CANIDAE

irenchy · 125880

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #120 : 12 Januar 2008, 12:36:02
Ko je bila Spela se na Canidae (zdaj je samo na kuhani hrani, ker zaradi alergije na prsice ne sme jest nobenih briketov vec sploh) je dobila toliko kot je priporocena doza, pa nikoli ni bila ravno med shiranimi psi ...
Ne glede na priporočila veterinarja lahko poskušaš hranit brikete na tale način- vsako porcijo preden jo daš psu za en dan zamrzneš v skrinji in odtajaš nekaj ur preden daš psu. Pri mnogih deluje. Pride prav če pri nekem psu deliuje .

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #121 : 25 Marec 2008, 13:44:57
Ali mi lahko nekdo pomaga..

Na spletni strani uvoznika Canidae imajo tabelco za odmerjanje hrane. Tam imajo razdeljeno samo na mladice do 6 mesecev in odrase pse..

Na deklaraciji, ki je na vreci, ki sem jo kupila pa pise, da naj bi se mladicem od 6 meseca do enega leta dajalo od 12-25g hrane na kg telesne teze..

Mi lahko svetujete kaj naj naredim oz katerega odmerjanja naj se okvirno drzim?

Hvala in lp!



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #122 : 25 Marec 2008, 14:39:26
sasha: jaz se vedno držim tistega kar je napisano na originalni embalaži. Kot pa si že sama povedala, je to le okvirno, vedno je treba količino prilagoditi posameznemu psu. Tako da v nobenem primeru (tudi če se držiš tistega kar je na slovenski deklaraciji ali spletni strani) ne moreš veliko udariti mimo.

Lp, Črt



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #123 : 25 Marec 2008, 14:54:22
Mi hranimo s ALL LIFE STAGES; na uvoznikovi spletni strani in na žaklju so enaki podatki.
Naj ti bodo navedene količine samo informativne oz. orientacijske. Opazuj psa in mu prilagajaj količino hrane tudi glede na aktivnost...



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #124 : 26 Marec 2008, 08:19:51
Naša izkušnja s hrano Canidae (All life stages):
Po 36 urnem postu sem mu dal samo brikete, brez kakršnihkoli dodatkov. Tako je hlastal, da nisem mogel verjeti svojim očem; verjetno malo zaradi lakote, malo pa zato, ker so mu bili briketi všeč.
Dlaka je bila O.K., kraspal se ni. Sedaj je jedel samo brikete, brez mesnih dodatkov.In ker je zelo aktiven, sem mu tudi dajal malce več, kot je priporočena dnevna doza (pri teži 15 kg je dobival 180-190 g briketov)
Vendar pa sem opazil, da bolj pogosto hodi na potrebo (tudi 5x dnevno) in da je blato mehkejše kot ponavadi (pravzaprav zelo mehko).
Opažam, da tudi z analnimi vrečkami ni vse O.K., kar pa je itak posledica premehkega blata.
Sedaj smo pri koncu prvega žaklja (9,1 kg). Sklenil sem, da mu zamenjam hrano, ker mu zaradi blata ne ustreza. Škoda.
Verjetno bomo poskusili z Natures variety (Instinct), za rezervo nam ostane še Canidae Lamb&rice.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #125 : 26 Marec 2008, 09:58:31
Tudi sam sem začel svojega hraniti popolnoma istočasno kot SG.Sicer z blatom nimava večjih težav, le da je včasih malce mehkejše. Je pa res, da moram svojega aktivneža hranit precej več kot pa je napisano v tabeli.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #126 : 26 Marec 2008, 10:06:33
le da je včasih malce mehkejše. Je pa res, da moram svojega aktivneža hranit precej več kot pa je napisano v tabeli.

Pri meni je isto... Chica je shujšala, ko sem ji dajala zgornjo mejo po tabeli (za več kg, kot jih dejansko ima), tako da sedaj dobiva dosti več... Je pa tudi ena hiperaktivka  :)


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 08 April 2008, 19:46:14
Mi pa imamo en majcken problem. Pes je razvil moker ekcem in zaenkrat ne vemo, ce kot posledico uvajanja Canidae v njegovo prehrano. Smo se pa vseeno odlocili, da preidemo nazaj na staro hrano in najprej pozdravimo to stvar. Smo namrec na antibiotikih. Sem pa tocno pred enim tednom kupila nov zakelj Canidae v trgovini v LJ- 18,1 kg. Je navadna Canidae in zakelj je se nov in zapakiran. Bi bil mogoce kdo pripravljen odkupit? Seveda ne po isti ceni kot smo jo kupili! ;) Damo 10% popusta. Imam namrec se 4 kg iz prejsnjega zaklja in mislim da bo zadosti, ko bomo po enem mesecu spet probali dat to hrano. In nocem, da se medtem cisto v redu zakelj valja po shrambi. Sem pa iz Ljubljane.
Lahko mi pisete na mail.
Vseeno upam, da niso bili briketi ker so to edini ki jih pes z veseljem poje tudi brez dodatkov. Smrk. :(

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #128 : 08 April 2008, 20:56:38
Balu a je All life stages varianta? Ce je, jo jaz vzamem z veseljem!



