abby

ABBY LABRADOR · 97395

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 13 Januar 2008, 15:11:59
no mi mamo pa duma labradorko abby. nažalost je brez rodovnika :-\. je pa useen zlo luškana in je en mali hudičk >:D.dons sva ble pr ns na poti spominov in je zdravn ena greznca al neka voda in je šla damica tja not plavat :P.stara je pa 6 mescov. in je ful debela in mejhna.drgač jo mamo pa usi ful radi :P.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 13 Januar 2008, 15:15:49
Luštna psička, ampak dej prosim nalepi še kakšno sliko. Kje pa živita, da sta se sprehajali na Poti spominov?
Topla pošilja Abby  :-* :-* :-*

                  Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 13 Januar 2008, 15:18:10
Abby sem ti ze v temi od RC napisala, pa ti se enkrat tule..
Ce ima res 26 kg je to obcutno prevec za njeno starost... Moja ima 4,5 mesecev in 13kg. Problem pri labijih je, da so zelo nagnjeni k displaziji kolkov, in ce je pes predebel je verjetnost za to se vecja.

Svetujem ti, da se vec gibata, skenslajta razne priboljske in jo hrani samo toliko (oz se malo manj) kot pise v tabelci na hrani, da je primerno za njeno starost..



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Januar 2008, 15:31:33
pupa t. bom prlepla slikce. živive pa na galjevici.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Januar 2008, 18:27:38
ojla! Abby je shujšala že tri kilce  :P.Pupa t slikc pa še nemorm prilpit :-\, ker mi računalnik neki ne dela. Bom probala čim hitrej.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #5 : 15 Januar 2008, 18:30:28
V kolkem času? Pa ja ne v 1 dnevu  ???  ???

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Januar 2008, 19:55:26
Ne shujšala je v 2 dneh.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #7 : 16 Januar 2008, 00:11:54
ma sej niste normalni ta eni :o



pika*

  • Gost
Odgovori #8 : 16 Januar 2008, 08:20:54
Dobrodošla na forumu. Veseli me, da se nam je pridružil nov labradorec na forumu.

Imam pa nekaj vprašanj oz. nasvetov. Praviš da je psička stara 6 mesecev in tehta 26kg (shujšala je za 3kg v dveh dneh). Tvoja psička mora biti zelo okrogla in to ni ravno dobro za njeno zdravje. Po vsem prebranem (ni ravno veliko napisanega vendar vseeno) opažam, da ravno ne veš kako se s psom ravna, kolikša je primerna teža psa, kako ga primerno hraniš, ker tako hujšanje (3kg v dveh dneh je malo "tu mač") ni zdravo za psa. Niti ni zdravo, da je pes debel, niti ni zdravo, da ga "stradaš" oz. pri tej starosti zahtevaš, da teče dve uri na dan, samo zato da bo shujšal. Če želiš psa "shujšati", ga moraš primerno hraniti s primerno dieto ter seveda s primernim gibanjem glede na njegovo starost.

Oprosti, vendar se mi zdiš tudi veliko premlada, da bi lahko sama skrbela za psa in kot sem napisala že na začetku imaš verjetno veliko premalo znanja o psih, njihovi vzgoji, zdravju... Kar srce me boli (če je sve to res kar si napisala) ko berem, kako ravnaš s psom.

Za konec pa prosim, da pišeš v kolikor toliko pravilni slovenščini.
Lep dan.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 Januar 2008, 11:42:09
Pika, ni nujno, da je premlada, da bi sama skrbela za psa (seveda ne finančno), sigurno pa premalo poučena o tem kako se ravna z njim :)

...sledi svojim sanjam


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 16 Januar 2008, 14:20:49
Nevem no kako bi se ti počutila, če bi bil tvoj pes kot balon. Na sprehodu pa bi ti vsi govorili kako je tvoj pes debel ???. Drugače pa je toliko kolikor je za njeno starost in težo predpisano. Pa tudi sprehajave se kar velik-dokler ni že izmučena. Pa tudi kako veš, da sem za psa še premlada veliko mojih sošolcev in sošolk ima psa. Pa so enako stari kot jaz. Abby pa drugače nudim vse kar potrebuje vse kar rabi. Vsi jo imamo radi in ni nič slabega da je shujšala v dveh dneh, naša tehtnica ni čisto točna tako, da kdaj pokaže manj kdaj pa več.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 Januar 2008, 14:31:01
Saj ni nihče rekel, da pri teh letih ne moreš skrbeti za psa (jaz sem svojega prvega psa dobila, ko sem bila še mlajša od tebe). Pač pa, da bi si lahko o psih še kaj prebrala. Niti te nihče ne obtožuje, da je ne sprehajaš, da ji pri tebi kaj manjka.... Ne verjamem pa, da je za pol letnega labradorčka "predpisana" takšna teža - mogoče za odraslo psičko, ne pa za psičko staro 6 mesecev. Po moje bi bilo fino, če bi ji malo zmanjšala obroke, priboljške in se hkrati na sprehodih malo bolj igrala, pač povečala dosedanjo aktivnost. Pa ne spet v drugi ekstrem, ampak lepo postopoma. Tudi če te še tako lepo gleda in prosi za hrano se moraš zavedati, da s tem, ko ji ugodiš kvečjemu škoduješ njenemu zdravju. Ko bo prosila za hrano, se rajši poigraj z njo, verjemi, da bo to za njo boljše.

