Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 437365

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #330 : 26 December 2008, 14:39:32
Ja žal te tepe, ker ste z ameriških pravil padli na eu pravila, vendar vseeno niste pravilno postopali, saj bi psička vsekakor predhodno morala na vzrejni pregled in tam bi ti vse možnosti pojasnili, ker če tega niste opravili in vzrejni referent potem ne kontrolira legla prav tako ne bi bilo rodovnika.

So pa pravi cukri, sedaj se to z rodovniki pač ne da več urediti, sigurno pa ni ravno vsem to zelo pomembno, saj če kdo išče samo za ljubljenčka ......  (ja vem mnogi se bodo vseeno zgražali nad mojim razmišljanjem....  a tudi ljudje nismo vsi čistokrvni in po standardih  :'(.......)




Se čist strinjam! ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #331 : 26 December 2008, 22:33:57
Mi lahko kdo da kakšne kontakte vzrediteljev srednjih kodrov iz tujine?
Rabil bi vzreditelje zdravih, karakterno stabilnih, neplašnih,...psov.

Recimo, da pes ne bi bil zgolj za na kavč,oz. razstavo.

Hvala!

Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #332 : 27 December 2008, 01:18:23
Napiši raje kaj točno iščeš kakšno barvo, za kaj bo pes, kot razumem za agility ????  Pa ti svetujemo !



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #334 : 27 December 2008, 09:45:42
Napiši raje kaj točno iščeš kakšno barvo, za kaj bo pes, kot razumem za agility ????  Pa ti svetujemo !


Barva je pri meni popolnoma nepomembna! Važen je samo in zgolj karakter in zdravje.
Pes pa ne bi bil agility pes, ampak reševalec.  ;)


sky, a misliš njo?
http://ilirija.agility-slo.net/?Agility:Tekmovalci:Krenk_Ur%B9a

ali njo?
http://ilirija.agility-slo.net/?Agility:Tekmovalci:Zakotnik_Da%B9a


V bistvu bi malenkost večjo različico.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 27 December 2008, 12:48:28

Barva je pri meni popolnoma nepomembna! Važen je samo in zgolj karakter in zdravje.
Pes pa ne bi bil agility pes, ampak reševalec.  ;)

V bistvu bi malenkost večjo različico.  ;)

Lp Z.

sej tile dve sta v bistvu "pritlikavi" pudlici, čeprav so starši od Katke "normalni" srednji pudli. Če ga misliš uporabljati za kot psa reševalca, bi ti bolj svetovala, da kupiš t.i. kraljevega pudlja; mi imamo doma 3 pudlje (pritlikavega, srednjega in kraljevega) pa so si karakterno tako različni, kot ne bi bili iste "pasme". Najbolj močen po karakterju in zelo zelo dober čuvaj je kraljevi pudelj, prav tako je "od hudiča" ta najmanjša, še najbolj boječa je srednja, je pa res ogromno odvisno od vzrediteljev, kjer jih v prvih dnevih "socializirajo".

LP in upam, da se boš dobro odločil  8),

Vladka



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #336 : 27 December 2008, 14:49:37

Barva je pri meni popolnoma nepomembna! Važen je samo in zgolj karakter in zdravje.
Pes pa ne bi bil agility pes, ampak reševalec.  ;)



V bistvu bi malenkost večjo različico.  ;)


Lp Z.

Potem ti pa povem, da ima v psarni Ikalicom g. Bojana na razpolago celo še enega bratca od moje Dolly, ki je srednji pudelj in mu do kraljevega manjkata menda samo 2 cm, sedaj je star 8 mesecev bele barve, njeni psi so vsi dobrega karakterja, živi pa vzrediteljica cca 20 km iz Zagreba in ima ogromno posestvo, tako, da njeni psi cel dan letajo in se podijo na okoli ima namreč ograjen velik travnat vrt.  Vsekakor, pa ko jo spoznaš in greš morda do nje na ogled njenih psov, boš tudi sama spoznal, da gre za humano in plemenito vzrediteljico, ki pse vzgaja zaradi svojega navdušenja in hobija in dejansko vse podreja temu (zato se je celo preselila iz centra Zagreba na obrobje) in nikakor vsaj, kot sem sam spoznal ne zaradi lastnih materialnih koristi.  Če rabiš telefon javi, pa ti pošljem na ZS.



