Miške

esta · 28115

sd90

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 20 Oktober 2008, 15:42:22
 ??? obup



ljubljena miška

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 06 December 2008, 12:04:41
zdravo. doma imam belo miško pa ne vem kako naj jo vzgojim.prebrala sem da se je potrebno z miško ukvarjati. zanima me kako?
in pa koliko časa pribljižno rabi da se navadi človeka. hvala za odgovore

miške najlepše in najbolj cartkane živali


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #32 : 07 Januar 2009, 20:41:15
živjo!
prejšnjič sem zalotila muco,ko se je igrala z miško (na srečo še živo) in sem jo nagnala ampak je bila revica (miška) od šoka čisto pri miru.no,potem sem jo sicer nesla v gozd in je veselo zbežala,ampak bila je luškana in vsem je prirasla k srcu zato se zdaj pogajamo za miško in bi prosila za kakšne informacije s strani lastnikov... npr. koliko prostora rabi,kako je najbolš skrbet pa vse...aja,a bi lahko živela v starem akvariju z žaganje...
hvala!
lp,kara


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 07 Januar 2009, 20:45:16
Ne jemlji miši iz narave, to je prvo.
Če želiš miško kot domačo ljubljenko, mi piši na zs, ti bom dala kontakt, kje dobiti zdravo miško, vajeno ljudi in rokovanja itd.
Akvarija ti pa ne priporočam, raje si omisli kletko - seveda z dovolj gostimi rešetkami, da ti miška ne uide - običajne ptičje kletke niso OK.


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #34 : 08 Januar 2009, 21:22:31
aha hvala...to sm rabla...super. sej je nisem nameravala vzet samo zanima me kje se dobi kkšno dobro kletko.
hvala,kara


Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 27 April 2009, 11:51:51
Dober dan.
Doma imamo tri miške stare okoli pol leta. Ena je črna, kupljena v trgovini, druge dve sta beli- te smo dobili pri veterinarju.
Najprej glede "mišjega stanovanja"- zaradi prezračevanja je bolje imeti navadno kletko, kot pa steklen terarij. Poleg tega rade plezajo in je fino, če jim omogočite čim več takih površin. Drug problem zna biti to, da vam uidejo skozi rešetke(to smo mi rešili tako, da so pač spuščene:). Dobi se posebne kletke, ki imajo rešetke postavljene centimeter ali manj narazen.
Potem glede stvari, ki jih postavite noter. Najbolj pomembno je to, da imajo na voljo vedno svežo vodo! Jaz jim jo menjam dnevno. Hrano, kot je že nekdo v prejšnjem postu napisal, se dobi prav posebno za miške. Tista za hrčke ima preveč maščob(zato tudi ni dobro dajat miškam sir-maščobe!)
Vedno pa naj imajo pikice na voljo kos sveže solate.
Glede raznih hišic in podobno- sem ugotovila, da jim plastične (pa še dražje so) ne dišijo kaj preveč. Najbolje je, da jim ponudite kakšen karton v katerem bodo spale, pogrizle ali pa izbrale za wc. V trgovinah lahko kupite kroglice iz sena- vendar je pri tem potrebno biti pazljiv, ker seno požrejo, ostane pa železna žica, ki na koncih ni zaobljena. Ko mojim postavim not seno se jim dobesedno strga, začnejo skakati kot nore:)
Druga stvar je blago- kakršno koli blago lahko kaj hitro postane "prepojeno" z pršicami, zato če ga uporabljate, ga dobro umijte in postavite v zmrzovalnik ali pa na sonce, da ubijete vse pršice.
Glede navajanja na človeško roko pa- veliko časa in potrpežljivosti, umirjenosti in veliko slastnih zalogajčkov:)




esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 25 Junij 2010, 16:08:59
Tole je pa moja miška :)


''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 25 Junij 2010, 20:51:31
Kolk je luštkana  :-*


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #38 : 25 Junij 2010, 22:39:12
Hja, itak da je :-* :-*

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 01 Avgust 2010, 12:20:02
jes sn tudi mela miško 
pa mi je prejšni teden v četrtek umrla
nwm zakaj
miško mu je blo ime
pa tako grbo je mel gor ker je bil ži star
pa neke živalice so gor po njem lezle
pa zagnojene očke je mel
pa čisto suhi je ži bil hrano je pa imel vodo tudi
star pa je bil prbl. leto pa pol

ka kdo ve zaka bi blo to prosim povejte mi

                                                    Klara


Sej ni možno, da je kdo dejansko tako neumen??  ??? ???

