Rdečica po vsem telesu

Fruc · 2694

Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
: 25 Januar 2008, 19:51:40
Zdravo.
Na vas se obračam, ker me zanima, če je kdo že pri svojem kužku opazil pretirano očohavanje in rdečico po vsem telesu. Pri našem se je začelo v sredo zvečer in v četrtek popoldan je bilo že tako hudo (poleg čohanja in rdečice, so se mu po glavi pojavile bulice - je zacvetel kot malina, kot se izrazila veterinarka), da sva ga kar popokala in k veterinarju. Tam so nama sicer dal neke tablete, ki jih mora vzeti na 12 ur, ampak rdečica ne pojenja.  Malo manj se očohava, rdeča koža(ki se zaradi svetle dlake res fajn vidi - takšen pinki odtenek, kot ga je imel po trebuščku, ko je bil še mladiček) pa ni nič manj rdeča.Veterinarka je rekla, da je lahko karkoli od alergij...hrana, kemikalije, ... Mislite, da je že možno, da se je začel cvetni prah? Namreč vsak dan tekamo po travnikih in se podimo za žogico.

Hvala za kakršen koli nasvet.

Prijazen pasji pozdrav,
Fruc


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1 : 25 Januar 2008, 20:21:26
Moja je imela ful alergije in se je sčohala do krast ponekod.Jaz sem se obrnila na dr.Nabergoja(smo že pisali tudi na forumu o njem pri alergijah),poslala blato in mi je določil alergene.Pri nas je delovalo,razen z ušesi še ni čisto ok zaradi vnetja,alergije pa smo odpravili.Pa cena ni pretirana,pa po pošti pošlješ oz. se po telefonu zmeniš.Jaz sem zelo zadovoljna,pri nas je pomagalo in se nič ne praska po telesu.So pa pogosti alergeni svinjina,govedina,koruza,pšenica,...Odvisno od psa;moja ne sme niti jajc,mleka,kvasa,...
S čim ga pa hranite?Ker konzerve so zelo alergene tudi zaradi konzervansov.Lahko tudi sami poskusite z izločevalno dieto,a če je dokaj resno kot pravite,jaz ne bi predolgo mečkala.Moja si je tudi med prsti vse zlizala in še raznašala bakterije.Cvetni prah pa še po moje ni nevarnost,bi prej rekla da je hrana.
Imaš pa tukaj stran od Dr.Nabergoja:

http://www.nabergoj-vet-inz.si/



Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Januar 2008, 19:59:00
Sibila hvala lepa. Bom šla kar v akcijo. Sicer je danes vidno manjše izboljšanje...vsaj praskanja ni več tolk, čeprav rdečica ostaja. Bomo vidl kak bo jutri, ker danes dobi zadnjo tableto.

Hvala še enkrat. :-*


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 26 Januar 2008, 20:22:58
Najprej ugotovi, na kaj je alergična. Kaj ste ji dali za pojesti tisti dan? Ste jo morda okopali?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #4 : 27 Januar 2008, 02:19:44
Saj tablete ponavadi začasno pomagajo.Ampak treba je odpraviti vzrok,drugače se bo ponavljalo.Pri moji so delovale tri tedne,pol pa se je vse skupaj ponovilo.Mogoče se vam bo pa v kombinaciji z dietnimi briketki obrestovalo.Držim pesti! :)



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #5 : 27 Januar 2008, 10:30:04
tudi pri moji so se pojavili tako simptomi (rdečica, pikice, posledično praskanje). ugotovili-alergija na govedino. bom pa vseeno poslala blato če so rezultati tako razvidni ker bi rada preverila ali gre res samo za govedino (sklepanje veterinarke je bilo brez testa da bio preverili alergijo-le odstranili smo jo pa je bilo ok. vendar saj veste-ziher je ziher)

lep pozdrav in veliko sreče