Motivacija

Gost · 71176

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #90 : 22 Februar 2007, 11:21:11


Pri vsem, kar na tem forumu piše o pravilni prehrani pa bi tudi že lahko vedeli, da je poli salama ipd. daleč od hrane, ki bi lahko nadomestila kvaliteten uravnotežen pasji obrok, še posebej pa, da bi dejansko predstavljala obrok za mladiča.





ja se popolnoma strinjam da poli salame in hrenovke niso uravnotežena hrana- niti za moje pse  niti za moje otroke (ki preferirajo tudi čokotelo in čips z okusom paprike npr . kar je še bolj grozno).
Žal se oboji požvižgajo na zdravo prehrano  >:(.

ampak saj veš :
"Vse kar je v življenju lepega
je protizakonito,
nemoralno,
ali pa redi! "   :P

In iz tega sledi moja življenska filozofija , da ko navsezadnje tako in tako vsi umremo je bolje, da smo čist znucani, kot pa odlično ohranjeni,
zato poleg zdrave prehrane v nakupovalno košarico vedno naložim še kaj pregrešnega tako zase , kot za pse in za otroke  ;).

Obenem ugotavljam,da kljub mojim večletnim tekmovalnim izkušnjam v konjeništvu očitno nisem bila dovolj izobražena, saj prvič slišim, da bi kdo konjem omejeval vodo  ::) .
Vsi jahači,ki sem jih jaz poznala in med njimi je več zdajšnjih profesionalcev in skoraj vsi seniorsrski državni pravaki tako v preskakovanju kakor dresuri, so imeli napajalnike. Ali pa je to novi trend v zadnjih 10 letih ? Da se skladno z globalnimi vremenskimi spremembami pripravljajo na sušo?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #91 : 22 Februar 2007, 11:25:56
No, ja, mala šola je 1x na teden in jaz res ne vidim problema, če pes za 1 obrok (ali polovico obroka, če gre za veliko pasmo) dobi hrenovko ali salamo ali sir.
Me prav zanima, kako bi drugače šolali psa, ki ne bi imel nagona za igro? ??? Ideje na plan. Bi jih potrebovala, ker imamo doma enega takega psa ::) Z lepo besedo? Ga ne briga. S hvaljenjem? Ga ne briga. Še kakšna ideja? Na hrano vsaj dela pol ure :P

Ne se pustit motit  8).
Glavno da dela  in da sta oba zadovoljna  :) .

Problem nastane samo tam, kjer vodnik ne uspe  izumit ključa, da pes funkcionira.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #92 : 22 Februar 2007, 11:35:42
Obenem ugotavljam,da kljub mojim večletnim tekmovalnim izkušnjam v konjeništvu očitno nisem bila dovolj izobražena, saj prvič slišim, da bi kdo konjem omejeval vodo  ::) .
Vsi jahači,ki sem jih jaz poznala in med njimi je več zdajšnjih profesionalcev in skoraj vsi seniorsrski državni pravaki tako v preskakovanju kakor dresuri, so imeli napajalnike. Ali pa je to novi trend v zadnjih 10 letih ? Da se skladno z globalnimi vremenskimi spremembami pripravljajo na sušo?

Deteljica, ne omejeval - odtegnil. In to ne samo en dan. Nadomeščena je bila z infuzijo in fizično ni konju manjkalo nič. Na psiho pa vpliva verjetno enako pozitivno kot lakota. Saj veš - če ne delaš boš pač crknil.


Poleg tega pa mislim, da bi bilo počasi treba ločit - delo na hrano in delo na lakoto.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #93 : 22 Februar 2007, 12:11:22
Poleg tega pa mislim, da bi bilo počasi treba ločit - delo na hrano in delo na lakoto.

ja skrajni čas :).
Kajti psi ,ki za vsak klik dobijo košček hrane nikakor ne morejo bit lačni.
Obstaja pa velika verjetnost, da se preveč zredijo(predvsem kadar učiš kaj novega), če količine pojedene  za nagrado ne odvzameš od rednih obrokov ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 22 Februar 2007, 12:22:20
Očitno imam problem. Imam psice, ki delajo v glavnem na hrano. Ampak z lačnimi ne morem delati, ker postanejo histerične (stopnja histerije je eksponentno odvisna od stopnje lakote). Tako da me zanima, kako naj psico dva ali tri dni stradam (urškin recept), potem pa delam z njo?  Da o tem da bi jim odtegnila vodo raje ne razmišljam - potem ne bi delale, ampak bi si šle iskat vodo. (premišljujem in prihajam do zaključka, da bi po treh dneh stradanja ne histerirale več, ampak bi si šle tudi hrano same iskat)


