koze - pritlikave, velike, rogate, nerogate, rjave, bele, sekaste... :)

blumina · 74570

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Kala, runo,bella Jakec je pa čist kot naš Jakob, samo da je mal drugače obarvan!  :o Fuuul so luštni usi 3je!  :-*


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Tri danasnje akcijske slikice: ;D :o :o :o


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Wow, kaj je dobra  :o !!! Tko lepo je obarvana  :-* .

Bom naslednjič, ko bomo šli na vikend malo tamkajšne kozice poslikala  :D  ;D .



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Zakon je! Koliko je pa zdaj stara in kje si jo dobila?



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Stara je 5 let (uh, gre hitro cas...). Dobila sem jo pa na Grofiji na Sticno ;)
Pa se ena malo drugacna slikica:


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Še našega Jakoba pokažem  :)

Takole on je z svojimi pujski

fehta..itaq  ::)





ma ovčkam je treba tut krast..čeprav se je najedu svojega  :D Prav notr v to korito al kaj je to že jim je zlezu enkrat  :D :D


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
kok jepa ta kozliček luštkan. kera lepa glavica!!!


kaja, a mate vi mogoče še kako sobo frej, jaz bi tut mela tak hlev pa ovčke pa koze pa konje pa pse pa... :D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
kaja, a mate vi mogoče še kako sobo frej, jaz bi tut mela tak hlev pa ovčke pa koze pa konje pa pse pa... :D

 :D :D Ma jest mam še eno posteljo v sobi fraj  :D ;D


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Kaj je lušen  :-* :-* :-* Ta obrazek, pa rožički  :D :P
A nimaš dveh postel a?  ;D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
ej, rožički so se mu pa ful potegnil zadnjih 14 dni  :o Pa u 2 dneh je ratal tak puhek  :D :D

Ne boš verjela, mam 2  ;D ;D xD


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Jakob je zakon ;D Sam bi ga Kaja mogla met doma, da bi ga kej naučila ;D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

TeVzI

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Sem novi na forumu  ;D zelo se zanimam za te himalajske koze ker bi jih zelo rad mel doma vendar me zanima koliko prostora rabijo??  Doma pa že imam 2 morska prašička in dva pritlikava zajca , psa , hrčka in ribe !! Imel bi eno vendar nevem kako je s prostorom kako ga rabijo in koliko !! Drgač pa tale kozica je res prava pravcata carica, seveda tudi njena vodnica   ;) ;D hvala za odgovore



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Danes je sestra domov pripeljala novo kozico Minko  :o

Frida

predrzni Jakec

in Frodo  - večni otrok ( je zaostal v rasti in je še vedno tak kot je bil, ko je bil mladiček, sedaj pa bo star eno leto )

 


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Vsi so zelo lepi, ampak Minka je prava snežna lepotica  :-* :-* :-*.



Melody

  • Gost
Tika in Blumina, ali je to še vedno tista vaša prva koza? :-[ :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Bončo je kozliček, star šest mesecev. Ob njegovem rojstvu mama ni imela mleka, zato je bil hranjen na dudo. Kljub vsej negi in pozornosti, se ne bo razvil v pravega velikega kozla, čeprav je srnaste pasme. Ima tudi sestrico, ki smo jo oddali dobrim ljudem, ki jo bodo imeli za družbo. Oddajamo tudi Bončota, vendar ga nihče ne mara, ker je samček. Je zelo zdrav, igriv in prijazen kozliček. Rad se crklja, všeč mu je, če se ga čoha po hrbtu, takrat veselo miga z repkom.
Če bi ga kdo želel imeti za simpatičnega družabnika, naj se oglasi.

Star tri mesece


S sestrico


Danes



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Tika in Blumina, ali je to še vedno tista vaša prva koza? :-[ :)

Joj, Melody, se opravicujem za pozen odgovor. Obedve s Tiko sva malo pozabili spremljat tole temo...

