Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 437819

tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 29 December 2008, 11:22:59
samo povej kaj je to zdaj ena in ista psička na zadnjih slikah in na tej -ker imata čisto drugačne frizurce ???

ne vem če sem te dobro razumela "prej", zadnji dve sliki (čisto na kratko postrižena) ni naša najmlajša Katka (partizansko ime), ampak naša najstarejša (12-letnica) Tyna.

se opravičujem in LP, Vladka



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #361 : 30 December 2008, 00:46:44
Vladka res imaš prelepe kužke  :o

Jasenjak psarno malo poznam, ker sem se sam zanimal tudi tam za nakup, je bila njihova psarna v najožjem izboru, samo me je vseeno malo čudilo, da se dokaj na veliko ukvarjajo z vzrejo, želel sem pa najti kake take vzreditelje, ki to delajo res na malo profesionalno, selekcionalno in iz ljubezni no na koncu sem kupil potem v Ikalicomm, poznal sem pa tudi Tisujeve, sta bila kakih 18 let nazaj pri nas doma oba, kot vzrejna referenta, takrat so imeli prekrasnega kraljevega belega pudla in več manjših, kasneje sem slišal, da gospoda žal ni več, gospa pa je menda pse oddala in sedaj nimajo več nič, ne vem pa če so informacije točne.   
Vsekakor pa me malo zanima ta Agility, sicer ne bi jaz hodil, samo žena se pa nekaj navdušuje, samo ne vem, ker naša je Toy in res mala, če bi to sploh šlo?
V katrem klubu pa ste imate kake kontakte? so kaka šolanja? ker kot vem ima nekaj Ilirija v Šiški, sva pa tudi zelo blizu tistega vadbišča doma.

Ja pudlji so zakon in po karakterju in drugače, če se enkrat okužiš z "pudljoljubeznijo" potem se navadno okužbe več ne rešiš, ker so res cukri !   :D



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 30 December 2008, 01:19:50
Vladka res imaš prelepe kužke  :o

Jasenjak psarno malo poznam, ker sem se sam zanimal tudi tam za nakup, je bila njihova psarna v najožjem izboru, samo me je vseeno malo čudilo, da se dokaj na veliko ukvarjajo z vzrejo, želel sem pa najti kake take vzreditelje, ki to delajo res na malo profesionalno, selekcionalno in iz ljubezni no na koncu sem kupil potem v Ikalicomm, poznal sem pa tudi Tisujeve, sta bila kakih 18 let nazaj pri nas doma oba, kot vzrejna referenta, takrat so imeli prekrasnega kraljevega belega pudla in več manjših, kasneje sem slišal, da gospoda žal ni več, gospa pa je menda pse oddala in sedaj nimajo več nič, ne vem pa če so informacije točne.   
Vsekakor pa me malo zanima ta Agility, sicer ne bi jaz hodil, samo žena se pa nekaj navdušuje, samo ne vem, ker naša je Toy in res mala, če bi to sploh šlo?
V katrem klubu pa ste imate kake kontakte? so kaka šolanja? ker kot vem ima nekaj Ilirija v Šiški, sva pa tudi zelo blizu tistega vadbišča doma.

Ja pudlji so zakon in po karakterju in drugače, če se enkrat okužiš z "pudljoljubeznijo" potem se navadno okužbe več ne rešiš, ker so res cukri !   :D

Jasenak psarna, vzreja doma v stanovanju z otroci in to majhnimi, pa nimajo tako veliko legel, glede na število psov, ki jih imajo, nekaj legel so imeli tudi v takoimenovanem solastništvu, imajo pa izjemno kvaliteto (finsko poreklo).
Ja, gospoda Tisuja res ni več, sicer tega, da oddaš vse pse, ne glede na ...., tega v svojem življenju ne bom razumela, vsaj glede razlogov oddaje  :-[
Kot vidim, pa smo skoraj sosedi, ker mi smo iz Kosez v Ljubljani, pa se še nismo srečali  :o :o :o, očitno je svet res velik, pa tudi treniramo na Iliriji  ::)

LP Vladka

p.s. glede agility-ja imate ZS



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #363 : 30 December 2008, 23:45:13
So  mi pudli pa vedno bl ušeč.
tyna še posebej vaša (Dašina) Katka je pravi cuker.

Mogoče se pa kdaj tut za kakšnega pudla odločim.
Če bi biu usaj mal karakterno podoben mojmu zmešancu med pudlo bi ga tkoj uzela.

