Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1913206

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2130 : 15 Januar 2007, 10:15:42
Alba, sej so vedno isti italjani... žal je tako...
Ej se bosta prijavili za Celje?? Jst bom sigurno v celju ;)

Ah sej je Maja vedela kako bo s Clarkom v nedeljo :-\
Kar se pa une haskice tiče, bom pa raj v živo povedala kaj mi ni blo ok. Clark je pa malo braz dlake na nogah in je sodnica v soboto rekla da mu zato ni dala BOB ::)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2131 : 15 Januar 2007, 10:31:34
Alba, še tole, če se prijavita še danes je prijavnina 25€, od jutri naprej pa je 30€ ;)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2132 : 15 Januar 2007, 12:11:09
Ola Cac si že prišla k sebi, včeraj si bila res boga, mi je zdaj res žal da nisem od doma šla z uno ta drugo torbico v kateri imam vse stvari, tako sem pa eno izmed najmanših pobasala kar jih imam... ;)

Sicer sem huskye zamudila, sicer ne v celoti, mislim da samo Clarka, psičke so bile še, potem sem še malo malamutke pogledala, Clarka sem potem malo naokoli iskala pa ga nisem vidla sem pa zato Majo in Bila vidla, mislim pesjan je pravi cuker in še pravi šminker, ob Maji tako ponosno stoji da ni šans da se ne zaljubiš vanj, pa tak navihan pogled ma :D ;)

Po eni strani še hvala bogu da sem glavno zadevo zamudila, ker ne bi mogla biti tiho, Cacy kako se je potem kasneje Bil odrezal v BIS-u ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2133 : 15 Januar 2007, 14:01:51
Maja ni čakala BISa, ker se ji ni splačal... pač psame ne poznajo in ne pride niti v ožji izbor (kadar pa je kak skandinavec sodnik je pa vedno super).
Ma ja, jst sm mogla tud jezik za zobmi držat >:( je blo kr težko :-[
Sej pol me je parkrat sodnik videl ko sm s folkom govorila o tem, sam mi ni nič rekel, je pa pomoje razumel :-[



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2134 : 15 Januar 2007, 14:22:30
Jaz naivna sem pa mislila da kdo še kdaj pripelje psa redke pasme na razstavo tudi zato, da pasmo predstavi publiki. Za kar je BIS najboljša priložnost. Ampak očitno res ni več drugega kot zbiranje nazivov. Škoda.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2135 : 15 Januar 2007, 14:30:42
Lanabela, je bila na BISu v soboto pa ponovno niti hočeva,r ki govori katere pasme je pes, ni vedel ::) kako bojo pol obiskovalci???
sicer pa ga imajo vsi priložnost videti, ko se ocenjuje v svojem ringu.
Maja ima doma veliko dela in če se je odločila da gre raje domov, je pač tako prav.
Vrjetno nima smisla sploh govort da je Byl res nekaj posebnega, a žal sodniki niti ne vedo kaj gledajo, kako ga bojo pol ocenili da si zasluži celo kaj več?



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2136 : 15 Januar 2007, 14:57:35
Lanabela v Celju na BIS-u ga je gospod Vidic med predstavljanjem pasem ki so prišle v ring sprva predstavil kot Ameriško Akito, potem Karelijskega medvedarja, šele kasneje mu je padlo na pamet da je šel vprašat Majo za katero pasmo sploh gre :o :D

Se ti potem sploh splača iti v BIS pokazat nekaj eksotičnega če se velecenjenim povezovalcem ne da niti v katalog pogledat za katero pasmo gre, bi bilo bolje če bi razstavljalcem pustili da se predstavijo v vstopu v ring, ne pa da je na koncu gledalec že čisto zmešan od vseh naštetih pasem :o ;)


