oila

tajsha · 9924

tajsha

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 14 Januar 2008, 15:54:19
lep pozdrav :)imam mopsa starega 2 leti in 6 mesecev.zadnje čase opažam,da bi mu lahko priskrbela "nevesto,"ker pa v moji okolici nihče nima samičke me zanima,če ima kdo samičko,ki bi bila pripravljena za parjenje.zelo bi bila hvaležna,ker svojega kužka res ne bi rada dala kastrirat.za vse odgovore se že vnaprej lepo zahvaljujem.                                                                                                                                      lp tjaša :)                       



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1 : 14 Januar 2008, 15:55:56
A ima rodovnik?



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 14 Januar 2008, 15:56:55
Rodovnik, vzrejno dovoljenje...?
Ne? Potem raje ne išči neveste...



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #3 : 14 Januar 2008, 15:57:16
ok..gremo po vrsti..
1. tvoj kuža ima najbrš rodovnik ne, sicer nebi spraševala
2. nardila sta vzrejno dovoljenje, sicer tudi nebi spreševala
 
al ne??

če je odgovor na te dve vprašanji ne nimaš kaj iskat samice še manj pa pariti saj je mešančkov na vsakem koraku dovolj. In tudi če kuža nima mladičkov ga ni treba dat kastrirat (čeprav ne vem kakšne zadržke imaš pri tem)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #4 : 14 Januar 2008, 15:58:22
aha..SG..očitno sva istočasno pisala  :-[

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Zarja

  • Gost
Odgovori #5 : 14 Januar 2008, 16:19:00
Zakaj ga pa RES ne bi rada dala kastrirat?  ???



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6 : 14 Januar 2008, 16:27:10
Zakaj ga pa RES ne bi rada dala kastrirat?  ???

In zakaj mora imeti nekastriran pes mladičke?  :-\


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 Januar 2008, 16:31:08
Zakaj pa GA RES NEBI DALA KASTRIRAT?
Mi smo našega tudi dali,pa je postal čisto drugačen!Bolj miren,bolj poslušen in še kaj več!
Kastracija sploh ni nek baubau,ampak je majhen poseg pri katerem ponavadi ni nobenih zapletov!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


gorac6

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Kaj je lepšega od mojega Cofija?
Odgovori #8 : 14 Januar 2008, 17:02:25
kok staro punčko pa hočeš

Prijazna beseda in nasmeh lepši naredita svet.Ne najdeš na vsakem koraku pravega prijatelja.


tajsha

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 14 Januar 2008, 17:09:21
kastrirat ga ne bi dala,ker mi pač to ne odgovarja.ne vem mogoče ravno zarat tega,ker pravijo da se pol pes polenari.



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #10 : 14 Januar 2008, 17:14:25
ali ima rodovnik? če ne zakaj ga potem hočete parit? ???
lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


tajsha

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 Januar 2008, 17:26:34
zakaj mam jaz filing da so pomembni sam psi z rodovnikom in podobnim stvarem....ne razumem.moj pes nima ničesar pa zna vse, uboga me in čist nič mu ne manjka.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #12 : 14 Januar 2008, 17:28:32
 ::)  ::)  ::) ...daj preberi si malo po forumu pa ti bo takoj jasno  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 14 Januar 2008, 17:42:20
Pes, ki nima rodovnika velja za mešanca in PIKA.  ;) Nihče, ki ima rodovniško psičko, je ne bo dal pariti z mešancem, ker jo ima možnost pariti prav tako s psom, ki ima rodovnik. Pa tudi če nočete skrbeti za mešančke, ki jih konec koncev že preveč, da bi jih vi še namerno delali  >:( predlagam ga date kastrirat.

                         Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #14 : 14 Januar 2008, 17:47:13
No ok...res nemoreš pariti "mešanca"z rodovniško psičko.

Sicer pa : Tudi mešančki so živa bitja-->psi,ravnotako jih moramo negovati,hraniti,...Nič niso različnejši od psov z rodovniki ;)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 14 Januar 2008, 17:52:17
Je že res toda, mešancev je že veliko in v Horjulu so npr. imeli zavržene mešančke mopse, ker jih zgleda niso mogli prodat in kako se jih najlažje znebiš, vržeš jih v en kontejner in jih prepustiš usodi, ker niso mogli zaslužit. Čuden pa se mi zdi tudi stereotip, ki sem ga že velikokrat slišala pri lastnikih, ki nimajo namena parit psa, pa ga nočejo kastrirat, ker po njihovo ne bi bil več "pes", ker mu jajčka stran vzamejo, kao moški ego.
Če sem malo preburno odreagirala se oproščam.

