Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 438654

Manca

  • Gost
Odgovori #270 : 19 December 2008, 10:26:29
Joj kok je luškana  :-* Me spominja na mojega prejšnega.
Iz kje pa je tvoja psička?
Lp, Manca



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 19 December 2008, 13:59:57
Manca, sem ti odgovorila na zs, da ne bom delala reklame. :)

Smrček, jaz Mišo češem vsak dan kadar ima malo daljšo dlako kot npr.sedaj, poleti ko jo pa malo bolj postrižem pa po potrebi.
Pa tudi to je večinoma vsak dan, ker je Miša totalno hiperaktivna, vsak dan nekje divjamo in je polna razne umazanije, blata, prahu ipd...
Tako da, je skoraj vsak dan tudi na delnem pranju (plaščki ne zadoščajo, ker vse umaže, kar gleda ven) :)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #272 : 19 December 2008, 14:42:29
aja (moj je tudi neprestano v pogonu...)  ker mojemu vsak dan po sprehodu umijem tačke in gre vse ven...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #273 : 19 December 2008, 19:18:44
Mojcamiša-super lepa je psička  :o ;) ja če ste tako zelo navdušene nad pudlji poglejte tukaj ko imaš vse o njih in so hrvatice čist not padle-kot temu rečemo-res priporočam branje http://foursoftpaws.yuku.com/forums/48  sem pa ful vesela slikic ker je do avgusta še zeloooooooooooo daleč :'( :(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #274 : 19 December 2008, 22:53:25
Mojca miša   Res imaš lepo pudljico, verjetno je pritlikava ? Je pa zelo podobna moji, samo tiste moje slike so bolj tako, bom kaj boljšega naredil !

Kot pravite Pudlčki so pudlčki vsak zase neponovljiv !



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 21 December 2008, 14:35:43
Mojcamiša-super lepa je psička  :o ;) ja če ste tako zelo navdušene nad pudlji poglejte tukaj ko imaš vse o njih in so hrvatice čist not padle-kot temu rečemo-res priporočam branje http://foursoftpaws.yuku.com/forums/48  sem pa ful vesela slikic ker je do avgusta še zeloooooooooooo daleč :'( :(

Jaz tudi toplo priporočam tale forum! Se bi mogli mi tudi tako potrudit!!!!!!!



Manca

  • Gost
Odgovori #276 : 21 December 2008, 16:03:01
Takole pri nas izgleda divjanje po stanovanju  :D ::)




dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #277 : 21 December 2008, 16:24:48
Jaz tudi toplo priporočam tale forum! Se bi mogli mi tudi tako potrudit!!!!!!!
:o super se že veselim -da jih bomo dohitele ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #278 : 21 December 2008, 16:26:04
MANCA-super dirke imate :P :P :P :P :P-povej kje dobiš te gumice in špangice za frizurco-a so iste kot za ljudi????????

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #279 : 21 December 2008, 17:41:57
Mi jih kupijemo kar v Zooticu ;) amapk so mini velikosti!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #280 : 21 December 2008, 18:24:56
Dafna- gumice in papirčki za ušesa so od Show techa, kupujem pa jih na razstavah, na stojnici od #1All Systems. Niso čisto iste, so pa zelo podobne  :)
Ja dirk imamo pa kar veliko zadnje čase   :D, ji gre malo na otročje  :P



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #281 : 21 December 2008, 19:51:03
SMRČEK,MANCA-hvala za odgovore  ;),pa fajn dirkajta :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 21 December 2008, 22:06:03
Živijo.

Sem nov na tem forumu, tako da nisem čist sigurn kak stvari potekajo.

Da se na hitro predstavim.
Ime mi je Aleš in z ženo živima v Celju.
Pred dobrim letom je ženi njena mama iz Amerike (moje žena je američanka) prinesla malo teacup kodrico.
Spodaj je njena slika... (sedaj ko je odrasla tehta 1900 gramov).


In ko sva z njo hodla po Celju, naju je ogromno ljudi spraševalo o njej in če bi jo lahko "kupili". Seveda ni bila naprodaj.
No da se ne bom preveč razpisal bom povedal zgodbo na kratko. Midva sva se zaljubla v te male kodrčke, tako da sva v roku naslednjega leta kupila še 3.
 Zadnji (na sliki mojega profila) je rjav dečko, ki je star 8 mesecov in sva ga dobila pred slabim mesecem.
Tu so naši štirje ljubčki sedaj.


No in sedaj sva res dobila prvo leglo od najne črne toy pudlice in imava štiri male punčke... 3 apricot in eno črno.


