Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 437352

Pudlica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 10 December 2008, 08:57:18


               


       

...dlje ko gledam ljudi,raje mam svojga psa...


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #241 : 10 December 2008, 10:46:03
 :o :o :o kaka mačkaaaaaaaaaaa :o :o :o kako je tej lepotički ime?Koliko je stara in kakšen pudl je ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #242 : 16 December 2008, 23:04:00
Evo naša Doly :










dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #243 : 17 December 2008, 10:29:55
 :o lušna psička  ;) povej kaj je aprikot barve?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #244 : 17 December 2008, 13:25:29

               


       


Joooooooooooooj ta ma pa take uče kot Timi  :-* prečudovita je :-* :-* A si ziher da ni to moj pes ??? ::) :D ker je do pike enka-dlakica in vse

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #245 : 17 December 2008, 15:13:10
:o lušna psička  ;) povej kaj je aprikot barve?


Mene ti malo zafrkavaš ???  >:(

Barve je zelene !!! :P

No v resnici bele, samo mladički so na začetku rahlo grahasti, potem, ko dobijo stalno dlako, običajno pri letu in pol pa postanejo povsem beli !

Je pa v resnici bolj bela, samo slika je taka slaba, zgleda pa še bolj rjava. :D




dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #246 : 17 December 2008, 19:43:31

Mene ti malo zafrkavaš ???  >:(

Barve je zelene !!! :P

No v resnici bele, samo mladički so na začetku rahlo grahasti, potem, ko dobijo stalno dlako, običajno pri letu in pol pa postanejo povsem beli !

Je pa v resnici bolj bela, samo slika je taka slaba, zgleda pa še bolj rjava. :D


Oprosti-ne nisem te zafrkavala-ker ima ušesa in hrbet drap oz. rjavkast ???

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #247 : 17 December 2008, 20:38:44
evo 3 fante ki so na prodajo

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #248 : 17 December 2008, 20:55:03
Kako so luškani?'Koliko so stari?Ali že imajo imena

My best friend is a westie


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #249 : 17 December 2008, 20:59:00
Danes so stari 34. dan- imena pa tudi imajo-Snake Amabel 1410g, Sollo Amitel 1140g, Lucky Armisael 1545g.

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #250 : 17 December 2008, 21:43:13
A tile mladički so aprikot, ko imajo tak rjava ušeska  :o ;D



Manca

  • Gost
Odgovori #251 : 17 December 2008, 22:06:58
 :)




Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #252 : 18 December 2008, 14:04:45
Lepotičkaa ;) ;D

My best friend is a westie


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #253 : 18 December 2008, 15:14:16
:)




Uuuuuuuuu je pa lepo urejena (moja naj frizurca :-* ) Ali se meni samo zdi ali ima res malo rdeče oči :-[ :-\ ?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #254 : 18 December 2008, 15:24:23
A tile mladički so aprikot, ko imajo tak rjava ušeska  :o ;D

Ti majo samo ušesa tvoja pa še cel hrbet :-\

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #255 : 18 December 2008, 15:26:22
MANCA -ful je lepa -jo voziš na razstave?Kam jo voziš na frizurco?
MATXXL-ne zamerit-pač ne vem ko še nisem imela belega pudla-saj moj bo lahko tudi tako barvo menjaval ???

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 18 December 2008, 16:56:09
Matxxl, tvoja Doly je pa ful podobna moji Miši!
Sedaj nimam možnosti prilepit slikce, ko pa pridem domov jo bom pa takoj dala gor!
Lepotička - kakor moja :)

Pa še eno vprašanje imam. Jaz imam tudi prvič belega pudlja (prej sem imela sivo skoraj 17 let  :( ), pa me zanima kdaj postanejo čisto beli oz. ali je 100%, da postanejo snežno beli ali je možno da ostanejo rahlo krem?
Miša je stara 15 mesecev, pa še ni čisto bela.

Vem za sive, da se skotijo črni, že po prvem striženju pa je dlaka siva (gobček in tačke), na uhljih pa to traja malce dlje, čeprav se mi zdi da celo življenje rahlo bledijo.



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 18 December 2008, 17:06:08
Pa še glede solzic! Menim, da je najbolje pod očmi čistiti z navadno vodo ali pa s fiziološko raztopino, vsaj dvakrat na dan, po striženjih pa še večkrat, dokler se ne izperejo vse drobne dlačice. Jaz Miši po striženju oči tudi malo sperem s fiziološko raztopino (sebi tudi, ker imam tudi jaz polne oči dlak, ker jo strižem sama), dobro osušim in par dni dlako pod očmi redno čistim in mažem s kremo Penaten za dojenčkove ritke ali pa z navadnim vazelinom iz lekarne. 
Poizkusila sem tudi tekočino, ki je namenjena prav čiščenju rjavih madežev pod očmi, vendar imam zelo slabe izkušnje. Miši so se še bolj solzile oči, zdi se mi da je vse to zelo dražilno, čeprav na embalaži piše drugače. Jaz te izdelke odsvetujem, razna belila pa sploh!