Manca

  • Gost
Odgovori #337 : 27 December 2008, 15:19:29
Mat xxl tole te pa ne razumem čisto dobro...kako je lahko brat od tvoje Dolly, če je ona Toy? ???



Manca

  • Gost
Odgovori #338 : 27 December 2008, 15:30:05

Zanima pa me še kako je s pravili pri velikostih torej katera velikost s katero se sme in kaj se ne sme ?

Mi mogrede kdaj gre lahko samička na vzrejni pregled in kdaj bo sedaj prvi ?

Minimalna starost za pridobitev vzrejnega dovoljenja je 9 mesecev. Naslednji vzrejni pregled je zadnjo soboto v marcu.

Dovoljene paritve glede na velikost:
-Toy s toyem
-Pritlikavi s pritlikavim
-Srednji s srednjim
-kraljevi s kraljevim

Samice ne smemo parit s samcem, ki je za več kot 10% večji od nje. Lahko se pari tudi pritlikavega s toyem in srednjega s pritlikavim, če imata oba gene za obe velikosti.



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #339 : 27 December 2008, 17:39:10
Mat xxl tole te pa ne razumem čisto dobro...kako je lahko brat od tvoje Dolly, če je ona Toy? ???

Poglej parili so, lahko ti rodovnik pošljem vidiš še ime psa, ker imajo vsi precej nazivov, ki so vidni za starša in stara starše, naprej pa nazivov več zgleda ne pišejo v rodovnik tudi velikosti ne) torej parili so samca 32cm oče tega samca 29cm mama tega samca 27cm in samičko 33cm oče te samičke 33 cm in mama te samičke 34cm tu so vpisane tudi mere še za prastare starše in sicer 39cm, 38 cm, 32 cm in 34 cm, ven so pa prišli štirje mladički in sicer moja Dolly 27 cm, Doris je bila čisti pritlikavi točne višine ne vem menda pa cca 33 cm, bratca pa sta bila oba cca 39 cm

Torej če zaključim svoje videnje, mama samca je bila očitno Toy 27cm oče samca pa 29 cm tudi manjši, no oče je bil potem vseeno pritlikavi 32 cm, zakaj so pa eni tako veliki je pa edina razlaga v pra starih starših samičke, kjer so bili pra stari stsrši po očetovi strani 39 cm in 38 cm in očitno to glede velikosti ne vem, če res tako zelo drži, govorimo o FCI normah, res pa je, da ko gledam vse te pare v rodovniku, je največja razlika med samcem in samico v vseh 7 parih prednikov največ 2 cm  :)

Kot sem že napisal, je bila naša za glavo manjša res zelo vidno manjša v celem leglu in tudi konštrukcijsko pravi Toy, vsi ostali so bili pa taki vsi nabiti, skratka povsem drugačna konštrukcija, kot pri Toy.  Obenem povem, da je pri 6 mesecih že en tuj sodnik tako z zanimanjem gledal našo Dolly, ki je bila obiskovalka razstave in nas spraševal če razstavljamo, nato pa kar pohvalil konštrukcijo psa, je tudi vso pretipal in gledal zobe, ki so vsi po PS-u.  Imajo pa ti psi iz psarne Ikalicon izredno belo dlako (odrasli, ki nimajo več puha) in svetlo kožo, ker ko svojo pobrijem po gobčke je spodaj povsem svetla brez lis, videl pa sem, da imajo nekateri čeprav beli kodri kožo temnejšo.

Kaj več pa ne vem povedati.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #340 : 27 December 2008, 18:01:39
sej tile dve sta v bistvu "pritlikavi" pudlici, čeprav so starši od Katke "normalni" srednji pudli. Če ga misliš uporabljati za kot psa reševalca, bi ti bolj svetovala, da kupiš t.i. kraljevega pudlja; mi imamo doma 3 pudlje (pritlikavega, srednjega in kraljevega) pa so si karakterno tako različni, kot ne bi bili iste "pasme". Najbolj močen po karakterju in zelo zelo dober čuvaj je kraljevi pudelj, prav tako je "od hudiča" ta najmanjša, še najbolj boječa je srednja, je pa res ogromno odvisno od vzrediteljev, kjer jih v prvih dnevih "socializirajo".