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2137 : 15 Januar 2007, 15:07:27
hmm... sicer vem, da bom požel plaz neodobravanja, ampak me tako žuli, da moram tole iz sebe spravit...
Tale razstava je bila moja prva, a tudi zadnja (kot obiskovalec in bognedaj kot tekmovalec).
Vse skupaj mi je tako baročno delovalo, da joj prejoj... Nakičeno da bog pomagaj... Polarci, predvsem huskyi, so zgledali kot medvedki, puhasti kot da jih je sama poddlaka. Saj je luškan za pogledat, vendar to ni to - to ni husky, pa če se svet na glavo postavi. Močenje, fenanje in česanje psa, da dosežeš takšen izgled... Hvala lepa... Nenaravno... In temperatura v dvorani krepko prek 20 stopinj... sem gledal par SHjev pa AMjev, kako so ležali po tleh, jezik pol metra ven in hitro dihanje in naj mi nekdo pove zakaj? zato da ma lastik diplomo in da potomce še dražje prodaja... Vse skupaj en navaden kakec in nič drugega kot samo profitaštvo, ne pa ljubezen do živali, v tem primeru psov... Sneg pa 4,6,8 psov vpreženih v sani, to je pogled zadovoljnega psa, ne pa tekanje v krogu v ringu...


My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2138 : 15 Januar 2007, 15:26:17
Thor77 si si pač ogledal drugo linijo - lepotno IN JA tudi to je sibirski husky, od tebe je pa potem odvisno katera linija te bolj pritegne, tebe pač delovna, mene osebno obe. Tile puhci sicer uživajo tudi na snegu in nekateri izmed njih so mogoče tudi delavni, niso pa idelani delovni, zakaj sem to napisala ker bolj košat je kožuh manj je pes aerodinamičen in bolj izgublja na hitrosti ;)
Thor77 pa tudi vsi psi lepotne linije niso tako odlakani vendar ti tudi ne posegajo po naslovih, so pa mogoče zelo dobri razplodni psi ali psice ;) In nekaterih sploh ni treba ne vem kaj krtačit in fenat, vse je odvisno od kakvosti dlake ;) in tega kdaj je bil pes skopan.
Poleg tega ne boš verjel nekateri od teh psov prav uživajo v razstavah, recimo Clark, meni osebno prekrasen predstavnik pasme in mulo prav uživa ob tem ko se vsi slinimo ob njem, ko stopi v ring se postavi ko kak pav :D :P Sicer pa ti Cacy lahko več pove, ker ga osebno še bolje pozna ;)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #2139 : 15 Januar 2007, 15:45:39
jaz se tudi delno strinjam s tem kar je rekel Thor, sem si letos spet ogledal razstavo pa mi je bilo kot obiskovalcu zelo zanimivo pogledati toliko različnih pasem na enem kupu... Ne dvomim, da nekateri psi uživajo v razstavljanu ampak sem videl tudi veliko žalostnih pogledov... Jaz osebno ne podpiram razstavljanja vsaj v kolikor organizatorji ne poskrbijo za tekmovalce in pse saj se mi je zdela res gužva, ki mi na prvi pogled ni delovala nič manjše... menim, da bi morali imeti vsaj večji prostor, sicer na žalost nisem videl huskyev in AM  :( ampak se je tudi meni zdel zrak obupen, kot da bi bili nekje u džungli... Res je, da gredo psi lahko tudi ven ampak se mi je zdelo vse skupaj nekaj premajhno za toliko psov in obiskovalcev... Drugače pa res super razstava kjer lahko vidiš veliko psov na enem kupu...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2140 : 15 Januar 2007, 15:54:39
Ja zrak je bil obupen, tako pač je, zaprti prostor in polno sprejanja psov, pudranja, "fenanja" in česanja...
po eni strani se strinjam tudi jst, da nekateri enostavno ne uživajo, drugi pa.
Ljudje smo "prisilili" haskije v to da uživajo ko tečejo (vleka), tko podobno se da narest da pes uživa v razstavljanju, nekateri pa pač ne (ne vrjamem, da lahko pes vseh 6 ur na dan vleke uživa). mene razstave ne motijo toliko, raje vidim da so psi na razstavah z lastniki, kjer so vsaj malo prisiljeni skrbeti za njih, ne pa na cesti kot brezdomčki.
Eni delajo to za veselje, drugi za denar... sicer pa a ni tako povsod? Na razstavah lahko vidiš res veliko različnih psov in njihovih lastnikov. Mene trenutno najbolj motijo pristranski sodniki in podkupovanje, saj tele razstave silijo v nepravo smer razvoja, žal :-\ in potem še tiste ki z veseljem razstavljajo vse mine.