Manca

  • Gost
Odgovori #258 : 18 December 2008, 18:35:38
Višavska terierka, Smrček, dafna in mojcamisa hvala  :)
Smrček nima rdečih oči  ;)
Dafna- ja vozim jo na razstave  ;D Striže pa jo Daniela Risdan  :)
Glede belih pudljev pa je tako. Načeloma bi mogli biti čisto beli. Te krem barve so "napakice". Pri mladičkih oz. večina jih je malo krem. Ampak kolikor so meni razlagali vzreditelji bi morala ta barva izginit. Jaz sem imela prej belega pritlikavega (15 let  :'() Na začetku je bil čisto bel brez kakršnihkoli madežev (jaz se tega sicer ne spomnim ampak so mi povedali ), s starostjo pa je postajal  na delih marelčen. Beli pudlji so lahko tudi "rumeni" to pa je posledica lulanja  :). Meni osebno to ni všeč, da so "malo marelčni", ker če je pudel bel je pač bel  ::). Ampak kot pravim, če izgine me ne moti :)
Je pa velika redkost videti čisto belega pudlja, žal :(
se strinjam s mojcomiso glede izpiranja oči, najbolša rešitev je vata in voda , z raztopino pa še nisem probala, ampak tudi meni so odsvetovali tekočino za čiščenje oči :)
Ampak kakorkoli pudlji so zakon  ;D, neglede na barvo ali velikost, so meni najbolši psi na svetu  ;D :P



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #259 : 18 December 2008, 19:28:17
 :o Manca -res ma super frizurco  ;),joj je fajn da imaš g. Ristan blizu -v MB in okolici namreč NITI EN  >:( ne zna tako stričt-mislim ,ne razumem kako lahko imajo salon -če ne znajo stričt-jaz sem frizerka in to je isto -če bi k meni prišela ena na večerno speto frizuro pa bi rekla da ne znam >:(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #260 : 18 December 2008, 19:59:22
HEHE blizu  :D Jaz sem iz Lj  :P :D
Drugače pa če rabiš kakšen nasvet za frizerja mi pošli na ZS ti bom povedla kar vem, glede frizerjev, ki "znajo" strišt pudlje  :-\, ti lahko povem iz svojih izkušen
Z Danielinim striženjem sem super zadovolna in Nera bo vedno hodila h njej pa tud moji nasledni psi, ko bodo  :)



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #261 : 18 December 2008, 21:50:44
Dafna : Ja ni kaj, po kopanju jo zmram v Jupolu namakam pol ure, pa očitno kvaliteta ni naj naj pa ostanejo mele rjave lise  :o :P


MojcaMisa: Povsem belo barvo dobijo tam z cca 18 meseci čisto dokončno pa z cca 24 meseci, ko tudi dobijo pravo dlako, kajti kot primer povem, da naša še cca 3 mesece nazaj nekako ni zgledala, je imela še preveč puhca, sedaj pa že ima kar nekaj prave dlake in obenem sam opažem, da je skozi bolj bela in ima skozi lepšo in gostejšo dlako.  No za nego, kopanje striženje v glavnem skrbim jaz, za hrano pa partrnerica, jo pa češem skoraj vsak dan z globinskim glavnikom pa vsaj 1 x tedensko, da je dlaga tudi v notranjosti kolikor toliko ravna.   Za te madeže obstaja tako spray, ki morda malo suši dlako, kot tudi mazilo za oči, kot ena maskara je oboje od firme Biogrom in se dobi pri nas, če to zadevo za okoli oči obvladaš namazati se skoraj nič ne vidijo madeži, sam mažem občasno in to kar z prstom in tudi malo na okoli, gre pa za nekek barvni puder, kot kreda, sem sam probal v svoje oči, pa ni pekoče niti kože ne suši v nasprotju z sprejem.  S temi tekočinami za čiščenje oči tudi sam menim, da niso efektivne, dražijo pa vsaj mojo nič.   Prejšnjo pudljico sem sam strigel, tudi to sam strižem zaenkrat tačke, gobček, in zelo na grobo obliko, ker me morajo še malo bolj naučiti, ker prejšnja ni bila ravno postavna, pa je imela knedl ;) frizuro, ta pa je zelo postavna in že sama obvlada hojo, da mi je prav toplo pri srcu, ko okoli hodi in se nosi, kot kak Lipicanec :o, no po pranju zmeram tudi specialni balzam......,  jasno tudi nohte sam poščipam, pa zobe ji umivam sicer bolj občasno  :'(

