Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 439119

Manca

  • Gost
Odgovori #300 : 23 December 2008, 10:58:18
Ena črno bela, Nera na razstavi v Mostarju. (oči pa ne znam popravit :-[, takšne so od fleša)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #301 : 23 December 2008, 11:04:08
 :-|~ :-9  :o cukr :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #302 : 23 December 2008, 11:04:49
Hvala  ;D



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #303 : 23 December 2008, 11:07:47
Kolk ma zdaj dolgo dlako (približno) ker jaz sem čisto nora na to frizuro pa me zanima koliko bo trajalo da moj Timko pride na to dolžino dlake...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #304 : 23 December 2008, 11:13:46
Ima približno toliko kot je na slikci v avatarju. Drugače pa je odvisno od tega kako hitro mu raste dlaka. Pusti času čas, samo potem ko pa zraste jo je pa treba začet oblikovat v to frizurco  ;)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #305 : 23 December 2008, 11:24:16
Hvala ;D dlaka mu raste zelo hitro... ampak zdaj se je rast nekoliko upočasnila... (ponavadi je po 2 mesecih frizure čisto na kratko rabil frizerja zdaj pa že 3 mesece nič... :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 23 December 2008, 12:34:58
Zdravo! Prosim, če mi lahko poveste kje in kdaj je ta vikend razstava, ker bi vas ful rada prišla pogledat! Zanima me pa tudi, če imajo psi, ki jih ne razstavljamo tudi vstop, ker bi Mišo tudi s sabo vzela!

Manca, Nera je pa kot kraljica!

Smrček, kje boš objavil slike?

LP!

Mojca



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #307 : 23 December 2008, 12:39:47
V svoji temi ;) (samo se zdajle mučim z ''novim'' fotaparatom (novim zato ker ga mamo že 6 mesecev pa ga še nismo uporabl :-[ )

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 23 December 2008, 12:55:35
Smrček, v kateri temi? Dej naslov  teme al pa link.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #309 : 23 December 2008, 13:05:13
Ko mi rata ti bom poslala ZS ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #310 : 23 December 2008, 13:12:46

Mojcamisa v decembru ni razstav. Prva je januarja v Lj. Seveda lahko prideš z Mišo, samo knjižico o cepljenju moraš imeti sabo :). Hehe, hvala, ja res je ko kraljica  :-*



toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #311 : 24 December 2008, 10:00:19
Ja prava druščina Toyčkov in še v več barvah (manjka le srebren)  :o  Ali so same samičke, ali tudi samčki ? Imajo rodovnik, če da, kakšen?,
Kako, da jih ne uredite in ustrezno postrižete po gobčkih, ker pudljčki, so šele potem res pudeljčki in ne le kosmatinčki  ;D

Lepo si predstavil, vendar vseeno napiši kaj več podatkov imate namen hoditi kaj po razstavah, koliko je bila stara črna
samička, ko je imela mladičke .....  ?      ::)

Imava dva samčka in dve samičke... črna (Sady) je toy pudlica in tehta 3 kg, bela (Annie) je teacup pudlica in ima 1,9 kg.
Potem pa sta dva fanta... apricot fant (Mo) je tudi toy ker ima 3,7 kg, potem pa je najn najnovejši član... teacup fantek (Jackson) in tehta 1,4 kg.

Vsi so rodovniški s tri letnim rodovnikom.
Postriženi pa niso tipično pudeljsko, ker nama to ni všeč... raje imava PUPPY CUT... da zgedajo kot mladički celo življenje.

Črna mamica je bila leto pa pol stara, ko je imela to našo leglo.




toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 24 December 2008, 10:06:31
Ravnokar sem pri šapicah prebrala o teh teacup pudlih-in nič lepega da živijo največ 5 let in imajo ogromno bolezni in so degenerirani :'(

Tga še sam nisem slišal... ker poznam kar nekaj ljudi v ZDA, ki imajo teacup koderčke, pa so tudi čez osem let stari.
Kar pa se tiče bolezni, je pa verjetno odvisno od kakšnih legel prihajajo... od zadnje gospe, ko sva kupila najnega rjavega Jacksona že ima teacup koderčke 15 let in nimajo nobenih določenih degredacij. Vsaj za katere bi jaz vedel?!



toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #313 : 24 December 2008, 10:20:34
Drugače samo za info pri nas je parjenje med črno in marelično barvo prepovedano...