lp

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 16 Januar 2008, 14:34:23
Dina se mi zdi da je mislila da psicka je, kolikor je za njeno starost predpisana kolicina obroka ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 16 Januar 2008, 14:35:10
Ja hvala Dina.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 16 Januar 2008, 14:36:02
Ja mislna sm to kar je napisala Sasha



pika*

  • Gost
Odgovori #15 : 16 Januar 2008, 14:36:36
Punca, umiri živce :) saj ti nihče nič noče, tukaj ti posredujemo samo nasvete ti pa s svojim psom lahko delaš kar hočeš (no, skoraj kar hočeš).
Kako bi se jaz počutila če bi imela debelga psa? Sigurno ne v redu, ampak za njegovo debelost bi bila kriva sama. Saj se pes ne redi od zraka. Verjetno ga preveč hranite, dajete mu priboljše ki jih potem ne odšteje od njegove osnovne hrane (npr. briketov-ne vem s čim in kako ga hranite, vendar sklepam da je tako), vesela sem da se s psičko veliko sprehajate vendar to vseeno ne pripomore dovolj za njeno primerno težo (sama praviš da je debela, jaz psičke nisem videla zato tega ne morem reči).
Psički je treba zmanjšati obroke (npr. če sedaj dobi na dan 500g briketov ji sedaj obrok zmanjšajte na 400g dnevno)-to sem dala samo kot primer ne vem pa kako zelo debela je v resnici tvoja psička in ne vem koliko dobi na dan hrane, tako da ne upoštevati mojega nasveta glede teže, glede zmanjšanja obroka pa lahko. Psa ne stradati, ampak mu samo zmanjšaj obrok, oz. vsak priboljšek, ki ga dobi, ga odštej od osnovnega obroka.
Tako kot je napisala Dina, nisi premlada, mnogo otrok tvojih let je že zelo razumnih vendar pa ti resnično primanjkuje znanja o negi, vzgoji, prehrani....psov. Škoda je, ker se prej nisi dodobra pozanimala o vsem tem, vendar, če sedaj "prečekiraš" forum, kaj vprašaš, prebereš kakšen članek, knjigo... ne dvomim v to, da boš dobila dovolj znanja o psih. Vendar, samo če si boš to želela in če boš želela upoštevati naše nasvete. Lahko tudi povprašaš pri veterinarju, kakšno dieto naj začneš pri psu, da bo izgubil kakšen kilogram.

Kot sem že napisala, lahko upoštevaš naše nasvete lahko pa delaš po svoje, verjemi pa, da hočemo le dobro tebi in tvoji psički.
Lep pozdravček.



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #16 : 16 Januar 2008, 14:40:39
abby je res luštna psička.se priporočamo za kakšno slikico.

kar se pa tiče teže tvoje psičke.Poglej labradorci so že po naravi nagjeni k debelosti.Če je  pes predebel s tem trpi njegova hrbtenica,kolki,sklepi imn zdravje nasploh.Pri nas v trzinu živi labradorec ki je kar precej obilen in mi velikokrat lastniki ko se srečamo na sprehodu jamrajo kako ima pes uničene kolke,kako mu zdravje peša.pes ima komaj 8 let.znanka ki ima labradorca mi je rekla da je labradorec kot kanta za smeti in da neve kam njen pes daje vso to hrano.Se je zgodilo pri tej isti znanki da so imeli hrano za psa v kopalnici(10 kg) in da jim je njihov pes(labradorec) odprl vrata od kopalnice,raztrgal vrečo kjer je bila hrana in jo uso požrl.Pes se je potem komi premikal :).

noben te ne obsoja.Ta forum je tu zato da si lahko člani med seboj pomagamo in delimo nasvete



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 Januar 2008, 14:44:25
No prej sem res malo preveč popenila :). Če ima kdo kakšne izkušnje z labradorcem na mi pove.