                   Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 14 Januar 2008, 17:54:41
zakaj mam jaz filing da so pomembni sam psi z rodovnikom in podobnim stvarem....ne razumem.moj pes nima ničesar pa zna vse, uboga me in čist nič mu ne manjka.
res se mi ne da tipkat ampak na kratko...
mešancev ježe tako ali tako preveč. Zavetišča so polna... in to zakaj? ker ljudje pač hočejo parit psa oz. imet mladičke, potem jih oddajo lastniki se psov naveličajo(dobro to ni nujno...) psov se znebijo in zavetišča se polnijo in polnijo še naprej. Nihče ne kastrira oz. sterilizira teh psov, ker je to 'predrago' psi se razmnožujejo še naprej, okoli krožijo bolezni...
Rodovniška vzreja pa je NAČRTNA, s tem, da se psi prodajo v take roke, kjer vzreditelj najde najbolj primernega psa, za vsakega novopečenega lastnika in ga lahko, če vidi da ni v 'pravih rokah' vzame nazaj. Parijo se lahko le psi z vzrejnim dovoljenjem(da mladički dobijo rodovnike), to so pa le psi po standardu z vsemi mogočimi pregledi...

To da imaš ti samca in ga hočeš parit, zato, da ti ga nebi bilo treba kastrirat se mi zdi nerazumljivo. Ok, razumem, da se bojiš, da so bo polenil, zredil... ampak zakaj bi nekastriranega psa bilo treba parit? Kaj potem misliš, da bo bolje, če se bo kakšna psica v bižini gonila? Da ga ne bo več tako 'metalo'?

pa da ne bo kdo narobe razumel. Ni to letelo na vse skrbnike mešančkov, niti nimam kaj proti njimi. Včasih je kak mešanček veliko lepši od rodovniškega psa. bolj unikaten. Tudi ni mišljeno, da so mešančki bolj neumni, neubogljivi.... ::) vzgoja je pač skrb lastnika...

Evo eno vprašanje: Kaj ti bo, če boš svojega psa parila?

evo ne bom se spuščala v detajle, niti nočem nekaj pametovat tu, ampak samo povem, kaj mislim,

lp

Z.


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 14 Januar 2008, 17:55:39
Ljudje so pač zastereli  ::) >:(
Mi smo našega kužka dali kastrirat pa se ni ne zrediu in tudi karakter je isti...

LP Anja
Naj album


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #18 : 14 Januar 2008, 20:08:08
kastrirat ga ne bi dala,ker mi pač to ne odgovarja.ne vem mogoče ravno zarat tega,ker pravijo da se pol pes polenari.

No, to pa sigurno ni res. Mi smo dali tudi prejšnjega psa kastrirati, pa se niti slučajno ni polenil. Je pa bolj postal pozoren nate in ni toliko na sprehodu vohal, za drugimi psičkami oz. sploh ni vohal za psičkami. Na vrtu se je igral brez problema, trikce je izvajal zelo natančno in pozorno.

Ne zastopim, pa zakaj hudiča bi dali vi pariti nerodovniškega psa oz. mešančka z rodovniško psičko.  Mešancev je že itak preveč in brez veze, to delati, da jih bo še več.

Noben pa ni rekel, da so mešančki nepomembni ali, da so rodovniški nekaj več. Kakšni mešančki so še bolj pametni kot katerikoli rodovniški psi. Samo to ti hočemo "vbiti" v glavo, da je mečančkov dovolj. In zakaj ga enostavno ne date kastrirati?

lp



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 14 Januar 2008, 20:32:19
Zakaj se mi zdi da nimas vec kot 12 let?
Dej preberi si malo o rodovniku, je zelo veliko napisano na to temo. Pes ki nima rodovnika velja za mesanca oz necistokrvnega psa, ki je samo podoben neki pasmi. V tvojem primeru - mopsu.
In ne, nimas kaj parit in spraviti na svet se eno leglo, ze tako je vec kot prevec ljudi ki pari nerodovniske pse, in jih nakoncu se prodaja po zasoljenih cenah. Vse to je skoda pasmi.
Kako dejansko ves da je tvoj pes res mops ce nima papirjev? Kako ves da se ne bo naprej prenasala kaksna dedna bolezen, ki jo ima recimo tvoj pes zapisano v genih? Neves. ;) In zato, verjemi, nimas kaj parit. In nima veze ce ima psicka rodovnik, v vsakem primeru bos na svet spravila necistokrvne priblizke neke pasme. Na tvojem mestu bi psa cimprej peljala kastrirat, ker tisti dve bunkici med nogami mu cisto nic ne koristita.