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #95 : 22 Februar 2007, 12:29:48
Kliker - super zadeva, ni dvoma.
Če imaš psa, ki ne je vzameš žogico.
Če imaš psa, ki ni ješč in nima plena vzameš sebe.
Če imaš psa, ki ni ješč, nima plena in ga vodnik NE zanima in ni problem pri inštruktorju imaj psa na kavču in uživaj  :o

Če pa se pogovarjam o klasiki (pes z nagoni seveda  :P) in klikerju je moj odgovor NE iz preprostega razloga, ker za dobro poslušnost rabiš izvrstno komunikacijo pes<>vodnik in kliker tukaj po mojih izkušnjah in po izkušnjah drugih pogrne na celi črti. Seveda je kliker izvrsten za učenje določenih vaj, ampak v končni fazi izpade iz kombinacije.

LP
Igor

p.s.
sem pa zadnje čase ugotovil, da pri mojemu psu pohvala pomeni dosti več od hrane, tako da pri določenih vajah, kjer sem prej uporabljal hrano te sedaj nimam več in pes dela vsaj 30% boljše  ??? Ni kaj, vsak dan se naučimo nekaj novega  ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #96 : 22 Februar 2007, 12:35:40
Če pa se pogovarjam o klasiki (pes z nagoni seveda  :P) in klikerju je moj odgovor NE iz preprostega razloga, ker za dobro poslušnost rabiš izvrstno komunikacijo pes<>vodnik in kliker tukaj po mojih izkušnjah in po izkušnjah drugih pogrne na celi črti. Seveda je kliker izvrsten za učenje določenih vaj, ampak v končni fazi izpade iz kombinacije.

LP
Igor


dobiš posnetek poslušnosti  ;)
P.S.:
po kliku lahko tudi hvališ- a nisi vedel  :o

Pa sicer ne sodi v temo - a mogoče veš, kje bi se dobilo kovinsko prinosilo ? Rabim za vaje poslušnosti  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #97 : 22 Februar 2007, 12:36:26
Irena, ti imaš pa po pravilu težave z razumevanjem mojih odgovorov in se vedno zapičiš v tistega, ki je mišljen ironično. Moja stališča so že pojasnjena nekaj postov višje.

Deteljica, kdaj je sit pes, ki ga držiš na najnižji možni teži? In kdaj je sit pes, ki ne želi sodelovat? Ja, lakota dela čudeže pravijo...


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #98 : 22 Februar 2007, 12:41:07
dobiš posnetek poslušnosti  ;)
P.S.:
po kliku lahko tudi hvališ- a nisi vedel  :o

Pa sicer ne sodi v temo - a mogoče veš, kje bi se dobilo kovinsko prinosilo ? Rabim za vaje poslušnosti  ;)
kovinsko prinosilo  ??? a boš psu odstranjevala zobne obloge al je to nov klikeraški trik  :o


doggy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 4
Odgovori #99 : 22 Februar 2007, 12:45:25
Deteljica, kdaj je sit pes, ki ga držiš na najnižji možni teži? In kdaj je sit pes, ki ne želi sodelovat?

Moj vedno. Pa ga držim na minimalni teži za njegovo konstitucijo, ker ima pač displazijo komolcev in lumbosakralno stenozo. Še v življenju ni bil lačen. Ne kadar dobi hrano v skledo, ne kadar mu 3/4 obroka sfutram, ko kaj novega učiva na kliker. In tudi, ko je sit bo z veseljem delal naprej, še vedno s klikerjem in nagradami (ki so v našem primeru tako hrana, kot igra, kot...).
Najlažje je v kar nekaj temah smetiti na enak način, če ne veš o čem sploh smetiš...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #100 : 22 Februar 2007, 12:49:48
Deteljica, kdaj je sit pes, ki ga držiš na najnižji možni teži? In kdaj je sit pes, ki ne želi sodelovat? Ja, lakota dela čudeže pravijo...

ne dramnatiziraj
večina psov se kljub opozorilom,da je treba količino hrane porabljene pri šolanju odšteti od obroka, zaradi klikanja zredi.
Kdor želi imati psa v športni formi mora biti zelo discipliniran.
Najbolj suhi pa so navadno psi ,ki nočejo jest za nagrado in zato napravijo desetine odvečnih km ob tekanju za žogicami.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #101 : 22 Februar 2007, 12:59:40
dobiš posnetek poslušnosti  ;)

Deteljica, jaz bi tudi!  :)

Nekdo je omenil lakoto na sledi - pa saj tudi SLO vrhovni poglavar za sled  :D bodocim instruktorjem jasno predava, da mora iti pes na sled lacen - NE SESTRADAN, a primerno lacen !




