, ali usta odprta.
Sej pravim, najbrž res delam kaj narobe, zato čakam šolo in da vidim, kako bo potem.

Sicer pa je bilo danes boljše. Na sprehodu je bilo ok, me je tudi ubogal in me spremljal,kam grem. Če je kaj stlačil v usta, je na fuj takoj izplunil.
Je pa hotel leteti po svoje, sem mu prepovedala in se je lepo usedel pred noge.
Je bil kar utrujen, ampak sem ustrajala dalje in ga še misleno zaposlila.

Je pa imel znanec enake probleme s svojim huskijem, le da mu je on zganjal še hujše traparije, in je prerasel, se naučil in je res pohvale vredno vzgojen.

Ga včasih kar malo pocukam za ušesa in takrat odneha. FUJ pa izrečem res z visokim tonom, tako da se ne more delati, da ne sliši.

Lepo se imejte na razstavi, pa kaj poslikajte. Upam, da mi uspe vsaj v nedeljo priti malo pogledati.

LP
M



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2113 : 13 Januar 2007, 10:08:00
FUJ pa izrečem res z visokim tonom, tako da se ne more delati, da ne sliši.

Visoki toni psu pomenijo v bistvu nekaj dobrega - čim višje je izrečena pohvala, tem bolj je psu jasno, da je naredil nekaj dobrega. Razen, če si mislila 'z glasnim tonom'. Fuj ali ne ali katerakoli druga beseda, ki pomeni podobno, naj bi bila izrečena z nižjim tonom (na hitro, odločno), ker ima potem večji učinek.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #2114 : 13 Januar 2007, 22:24:22
živjo! a kdo pride jutri na razstavo? a mogoče kdo ve kdaj naj bi bile polarne pasme? sem nekaj iskala pa se ne znajdem :-[ drugače pa ja kan se je končno zredil, dobil je tudi že zimsko dlako samo ne še tisto tapravo ;) kdaj se bomo spet kaj dobil?
lp vsem


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2115 : 13 Januar 2007, 22:39:07
Shivas jaz pridem jutri na razstavo. Kdaj bodo naši polarčki pa ne vem. Potem prideš, potem se vidimo :)..lp


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2116 : 14 Januar 2007, 07:10:34
malo pozno, ampak danes so haskiji skupaj z malamuti v ringu 1, začnejo pa haskiji, tako da od 9h naprej jih boste lahko gledal (jih je pa okoli 25-30) ;)

p.s. možno je da se bo razstava začela šele okol 9.30-10h

se vidimo ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2117 : 14 Januar 2007, 08:36:44
cacy še vedno pravočasno si sporočila. Bom spet malce zamudila kot takrat v Celju :-[..No se vdimimo ;)

Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2118 : 14 Januar 2007, 11:10:43
Lepo se imejte!  :) Pa slikice objavite....  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2119 : 14 Januar 2007, 11:32:30
Tudi meni ne bo uspelo priti, bom pa z veseljem pogledala slikice. Cacy kako se je odrezal Clark?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2120 : 14 Januar 2007, 12:28:26
jaz sem se na hitro oglasil... srečal sem samo Asko bilo pa je kar nekaj lepotcev tak SHjev kot AMjev... žal pa nisem imel fotoaparata pri sebi...

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2121 : 14 Januar 2007, 19:48:29
Evo mene :D toook sm utrujena :-[

Ah sej ne vem kaj nej rečem... pač italjani ??? sodnik je baje družinski prijatelj od dveh znanih razstavljalcev (Vanisella psarna, če sm prov napisala :-[) in seveda je vse naslove potalal njima.
Edino Cac in Cacib pri psicah je dobila ena hrvatica, ki je včeraj pobrala VSE, od bobja, best group 5 in Best in Show. ampak danes ni zmagala  ??? pa si je zaslužila. Clark je pa itaq že v klasi svoji !popušil, proti kasnejšemu BOBju  ::) je dobil je rezervni cac.
sicer smo to pričakovali, se je že prej vedelo h komu bojo šli naslovi (zelo neupravičeno), ampak tuki se pač ne da nič spremenit.

Drugo se mi zdi da je kr vredu sodil (edino pri AM bi jst dala BOB psu, ne psici, ampak ok, to je moje skromno mnenje na zunanjost). So se pa precej pritoževali pri Wippetih, ampak o hrtih pa res nimam pojma, le vsi so mi pretirano suhi :D

drugač pa veliko folka, se mi zdi da je na teh razstavah vedno več "kuhinje", je pa zanimivo mal opazovat (dokler to delat parkrat na leto, vsak dan ne bi mogla to počet).

slikc pa nimam nič, ni blo NIČ časa :'( mislm da je pa aska neki okol strašila s fotičem :P
sm pa shivas vidla, pa se mi zdi da me ni poznala :-\


ALBA, začnite trenirat in PRIJAVI za celje (25.2), sm slišala da si jo fino v formo spravla ;)to je dobr, se mormo mal vidt ;)

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2122 : 14 Januar 2007, 20:18:07
mislm da je pa aska neki okol strašila s fotičem :P
Kaj čem ;), malo pa sem morala s fotičem strašiti :P :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2123 : 14 Januar 2007, 20:29:21
Pa še posledice od strašenja s fotičem:







Več pa tukajle: http://aska1.moj-album.com/album/6404998/

Lp


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2124 : 14 Januar 2007, 20:33:28
Aska si pa slikala fuuul :o

psica na prvi sliki je tista ki je včeraj zmagala celotno razstavo (Best in Show) ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2125 : 14 Januar 2007, 20:36:04
Sej bi še :o, če se ne bi baterija čisto spraznila :'(


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2126 : 14 Januar 2007, 20:38:23
zakaj jst na vseh slikh obupno zgledam :-\
pa grdo gledam k da mi je kdo kej naredu :D (ok dons sm bla res bolj boga, utrujena, oko me boli, glava me je bolela, uglavnem nč ni blo ok :'()



malena3

  • Gost
Odgovori #2127 : 14 Januar 2007, 22:33:28
Čer vsem.

Škoda k me ni blo na razstavo. Morm pregledat slikce malo.
Sem na hitro prebrala v časopisu, da je včeraj zmagala ena sibirska husky-ca. A je kje na slikah?

Cacy.....sej ne zgledaš obupno...Aski se je roka tresla k te je slikala, pa tko zgleda. :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2128 : 14 Januar 2007, 22:41:13
Cacy.....sej ne zgledaš obupno...Aski se je roka tresla k te je slikala, pa tko zgleda. :)
O to pa ne, roka čisto mirna je bila :) cacy čisto vredu izgledaš, pač težka dneva sta za tabo. Sem še jaz utrujena domov prrišla, pa nisem ne rastavljala in ne delala tam.
malena3 le grej, da prideš na naslednjo razstavo v Celje :o

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2129 : 15 Januar 2007, 09:13:57
Ja Cacy se mi zdi, da je malo obsega zgubila in da je teža zdej ta prava.
Ampak tele kuhinje se mi pa zdijo tako trapaste!! Vidm pa iz slikic, da je bil spet isti Italjan k je razstavljal huskyje kot lani.

Žal mi je za Clarka  :(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/