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 08 April 2008, 21:08:22
Ja, All life stages je. Pac ta "navadna"- ni senior, pa ni jagnetina.  8)
Ja, ce si za me poklices pa poves kdaj...jaz pa ti povem kam. ;)

Ziva 040438844

Pozdravcek

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #130 : 10 April 2008, 11:20:08
Torej, za nami je en teden, kar smo na novi hrani (lamb&rice). Ugotavljam, da kljub temu, da hrana vsebuje en vir beljakovin,
le-ta ne ustreza.  :(
Količina blata je še vedno velika, potrebo opravlja vsaj 5x dnevno, blato je mehko. Hrano je z veseljem  ;D ???
Vse našteto je zaskrbljujoče, ni pa alarmantno. Porabili bomo do konca ta žakelj (9,1 kg), potem gremo v menjavo.
Še razmišljam katero, vsekakor pa na hrano, ki bazira na piščancu. Verjetno Natures variety...



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #131 : 10 April 2008, 13:14:53
SG: ni kaj ... še tako dobra hrana ne more biti dobro sprejeta pri vseh psih. Pri nas je bil kakec najbolj kompakten pri hranjenju izključno s konzervirano hrano. Mogoče bi poizkusil prehod narediti na ta način, da za par dni preideš samo na konzervirano hrano, in greš potem počasi na druge brikete.

To je samo ideja ;)

Lp, Črt



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #132 : 10 April 2008, 13:23:12
SG: ni kaj ... še tako dobra hrana ne more biti dobro sprejeta pri vseh psih. Pri nas je bil kakec najbolj kompakten pri hranjenju izključno s konzervirano hrano. Mogoče bi poizkusil prehod narediti na ta način, da za par dni preideš samo na konzervirano hrano, in greš potem počasi na druge brikete.

To je samo ideja ;)

Lp, Črt

Drži, še tako kakovostna hrana očitno ni za vse enako dobra....
Lahko malo pojasniš ta predlagan prehod na novo hrano (s konzervami)? Katere predlagaš?
Verjetno bom naredil prehod tako, kot mi je svetovala Nina; 36 urni post in takoj nova hrana.
Seveda moram le-to še izbrati....



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #133 : 10 April 2008, 18:44:27
Oj

Glede na to da imajo psi s konzervirano hrano najmanj težav in zato da dobiš neko stanje ki si ga želiš (npr. kompaktni kakci), bi šel jaz najprej na konzerve, tako da je stanje tako kot mora bit, potem pa bi počasi konzervam dodajal brikete (če se kakci omehčajo oz. postane iztrebljanje prepogosto, uvajanje zadržiš na tistem koraku ko je še tako kot mora biti in potem čez kak dan počasi naprej) , dokler nebi prišel do tega da je konzervica le kot dodatek briketom.

Kot rečeno, je to le ideja, če imaš težave da briketov noče pojesti, potem mogoče ni najboljša varianta, ker ti jih potem sploh ne bo hotel :D Bo preveč fino jesti samo konzervice ;) (pri nas teh problemov ni)

Katere konzerve ni važno, samo da so take da mu ustrezajo.

Ehhh... vidim da sem preveč zakompliciral :D Ti kar naredi s postom, pa bo verjetno res najboljše.

Lp, Črt



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #134 : 10 April 2008, 18:50:22
SG: pri nas recimo je bil pri Canidae ful mehek kakec in dosti blata, Nature's Variety pa kompakten kakec in manj. Probaj...

battito animale


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #135 : 10 April 2008, 19:46:30
SG: pri nas recimo je bil pri Canidae ful mehek kakec in dosti blata, Nature's Variety pa kompakten kakec in manj. Probaj...
¨

Hvala, točno to imam v mislih (in upam, da bo rezultat takšen kot pišeš ti) :)
Uporabljaš Instinct?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #136 : 11 April 2008, 07:06:01
Malo kombiniram Instinct z ostalimi okusi, ker se mi zdi sam Instinct malo mocen.

battito animale


Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #137 : 24 Maj 2008, 19:48:06
Pa da še jaz povem svojo izkušnjo s to Canidae hrano za vsa življenjska obdobja. Na veliko potrebo hodi en krat manj kot je kakal po Eukanubi, dlako ima lepo ščetinasto, problem pa je v tem, da mu dlaka zelo izpada, sprva sem mislila, da zamenjuje dlako, zdaj pa je že četrti mesec, ko mu izpada dlaka (včasih v nenormalnih količinah). Prej pri Eukanubi sem ga česala 1 x na teden (labradorec), zdaj pa vsak dan, pa mu gre dlaka kr ven. Poje zelo veliko trave, včasih toliko, da se nabruha. Čeprav sem ravnokar kupila 18 kg žakelj, bom prešla nazaj na Eukanubo. Sicer z Eukanubo ni imel problemov, le o Canidae sem prebrala veliko pozitivnega, zato smo jo zamenjali. Kaj mislite je to od Canidae?

