konji in ostalo...

LiLika · 27960

LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
: 17 Januar 2008, 18:33:50
Zanima me kje bodo naslednja tekmovanja s konj?(preskakovanje,dresura)Kje vi jahate(če jahate),Koliko stane povprečna cena za konja,štalo,opremo,oskrbo?
Seveda so zaželjene tudi kakšne slike konj kratka predstavitev itd.Vem da ste jih že nekateri objavili v temi konji toda tu bodo tudi dobrodošle. ;D

Vsem en koš :-* in  :-*veliko zabave z vašimi živalmi.

I love dogs special maltese!!!


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1 : 17 Januar 2008, 18:52:07
Ja cene so različne odvisno od pasme. Mi imamo 3 in si seno vse sami pridelamo(pokosimo, zbaliramo,...), letos je bilo zelo malo sena in posledično so bile tudi cene zelo visoke(na primorskem). zato je fajn da imaš tudi sam kašno parcelo...
Za štalo je lahko možnost da si narediš doma ali pa da vzameš štalo kje v najemu, kjer vse sam skrbiš za konja...
Katera pasma ti je pa všeč?
Mi imamo 2 Lipicanca in enega rjavega ,mešanca.
Za cene Lipicancev si lahko ogledaš tukaj
http://skylab.si/b/lipizzan-slovenia.com/wwwroot/prodajna_lista.php?lang=slo&show=kobile#

Lp



LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #2 : 17 Januar 2008, 19:05:46
Hvala mene najbolj zanimajo črni konji. Živim v mestu v Ljubljani :-\ Tu ravno ne morem narediti štalo :D.hvala za informacije!
ali mogoče poznaš kje kakšno kmetijo kjer se da najeti box v bljižini brda. Vesela bi bila če bi prilepila še kakšnjo njihovo slikico ;)
Konja bi imela le za jahanje in terene ne plemenitih če se da ker meni nebi pomenili nič več kot nek jahalni poni ;)

I love dogs special maltese!!!


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #3 : 17 Januar 2008, 19:11:37
Ja jaz sem s primorske in ne poznam okolico Brda ;)
Slike nimam nobene nove...samo te ::)
http://www.moj-album.com/uredi/collies/10441875/. Se moram res spraviti na delo s slikanjem :D



LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #4 : 17 Januar 2008, 19:54:33
Zelo je lep kako mu je pa ime in koliko je star?In druga dva?Ali z njimi tekmuješ?
Mi na primorsko hodimo na morje(v piran) kje pa si ti?

I love dogs special maltese!!!


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #5 : 18 Januar 2008, 14:29:21
S tem da so ti všeč črni konji si en klinc povedala  :D. Cena se drugače v veliko primerih giblje glede na pasmo,najdražji so seveda arabski polnokrvni konji,najdražji stanejo tudi do 5 milionov €,kar ti kar opehari denarnico.Seveda je veliko odvisno tudi od rodovnika,saj je tako pri konjih kot pri psih igra zelo veliko vlogo,če nima rodovnika,je upravičeno pol ceneje,čeprav si "amaterji mislijo,da konj je vendarle konj,ampak se ni za hecat.Dovolj stanejo tudi tekmovalni konji oz. potomci le-teh,predvsem tekmovalci iz preskakovanj in pa dresure.meni osebno pa so najbol všeč ravno najdražji,vendar zame najboljši arabci.

Arabian horse


marusa_viki

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 18 Januar 2008, 14:57:17
v okolici Brda sta dve štali kjer oddajajo boxe za konje, pravzaprav sta čisto zraven...mislm, da je biu nekej časa še oglas na bolhi za oddajo teh boxov in ble so tut slikce...



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #7 : 18 Januar 2008, 15:04:20
Mi imamo tud konje  ::) http://www.freewebs.com/kaja-konji/ tukaj imaš več napisano  ;)

Ja cena je odvisna od konja- pasme konja in seveda rodovnika. Žrebeta so cenejša, ampak če imajo dobro porekla so vseeno draga.

Jaz rano okolice Brda ne poznam preveč(sem iz Logatca) drugače pa poznam Stožice, v Domžalah imaš KK Ježa pri ježu, pa tudi nekje blizu je KK Gibanje in pa pod Rožnikom so islandski konji.

Lilika že znaš jahat? Če še ne znaš, bi ti predlagal da greš najprej na tečaj jahanja in se potem odločiš za nakup konja, ker to so veliki stroški, k njemu moraš praktičo vsak dan, mu posvečati pozornost in ga razgibati(jahati-lonžrati oz. dati v izpust)- napisala si da bi ti jahala, torej ga nebi dala v trening in bi zato mogla ga sama it zrihtat vsak dan.