LP Anja
Naj album


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #364 : 31 December 2008, 00:35:40
Jasenak psarna, vzreja doma v stanovanju z otroci in to majhnimi, pa nimajo tako veliko legel, glede na število psov, ki jih imajo, nekaj legel so imeli tudi v takoimenovanem solastništvu, imajo pa izjemno kvaliteto (finsko poreklo).
Ja, gospoda Tisuja res ni več, sicer tega, da oddaš vse pse, ne glede na ...., tega v svojem življenju ne bom razumela, vsaj glede razlogov oddaje  :-[
Kot vidim, pa smo skoraj sosedi, ker mi smo iz Kosez v Ljubljani, pa se še nismo srečali  :o :o :o, očitno je svet res velik, pa tudi treniramo na Iliriji  ::)

LP Vladka

p.s. glede agility-ja imate ZS

No za Jasenjak, sem tudi sam ocenil, da so špica, nisem pa bil tam, da bi preveril vzgojne pogoje, no pri Ikaliconn g.Bojani je to popolno nasprotje, na deželi ograjeno ogromno posestvo, hišica bolj v stilu vikenda, kjer se več dogaja zunaj, kot noter in sem se prav bal kako bo, ko kužki tam harajo po 12 ur na dan in se podijo, moja Doly je pa iz tajkega šla v stanovanje sicer je okoli ogromno zelenja ........ samo poditi se pa cel dan ne more.  No za gospo Tisu sem tudi sam slišal tako grobo razlago, ko so se vsi čudili, kako lahko tako pometeš z člani družine, pa nisem verjel, da je vse res, sem pa slišal, da se dalje neka njihova mlajša sorodnica zelo omejeno še ukvarja z tem.
Res smo skoraj sosedi mi smo v soseski Mostec  in res bi se lahko kdaj dobili in spoznali kužke !

LP  Matjaž



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #365 : 31 December 2008, 00:37:36
Hvala za agility kontakte, jih bo moja boljša polovica kontaktirala, čeprav mi z našo malo Dolly bomo šli v to bolj tako rekreativno in za lastno zabavo.

LP  Matjaž



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 31 December 2008, 11:06:53
Mislim, da nihče tu ni pristojen za podajanje sodb kar se tiče ge. Tisu.
Gospa je izgubila dolgoletnega partnerja in verjetno v letih, ki jih nosi, resnično ni mogla poskrbeti za toliko psov.
Ne vem, no, menim, da ste tukaj šli malo čez mejo, sploh, če gospe osebno niti poznali niste.


Manca

  • Gost
Odgovori #367 : 31 December 2008, 12:26:20
Srečno novo leto vsem lastnikom in ljubiteljem pudljev!!!



Veliko lepih trenutkov vam želiva Manca & Nera
 :-* :-* :-*




tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #369 : 31 December 2008, 13:48:25
Mislim, da nihče tu ni pristojen za podajanje sodb kar se tiče ge. Tisu.
Gospa je izgubila dolgoletnega partnerja in verjetno v letih, ki jih nosi, resnično ni mogla poskrbeti za toliko psov.
Ne vem, no, menim, da ste tukaj šli malo čez mejo, sploh, če gospe osebno niti poznali niste.

naša starejša psica je Timajoška, torej je nismo osebno poznali  :-[ , samo psa smo kupili pri njej  :-[, vem, da je brez partnerja težko, pač ne razstavljaš več, se mogoče ne ukvarjaš več tako aktivno z vzrejo, na sprehod jih pa še vedno lahko pelješ  :-[, pa ne bomo več razpravljali o tem, ker kar je je; tudi naš kraljevi koder je tako prišel v našo družino (ne od ga. Tisu) pa ga ne damo za nič na svetu, imam pa včasih občutek, da je daleč najbolj hvaležen kuža v naši družini  :-*

LP in še veliko veselja z vsemi našimi pudeljčki, in srečno in veselo novo leto

Vladka

p.s. g. Matjaž potem pa se mogoče še kdaj srečamo na PST



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 31 December 2008, 13:54:27

Nera
 :-* :-* :-*

Nera "pozerka"  :-* :-* :-*

LP Vladka




Manca

  • Gost
Odgovori #371 : 31 December 2008, 14:44:03
Hehe Vladka hvala  ;D
Nera pošilja svoji sestrici Katki  :-* :-* :-*, za novo leto  :D
Lp, Manca



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #372 : 31 December 2008, 18:39:07
Pa kdo pozna kakšnega vzreditelja, ki s svojimi kodri dela?
Ne samo agility, ampak tudi kaj drugega.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #373 : 31 December 2008, 18:50:44
SREČNO NOVO LETO PUDLOLJUBČKI 2009

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #374 : 31 December 2008, 20:36:28
Pa kdo pozna kakšnega vzreditelja, ki s svojimi kodri dela?
Ne samo agility, ampak tudi kaj drugega.
Lp Z.