Tako imava sedaj priložnost deliti najno majhno veselje s tistimi, ki želijo imeti te male ljubčke v svojem domu.
Lahko me pokličete na ***** če vas zanima še kaj več, ali pa lahko pogovor poteka tudi na forumu.

Hvala za vaš čas.

Aleš



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #283 : 21 December 2008, 22:37:22
Ja prava druščina Toyčkov in še v več barvah (manjka le srebren)  :o  Ali so same samičke, ali tudi samčki ? Imajo rodovnik, če da, kakšen?,
Kako, da jih ne uredite in ustrezno postrižete po gobčkih, ker pudljčki, so šele potem res pudeljčki in ne le kosmatinčki  ;D

Lepo si predstavil, vendar vseeno napiši kaj več podatkov imate namen hoditi kaj po razstavah, koliko je bila stara črna
samička, ko je imela mladičke .....  ?      ::)



Manca

  • Gost
Odgovori #284 : 22 December 2008, 09:14:47
Mat xxl, imaš več načinov striženja pudljev, te so postriženi na "šnavcerja"(ko imajo ob straneh zabrit gobček, spredaj pa dlaka). Čeprav se pa strinjam s tabo, meni je bolj všeč klasično pudelj britje gobcev.
Toykoder-Mislim, da se mi že poznamo  :) Ste bili letos v Celju na razstavi? Ker se spomnim, da sem govorila s parom, ki je imel teacup kodra iz Amerike.
Če se ne motim, je to prav posebna vrsta kodra, ki je samo v Ameriki, pri nas takih ni. Bili naj bi bistveno manjši od standardnih Toy kodrov.
Drugače pa so zelo luškani, napiši še kaj več o njih  ;), kot je že Matxxl rekel, rodovniki,...
Mat xxl, se boste kaj razstavljali?  Prav rada bi spoznala tvojo Dolly  :)
Lp, Manca



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #285 : 22 December 2008, 09:47:53
 :o TOYKODER-super druščino imata z ženo doma-vrjamem da vama ni nikoli dolgi čas.Tudi mene kaj več zanima o tej posebni pami -za katero-priznam še nisem nikoli slišala-pa še več slikic prosim  ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #286 : 22 December 2008, 09:56:21
Glede frizurce sem šla zdaj po netu gledat imajo vsi ti teacup takšno frizurco ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #287 : 22 December 2008, 12:58:41
Manca :   
- Še enkrat res lepo pudljico imaš, čudi pa me, da jo striže g. Risdan, ker nisem vedel, da ona tudi striže, sicer pa lahko njo samo pohvalim, ker je res širok človek in mi je nesebično in korektno svetovala, ko sem se še odločal za novega člana družine, čeprav je vedela, da ga ne bom kupil pri njej, ker sem pač takrat iskal belo ali rjavo toy pudljico.
- Hvala za pojasnilo, kaj so to teacup kodri, priznani po FCI verjetno niso ali tudi so ? Čeprav tile predstavljeni so zelo lepi in skladni in cart in tudi če je imela samička 4 mladiče (upam, da brez carskega reza, ki je pri toy ih pogost).
Ja ko se zaljubiš v kužke je hudo  :o
- Ja Dolly bomo razstavljali že v Ljubljani in sicer samo v nedeljo, v razredu mladih nad 9 mesecev, hoteli smo že prej, pa so ji še v leglu bratci počupali precej dlake z hrbta in ni bila primerna za razstavljanje, sedaj pa že dobiva vsak dan bolj belo dlako, ki se tudi zelo gosti. Je pa na slikah, ki sem jih objavil bolj tako se kislo drži, tako, da bom še kake slike pripopal.
- Zanima pa me greste tudi vi z vašo lepotico sedaj na kako razstavo, obenem me pa zanima, zakaj (ne obsojam) tako vsi povijajo ušesa svojim razstavnim psom, ker tudi naša si rada rep čupa, pa sem že sam na to pomislil, zanima pa me, zakaj potem še ti papirčki ???
-Zanima pa me še, ali ima kdo kake iskušnje z preparatom Angels glove iz USA, ki naj bi bil obenem tudi blažji antibiotik ozkega spektra (tetracyklin- sem s farmac foha pa malo več napišem) in naj bi se uporabljal za odstranjevanje madežev, ko kužku teče iz oči, kar je sicer problem pri belih psih in tudi pri drugih pasmah ala Bišoni, prah, ki se ga meša med hrano naj bi deloval na bakterije, ki se razvijejo na dlaki in to obarvajo, zadeva pa naj bi se uporabljala najdalj nekaj mesecev in po prebranem na hrvaškem forumu šapice naj bi zadeva res delovala, so pa neki pomisleki po evropi, ker gre res za antibiotik, ki je celo škodljiv za konje, za katere se je tudi svoj čas to uporabljalo, čeprav zelo oskega spektra,  ali ima kdo kaj izkušenj s tem preparatom ?