Ja, Spotty je se vedno nasa prva in do sedaj edina kozica :)
Frajerka bo spomladi stara ze 6 let  :-*

Blumina



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Sem novi na forumu  ;D zelo se zanimam za te himalajske koze ker bi jih zelo rad mel doma vendar me zanima koliko prostora rabijo??  Doma pa že imam 2 morska prašička in dva pritlikava zajca , psa , hrčka in ribe !! Imel bi eno vendar nevem kako je s prostorom kako ga rabijo in koliko !! Drgač pa tale kozica je res prava pravcata carica, seveda tudi njena vodnica   ;) ;D hvala za odgovore

TeVzI, se tebi odgovarjam. Eno kozo je kar tezko imet. Na zacetku je imela kar tezave. Koze so credne zivali in... in ce ne bi bila takrat na zacetku Tika z njo cele dneve in vecere bi se ne izslo... ta mala je prve dni fuuul klicala svojo mamo, ostale koze... no, ampak smo se res ogroooomno z njo ukvarjali in je zato potem sprejela samostojno zivljenje. No, morda pa itak sedaj misli, da je berni. Takrat smo imeli se bernsko plansarko s katero je bila skupaj, ce nas ni bilo zunaj. Sta se ful fajn razumeli in sta bili pravi kolegici :) Avstralkice jo pa prevec komandirajo.

Skratka da se sicer imeti le eno ampak ful se bos moral ukvarjat z njo, ce bos zelel, da je srecna  :) Ce pa nimas toliko casa in predvsem trme in volje, pa je bolje vsaj dve...
Ampak zavedaj se, da bodo med drugim tudi dnevi, ko bosta meketali zeeeelo na glas, ko se bosta gonili, pojedli bosta vse kar bosta dosegli, itd. Nas vrt ima kar nekaj ograj, da ta mala pritlikava bestija ne poje vsega...
Tko, da res dobro razmislite ali si jo res zelite. Ker le to potegne ogromno zadev za sabo. Ureditev hlevcka, pa ograje, pa prostor za seno (najboljse taksno z ogromno stibl, raznih vejc, robidovja), potem zelenjava, pa zrnje-npr. koruza, lepo je, ce ima nadstesek ali pa vecji hlevcek, ce je slabo vreme...  :D nasa Spotty namrec prav sovrazi dez, pa moker sneg  :P

Skratka fajn bi bilo, da si vzames v roke kaksen prirocnik o kozah ali pa odtipkas v Google pigmy goat in bos nasel ogromno nasvetov.

Za zacetek bo menda dovolj  ;)

Blumina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Tudi naša prva koza je cele dneve grozljivo meketala in lezla za našo samojedko, dokler ji nismo priskrbeli prijateljice. No, sedaj pa imamo malo čredico in teh težav ni več.



Melody

  • Gost
Joj, Melody, se opravicujem za pozen odgovor. Obedve s Tiko sva malo pozabili spremljat tole temo...

Ja, Spotty je se vedno nasa prva in do sedaj edina kozica :)
Frajerka bo spomladi stara ze 6 let  :-*

Blumina

se jo spomnem ko ste jo dobil( sem vaša skoraj soseda iz sosednje vasi:) bivša sošolka od Tjaše)
Spotty je res srčkana... :)

LP Urša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Zakaj pa samčka ne marajo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Naše koze ga že marajo, vendar ga moram oddati, ker imam že kozla, nihče pa ga noče  :'(. Bi ga imela ti?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
V zameno za fotra? Ti meni kozla, jaz tebi ovna v človeški obliki  ;D Nimamo več štale, ni nobeniih koz-žal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Ojoj, oven  :'(.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Po dolgem času sem tudi jaz prišla do svoje velike želje... kozice xD  8)
Pravi srček, še malo kliče svojo mamico, ampak je zmeraj bolje. Sledi mi pa že sedaj povsod  :D :-*

Nelly




vse je zanimivo



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Oooo Nelly, dobrodošla v pesjanarski javnosti!  :D :D

Maja, tebi pa veliko veselja, v katerega ob izpolnitvi velike želje ne dvomim!  :-*



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Haha ema hvala  :D :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Čestitke :o :o



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Hvala  :D