Ja tile kužki, so kot otroci, pa naj kdo reče, kako je pasje življenje  :o



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #262 : 18 December 2008, 21:53:43

Ampak kakorkoli pudlji so zakon  ;D, neglede na barvo ali velikost, so meni najbolši psi na svetu  ;D :P


Se podpišem pod to !   :-* :-* :-* ;D



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #263 : 18 December 2008, 21:57:06
Glede belih pudljev pa je tako. Načeloma bi mogli biti čisto beli. Te krem barve so "napakice". Pri mladičkih oz. večina jih je malo krem. Ampak kolikor so meni razlagali vzreditelji bi morala ta barva izginit. Jaz sem imela prej belega pritlikavega (15 let  :'() Na začetku je bil čisto bel brez kakršnihkoli madežev (jaz se tega sicer ne spomnim ampak so mi povedali ), s starostjo pa je postajal  na delih marelčen. Beli pudlji so lahko tudi "rumeni" to pa je posledica lulanja  :). Meni osebno to ni všeč, da so "malo marelčni", ker če je pudel bel je pač bel  ::). Ampak kot pravim, če izgine me ne moti :)
Je pa velika redkost videti čisto belega pudlja, žal :(

To pa ne drži, mladiči so zmeram rahlo rjavi na določenih delih, vendar najkasneje pri 2 letih mora biti povsem bel.    Jasno, to da so rumeni je pa katastrofa, res pa se ta urin tako prime na dlako, da mora običajno dlaka prerasti, da je spet bel, obenem tudi drži, da se poscanih v črni barvi ne vidi !



Manca

  • Gost
Odgovori #264 : 18 December 2008, 22:17:44
Naš prejšnji je bil snežno bel ko je bil mladiček tako da...je pa res da je on še iz "stare" vzreje.
Vem da se pri črnih ne vidi da je polulan, samo pravim, da mene to moti, moj beli pudel bi nosil gamaše  ;)
Mat a boste kej razstavlal?



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 19 December 2008, 09:49:17
Jaz se tudi strinjam, da so pudli zakon! Samo pudli so pudli - sej tisti, ki ga imate sigurno veste kaj mislim!

Ko mi je prejšna psička poginila sem 2 leti bila brez psa, ker sem bila tako žalostna. Eno leto se sploh nisem mogla dotakniti nobenega psa, čez dve leti sem šele začela razmišljat, da je brez psa vse preveč prazno...
...pa še to sem hotela najprej drugo pasmo, da me ne bi preveč na prejšnjo psičko spominjala....
...in grem enkrat na razstavo -da se odločim med cottonom in golim psom...
...in ugotovim - da je samo pudelj pudelj!!!!!
Na svetu ni tako super pasme, kot je ta! Najbolj pametni, najbolj lumpasti, najlepši.... Vse naj naj!



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 19 December 2008, 09:59:52
Pa še obljubljene slike moje Miše!

Ker je zelo redko pri miru, jaz jo pa najraje slikam kadar ima dirke, so slike malo "meglene". :-[




mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 19 December 2008, 10:01:53
Pa še ena, kadar je v elementu!



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 19 December 2008, 10:19:22
Pred 5 minutami smo se pa slikale samo za vas :)
Sam nismo se še počesale danes  :-[




Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #269 : 19 December 2008, 10:24:26
Na tej zadnji slikici zgleda kot da se smeji :D :o lušna je :P se strinjam da so samo pudlčki pudlčki! moj (čeprav je zmeško) je takšen da ga nezamenjam za NIČ na svetu (samo malo plašen je :( ampak to sem pa sama kriva ker sem ko je bil mladič se bila zelooooo zaščitniška-potem sem pa sem gor prišla ''pogledat'' in sem popravila par stvari! Amapak zaradi mojega paničarjenja je največja neumnost ki jo naredi 2×letno to da se povalja po dreku-poznam pse ki drek, bruhanje in lulanje jejo :-X moj se pa vsaki luži umakne  :D 

Manca ups :-[ mogoče je od dlake.ker ''vleče'' na rdečo (tako pri svetlobi-tako kot lasje...) upam da razumete, ker jaz res neznam drugače razložit :-[ a vi jih vsako dnevno češete :o ??? Ker mojemu, ki ima zdaj kratko frizurico zadošča enkat na teden (pa ima dlako takšno ko pudel ;))


PS;oprostite za takšno število smeškov!

Mojcamis-Je pa pozerka :-* (moj če ga hočem fotkat dobi napad nevem česa in začne delat kroge, pa lupčke dajat... >:( :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D