SI*MuSiCat mačkonke

Neyka · 12149

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
: 02 November 2005, 20:38:14
No evo dve Notini mačkonki, kaj več o njih bo pa sama napisala


Gizmo (Sunnybeach Flamelet of SI*MuSiCat)


Mi (Mi Conta Fa SI*MuSiCat)




telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 02 November 2005, 23:04:34
Hvala Neyka za pomoč in hitro učenje .. Obljubim, se bom poskušala sama tudi naučit.

Tala mala pikica je naša najmlajša 10-tedenska  razbojnica, po imenu SI*MuSiCat Mi Contra Fa, kličemo pa jo Mala Mi, ali kratko Mi.
Prve dni njenega življenja, smo kar hudo trepetali zanjo, skotila se je po zelo težki 18-urni  kotitvi. Njena sestrica, se je v porodni kanal v nesrečni poziciji namestila pred njo in ustavila celotno kotitev.  Sestrico nismo uspeli obdržati, predolgo se je zadrževala v kanalu, tale razbojnica pa je po začetnih prvih tednih pokazala strašansko voljo do življenja ...
Mi je seveda hudo razvajena in nagajiva,  pa kaj ne bi bila, saj smo ji ugodili (in ji še)  prav v vsem, samo da bi ostala z nami in rastla.
Še vedno se nisem odločila ali bo ostala doma ali ne ... Saj je še čas    ;D

Rdeč tabby samček pa je njen očka, dve leti star mačkon pripeljan iz zelo znanega in priznanega nemškega vzrejališča Sunnybeach. Ne živi pri meni,  temveč pri moji prijateljici (mačkarna Alpha's). K meni pride le na obisk - no, k mojim mačjim puncam  ;D
Simpatičen mačkon, zelo prijazen, scrkljan in ...  lep  :D. Rad je in je zelo nesrečen, če ima slučajno prazno skodelco...

Tako, prvo spoznavanje naših mačkonov je bilo tole ..
Če bo kdo želel, bo morda kasneje še kaj ...






T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 03 November 2005, 08:09:01
Kako pa to,da je Gizmo rjav mi pa toliko svetlejša?ali se bo dlaka kasneje potemnila?

Sta pa supr mucka :-*.Še posebej Mi ima take lepe očke :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 03 November 2005, 12:37:01
Gizmo, torej očka je rdeče progaste barve, mama pa je srebrno osenčena, torej svetla.
Iz take paritvene kombinacije lahko dobimo samo mladičke srebrno progaste samčke in tortie - želvovinaste samičke, to je taka barva kot je Mi. Na najeni dalkci vidiš rahle rdečkaste in temnejše odtenke.

Mladičkov take barve, kot je očka iz te kombinacije ne more biti, ker se gen za rdečo barvo veže na spol.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 03 November 2005, 13:41:05
Wau,zelo zanimivo :o!Je pa res prava lepotica ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 07 November 2005, 12:05:30
Torej - tukaj smo:

 ... vabljeni na obnovljeno spletno stran, SI*MuSiCat - http://Http://www.musicat.cc .

Stran še ni v celoti urejena, nekaj stvari še manjka, nekaj stvari bo potrebno še popraviti - lahko pa na njej že najdete informacije o tem kje in kako izbrati pasemsko mačko, dokumentih, kvaliteti, vzreji, mačjih razstavah ... ki bodo morda komu v pomoč, ko se bo odločal za izbiro in nakup pasemske mačke.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 07 November 2005, 19:27:00
Nota si ti mogoče slavistka po poklicu oz. kaj v tej smeri??

Lp nina



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 07 November 2005, 19:34:30
Ne, bi mi pa to znanje zelo prav prišlo ..  ;D . Vedno se borim s tem, kam naj postavim vejico in ali je s ali z ...
Zakaj?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 07 November 2005, 19:38:27
Ne, bi mi pa to znanje zelo prav prišlo ..  ;D . Vedno se borim s tem, kam naj postavim vejico in ali je s ali z ...
Zakaj?

Zaradi Tantadruja in Sena kresne noči ;D

aja, drugače pa pohvale za stran mi je zelo simpatična.