Iz napak se učimo ;D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 16 Januar 2008, 14:44:38
Zelo veliko koristnih stvari najdeš na forumu, če ti kaj ni jasno, lahko vprašaš, sem prepričana, da ti bo kdo pomagal. Veliko je tudi knjig, ki so primerne in razumljive za tvojo starost in ki bi jih bilo dobro prebrati :) Pa ne vzemi tega kot slabo, tudi jaz sem jih in jih še vedno z veseljem prebiram in vsakič, ko vzamem v roke drugo knjigo izvem kaj novega, koristnega. ...celo življenje se učimo ;)

In nikakor ni nujno, da se moramo učiti iz napak - bolj pametno je, da se učimo iz nasvetov in iz virov znanja, ki so nam na razpolago :P
 
lp

...sledi svojim sanjam


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #19 : 16 Januar 2008, 14:47:47
Hojla!
Sam kako je sploh možno da v 2 dneh zgubi 3 kilograme??? Nevem..najbrš res niste tehtali prav  ::) . Sicer pa na sprehodu tako majhnega psa ne smeš pustit da se ti zmuči do tolko da nemore popolmoma nič reč ampak mora met vedno vsaj majčkeno rezerve še. Preveč Gibanja zna bit glih tolko škodljivo kot premalo (zaradi kosti).

Zdaj pa še eno vprašanje...ne da se delam norca z vsega skupaj samo  zanima me, kolko je normalna teža labradorca oz. labradorke pri taki starosti in kolko odraslega psa? Ker zgleda da so potem lažji kot zp-ji  (pa sem mislila da so tam tam :-[ )

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


pika*

  • Gost
Odgovori #20 : 16 Januar 2008, 14:49:49
Abby labrador, jeeeej tako se govori. Iz napak se učimo:D
Jaz sem imela včasih labradorca. Kot so ti že povedali in svetovali, labradorci so kante za smeti, pojedo vse kar vidijo, tudi tisto kar ne vidijo pa zavohajo, pogledajo te z najlepšim pogledom na svetu, da bo le dobil en košček hrane...
Kot si že dobila nasvet, na vrečo njenih briketov poglej koliko je priporočena mera za njeno starost, če v ene mesecu ne bo šlo niti za gram dol oz. še slabše, da bo šlo navzgor, ji zmanjšajte količino obrokov. Ko ji boste dajali priboljške jih odštejte od njenega osnovnega obroka. Tukaj začni (seveda, spet, če sama to želiš) potem pa boš čez čas videla ali so kakšni rezultati ali jih ni.

Pa srečno, držim pesti in vem da boš postala vestna skrbnica svoji Abby, ne dvomim v to, da se ne bi pozanimala in prebrala kaj o psih.
Slikce pa še vedno nestrpno pričakujemo ;D



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #21 : 16 Januar 2008, 16:11:30
vsi so ti lepo svetovali, upam, da boš njihove nasvete upoštavala, in te prosim, da v dobro psa ne greš v ekstreme in jo začneš stradati( ker 3 kilogramov pa res ne more normalno izgubiti v 2 dneh), priboljške zamenjaj s čim manj kaloričnim, namesto kosti, če ji jih daješ, ji lahko daš za grizljati kakšen korenček( če je takšen požerušček ga bo sigurno pojedla), tisto kar piše v tabelici na hrani, koliko g na dan mora pojesti, pa seveda razdeli na to koliko obrokov poje, npr. če ima 3 obroke na dan in je priporočljiva količina briketov 500g, deliš 500g//3, kar pomeni, da dobi 3 obroke s 166 grami briketov na dan, glede na to, da je pa predebela, pa odštej nekaj gramov, približno 100, ter na račun priboljškov naj dobi še malo manj...
upam, da boš upoštevala naše dobro namerne nasvete v dobro labike, ti bo sčasoma s svojo labradorsko ljubeznijo dokazala, da si zasluži...
lp  ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 16 Januar 2008, 16:17:37
Abby labrador: jaz imam labiko staro 4,5 mesecev, tehta pa 13 kg (sem jo ravno danes tehtala :)).
Na hrani, ki jo imave pise, naj bi pri svoji starosti dobivala 350-400g briketov. Jaz ji dajem 300g + kaksen priboljsek (bikovka, kaksen pasji piskot). Naredim pa to tako..ze zjutraj odmerim teh 300g in jih spravim v posebno posodo. To je njena dnevna doza. Potem pa ji to nekako razdelim na 3 enakomerne obroke + vsakic ko delava s klikerjem dobi iz te posode.

Ce jo hranis z RC-jem, ti res priporocam, da nabavis tistega posebej za labije, saj imajo malo nizjo kaloricno vrednost, ker so labiji ze tako nagnjeni k debelosti.