sicer pa, če kdo ne mara razstav, naj pač ne hodi tja. sej lahko vsi počnemo kar nam paše ;) (ne mislim nič slabega)



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2141 : 15 Januar 2007, 15:56:53
ja, sej pravim da jih je elpo pogledat, sam vse skupaj mi je pa zelo negativen vtis zapustilo... sploh pa ko sem v eni dvorani skorajda na "mino" naletel, ker eden od lastnikov ni pospravil za svojim štiinožcem... žal je bila le-ta že razmazana na nekako 4ih metrih in tudi je bilo videti precej podplatov... od "profijev" si takšne malomarnosti res nisem predstavljal...

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2142 : 15 Januar 2007, 15:58:47
ja glede sodnikov je pa povsod isto s. se ukvarjam s hobijem, v katerem imamo tudi tekmovanja in vidim, da če se doma nekomu zameriš, je ocenjevanje tako pristransko, da je bolje it v tujino in imeti boljše rezultate v hujši konkurenci, kot pa slabe rezultate v slabi rezultati z istim objektom doma...

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2143 : 15 Januar 2007, 15:59:53
aha pa še to... z Benom greva v petek dopoldne na biatlon na Pokljuko... se bo še kdo pridružil? konec koncev mora kuža videti tudi nekaj snega to zimo  :-\

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2144 : 15 Januar 2007, 16:06:17
Ja imaš svakojake lastnike psov, eni ki lepo za svojim pesjanom pospravijo in tiste ki se naredijo stupid in mirne duše odmarširajo naprej, češ sej smo plačali pa bo nekdo drug pospravil za nami :-X >:(

Jaz se upam da mi bo v bližnji prihodnosti uspelo obiskati katero izmed boljših razstav v Belgiji, Franciji ali kje drugje, kjer je nivo razstavljanja višji, čeprav lahko tudi le te pustijo slab priokus, ne izvedba sama, ampak potem na koncu, ko nekateri razstavljalci pustijo svoje pse v kletkah ker niso izpolnili njihovih pričakovanj.
Ob takih in drugačnih zgodbah mi postane slabo, kaj pomaga psu da je človekov najboljši prijatelj če le ta ni vedno njegov oz. tega ne zna cenit >:( :-\

Meni pa nekaj drugega po glavi hodi kdaj se polarci za kako polarno srečanje dogovorimo :o ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2145 : 15 Januar 2007, 19:27:48
Joj Thor, jaz bi ful šla, pa imam službo. Se pa skoraj v vsem strinjam s tabo glede razstav. Preveč jih 'opedenajo' in včasih se mi zdi, da pes res ne more uživati v tem. Pa še sodniki in vse to okoli njih.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2146 : 15 Januar 2007, 19:42:36
Potolažite se, tisti puhci v svojem prostem času zgledajo čisto navadni huskiji (samojedi tudi niso vedno tako natopirani).
Nekateri psi uživajo, drugi pač ne. Bila sem samo v nedeljo. Mislila sem , da bom šla z Daisy na oredstavitev agilitija, pa sem šla kar sama, ker mi psice nekaj pokašljujejo. Moram reči, da Daisy, čeprav ni ravno veliko po razstavah, tista gužva in hrup bistveno manj moti kot mene.Je bila pa gužva ravno okrog krogov s polarci najbolj obupna, tisti babnici, ki si je pred krogom 5 postavila pravi pesjak bi zavila vrat. Videti se je dalo zelo prebrisane profije, ena punca s samojedko se je tam, kjer jo je sodnik videl smehljala, dajala psici priboljške in piskala, tam, kjer je mislila da se  jo ne vidi jo je pa prav grdo nacukala.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2147 : 15 Januar 2007, 19:58:18
Jst morm povedat, da tile Rusi, ki so bili pri nas na razstavi so obup!!! tako "nevzgojenih" razstavljalcev pa še nism videla :-\ >:(
pred vhodom v ring so čakali z vsemi psi, ki so bili na vrsti šele čez 2-3 razrede in delali gužvo da ni mogu nihče mimo :-\ res obup, glih tok da se niso postaviliv ring. sm jim tok težila >:(
res obup! tudi nasplošno je bilo tako da sm samo haskije mogla okol iskat (in v nedeljo malamuti), pri ostalih pasmah, ki sm jih imela so bili vsi pripravljeni, tako da se mi sploh ni blo treba dret ::)

