navadna vrv

Dina · 14048

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
: 21 Januar 2008, 09:58:50
Živjo

Zanima me, če ima kdo od vas doma navadno vrv (štrik). Jaz bi jo rada kupila za učenje odpoklica, ker pač nisem 100%, da bo prišla nazaj če jo spustim. Zanima me še to približno koliko mm naj bi bila ta vrv debela, da bo zdržala NO? Problem pa je, da nimam pojma kje bi tako vrv dobila. Ima kdo kakšen nasvet? Najraje bi jo kupila nekje preko spleta, ker po naših trgovinah nimajo nič pametnega, preden bom pa kaj v Lj bo pa spet še nekaj časa trajalo...

LP

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 21 Januar 2008, 10:02:41
Za učenje odpoklica kupiš lahko 10m povodec, ali pa v trgovini z plezalno opremo plezalno vrv (odrežejo ti ga kolikor ga hočeš), kupiš lahko tankega ker bo NO-ja zadržal brez problema ;) Povodci so cca. 10€, koliko pride plezana vrv bo mogoče vedel kdo drug povedat.

Lp nina




lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #2 : 21 Januar 2008, 10:13:03
Za 10m povodec lahko kontaktiraš Ireno Šeruga, ki izdeluje povodce. Ti ga bo poslala po pošti.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3 : 21 Januar 2008, 10:22:31
Odpoklic se začne učit na manjših razdaljah, ki jo postopoma povečujemo, vsaj jaz tako delam in če se to lahko nauči AM, ni vrag, da se ne bo tut NO.  ;)

Drugače pa je povodec za sled kar uporabna in praktična zadeva za to in tudi najcenejša, verjemi  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Januar 2008, 10:29:11
Ja, 10 m povodce sem že videla, vendar bi raje imela navadno ali pa plezalno vrv :) 10 m se mi zdi nekako premalo-razmišljala sem o kakšni 20, 25 m vrvici, da bi jo pač lahko vlačila za sabo po kakšnem travniku in če bi slučajno ušesa pozabila doma bi jo lahko v primeru, da nebi prišla enostavno pohodila :) Imamo sicer flexi, vendar če jo dam na flexi točno ve, da je privezana. Če bi "špago" vlačila za sabo se mi pa zdi, da nebi imela ravno takšnega občutka, da jo ima nekdo pod kontrolo.  Drugače je doma spuščena in pride, ko jo pokličem. Nisem pa še sigurna, če bi prišla tudi če bi bila spuščena v kakšnem drugem, nepoznanem okolju. Grem raje na 100%, kot da se mi kje izgubi.

...sledi svojim sanjam


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #5 : 21 Januar 2008, 12:07:51
dina, kakšen bauhaus vem, da ima takšne špage na metre, pa še ful različnih vzorčkov je bilo, pa kot ti je že ninci svetovala kakšna trgovina s plezalno opremo,....



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #6 : 21 Januar 2008, 12:19:31
Jaz vrvi za vleko kupujem v Bauhausu, so pa različne cene glede na to kakšno vrv rabiš. Jaz kupujem vrvi, ki so namenjene za jadrnice. NPR. 8-milimetrska vrvi stane nekje 1,20€/meter, če pa kupiš kolut na katerem je 50 metrov je nekje okrog 28€  ;)


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 Januar 2008, 12:24:03
Jaz sem vrv, ko sem jo potrebovala, kar v "šiviljski" bližnji trgovini, ki ima blago, gumbe in seveda en kup raznih vrvi.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Januar 2008, 14:49:33
Dobila vrv  :D oz. bolj vrvico-za moje pojme  :-\ Baje je testirana na 150 kg, se pravi, da bi mogla zdržat, vprašanje pa je, kako je kaj praktična, ker je precej tanka 4 mm. No ja, za silo bo, če jo bomo pa uničle bo treba pa novo kupit :) No, če bo še kdaj komu prav prišlo, sem jo dobila v merkurju, cena je bila pa 0,20 € na meter ;)

lp

...sledi svojim sanjam


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #9 : 24 Januar 2008, 14:53:16
Če ne za drugo, bo pa za šnirance dobra  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 Januar 2008, 16:12:53
ha, ha, ha  :D kaskae, hvala za vspodbudne besede ;) za šnirnce bo predebela, možno pa da bo za perilo obešat :P

...sledi svojim sanjam


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 Marec 2008, 14:19:52
škoda da sm vidla tole šele zdaj, po navodilih nekega bivšega sodnika za nemške ovčarje mi je svetoval, da za učenje odpoklica uporabim tisto vrv ki pride pri roletah, je zelo močna pa tudi cena ni ne vem kako visoka. zraven tega koluta vrvi kupiš še en karbin in sama zašiješ doba ;)
to zadevo uporabljava mi2 in je veliko boljša od fleksi povodca, ki ni primeren za NO, moj ga je že uničil, sem ga poskusila uporabiti, ker mi je ostal od prejšnega psa, fleksi res ni dobra izbira  :P

***
rest in peace my precious friend


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 27 Marec 2008, 14:27:04
več kot 15 m se zadeva zapleta in vozla. Tudi okrogle se bolj vozljajo kot gurtnaste.
Za uspeh odpoklica kljub vrvici čim več korekcij izvajaj z rokami- direktno na psa , ne preko vrvice. Vrvica je samo,da pes ne pobegne in za "počakaj".
Ušesa mal nategni, pol boljši sprejemajo  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 27 Marec 2008, 14:31:45