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #102 : 22 Februar 2007, 13:18:41
Urška, saj tudi odgovor ni stoprocentno resen. samo hecno se mi zdi, da bi moral biti pes pred treningom lačen, če naj bi delal na hrano, nihče pa ne reče, da psa, ki mu je glavna motivacija pohvala nekaj ur (dni, tednov...) pred treningom ne bi smel hvaliti.
In če imam recimo dopoldne tekmo ni šans, da bi delala s psico, ki ni dobila čisto normalnega zajtrka. Ker ne bo mislila na nič drugega kot na to, kako bo čim prej prišla do hrane.
Se pa strinjam z Igisom - pohvala je zelo pomembna zadeva. Brez iskrene pohvale in veselja ob uspehu tudi avtomatsko tlačenje hrane v psa nima nobenega čara, večina psov se tega hitro naveliča.



beno

  • Gost
Odgovori #103 : 22 Februar 2007, 13:37:24
Me prav zanima, kako bi drugače šolali psa, ki ne bi imel nagona za igro? ??? Ideje na plan. Bi jih potrebovala, ker imamo doma enega takega psa ::) Z lepo besedo? Ga ne briga. S hvaljenjem? Ga ne briga. Še kakšna ideja? Na hrano vsaj dela pol ure :P

Imam enega takega, ja. Oziroma sem ga imela. Igra je bila za njega neka čudna stvar. Zakaj bi psa zanimala igrača, ki se je ne da preganjati (tako kot mačke ali zajce) ali pojesti? Zaradi tega sem bila prepričana, da njega ne bom mogla nikoli naučiti prinašanja predmetov. ker drugače delava s klikerjem, so mi predlagali, naj poskusim tudi to. Evo, pa sem se odločila, da ga bom naučila. Sem šla kupit igračo. Jo položila na tla. Na začetku sem klikala že to, da jo je pogledal. Potem sem klikala to, da se ji je približal. In tako naprej. Dokler mi je ni začel prinašati na ukaz. Ampak to sploh še ni vse. Danes ta isti pes, ki ga igrače nikoli niso zanimale, takrat, ko vzamem iz žepa njegovo igračo, dobesedno ponori od veselja. Juhuhu, a se gremo igrat!
Vse se da!  ;D



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #104 : 22 Februar 2007, 13:39:33
Ne vem zakaj bi mogel stradati psa, če delaš na hrano in kliker. Moja je v mali šoli jedla povsem normalne obroke (torej ni bila v šoli nikoli lačna), s tem da je dobila obrok nekje 2 uri pred šolo, 1 uro prej sva šle še na sprehod in to je bilo to. Pa je povsem normalno delala. Pa tudi ne vem, kako bi povsem lačen pes funkcioniral (a kdo med vami lahko normalno razmišlja, če je lačen?)

Drugo pa je, če imaš psa, ki je že nagnjen k debelosti in mu enostavno moraš priboljške odšteti od hrane. To pa delam tudi sama. Zanimivo, ko sem bila 14 dni na potovanju in sem prišla domov, nisem mogla verjet, koliko je bila psica debelejša - mama jo je hranila izključno po mojih navodilih, ji pa res priboljškov ni odštela. Poznalo se je takoj.