Meni so od črnih konjev najboljši Frizijci  ;D


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #8 : 18 Januar 2008, 16:31:42
Drugače pa:Lilika glede na tvojo starost ti resno svetujem,da počakaš da tako fizično kot psihično odrasteš,ker tako mladi pa konj ne grejo ravno vkup.Seveda je spet odvisno glede na pasmo.

Arabian horse


LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #9 : 18 Januar 2008, 18:36:06
Vem toda vseeno me zanimajo cene in drugo. :P
Zelo vesela bi bila če bi kdo napisal kaj o svojem konju in prilepil kakšno slikico. Še vedno me pa zanima glede tekmovanj? ??? :D

I love dogs special maltese!!!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 18 Januar 2008, 18:50:16
Glede tekmovanj te zanima kaj? ;D .Koledar prireditev za preskakovanje in dresuro za 08 sem že dobila, ampak glede da na KZS še vedno ni objavljen, raje ne bom limala sem.... :-\

Mi imamo 3 konje. V Gameljnah na KC Košir. Mesečni penzion za konja je 300€. imamo 2 športni kobili za katere je treba zraven kupovat še dodatno hrano(je v penzionu ni). treningi za konja in jahača pride 200€(preskakovanje)mesečno. cene konj, kakor so že povedali, odvisno kaj iščeš...mladega konja z dobrimi papirji, izkušenega konja ali samo rekreativnega konja. veliko je tukaj tudi rodovnik,sploh pri mladih konjih. glede opreme pa spet isto, odvisno za kaj rabiš pa za kako kvalitetno se odločiš. dejstvo pa je, da konji so zelo draga stvar. stroškov je ogromno, sploh ko pride čas tekmovanj.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #11 : 18 Januar 2008, 19:09:56
Zelo je lep kako mu je pa ime in koliko je star?In druga dva?Ali z njimi tekmuješ?
Mi na primorsko hodimo na morje(v piran) kje pa si ti?
Imemu je Favory capriola XVI
Star je 9 let=je rojen na moj rojstni dan :D
Strana in Nil imata 21 let.
Imamo jih za rekreacijo, moj oče pa jih je tudi naučil skoraj vse dresurna vaje.
Jaz sem iz Lokve(okolica Lipice).

Lp



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #12 : 18 Januar 2008, 22:04:29
ja vse je odvisno od pasme, papirjev... itak so meni skoraj vedno najlepši tisti ki so najdražji :-[ tako konj kot jahač pa potrebujeta primerno opremo.

jaz imam 19 letno križanko Lasto.je zelo prijazna kobila, včasih je malo trmasta.imam jo za rekreacijo in mojo ljubezen. imeti moraš pa veliko časa ker jim moraš počistit boks, konja, jih sprehajati, lonžirati da se gibajo če nimaš časa za vsakodnevno ježo. jaz Lasto zmeraj preden grem jahat malo sprehodim. je pa junija in do sredine oktobra na paši z ostalimi kobilami. slikica pa takoj ko bo moj-album spet delal :-[ >:(

Lp


Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #13 : 19 Januar 2008, 09:39:41
evo slikice: ;D :o





Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #14 : 19 Januar 2008, 19:34:17
Zelo je lepa :o
Kje pa jo imaš in koliko tebe znese mesečno?
pošlji ji :-* d mene

I love dogs special maltese!!!


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #15 : 20 Januar 2008, 08:30:29
Zelo je lepa :o
Kje pa jo imaš in koliko tebe znese mesečno?
pošlji ji :-* d mene

jaz jo imam pri mojih starih starših, ker imajo kmetijo in boks ni problem. na mesec me ne stane prav veliko ker imamo svoje seno,plačevat mi ni treba.... samo na začetku so stroški bili malo večji, ker moraš kupit sedlo, jahalno uzdo, uzdo,krtače, jahalne hlače..... (če seveda tega še nimaš)
ko sem bila stara okoli 5 let sem pa imela svojo šhetlandsko ponico Saro :-[ :P 8) zdaj je stara toliko kot jaz: 12 let :o
pa hvala za  :-*

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #16 : 24 Januar 2008, 21:40:13
Hvala za odgovore ginka!
no naj še kdo predstavi svojega/svoje konje. :)
lp

I love dogs special maltese!!!


LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #17 : 30 Januar 2008, 10:33:08
Lilika že znaš jahat? Če še ne znaš, bi ti predlagal da greš najprej na tečaj jahanja in se potem odločiš za nakup konja, ker to so veliki stroški, k njemu moraš praktičo vsak dan, mu posvečati pozornost in ga razgibati(jahati-lonžrati oz. dati v izpust)- napisala si da bi ti jahala, torej ga nebi dala v trening in bi zato mogla ga sama it zrihtat vsak dan.
Malo pozno :-[ :P  da jaham že dobrih 6 let. Dostikrat sem bila že tudi na terenu. Menjavala sem klube in se zdaj ustalila v KK Trnovem. med poletjem hodim na hrvaško na ranč Goli vrh.(če kdo pozna)Tam mi je najbolj všeč. Če bom našla kakšne slike jih bom prilepila. :)

I love dogs special maltese!!!


Nusaa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • All tiger
Odgovori #18 : 31 Januar 2008, 06:29:50
Hvala mene najbolj zanimajo črni konji.
Dober konj nima barve  ;).

Pa da še jaz povem svoje. Imam enega konja. Ime mu je All tiger in je polkrvec (mati toplokrvna in oče anglež, njegov prededek pa je Man O'War - eden najbolših dirkalnih konj v zgodovini). Z njim tudi tekmoujem v preskakovanju zaprek. Je moj prvi konj in se zelo trudi zame, tudi na tekmah daje vse od sebe.
Res je, da je imeti konja nekaj posebnega, ampak vseeno poskrbi, da boš imela prej dovolj znanja (da ne bomo spet gledali kakšnih krvavih gobcev po konjenicah) in tudi financ, da ti bo konj ves čas v veselje in ne v breme  :).
Tukaj je link od moje spletne galerije:  http://konji.info/index.php?name=coppermine&cat=16803
Spodaj sta še dve sliki. Prva je iz Mond Hit Stars Grand Prix Maribor, kjer sva tudi zmagala. Druga pa iz Borovnike, kjer treniram. Obe sliki je naredila Jana K.

Lp

Nuša


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #19 : 31 Januar 2008, 13:39:53
Očitno si ena tistih ki obvlada nussa.  :-[ Man O'War je njegov pradedek???Ta je pa bil dirkalec pa pol ja.je moral biti kar drag ta tvoj konj.Drugače pa sva si enotna v stavku:pravi konj nima barve.

Arabian horse


kala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 31 Januar 2008, 13:49:22
Pri nas imamo pa takšne konjičke. Namesto kužkov oz. poleg kužkov.



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #21 : 05 Februar 2008, 14:54:28
Si se že odločila,katera pasma črne barve ti najbolj leži?

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #22 : 05 Februar 2008, 14:58:16
Nusaa a All tiger-a kej brijete pozimi? Al vam je boljš, da ne?


Nusaa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • All tiger
Odgovori #23 : 06 Februar 2008, 06:19:17
Ne, pri nas noben konj ni pobrit. So cele dneve zunaj in je preveč komplikacij z dekami. Raje si po treningu vzamem malo več časa in ga dobro ohladim tako, da je suh potem pa dobi še malo solarija  :). Je pa res, da je Tiger eden od bolj kosmatih konj in še vedno ni začel menjat dlake  ::).

Lp

Nuša


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #24 : 06 Februar 2008, 07:37:39
Aaa super  ::) Kje pa treniraš?


Nusaa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • All tiger
Odgovori #25 : 06 Februar 2008, 19:56:27
V Borovnici pri tovarni Fenolit.

Lp

Nuša


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 07 Februar 2008, 20:22:00
Da dodam še js slikico od Gajete.Je pa lipicanka.


LP Anja
Naj album


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #27 : 08 Februar 2008, 17:43:34
Evo ta je pa naš Nil:



LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #28 : 16 Februar 2008, 13:27:08
Uauuuuuuuuuuu............ :o
prekrasno lepe konje imate... :)
Meni so najbolj všeč črni Morgan horse.Ampak tudi frezijici so lepi. Me pa zelo zanima ali so frezici težki ali lahki konji.Ker meni se zdijo nekje vmes... ???

I love dogs special maltese!!!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 16 Februar 2008, 14:16:48
Pri nas imamo trenutno dve kobili...za hobi :)

Kar se stroškov tiče je bil največji strošek gradnja boksa (1.500sit) pa oprema...seno je doma,krmila se kupujejo.Dejstvo je,da so konji drag hobi ki zahtevajo veliko čas in ljubezni.Drugače pa moja velika ljubezen,da bi nekoč imela nekaj takega


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/