Ja tudi sam nisem za to vedel na začetku.
Tako da nažalost najno prvo leglo ne bo imel papirjev.

V ameriki so vse barve dovoljne z vsemi... tam so celo najbolj cenjeni koderčki, ki imajo 2 barvi... imajo posebna imena za njih (PARTY POODLES).
Tako da sem bil kr mal šokiran ko  sem to sam zvedel.





toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 24 December 2008, 10:26:20
Me je pa neki zanimal.

Torej ker naši kužki ne bodo imeli rodovnika, ali lahko objavim da smo imeli leglo, na strani o leglih ali ne?

Kakšen sistem imajo tam pri objavah?

P.S Ja pa bom poslal še več slik.



toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #315 : 24 December 2008, 10:28:50
No pa še enih par slik...
sam niso najboljše kvalitete, ker so slikane z mojim mobilcem.

To je en dan po tem ko so bili rojeni.


Pa še ena






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #316 : 24 December 2008, 10:42:45
Me je pa neki zanimal.

Torej ker naši kužki ne bodo imeli rodovnika, ali lahko objavim da smo imeli leglo, na strani o leglih ali ne?

Kakšen sistem imajo tam pri objavah?

......

Ne, ne smeš. Tam je prostor za rodovniška legla. Če pa ODDAJAŠ kužke, jih pa nalimaj v temi Živali iščejo nov dom-PSI.

Upam, da niste namreno sproducirali kužkov brez rodovnikov in da jih boste zastonj ali za miminano plačilo (se pravi cena cepljenja) podarili ter v pogodbi zapisali obvezno sterelizacijo/kastracijo pred prvo gonitvijo. Luštnih mešančkov je že tako preveč po zavetiščih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 24 December 2008, 14:07:52

Upam, da niste namreno sproducirali kužkov brez rodovnikov in da jih boste zastonj ali za miminano plačilo (se pravi cena cepljenja) podarili ter v pogodbi zapisali obvezno sterelizacijo/kastracijo pred prvo gonitvijo. Luštnih mešančkov je že tako preveč po zavetiščih.

Hvala za pojasnitev... čeprav mi pa ta del vašega odgovora sploh ni jasn.
Zakaj bi hotel da moji mali kužki pristanejo v zavetiščih???

Pa naši kužki so čistokrvni toy kodri... tako da nisem čist sigurn zakaj omenjate mešančke?

Še enkrat hvala za pojasnitev.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #318 : 24 December 2008, 14:19:11
Po definiciji, so psi brez rodovnika mešančki in se jih ne prodaja.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 24 December 2008, 14:25:47
Imava dva samčka in dve samičke... črna (Sady) je toy pudlica in tehta 3 kg, bela (Annie) je teacup pudlica in ima 1,9 kg.
Potem pa sta dva fanta... apricot fant (Mo) je tudi toy ker ima 3,7 kg, potem pa je najn najnovejši član... teacup fantek (Jackson) in tehta 1,4 kg.

Vsi so rodovniški s tri letnim rodovnikom.
Postriženi pa niso tipično pudeljsko, ker nama to ni všeč... raje imava PUPPY CUT... da zgedajo kot mladički celo življenje.

Črna mamica je bila leto pa pol stara, ko je imela to našo leglo.



Kaj pomeni triletni rodovnik?

Pol leta stara samička imela mladičke. Pa saj je bila še sama mladiček. Je to sploh možno?



toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 24 December 2008, 15:24:49
Stara je bila LETO IN POL torej 1,5 let

Ne znam se prav izrazit glede rodovnikov... za tri generacije nazaj.
Ne vem kako naj še dugače rečem.



toykoder

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 24 December 2008, 15:42:08
Torej če pasma pri nas ni priznana.. kot so teacup kodri (za 2 kg lažji od toy), potem tudi če sta oba starša rodovniška z papirji, ne bom mogel dobiti vzrejenga dovoljenja? Ali je možno sploh kaj narediti glede tega, ker v ZDA je pasma prav tako priznana.