Kako lahko imaš popolnoma zanemarjeno miš, napol mrtvo, pa da po njej lezejo zajedavci in potem 'ne veš zakaj je umrla'.
WTF :/ prvič; žival se ne glede na starost pelje k veterinarju. Ne moreš je pustiti shujšane, z zajedavci in zagnojenimi očmi, zato ker 'je pač stara.'
Sploh... ne najdem besed... Mislim, se ti zdi normalno, da je leto in pol stara miška v takem stanju? So miške živele že 2,5 let pa niso bile v takem stanju :/
taki ljudje si ne zaslužijo živali!!!

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 18 Avgust 2010, 10:12:24
Jaz imam na novo miske..
Najprej sem nabavila samicko, potem pa se eno, da ne bi bila osamljena. Seveda sem potem ugotovila, da je druga SAMICKA v bistvu samec ::) ::) Mislim, da sem prepozno ugotovila, ceprav mi ni jasno, ker prej ni imel tako velikih.. mod. Sem potem na internetu ugotovila, da jih, ko jih primes skrijejo noter, ali nekaj takega...

V glavnem, samicka (Ellie) je zdaj seveda breja, pa me malo zanima kako in kaj z mladici...
Vem, da mora samicka imeti mir, pa veliko hrane in sveze vode, ker lahko drugace mladicke poje.
Se vedno pa mi ni povsem jasno, ce je samec lahko z mladici ali ne... Ker me je strah, da skoti ponoci in jih samec do jutra pobije? (verjetno jih ne bo, ce so njegovi?)
Seveda ga nameravam lociti od nje, ker nocem cez 21 dni se enega legla ::).
Bi bilo varno, ce bi obdrzala dva mladicka, samicko k mami in samcka k ocetu? Ali bi se pobila? Ker nocem, da sta miski osamljeni, pa tudi mladicev nocem spet.
Torej, upam, da mi cimprej odgovorite in hvala ze vnaprej za odgovore!

Aja, hoce kdo mlado mis?  :P

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 12 September 2010, 18:16:36
živjo
no mi smo se tudi zmenil da bomo miške imel se pravi 2 ali 3 samičke pa me zanima  če ima kdo kakšno domače leglo kot naprimer v zgornjem postu ko se zgodi po nesreči. sem že malo po oglasnikih gledala pa jih vsi prodajajo za hrano , jest pa nočem s kupovanjem pri njih še spodbuditi ta posel.
aja pa še nekaj me zanima imam plastično kletko ker smo prej imeli v njej hrčka . pa sem vidla pri sestrični da ima enako kletko prazno ker jim je hrček poginil pa sem razmišljala da če bi mi jo prodala , da bi kletki povezala. samo imam tak problem da ne delajo tunele narejene posebej za to kletko
http://www.pawspetsupermarket.co.uk/ekmps/shops/emma123/images/yo-yo-plus-hamster-small-animal-cage-11845-p%5Bekm%5D319x212%5Bekm%5D.jpg
a je mogoče način kako bi ju povezala??????

moncy


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 12 September 2010, 19:01:21
... sem že malo po oglasnikih gledala pa jih vsi prodajajo za hrano , jest pa nočem s kupovanjem pri njih še spodbuditi ta posel.

Eni ta posel rabimo, ker nam bodo sicer kače pocrkale od lakote.
Aja, niso tko mehke, sej res...
p.s. Tvoji psi so vegetarijanci?