LP in upam, da se boš dobro odločil  8),

Vladka


Vladka, hvala za informacije!  :)

V nakup se ne mislim spustiti še zelo kmalu, ker že imam doma dva mlada in zelo dobra psa. Bi se pa rad za morebitni nakup temeljito pripravil, navezal stike, podučil o pasmi,...


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #341 : 27 December 2008, 22:01:18
Moja prijateljica ima srednjo pudlico in ni nič plašna in zelo poslušna -je prvakanjiv ne vem kako se temu reče poslušnosti-bila zdaj je že 14 let stara in še vedno zelo aktivna in gibčna ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #342 : 27 December 2008, 22:06:25
SKAY- tukaj imaš en naslo zelo dobrih zdravih psov-  image UNITED COLOR'S POODLE, FCI 102/95
vl: Jasminka Nina Kumic, Kahlić Stella
Varičakova 6, 10010 Zagreb, Sloboština
gsm: 00385-98-650-694
tel: 00385-1-6640-765
email: [email protected]
www.ninas.hr


Mi smo mala obiteljska uzgajačnica, sa velikim srcem za pudle ; )
Planiramo leglo kraljevskih crnih i srednjih crnih pudla za početak 2009.g.
Ako i vi želite postati dio naše velike pudlovske obitelji-pridružite nam se!
pozz, Nina

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #343 : 28 December 2008, 00:19:11
No rahlo popravljam svoje prejšnje navedbe, očitno si nisem sam vsega pravilno zapomnil, no en bratec od moje Dolly, ta, ki je še na razpolago je na meji z pritlikavim in ima samo 36 cm in je še na razpolago oziroma za prodajo, moje napačno pisanje je opazila vzrediteljica, ki občasno trudi spremlja ta forum in me po mailu pravilno podučila, obenem mi je poslala čisto sveže slike njenih pudljev v letni rezidenci v Medulinu, kjer pa menda močno piha in pa slike kužka, uradno ime sem pozabil, partizansko ime pa ima "Debeli", ki je slikan prav danes in čaka morebitne kupce. Lastnico g. Bojano lahko kontaktirate na mail : [email protected] , lahko pa posredujem tudi GSM samo me kontaktirajte na ZS !

Evo še mnenje lastnice prav o tem kužku je v hrvaščini samo copy - paste :

Evo mi uživamo na moru ali nas bura smeta pa se igramo samo u dvorištu.(slikica).
Pročitala sam "reklamu" na forumu i puno hvala.mislim da bi Debeli stvarno bio odličan pas za agillity jer je izuzetno inteligentan ,brz , spretan i jako znatiželjan.Samo nije on jako visok,on je gotovo na granici s pritlikavim,visok je 36 cm.


Poletna pudlja rezidenca:




In pa kuža, ki morda čaka ravno na vas - višina 36 cm :




 :o :)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 28 December 2008, 11:02:27

Vladka, hvala za informacije!  :)

V nakup se ne mislim spustiti še zelo kmalu, ker že imam doma dva mlada in zelo dobra psa. Bi se pa rad za morebitni nakup temeljito pripravil, navezal stike, podučil o pasmi,...

Lp Z.

Všeč so mi taki, ki premislijo, se informirajo, ...  ::), sicer pa vem kako si BC kupoval (mi imamo tudi 2 BC), moram pa priznati, da naš prvi pes je bil kupljen kjer se je najprej prodajal  :-[ (ker je bilo tako, zdaj takoj ga moramo imeti  :P), no po ...., se tudi mi najprej informiramo in potem počasi dalje, moram pa priznati, da moja hči zdaj gleda prvo na karakter, potem pa na izgled  :-[