Manca

  • Gost
Odgovori #288 : 22 December 2008, 13:11:15
Mat xxl- Hvala za pohvale  ;D
Kolikor jaz vem niso priznani v Evropi.
O super potem se pa lahko tam spoznamo  :o, mi bomo tudi tam, oba dni. Jo boste sami razstavljali? Ste že kej vadli?
Ušesa povijam iz čisto preprostega razloga, da jih ne poje in da ne hodi po njih na sprehodih  ;)
Ja ga. Daniela mi jo striže  :). Ona stiže pudlje že nekaj časa.



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #289 : 22 December 2008, 17:29:16
Vadili nekaj smo, me je bolj strah, da ne bo še nalajala sodnika  :-[tale naša Dolly, bo pa tudi v ringu težko, ker bo toliko kužkov tam in vem, da bodo težave, dobro, da je v razredu mladih, tam se še kaj tolerira.   :D
Sicer je pa ne bom sam vodil po ringu, temveč vzrediteljica iz psarne Ikalicom, ki bo itak na razstavi z svojimi pudlji in tudi sicer občasno tujim ljudem vodi pse po razstavah, tako, da bo v dobrih rokah !



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #290 : 22 December 2008, 21:10:25
Ravnokar sem pri šapicah prebrala o teh teacup pudlih-in nič lepega da živijo največ 5 let in imajo ogromno bolezni in so degenerirani :'(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #291 : 22 December 2008, 21:23:38
Ojoj to pa res ni nič lepo  :(
Drugače samo za info pri nas je parjenje med črno in marelično barvo prepovedano...



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #292 : 23 December 2008, 08:18:03
Manca a poveš za katere barve je še prepovedano da se parijo med seboj?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #293 : 23 December 2008, 08:32:47
Ja to tudi mene zanima-pa kje lahko to preberemo-da nas nebi "vzreditelji"okol prinašali :-X

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #294 : 23 December 2008, 10:08:36
Pri nas je prepovedano parit:
-Črne, rjave, bele z mareličnim ali sivim( vem pa da je dovoljeno v Rusiji)
Parita se lahko:
-marelična z mareličnim, marelična s sivim (če imata oba gen za obe barvi). Drugače pa marelična z mareličnim in siva s sivim.
-Črni s črnim, črni z belim(če imata oba bel gen), črni z rjavim(če imata oba rjav gen)
-Beli z belim, beli z črnim(če imata oba črni gen)
-Rjavi z rjavim, rjavi s črnim( če imata oba črni gen)
Primer: Pomembno je, da če pariš recimo črno psičko z rjavim samcem, da ima psička v sebi rjavi gen.(samec ima ponavadi 100% črni gen, ker je rjavi gen sekundarni)
Upam, da je razumljivo napisano. :)
To se pa ugotovi v rodovniku, po prednikih. Če ne seže dovolj daleč pa je treba vprašat vzreditelja. Moja recimo ima rjav gen. Ko smo jo parili s črnim samcem, je skotila tudi eno rjavo, ker je tudi samec nosilec rjavega gena. Torej tudi če pariš 2 črna lahko pride ven rjav  :)


+1



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #295 : 23 December 2008, 10:23:07
Kaj pa če je samec črn, psička srebrna in ima črn gen? Se to sme parit? (če potem pridejo 3 mladički 1 črn drugedva siva) je to še vedno ok?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #296 : 23 December 2008, 10:34:14
Siva psička po pravilih ne bi smela imet črnega gena. Ker to pomeni, da so njeni predniki črni in sivi. Ni ok, ker se črna in siva ne smeta parit skupaj.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #297 : 23 December 2008, 10:39:27
Aha samo vprašam...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #298 : 23 December 2008, 10:42:53
Saj jaz pa samo odgovarjam  ;) :)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #299 : 23 December 2008, 10:46:55
Sej vem :D jaz bi še slikce vaših pudlčkov-nudlčkov ::) :P :-*  midva se dones poslikava, amapk bodo slikice v moji temi ker je moja cukrarija brez rodovnika...

PRooooooooooosim slikiceeee :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D