LP Janja

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #138 : 09 Junij 2008, 12:51:00
Zara je na Canidae ze nekaj casa (no zdaj sva bili vmes kaksen mesec in pol na Eukanubi dermatosis zaradi suma na alergijo)..in sem opazila da ima v iztrebkih take male bele pikice, kaksne so v briketih. Je se kdo opazil kaj podobnega?

Se mi pa zdi, da je kakec bolj mehek in tudi vec ga je, pa veckrat iztreblja po tej hrani (tudi po 4× dnevno)..po Eukanubi mi namrec kaka 2× dnevno, kakec je cisto mali in lepo trd.

Vidim da ste imeli tudi ostali taksne izkusnje z blatom..ali se je to popravilo ko ste zamenjali hrano?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 21 Junij 2008, 00:47:11
hmm glede na to da je za vsa obdobja - je primeren tudi za mladiče velikih pasem? Nekam čudno se mi zdi da imajo druge firme ločeno prehrano za velike pasme ta pa ne



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #140 : 21 Junij 2008, 00:49:53
hmm glede na to da je za vsa obdobja - je primeren tudi za mladiče velikih pasem? Nekam čudno se mi zdi da imajo druge firme ločeno prehrano za velike pasme ta pa ne
Ja žal te nimajo ločeno in zato ti briketi odpadejo, ker so za mojo pesjanko res premajhni.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 21 Junij 2008, 11:44:38
Če pes ne golta in bolj prefinjeno in počasi grize brikete, potem je čisto vseeno ali so majhni ali veliki. Pri nas smo že kakšne 3 mesece na briketih katerih premer ne presega 7mm in ni bilo nobene panike, ker lepo je in ne golta. Spet drugi primer je starejša psica, ki je totalni požeruh in se včasih napol davi z AG Senior, ki so celo večji od teh, ki jih ima Chiba.  ::)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 21 Junij 2008, 12:12:29
Pozdravljeni,

mi smo bili po prihodu domov iz legla skoraj 2 meseca na Canidae. Potem pa je začela nekaj driskati in smo hrano zamenjali s Purino pro plan losos. Malce tudi sumiva, da je piščanec tisti, ki ji ne ustreza. Stanje je sedaj OK, imam pa še nekaj Canidae (imeli smo 10 kg žakelj, ene 1/2 je ostalo), katero lahko prodam po polovični ceni.
Imamo pa to, kjer so vse 4 vrste mesa. Zainteresirani lahko pišejo na ZS.

Lp, Petra



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 21 Junij 2008, 18:27:53
Mene bolj zanima glede hitre rasti mladičev velikih pasem - zato naj bi bila posebna hrana z manj energije in proteinov ter s posebnim razmerjem in vsebnostjo fosforja in kalcija. Canidae ima pa eno za vsa življenska obdobja... to me muči  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #144 : 21 Junij 2008, 19:45:12
Chiba, Aska ne golta briketov, samo vseeno se mi zdi bolje, da večje brikete dobiva.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #145 : 21 Junij 2008, 21:36:16
Če pes briketov ne golta in mu nasplošno ustezajo je čisto vseeno kakšne velikosti so briketi. Sicer pa tisti, ki goltajo ponavadi goltajo tudi večje ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #146 : 21 Junij 2008, 21:37:57
Mene bolj zanima glede hitre rasti mladičev velikih pasem - zato naj bi bila posebna hrana z manj energije in proteinov ter s posebnim razmerjem in vsebnostjo fosforja in kalcija. Canidae ima pa eno za vsa življenska obdobja... to me muči  ;)

Sej lahko kolicino energije in proteinov prilagajas s tem, kaksno kolicino hrane dajas...

battito animale


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 21 Junij 2008, 23:10:49
Lol res je :D

Sem gledal sestavo v primerjavi z AG large breed puppy in je v Canidae manj beljakovin (kar naj bi blo vredu ane?), Ca in P pa sta v enakem razmerju. Tako da so dvomi premagani  8)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #148 : 22 Junij 2008, 11:14:18
Že mogoče, da sta Ca in P v enakm razmerju, kaj pa količina, ki jo futraš ;)? Se pravi-če daš hrane količinsko več, bo pes dobil več Ca in P oz. obratno... A smo še vedno na istem ::)? Včasih je treba gledati malo širše... :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #149 : 22 Junij 2008, 11:20:42
No potem glede na to, da je to kvalitetna hrana verjetno vseeno jo spet kupim za mojo pesjanko. Ja ninci imaš prav glede goltanja. Aski tako in tako mešam vsaj dve znamki hrane in ji bom tudi v prihodnosti.