*čivava_girl*

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 12 September 2010, 21:10:16
nimam psa.
nisem nič tazga misnla sej jaz razumem da ima vsaka žival svojo prehrano ampak pač nočem kupiti miške tam kjer jih redijo za hrano.
se pa res zanimam za 3 samičke najraje mlade iz kakšnega domačega legla. če kdo ima oziroma pozna koga ki ima naj mi zs napiše.

moncy


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 27 Oktober 2011, 13:58:49
Pozdravljeni!
Jas imam pa eno težavo. Najprej sem imela 2 miški, ki sta se odlično razumeli, nato pa je ena že drugi dan poginila :'( nwm, zakaj. nekaj časa je potem bila ena sama, danes pa sem ji pripeljala družbo...samičko. in se je takoj spravla na ta novo, jo začela lovit, za rep vlečt, pa nanjo navalit, da se mala začela dret. zdaj sem "staro" vzela ven iz kletke, pa jo dala v tako "žogico" da lahko po stanovanju teka, novo pa v kletko, da se privadi.Samo večno ne moreta biti tak. Kaj naj naredim? Prosim pomagajte.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #45 : 27 Oktober 2011, 14:13:22
Še eno kletko kupit... ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 27 Oktober 2011, 14:27:42
sej mamo še eno, samo tista je dosti manjša pa steklena :( kaj navaditi pa se ne bi mogle druga na drugo? res ne razumem zakaj je zdaj "stara" postala tako teritorialna, če pa je prej pogrešala ono miško. zdaj pa sem ji novo nabavla, pa je nima rada.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #47 : 27 Oktober 2011, 15:37:05
Za začetek dve žičnati kletki, da se lahko vohata, ampak je mlajša miška zaščitena. Ni nujno, da se bosta razumeli... Plus, da glede na to, da ne veš od česa je poginila prva, ni pametno združevat živali isti dan  po tem, ko si jih dobila, da ne preneseš kake bolezni  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 28 Oktober 2011, 19:34:12
hvala  :) je deda rekel da bo pregrado iz stekla naredil, toliko da se botsta lahko gledali. žičnata ni bila primerna, ker jo je miš za gobček vgriznila, pa za rep vlekla. tako da bomo videli kako se bo to obneslo. pa bosta pač na svoji strani kletke. če ne pa se bo ena dokončno preselila v manjšo kletko. žal  :(

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


bozi13

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 18 Junij 2015, 08:05:44
Pozdravljeni, prosim za mnenje in nasvete.
Včeraj sem po obrezovanju žive meje med vejami našla gnezdo s petimi slepimi in golimi mišjimi mladiči, sklepam, da gre za poljske miške (fotografija priložena). Gnezdo je bilo očitno postavljeno zelo visoko, saj sem obrezovala visoke veje (sklepam da je mama miške skrila pred mačko). Nisem imela srca da bi jih prepustila mački, tudi če bi jih dala nazaj na živo mejo jih mama verjetno ne bi več našla, saj je bila živa meja krepko nižja, izvorna lokacija gnezda pa neznana. Mladiči so po moje stari le kak dan, vidi se jim še suh krn popkovine. Hranim jih z mačjim mlekom v prahu preko brizgalke, ampak me skrbi, ali sploh imajo kakšno možnost za preživetje glede na tako nezrelost? Sicer jih imam položene na- in pokrite z- vato, ki sem jo kupila v trgovini za male živali, pod vato pa vrečko s toplo vodo, ki jo menjam na 3 ure, ko jih hranim. Zanima me, ali je 3 urno hranjenje dovolj pogosto ali je prepogosto? kaj lahko še naredim, da bodo miške preživele? Otroci so seveda navdušeni, ampak mene skrbi, da bodo mladiči poginili. Prosim za mnenja in nasvete. Hvala.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #50 : 18 Junij 2015, 11:52:11
Pokliči v azil za divje živali na Muti, da ti bodo vsaj formulo za mleko povedali. Recept za "zajčje mleko" je dva deci kozjega mleka (če se le da izpod koze), 2 rumenjaka in velika žlica medu. Zmešaš in pogreješ pred hranjenjem



bozi13

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 18 Junij 2015, 14:09:28
Pokliči v azil za divje živali na Muti, da ti bodo vsaj formulo za mleko povedali. Recept za "zajčje mleko" je dva deci kozjega mleka (če se le da izpod koze), 2 rumenjaka in velika žlica medu. Zmešaš in pogreješ pred hranjenjem

Hvala za nasvet. Res sem poklicala in dobila navodila. Zdaj samo še držimo pesti za te male pikice da preživijo.  ::)