Lp nina



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 07 November 2005, 19:46:54
Oh, iz tiste serije mladičkov kot je Sen Kresne noči,  smo imeli še  Čar Enakonočja in Kresni Mit .
Vse v stilu  ;D ;D

No, zdaj smo v stilu muzke oz. izrazov iz muzke ...
Je pa res, da sem ljubitelj glasbe in dobre knjige ....


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 07 November 2005, 21:29:38
Lepa stran. Samo kaj pa kakšen slovenski podnapis  :P Hehe no zdej vemo da maš 7 mačkonov doma. Če so vsii tisti tvoji in če so predstavljeni vsi. Nekja mi ne gre v račun

Tele barve dlake. Ti imaš samo rdečega samca. Pa nekje si že omenla da si vzrediteljica sivih in rdečih. Zgoraj si pa razložla da rdeč samec in siva samica data sive potomce. SAem jaz zamutila da si vzrediteljica rdečih ali še kakšno kepo skrivaš.  ??? :P Hehe pa tamali manjkajo  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 07 November 2005, 22:49:53
Hvala Ninci in Neyka.

NEYKA - ja skrivnost je sedaj odkrita  ;D.

Doma imam trenutno 7 odraslih mačkonov.
Na linku CATS lahko vidiš moje odrasle mačkone: 2 srebrna fanta - Zeusa in Tantadruja, rdeč samček Flamelet,  ne živi pri meni.

Potem so tu še 4 aktivne samičke - Drita (Snowdrift), Viška (Wish & Hope), Sani (Sen Kresne noči) in Džuli (Jewel).
Z nami pa je še naša najstarejša perzijka, ki je že sterilizirana dolga leta, to je 16. let stara Diča (Diba's Promise).

Mladičke pa lahko najdeš na strani KITTEN.

Ne, jaz primarno delam na srebrni barvi. Paritev z rdečim samčkom je bila bolj izjema in eksperimentalnega značaja.



srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 November 2005, 14:15:12
nota tvoja muca mi je zelo všeč! ;D

srečy


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #13 : 11 November 2005, 15:12:25
Ja , res je prava lepotica



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 12 November 2005, 15:14:46
Srečy in kancha - obema HVALA!  :) :)


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #15 : 12 November 2005, 15:33:48
Sem tudi jaz malo pobrskala po spletni strani in moram reči, da so tvoje kosmatinske čudovite!

Si kar predstavljam, kako mehke so...

Moja muca je mešanka, spodaj ima čisto belo dlako, malo bolj dolgo in mehko kok kašen puhek - je pravo veselje to žulit.

Kolikor sem po slikah videla je tudi tebi to v veselje... ;) :D



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 12 November 2005, 15:39:26
Neee, le kako moreš to rečt .. jaz tako zelooooooo trpim, ko jih žnjaram in mečkam   ::) ::) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...

Kje je kakšna sličica tvoje muce?


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #17 : 12 November 2005, 15:47:40
Neee, le kako moreš to rečt .. jaz tako zelooooooo trpim, ko jih žnjaram in mečkam   ::) ::) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...

Kje je kakšna sličica tvoje muce?

Poglej me!  ;)

No, tukaj so jo sami zobki, ker je taka divja neustrašna mačetina. A veš, da imam napis na vratih "Attenti al gatto!"  ;D

No več slik najdeš na spletni strani http://www.freebairn.org/gallery/pikaindex.php

 :) :D :P



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 12 November 2005, 16:06:30
Ooo, kok ima dobrega črnega nosota .. Super je obarvana. Kot da ji firbec ni dal miru in je nosa pomolila v škatlo s črno barvo. Dobra je  :) :) :)
Koliko je stara?


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #19 : 12 November 2005, 17:07:52
Ooo, kok ima dobrega črnega nosota .. Super je obarvana. Kot da ji firbec ni dal miru in je nosa pomolila v škatlo s črno barvo. Dobra je  :) :) :)
Koliko je stara?