tko, da ni 2x za rečt da una pri ringu 5 ni bila rusinja ::) v mojem ringu niso rusi nič pobrali... pripeljali so take pse, da je blo za .... pri eni psici je še sodnik reku mi, da je to pes brez jajc ::) obup.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2148 : 15 Januar 2007, 20:03:39
Škoda za Clarka... Saj tak vemo kdo je najlepši  :P

Par slikic iz današnjega dolgega sprehoda...  :)












LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2149 : 15 Januar 2007, 20:05:56
lepe slike majchy ;D

Bomo mel kako srečanje al ne :P :P :P



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2150 : 15 Januar 2007, 20:08:22
Čas bi že bil ja :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2151 : 15 Januar 2007, 20:09:14



Joj, Maychy tvoja psička ima pa napako  :o  Ima "malo" predolge zadnje noge  :o  :P Hecam se  ;) Lepe slikice



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2152 : 15 Januar 2007, 20:11:52
Kanchy....  :D :D :D Na tej sliki pa Živin rep štrli v zrak kot antena. Pa ravno tekla je proti meni in je mela zadnji konec v zraku  :D :D :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2153 : 15 Januar 2007, 23:16:02
Glede razstav se po večini kar strinjam s Thor77. Ne vem zakaj je pri polarcih potrebno toliko pudranja in ostalega lišpanja ??? ???

Majchy lepe likce :D

Lp


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2154 : 16 Januar 2007, 07:19:03
Jaz sem šla na razstavi mimo enega AM-ja in se je slučajno malo otresel in se je naredu okoli njega cel oblak pudra - mislim to je res pretiravanje.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2155 : 16 Januar 2007, 09:34:48
Ponavadi s celim lišpanjem še najbolj pretiravajo italijanski razstavljalci, puder ponavadi uporabijo da dlaka stoji kakor more in da zakrijejo kako obarvanost na tačkah ali gobčku, belina mora bit pa če je umetna ali prava ;)

Mi je bil ful en AM všeč, mislim da so bili Italijani, čisto ob vhodu ko si stopil v dvorano z ringi, se je pričel malo dolgočasit in je ugotovil da če globoko skloni glavo mu razstavna vrvica pade skoraj dol in potem se je z njo še malo poigraval, midve s kolegico sva se mu od srca nasmejali, ko je hendlar to opazil in ga je poklical po imenu, pesjan ga je s takim nedolžnim pogledom pogledal, kaj pa je saj je sama hotla dol.... :o :D da sva s kolegico skoraj padle v krohot ob pogledu na tisto faco ki jo je naredil :D ;D

Ok če res brez tega ne gre naj uporabijo zadevo ampak v minimumu kar se ga da, ne pa da ko pesjan kihne se okoli njega naredi en velikanski bel oblak, da je še obiskovalec malo bel če je dovolj blizu :D ;D >:D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2156 : 16 Januar 2007, 10:39:41
V Avstriji je baje prepovedano uporabljati puder, fenanje na razstavi in tudi uporaba tistih miz z štango za vrvico. Baje so se psi že obesli na tistem.
A kdo ve, če je to res, ker če je, bi bilo zanimivo videt, če re res taka razlika...

Tisti par haskijev, ki je zmagal je na mizi "za obdelavo" pustil vsaj kilo tega pudra.  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2157 : 16 Januar 2007, 12:21:12
Andreja sem prebrala v eni izmed tem da je sicer to v Avstriji prepovedano ampak da nekateri kljut temu še vedno to delajo in tudi ni nakkaršnih sankcij proti tem ki to še počnejo.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2158 : 16 Januar 2007, 12:33:45
Eh... pol pa brez veze...  :( :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2159 : 16 Januar 2007, 12:44:18
Andreja, točno tiste dva haskija sm tudi jst omenila ??? mislm, da kar je preveč je pa preveč :-\