Sicer pa tudi niso vsi psi motivirani na hrano. Moja je kljub slovesu požrešnosti velikokrat bolj motivirana na igračo. Se je že zgodilo, da mi je salamco ali hrenovko pljunila ven. Ko sva poleti začele z agilitijem, ni bilo šans, da bi delala na hrano - sploh je ni hotla vzet.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #105 : 22 Februar 2007, 13:51:02
Mnogo psov se na žzačetku ali v obdobju kakšne krize noče igrat med delom, noče jest med delom itd.
Dejstvo je , da se psi morajo navadit delat, morajo se nauči uči se  in tudi navadit sprejemat določen tip nagrade. To spada k vzgoji. In temu naj bi bile namenjene male šole.
Le redki so tako požrešni ali tako igrivi , da lahko enega od motivov že od začetka neomejeno uporabljamo pri delu.
Obnem je nenadno zavračanje vsakršne nagrade med delom pri psu, ki že je funkcioniral znak, da je v stresu, da ni sporoščen- očitno smo nekje zamočili in se je treba poglobiti v celoto.
Povsem nekaj drugega pa je dejstvo,da psi z zorenjem in odraščanjem vedno bolj vedo kaj hočejo. Tudi nagrade za že naučeno delo imajo popolnoma drugačen pomen kakor v fazi učenja novih vaj. Mnogo psov za spodbudo pri utrjevanju že naučenih vaj preferijajo samo določeno nagrado - npr igro, drugi pa npr hrano ali pa preprosto naslednjo vajo. 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #106 : 22 Februar 2007, 14:33:24
Citiraj
Če pa se pogovarjam o klasiki (pes z nagoni seveda  ) in klikerju je moj odgovor NE iz preprostega razloga, ker za dobro poslušnost rabiš izvrstno komunikacijo pes<>vodnik in kliker tukaj po mojih izkušnjah in po izkušnjah drugih pogrne na celi črti. Seveda je kliker izvrsten za učenje določenih vaj, ampak v končni fazi izpade iz kombinacije.

Ha ha ha :o :o :o Kakšna pogruntavščina :o Kdo pravi da pri klikerju ni izvrstne komunikacije >:( Moje izkušnje in izkušnje drugih pa so povsem drugačne... :D

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #107 : 22 Februar 2007, 14:42:58
Ha ha ha :o :o :o Kakšna pogruntavščina :o Kdo pravi da pri klikerju ni izvrstne komunikacije >:( Moje izkušnje in izkušnje drugih pa so povsem drugačne... :D

Prednost klikerja je ravno v izboljšani in eksaktnejši komunikaciji- prav v ničemer drugem  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #108 : 22 Februar 2007, 14:48:15
Kako se vam sploh se ljubi...  :-\
Kdor pac noce razumet pac noce.

Pred leti je en instruktor rekel, da bi mogoce se  verjel temu kliker sistemu, ce bi kdaj videl na taksen nacin izsolanega  psa z narejenim izpitom.
In minilo je nekaj let, nasi kuzki so odrasli, odsli na izpite, jih opravili izvrstno, odsli na preizkusnje, jih zopet opravili izvrstno,...
Vendar se vedno ne verjamejo...  :P
Mah, pustimo jih v njihovi nevednosti.

Nekateri se z leti razvijajo, se ucijo, z leti postajajo veliko modrejsi... pripravljeni so poslusat, poskusat razlicne nacine in najdejo pot, ki je prijazna tudi do drugih.
Ampak taksni so le izbranci. Nekateri jih cenijo, drugi jim zavidajo, tretji pa o njih nocejo niti slisat.

Blumina



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 22 Februar 2007, 14:50:22
Ha ha ha :o :o :o Kakšna pogruntavščina :o Kdo pravi da pri klikerju ni izvrstne komunikacije >:( Moje izkušnje in izkušnje drugih pa so povsem drugačne... :D

Ha,ha,ha ja kakšna pa je to komunikacija, da te pes pogleda samo če imaš kliker in hrano v roki  :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #110 : 22 Februar 2007, 14:53:49
Blumina, ne razumš, kajne?

Sploh ni štos v klikanju, kliker sistemu, klikerju samem in ne vem še čemu. Belgijski kolega - rottweileraš - dela klasiko s klikerjem že cca 10 let. In ima zelo dobre rezultate.

Meni ni jasno, zakaj bi stradal psa zato, da bo delal in zakaj bi moral biti lačen. In koliko to še spada pod pozitivno motivacijo.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #111 : 22 Februar 2007, 15:01:29
Ne poznam dobrega klikerasa, ki bi imel sestradanega psa, da bi lahko delal.
Ce bi to opazila bi ta clovek pri meni izgubil vse pike.