Želim ti krasnega pudlja, ker ko ga enkrat imaš, si težko brez njega  :o

LP Vladka




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #345 : 28 December 2008, 12:11:34
Všeč so mi taki, ki premislijo, se informirajo, ...  ::), sicer pa vem kako si BC kupoval (mi imamo tudi 2 BC), moram pa priznati, da naš prvi pes je bil kupljen kjer se je najprej prodajal  :-[ (ker je bilo tako, zdaj takoj ga moramo imeti  :P), no po ...., se tudi mi najprej informiramo in potem počasi dalje, moram pa priznati, da moja hči zdaj gleda prvo na karakter, potem pa na izgled  :-[

Želim ti krasnega pudlja, ker ko ga enkrat imaš, si težko brez njega  :o

LP Vladka




Pred nakupom Loka, sem kar dobrih 10 let spoznaval pasmo, lastnike, vzreditelje,.... tako da, ko je Lok prišel k meni, sem o pasmi imel zelo dobro podlago.
Nekako podobno se mislim spustiti tudi v nakup kodra. Sicer verjetno ne bom čakal 10 let, kakšni dve pa sigurno.
Pa meni je že od nekdaj karakter pred zunanjim videzom. Kaj mi če lep, a bojazljiv, histeričen pes?

Če bi gledal na videz potem tudi Loka ne bi imel.  ;)




Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #346 : 28 December 2008, 12:53:21
SKY-jaz sem tudi takšna-jaz tudi prvo dam karakter na ocenjevanje pol pa še videz ;)in tudi se zelooooooo pozanimam predno se odločim :)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #347 : 28 December 2008, 21:16:22

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 29 December 2008, 00:51:49
no pa da probam še jaz slike prilepit  :-[ :-[ :-[

naša "najmlajša", utrujenost je huda (še kot otrok, čeprav še danes spi tako)


na izletu (z najboljšo prijateljico)





tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 29 December 2008, 00:58:07
nadaljevanje  :'(

od "blizu" (a se reče za potni list  :P)


po temu h... Negresco, pa sem dobila ime (je pa mami tukaj prenočevala)  :o



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 29 December 2008, 01:07:11
še eno nadaljevanje  >:(

drugače pa "športamo" in sicer plezamo


skačemo


pa tudi plavamo (čeprav za dlako definitivno ni dobro  :'()




tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 29 December 2008, 01:19:26
se opravičujem, ker tole delam po delih, ampak vse naenkrat ni šlo (al pa jaz ne znam  ???)

še najstarejša "dama" ali šefica po domače Tyna

glede na to, da je že "starejša", mlajših slik nimamo, vsaj ne v taki obliki  :P, ampak papirnati, to pa lahko samo na ekran nalepim  :P



pe še ena skupinska (kako hudo je biti 5 sek na sedi  >:()


zdaj pa res dovolj, ker ste vsi zelo dobri ko slikce gor lepite, meni je to vzelo zelo zelo veliko časa, mislim, da bom drugič premislila  :P

LP Vladka



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #352 : 29 December 2008, 08:48:04
VLADKA-SUPER SLIKCE :o :o :o :o,kakša lepotička in kakšno lepo ime ima :o :o :o-ti še kar lepi -sem zelo vesela ker do avgusta ko jaz dobim svojega psa je še daleeeeeeeeeeeeeč-zato sem pa tisto risano slikco nalepla ker drugega nimam :'(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #353 : 29 December 2008, 08:51:36
SLIKA za potni list je najlepša-kakšna manekenkaaaaaaaaa :o :o :o :o,samo povej kaj je to zdaj ena in ista psička na zadnjih slikah in na tej -ker imata čisto drugačne frizurce ???

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 29 December 2008, 09:18:11
ja je ena in ista, samo frizura je vedno "krajša", ker naša najmlajša nima nobenega smisla, za "čuvanje" dlake  :'( (luže, blato, morje, vse je tako super; sploh pa zgledi vlečejo - BC). Če pa hočeš imeti res lepega razstavnega pudla, pa z dlako ni tako malo dela. Kot mlado smo jo še "čuvali", zdaj pa ne več, naj nori z ostalimi, ne glede na teren, sej zato pa so  ;)

Lepe frizure pa na razstavah gledamo, čeprav upam, da se bomo kdaj po "severnjakih" vrgli, kjer ne dovolijo lakiranja psov na razstavah  :P, in veliko več dajo na samega psa, kot na frizuro  :-[

Lep dan še naprej

Vladka



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #355 : 29 December 2008, 10:19:26
od "blizu" (a se reče za potni list  :P)



Uuuuu ta je pa res pasja lepotica :o hvalabogu da te fotke ne pokažem Timu ;D (joke) nevem če sem že videla lepšo psičko res!