Ušesa mal nategni, pol boljši sprejemajo  :P

jao...kje si pa upam kej takšnega naredit - se ja potem en teden ne pogovarjamo >:D

imamo 20m vrvico nekak takšno kot je za obešanje perila :) uporabljamo jo na "nevarnih krajih", če je spuščena, da je slučajno nebi zamikalo kam zgasnit. uporabljamo jo pa tako, da jo vlači za sabo. v primeru nevarnosti bi jo samo pohodila in s tem ustavila. zaenkrat še ni bilo potrebe. to imamo samo za "trotl zihr" :P

...sledi svojim sanjam


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 27 Marec 2008, 14:40:44
Jaz sem za take stvari (pa miljon drugih) uporabljala vrvico za hmelj. tanka, lahka, kolut je čist poceni, strgala se mi še pa niti enkrat ni.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 27 Marec 2008, 14:47:27
Nevarno je samo, če upse"zgasnit z vrvico" , da se kam v goščavo zaplete in ne more nazaj.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Marec 2008, 14:54:37
ne, sj to smo na travniku :) nevarno bi blo če bi zašnofala kej pa bi se naglihala proti gozdu, v tem primeru bi jo pohodila :) sam saj pravim, h sreči ji kej takšnega ne pride na pamet... trkam ::) upam, da ji tudi nikoli ne bo :)

...sledi svojim sanjam


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 23 Januar 2009, 21:21:10
Prodam 20m dolgo vrvico, ki je bila uporabljena 1x, rdeče barve z belimi lisami, premer pa je cca. 7mm. Zgleda pa TAKOLE ob koncih (upam, da n+n ne bo jezna, ker sem si sposodila njeno sliko).

Cena je 7€.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #18 : 24 Januar 2009, 09:19:58
Jaz sem ravno ta teden kupil v Merkurju 30mm najlonske vrvice 3,5 mm in karabinček pa me je vseskupi prišlo neki čez 4 eure. Je fajn met čim tanjšo vrvico da jo pes ne čuti.



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 02 Februar 2009, 16:52:41
Tudi tukaj lahko najdeš tak povedoc. Za improvizacijo pa sigurno lahko kupiš navadno vrv, pazi le, da se bo pri koncih dalo dobro zavezat. Če imaš pa karabin, pa še toliko bolje. Lahko tudi samo podaljšaš kak star povodec.


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #20 : 02 Februar 2009, 19:47:48
Jaz sem ravno ta teden kupil v Merkurju 30mm najlonske vrvice 3,5 mm in karabinček pa me je vseskupi prišlo neki čez 4 eure. Je fajn met čim tanjšo vrvico da jo pes ne čuti.

 ;D ;D Šele zdaj sem opazil kupil sem 30m ne 30mm :D. Se pa fajn obnese, ker je zelo tanka in Hemp pozabi da je privezan in lepo se vleče za njim. Edino priporočam da na konec privežeš kakšno deščico ali kaj podobnega da lahko stopiš nanjo.



kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 07 Februar 2009, 12:59:15
zelo pomembno je da je dovolj debela, pa ne samo zato da bi zdržala težo kužka, ampak tudi zaradi lastne varnosti, saj npr. če pes zagleda mačko in bi se rad pognal za njo ti lahko vrv zelo podrsa kožo- sploh pri velikih pasmah.....

toliko iz mojega vidika....

lp

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 08 Februar 2009, 13:47:54
Jaz za take zadeve uporabljam kar plezalno vrv, ki je vedno na zalogi nekje doma, pa v avto, pa povsod...

dobiš jo pa skoraj v vsaki večji trgovini s športno opremo ali pa specializiranih trgovinah za plezanje.



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 02 Marec 2009, 16:16:30
V Tukanu imajo tudi te vrvi za učenje, jaz sem videla 5m,10m,15m dolge, na eni strani imaš karabin na drugi pa točaj...

lp


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #24 : 10 Marec 2009, 21:05:53
Tudi tukaj lahko najdeš tak povedoc. Za improvizacijo pa sigurno lahko kupiš navadno vrv, pazi le, da se bo pri koncih dalo dobro zavezat. Če imaš pa karabin, pa še toliko bolje. Lahko tudi samo podaljšaš kak star povodec.
Rahlo off-topic: A povodcev Irene Šeruga več nimate? Kdaj jih dobite? A so samo modri 10m ali obstajajo tudi daljši v drugih barvah?
Ker pa je o vsem tem najlažje povprašati kar gospo Šeruga: lahko dobim njen mail ali telefonsko oz. nekaj?

Hvala, lep pozdrav, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #25 : 10 Marec 2009, 22:41:24
Ker pa je o vsem tem najlažje povprašati kar gospo Šeruga: lahko dobim njen mail ali telefonsko oz. nekaj?
tel 04 257 13 44


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #26 : 11 Marec 2009, 07:32:31
Hvala  :)

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 11 Marec 2009, 08:24:15
Rahlo off-topic: A povodcev Irene Šeruga več nimate? Kdaj jih dobite? A so samo modri 10m ali obstajajo tudi daljši v drugih barvah?
Ker pa je o vsem tem najlažje povprašati kar gospo Šeruga: lahko dobim njen mail ali telefonsko oz. nekaj?

Hvala, lep pozdrav, Živa

Sorry, šele zdaj videl. Povodci od Šeruge so še, je pa najdaljši res samo 10m. Za kaj več bi bilo potrebno narediti po naročilu.


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #28 : 11 Marec 2009, 13:57:17
Sorry, šele zdaj videl. Povodci od Šeruge so še, je pa najdaljši res samo 10m. Za kaj več bi bilo potrebno narediti po naročilu.
A imate samo modro črne ali so še v kaki drugi kombinaciji?

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 11 Marec 2009, 17:18:46
Hm, to se pri gospe Šeruga precej spreminja, odvisno s kakšnim materialom trenutno razpolaga. Imeli smo rdečega in modrega 10m, ostali pa so v vseh možnih kombinacijah.