In pa Igis, mogoce bos kdaj videla kaksnega od nas in nasih psov in opazila, da nas ubogajo tudi takrat, ko nimamo klikerja v roki. Cudo cudes ::)

Blumina



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 22 Februar 2007, 15:04:58
Ne poznam dobrega klikerasa, ki bi imel sestradanega psa, da bi lahko delal.
Ce bi to opazila bi ta clovek pri meni izgubil vse pike.
ha, ha, ha  >:D tole si bom dal pa v okvir.
Kaj pa da je psa izstradal, da je sploh začel delat  ??? A to šteje ali ne  ???
In ali je to še pozitivna motivacija ....  >:(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #113 : 22 Februar 2007, 15:17:47
ha, ha, ha  >:D tole si bom dal pa v okvir.
Kaj pa da je psa izstradal, da je sploh začel delat  ??? A to šteje ali ne  ???
In ali je to še pozitivna motivacija ....  >:(

ni pozitivna- itak pa ne funkcionira- lahko probaš, če ne verjameš  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #114 : 22 Februar 2007, 15:26:39
ni pozitivna- itak pa ne funkcionira- lahko probaš, če ne verjameš  :P

funkcionira, pa še kako  :P
malo pobrskaj po netu, pa boš našla  :P :P
sicer bi pa ti to mogla vedeti  :o


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #115 : 22 Februar 2007, 15:28:09
Se opravicujem ker nisem brskala za nazaj - a se tukaj govori o kakem konkretnem podhranjenem psu zaradi ucenja s klikerjem?




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #116 : 22 Februar 2007, 15:42:40
funkcionira, pa še kako  :P
malo pobrskaj po netu, pa boš našla  :P :P
sicer bi pa ti to mogla vedeti  :o

ja točno to - ne samo da bi moral avedet , ampak res vem- da ne funkcionira   ;D
Stradanje namreč.
zato sem napisala,da si preberite kakšno poglavje o deprivaciji in motivaciji, ker res ne mislim celih "doktoratov" na forum obešat.

Pes, ki zavarača delo ima problem drugje. Dokler ne ugotoviš kje ti stradanje ne bo prav nič rešilo, ne glede na to , kakšne cvetke si kje prebral  ;) . Dejstvo je,da dandanes najdeš vsepovsod vseh vrst (dez)informacij  ::)
To da ne delaš s sitim pso, ki se mu že gravža pogled na hrano, s hrano je drugo.
In če se reče, da mora bit lačen , ko pride na uro ne pomeni, da prej dve dni nič ne je, al pa da mora bit sestradan al pa zelooo lačen, ampak pomeni,da naj ne bi bil sit, se pravi da spustiš največ en obrok prej (al pa del obroka odvisno od psa, velikosti, števila obrokov, ješčosti itd) in ga daš ostanek obroka, ki ga nisi porabil na treningu doma v skledo.
Ampak to ni nič novega.
Ne gelde na to po kateri metodi delaš je navada, da se hrani po delu in ne pred delom- vsaj mene so po vseh metodah tako učili  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #117 : 22 Februar 2007, 15:43:57
Ne-samo nekateri so malo zgresili temo... Meni sploh ni jasno kje pobirajo take... :-[

Blumina, ne razumš, kajne?

Sploh ni štos v klikanju, kliker sistemu, klikerju samem in ne vem še čemu. Belgijski kolega - rottweileraš - dela klasiko s klikerjem že cca 10 let. In ima zelo dobre rezultate.

Meni ni jasno, zakaj bi stradal psa zato, da bo delal in zakaj bi moral biti lačen. In koliko to še spada pod pozitivno motivacijo.

Ne vem kdo tukaj ne razume... >:D Pomoje je Blumini kristalno jasno! Ne vem pa od kod vi pobirate, da kliker deluje samo na shiranih in sestradanih psih... Saj sploh ni nujno da je nagrada hrana... Lahko je npr. tudi igra, žogica... Ah anyway je Blumina že odlično napisala! Kdor pač noče razumet noče...  >:(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #118 : 22 Februar 2007, 17:29:29
Pokažite mi tistega, ki s klikerjem šola sestradanega psa in je uspešen.

In dajte že nehat vsiljevat eno svoje prepričanje, ki ne drži. Čeprav sva s klikerjem dali čez 4 tečaje (+ agility če spada to zraven), nam nikoli noben ni rekel, da mora biti pes lačen kaj šele sestradan.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


doggy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 4
Odgovori #119 : 22 Februar 2007, 18:49:47
Veš kaj *LuNa* - ti kar priznaj da psica že 2 leti ni jedla  :P , zato pa je tak hiperaktivc, da jo je po celem parkurju dost... Ker drugače bi itak imela zavaljeno psico doma na kavču, glede na to, da imaš požrešo labradorko  ;D ...