Aja kaj pa te ''trepalnice'' ker mi ko delamo te čopke se vedno zmuznejo iz čopa in jih ima potem na očeh >:( sicer sem se sponila metode z ''špango'' dokler mu to nezraste ampak je vseeno zoprno! Kako ostali rešujete ta problem?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 29 December 2008, 10:52:13
Aja kaj pa te ''trepalnice'' ker mi ko delamo te čopke se vedno zmuznejo iz čopa in jih ima potem na očeh >:( sicer sem se sponila metode z ''špango'' dokler mu to nezraste ampak je vseeno zoprno! Kako ostali rešujete ta problem?

tako kot praviš, špange (mi imamo tako imenovane mini krokodilčke), elastike, in čakaš, da zraste  :o , je pa problem zaradi oči, ker če mu leze dlaka v oči tudi oči bolj solzijo, potem si jih pa še s tačkami drgnejo (po možnosti umazanimi), potem je pa tu vnetje.

zadnja faza je pa krajša "nerazstavna" frizura, mi smo jo malo postrigli, ker se je meni smilila, da vsakič ko je prišla iz "divjanja" (predvsem v mokrem vremenu) je imela v dlaki vse od listja, vejic, rožic, skratka umazanije kolikor hočeš; potem pa to razčesi, očisti, itd. Težko je če imaš več psov, kot sem že rekla, potem enemu ne dovoliti, da nori kot ostali, ampak naj hodi samo poleg

LP

p.s. kot sem že rekla, važno da je zdrava  ;), pa čeprav je veterinar rekel pri cepljenju, da je močno "mišičasta"





Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #357 : 29 December 2008, 10:55:53
he,he moj Timi je pa anoreksičen  ::) :( ne sej hecam ampak poje polovico svojega obroka (je pa tudi zdrav...)

2 leti je imel kratko frizurico zdaj je je pa Ana (jz) mal sita... Drugače se pa njemu nič očke ne solzijo... :-\ 

HVALA :-*

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #358 : 29 December 2008, 10:58:31
tyna od kod si pa vzela psičko? A nima ena agilitašica tudi pudlje in občasno mladiče?  Jaz sicer ne gledam pudlja zase-tako da tisti ki mi na ZS pišete naj vam povem kako se bom odločila-bo bolj težko, ker se ne bom jaz, ampak samo zbiran info za znance ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 29 December 2008, 11:14:47
tyna od kod si pa vzela psičko? A nima ena agilitašica tudi pudlje in občasno mladiče?  Jaz sicer ne gledam pudlja zase-tako da tisti ki mi na ZS pišete naj vam povem kako se bom odločila-bo bolj težko, ker se ne bom jaz, ampak samo zbiran info za znance ;)

Ta mlajša psička je iz psarne Jasenak (Srbija), starejša pa iz psarne Timajoška (tukaj več ne vzrejajo, lastnika pa sta bila g, Jože in ga. Marija Tisu), "srednji" kraljevi pa je iz Švedske (smo ga pa dobili iz druge roke).
Več agilitašev im pudlje (vsaj več pudljev je na tekmah), tako tudi naši dve "babi" tekmujeta; legla z pudlji pa nismo še nikoli imeli, ker smatram, da je treba parit samo pudlje brez kakršnih koli napak (mislim predvsem zdravstvene probleme), ker se tako ali drugače vse dedujejo.

Kot sem že Z. (SKY) rekla, najprej zdravje in karakter, potem pa lepota (ker ne glede na vse, se lahko zgodi, da pes kasneje zboli, se poškoduje, ipd., ampak vsaj ko gledaš starše, pa vidiš, da so v zelo dobri kondiciji, potem morajo biti tudi otroci kolikor toliko b.p.)

LP Vladka

p.s. kot sem že enkrat rekla, če bi še kdaj imela "kraljevega" pudlja, bi imela takega kot je Pasha, vzrediteljice iz psarne Jasenak  ;)