In se nekaj, noben ne pravi da so mesancki manj pomembni od rodovniskih psov, gre se za to da ni potrebe po (se enem) nerodovniskem leglu.



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 14 Januar 2008, 21:24:20
To da se pes po kastraciji poleni mislim,da ne drži,ker je naš še zmeraj  tako hiperaktiven kot je bil prej!

Pa še to ,če tvoj psiček ni rodovniški-zakaj pa ga ne bi sparila(če ga že moraš) z neko mešanko pač!
Seveda pod pogojem,da bodo kasneje lastniki imeli toliko zavesti in skrbeli za psičke,ki jih ne bodo mogli oddati!!
Drugač pa mislim,da ni neke potrebe da bi psa sploh parila,saj lahko normalno živi tudi brez tega!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #21 : 15 Januar 2008, 10:03:33
zakaj mam jaz filing da so pomembni sam psi z rodovnikom in podobnim stvarem....ne razumem.moj pes nima ničesar pa zna vse, uboga me in čist nič mu ne manjka.

ce pes uboga,  vse zna itd. SE NE POMENI, da je cistokrven in se lahko pari z vsako psicko ki je "enake" pasme  kot on, samo zato, ker si si zazelela mladicke
[se opravicujem za tale izbruh, sam mi je res dvignl kri... pa da ne bo pomote, tudi jaz nimam nic proti mesanckom - vendar pri cistokrvnih vsaj ves, kaj dobis]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #22 : 15 Januar 2008, 11:41:18
tajsha,

jaz imam dve mopsici, samicki. Ena je crne ena je bez barve. Stari sta cca 2 leti. Bi ti mogoce katera odgovarjala?  8)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #23 : 15 Januar 2008, 23:44:22
Zakaj pa ravno z mopsom? Zakaj ne bi malo mešali, pa kakšne nove pasme ''izumili''? Imam jaz yorkija.  ;)



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #24 : 16 Januar 2008, 11:59:06
kai pa ce bi biu kr nemski mops? k smo ze pri mesanju ::) ::) ::)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 16 Januar 2008, 13:34:55
hahaha tjašav......... :D :o
Za to ti jaz rajši yorkija posodim!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #26 : 16 Januar 2008, 17:45:09
Mislim, da tajshe več ni in vsaj upam, da je razumela, kaj smo ji hoteli povedati.  :)



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #27 : 11 Februar 2008, 13:53:09
Punce...če bi dale kakšen pameten nasvet namesto, da se samo zgražate, bi bilo tudi lepo. Vsi ne berejo forumov in žal se vsi ne pozanimajo o teh problemih. najprej bi ji lahko svetovale zakaj se ne pari psov, ker nimajo vzrejnega dovoljenja, potem zakaj je sploh rodovnik. S taki neumestnimi komentarji ne boste nič naredile. Tisti, ki bodo želeli pariti in bodo na forumu deležni takšnega odziva, bo samo skomignil z rameni in psičko poiskal drugje.
Če bi pa lepo razložile, da je pri nerodovniških psih večja verjetnost, da bodo kakšne zdravstvene težave, ker ne vemo kakšne probleme so imeli starši, da je lahko problem to in ono, se bo pa marsikdo zamislil. In ko bo videl zakaj je rodovnik, da ni samo zato, da se hvalimo z njim in  pse razstavljamo ampak predvsem zaradi "preverjenost", se bo morda tudi sam zamislil. A ne?


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #28 : 11 Februar 2008, 13:55:17
Mislim, da tajshe več ni in vsaj upam, da je razumela, kaj smo ji hoteli povedati.  :)

Bravo! Krasno ste to izpeljale.  ::) Če bi že pri prevm postu bile manj napadalne, bi mogoče dosegle tudi to, da si punca premisli. In to zaradi pametnih argumentov. Tako bo pa šla na Bolho in tam našla samičko za svojega psa, ju dala parit in smo spet tam.



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #29 : 11 Februar 2008, 13:59:11
In naslednjič, ko bo kdo ponovno prišel s takšnim vprašanjem, mu raje razložite kako in kaj, pa če ste še tako jezne zaradi človeške "neumnosti". Konec koncev nam gre za to, da zmanjšamo štepanje mladičkov in ne za to, da smo tukaj ena gručica, ki je vedno proti vsem, ki ne poznajo problemov. Probleme je potrebno pokazati, razložiti...da človeku najprej zabrusiš kako lahko sploh razmišlja o parjenju mešančka in da si naj raje najprej prebere cel forum...to zame ni nasvet.  8)