Pa ker je zaenkrat se dokaj mlada ti svetujem, da ne pretiravas s sprehodi (ravno tako lahko pride do okvare kolkov). Moja gre zjutraj in zvecer na 20 min sprehod, vmes greva na enega 45 min, pa se vsakic ko jo peljem ven na vrt lulat sva zunaj ene 5 min.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 16 Januar 2008, 17:31:39
Ja hvala za nasvete no  ;D res. Jutri bom do dala tudi slikce



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 17 Januar 2008, 14:10:21
Abby je 6 mesečna labradorka-nažalost ne rodovniška :'(. Abby ima mičkeno posebnost saj ima nekaj črnih dlak-po mamici. Abby se zelo rada kopa. Če na sprehodu naletive na kakšno lužo se takoj požene vanjo. Abby ima tudi veliko prijateljev: ameriški staffordshirski terierki Ira in Ina-sestrici, in psa iste pasme Fest, novofundlanec Thor, rotvajlerka Dona, mešanki Tačka in Bony, mešanček LIsko, irski seter Nuk, šarplaniec Ben, dalmatinka Ika, bernski planšarski psi Atos, Best in Tar, labradorka Cula, labradorec Paša(mislim da brez zadnjega A), zlati prinašalec Fin, borderka Aga, tibetanski terier Sparky,... Abby pa se je skotila 21.6. 2007. Ko bo starejša pričakujemo tudi mladičke. Abby je opravila že vsa ceplenja. Spomladi pa se bove vpisale tudi v pasjo šolo.
Zaradi tehničnih težav si lahko nekaj slikic ogledate na: monaabby.moj-album.com



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #25 : 17 Januar 2008, 14:16:39
Abby je 6 mesečna labradorka-nažalost ne rodovniška :'(. Abby ima mičkeno posebnost saj ima nekaj črnih dlak-po mamici. Abby se zelo rada kopa. Če na sprehodu naletive na kakšno lužo se takoj požene vanjo. Abby ima tudi veliko prijateljev: ameriški staffordshirski terierki Ira in Ina-sestrici, in psa iste pasme Fest, novofundlanec Thor, rotvajlerka Dona, mešanki Tačka in Bony, mešanček LIsko, irski seter Nuk, šarplaniec Ben, dalmatinka Ika, bernski planšarski psi Atos, Best in Tar, labradorka Cula, labradorec Paša(mislim da brez zadnjega A), zlati prinašalec Fin, borderka Aga, tibetanski terier Sparky,... Abby pa se je skotila 21.6. 2007. Ko bo starejša pričakujemo tudi mladičke. Abby je opravila že vsa ceplenja. Spomladi pa se bove vpisale tudi v pasjo šolo.
Zaradi tehničnih težav si lahko nekaj slikic ogledate na: monaabby.moj-album.com

Ne ne ne ne ne...zdaj pa malo počakaj...."nažalost" ni rodovniška in potem bodo "nažalost" ratali nerodovniški maldiči ki "nažalost" nebodo bli labradorci ampak mešanci, ki jih je na žalost že tako ali tako povsod preveč, jih ni treba še dodatno producirat  >:(  :(

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 17 Januar 2008, 14:22:58
Abby je 6 mesečna labradorka-nažalost ne rodovniška :'(.

Ko bo starejša pričakujemo tudi mladičke.

Abby Labrador, a res pričakujete mladičke?!  >:( A rodovnike jim boste dali pa naredit h veterinarju, a - tako, kot je že nekdo imel idejo, da se jih da naredit  :o Če bi si malo bolj podrobno ogledala stran ali pa forum, bi opazila, da pesjanar in pesjanarji ne podpira-mo nerodovniške vzreje. Nič nimamo proti "čistokrvnim psom" brez rodovnika. Lepo, da si ponudila topel dom svoji Abby, vendar ti priporočam, da jo daš sterilizirat. Saj vendar že ptički na vejah čivkajo, da je mešančkov že zdaj več kot preveč in jih ni potrebno še namensko producirati. ::)

Pa brez zamere ;)

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 17 Januar 2008, 14:25:50
Ne ne ne ne ne...zdaj pa malo počakaj...."nažalost" ni rodovniška in potem bodo "nažalost" ratali nerodovniški maldiči ki "nažalost" nebodo bli labradorci ampak mešanci, ki jih je na žalost že tako ali tako povsod preveč, jih ni treba še dodatno producirat  >:(  :(

Ja, "na žalost"  :-X  >:(

*sara*, a si opazila, da smo prejšni post napisale do sekunde istočasno :P hehe

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 17 Januar 2008, 14:49:44
Abby vse lepo in prav, vendar se strinjam z mojimi predhodnicami kar se tice mladickov. Ce Abby nima rodovnika jo dajte obvezno sterilizirat! Ze tako je na svetu prevec mesanckov, ki nimajo doma, in res ni nobene potrebe, da ti se povecas to stevilo..



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 17 Januar 2008, 14:53:32
Abby bo imela mladičke pri ene dveh letih. Pa še to nevm, ker mi oči ne dovoli, da bi imeli mladičke v hiši.