Točne starosti ne poznam, ker smo jo vzeli v stanovanje, da ne bi prezimila zunaj, je pa bila verjetno spomladanska muca, stara cca. 6 mesecev, to je pa bilo,... Naj pomislim... :-\

Morda 6 let nazaj. Čakaj, to je bilo pol leta po smrti mojega pesjanarčka...Ja, Pika je stara 6 let in pol in že pridobiva na trebušni površini, tako da je sedaj na light cat. ::)

Je pa res cukrček - taki izjemni karakter ima, da dol padeš... Najraje zarijem obraz v njen trebušček in jo mečkam, pa lupčkam... :-*



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 12 November 2005, 17:10:31
..... in potem fino ter z užitkom kihneš, ko te dlaka požgečka po nosu ....
Kako dobro to poznamo ....  ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #21 : 12 November 2005, 17:14:17
..... in potem fino ter z užitkom kihneš, ko te dlaka požgečka po nosu ....
Kako dobro to poznamo ....  ;D

Aha.  ;)

Pri nas je res kraljica. :D

Boljše, da sploh ne povem kaj več, ker bodo rekli, da sem nora. Nenavsezadnje sva pričela z distribucijo AG hrane zato, ker naši princeski niso odgovarjali drugi briketi, te hrane se pa ni dobilo nikjer v bližini... ::)



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #22 : 12 November 2005, 18:23:14
O jezus .. ??? ???
Pa za mene govorijo, da sem malo čudna .. s toliko mački ...

Ooo, še so hujši primerki, še ..  ;)
Sem sedaj pa čisto pomirjena, ko sem tole prebrala ... ;D ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #23 : 12 November 2005, 18:26:02
O jezus .. ??? ???
Pa za mene govorijo, da sem malo čudna .. s toliko mački ...

Ooo, še so hujši primerki, še ..  ;)
Sem sedaj pa čisto pomirjena, ko sem tole prebrala ... ;D ;D

Me veseli, da sem te pomirila. Če bi bilo po moje bi imela 5 psov in 10 mačk, pa nimam dovolj prostora za vse in ni me dosti doma, torej posvečam vso svojo pozornost eni kosmatinki. ::)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #24 : 12 November 2005, 19:47:26
Nota pa ti se pogovarjaš ko bi mela najmanj 200 mačkonk. Pa dej dej 7 pa res ni velik.  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #25 : 12 November 2005, 22:06:37
Kar pridi ti za sedmimi in štirimi čistit stranišča pet krat na dan, pa tovorit tone peska, kot da imaš doma lastno gramozno jamo,  pa boš pol povedala, kako je ..  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #26 : 12 November 2005, 22:20:05
Kar pridi ti za sedmimi in štirimi čistit stranišča pet krat na dan, pa tovorit tone peska, kot da imaš doma lastno gramozno jamo,  pa boš pol povedala, kako je ..  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Jaz imam eno, pa čistm 2 x na dan in tovorim 2 kg peska na teden. Če to pomnožim s 7 in še prištejem 4... ???



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #27 : 13 November 2005, 16:45:04
Zanimivo. Naš Max pa sploh ne zasvinja WCja tak da bi blo treba večkrat dnevno pucat. Pucamo celo na 2 dni včasih,. Je pa res da si včasih privošči lulanje na polivinil ali pa iz rože zbrska prst  ::) ::) cepec. Ampak se to ne dogaja tako pogosto. Še vedno pa se mi 7 mačkonk ne zdi tako pretirano kot si to številko skrivala  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #28 : 13 November 2005, 17:40:16
A ne da ni huda številka ..
Ravno razmišljam, da bi kar obdržala doma enega ali dva mladiča  ;D ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #29 : 13 November 2005, 18:29:16
A ne da ni huda številka ..
Ravno razmišljam, da bi kar obdržala doma enega ali dva mladiča  ;D ;D

Meni so ful dobri ta rdeči, ker imajo oranžne oči. To naravnost obožujem. :-* :-* :-*

Prijatelj od Paula ima v Angliji 2 mačaka - mešanca sicer, enega snežno belega z oranžnimi očmi, drugega pa tigrastega oranžnega z oranžnimi očmi. Obadva sta za pojest!   :P :P :P :-* :-* :-*

Vedno, ko sem tam, ju lovim po hiši, da bi ju malo žulila... ;) :D ;D

No, zdaj vidite, kako premaknjena sem... ;)