 



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #322 : 24 December 2008, 15:45:30
Od kinološke zveze ne. Ampak sej FCI ni edina organizacija...

Za ameriške buldoge vem, oz. sem prebrala glih tu na pesjanarju, da dobijo rodovnike, čeprav pasmi ni priznana od FCI-ja. Imajo pač svojo organizacijo. Pozanimaj se katera je vaša pri tvojem vzreditelju.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #323 : 24 December 2008, 17:32:28
Kakšna je pa kaj cena za te kodrčke? (lahko tud na ZS) meni so dvobarvni  :-* :-*

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #324 : 24 December 2008, 23:10:14
Torej če pasma pri nas ni priznana.. kot so teacup kodri (za 2 kg lažji od toy), potem tudi če sta oba starša rodovniška z papirji, ne bom mogel dobiti vzrejenga dovoljenja? Ali je možno sploh kaj narediti glede tega, ker v ZDA je pasma prav tako priznana.

Ja žal te tepe, ker ste z ameriških pravil padli na eu pravila, vendar vseeno niste pravilno postopali, saj bi psička vsekakor predhodno morala na vzrejni pregled in tam bi ti vse možnosti pojasnili, ker če tega niste opravili in vzrejni referent potem ne kontrolira legla prav tako ne bi bilo rodovnika.

So pa pravi cukri, sedaj se to z rodovniki pač ne da več urediti, sigurno pa ni ravno vsem to zelo pomembno, saj če kdo išče samo za ljubljenčka ......  (ja vem mnogi se bodo vseeno zgražali nad mojim razmišljanjem....  a tudi ljudje nismo vsi čistokrvni in po standardih  :'(.......)




mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #325 : 24 December 2008, 23:13:20
Mene pa zanima namen teh pravil samo določena barva z določeno ? Zakaj torej ta pravila, verjetno je kak razlog ne, samo, da se je nekdo izmislil.
Zanima pa me še kako je s pravili pri velikostih torej katera velikost s katero se sme in kaj se ne sme ?

Mi mogrede kdaj gre lahko samička na vzrejni pregled in kdaj bo sedaj prvi ?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #326 : 25 December 2008, 11:48:46
Poglej na strani KZS in pa Slovenski klub za pritlikave pasme. Vsekakor se temeljito pozanimajte in za v bodoče poskrbite, da bodo psički imeli rodovnik.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 25 December 2008, 18:42:30
Jaz sem videla od toykodra psičke in so vsi angelčki!!!!!!!!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #328 : 25 December 2008, 18:44:25
No, mene pa zanimajo izkušnje z gospo Nado Štaher? Kakšni so njeni psi zdravstvno, karakterno? Rodovniški? Ahh že dobila odgovor. No sedaj me zanima tole.
http://freeweb.siol.net/jpetan1/contact.htm Torej enaka vprašanja-kakšni so psi?
in seveda ali veste še za koga, ki ima rodovniško vzrejo zdravih, karakterno dobre, tipične pse? Ima kdo link od agilitašice, ki ima občasno legla? ???

Lepa hvala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #329 : 25 December 2008, 18:52:46
Po FCI standardu je toy pudel: od 24 cm od 28 cm.
Po AKC standardu pa pod 10 inčev (približno 25 cm). AKC besede teacup poodle ne uporablja. To je po njihovih pravilih enostavno toy pudel.

Na spletni strani PCA (The Poodle Club of America) pa lepo piše: " Responsible Poodle Breeders do not promote the sale of "teacup", "pocket" or "royal standard" Poodle puppies. This is a marketing ploy to sell the Poodle puppies for increased prices. Prospective Poodle puppy buyers interested in a small Toy Poodle or a large Standard Poodle can make their preferences known to their Poodle breeder. Most responsible Toy Poodle and Standard Poodle breeders are familiar enough with their family of dogs to provide information about size and other attributes." ( http://www.poodleclubofamerica.com/breederref.htm)