Kaj misliš na obrambo in sled :o      ;D

Ja sicer pa jaz poznam kodrico, ki silno rada dela in ureja vrt !

Pospravljati po stanovanju pa še niti za sabo ne zna !



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #375 : 31 December 2008, 21:02:32
Kaj misliš na obrambo in sled :o      ;D

Ja sicer pa jaz poznam kodrico, ki silno rada dela in ureja vrt !

Pospravljati po stanovanju pa še niti za sabo ne zna !

Dobro, recimo tudi to. Pa reševanje, poslušnost,....


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #376 : 01 Januar 2009, 01:55:14
Imam eno vprašanje -dvobarvni pudelj z kakšnim se lahko pari?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 01 Januar 2009, 09:19:03
Pa kdo pozna kakšnega vzreditelja, ki s svojimi kodri dela?
Ne samo agility, ampak tudi kaj drugega.

naš Ullrik je z prejšnjo "lastnico" celo tekmoval v poslušnosti, baje pa ni preveč dobro, da se z njimi dela obrambo, ker imajo to že v nagonu (kar za našega lahko kar rečem, da drži), švedi pa jih baje uporabljajo, kot naši policaji belgijske ovčarje.

LP Vladka

p.s. res je pa da ne mara preveč uniforme  :P :P :P , kot sem že rekla je res fenomenalen čuvaj  :-* , mogoče zato, ker je samec, ne vem  :-[ , ali pa poreklo, nimam pojma  :-[ , ali pa ker je takoj z njim začela delati na poslušnosti  :-[ , je pa res, da če je "obisk" že doma (pred njim) ni problema, obratno pa  :'( , ali pa če je človeka že spoznal "zunaj", samo ta mora zelo hitro spregovoriti, da ga spozna  :o :o :o
priznam pa da na razstavah še nisem videla takega karakterja, ponavadi jim ne dovolijo "približevanja" zaradi frizur  :o



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #378 : 01 Januar 2009, 09:27:06
Imam eno vprašanje -dvobarvni pudelj z kakšnim se lahko pari?

če kaj vem (priznam, da ne vem veliko  :-[ ), taki pudlji ne dobijo vzrejnega dovoljenja, vsaj pri nas ne  ??? , vem pa, da je Amerika "itak" nekaj posebnega, tam so se celo trudili, da so jih "naredili"

LP Vladka

p.s. ko sem mi kupili 1. pudlja (z papirji), je bilo dovoljeno parjenje samo z istobarvnimi (25 let nazaj)  ??? , zdaj vidim, da se med seboj lahko parijo celo določene različne barve  :o



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #379 : 01 Januar 2009, 12:54:48
ja  meni so dvobarvni pudli nekaj zelo posebnega-nasljednji bo sigurno 2 barven pa tudi če ne dobijo vzrejnega-ga bom pa iz amerike pripeljala....


PS:ja še 1000 let bom mogla čakat :( ker mami nebi nikoli dovolila še enega psa...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #380 : 01 Januar 2009, 19:20:15
Smrček jaz sem ga našla na Češkem -bodo pa čez 1.5 imeli mlade

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #381 : 01 Januar 2009, 19:23:50
ne, jaz bom mogla čkat do svojega lastnega prebivališča da bom lahko mela vse pse ki jih želim! (mami je sicer rekla da si nebo upala na obisk ::)... (v hecu seveda ::)))

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #382 : 01 Januar 2009, 19:29:57
 :P :P :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #383 : 01 Januar 2009, 19:41:08
Uf veš jaz sem v svojem stanovanju pa vseeno ne morem imet vseh živali ki si jih želim :'(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #384 : 01 Januar 2009, 19:45:01
zakaj? :o jaz bom imela 4 pse (mogoče 5) in 500 l akvarij..


oprostite za OT :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #385 : 01 Januar 2009, 19:48:13
 :-[ kaj to pomeni OT ??? :-[
No pol boš mogla imet velikoooooooo hišo ali dvorišče in veliko denarja :o ;D in upam da se ti to uresniči

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #386 : 01 Januar 2009, 19:50:02
OT=Off topic ;)

jaa upam da mi bo ratal... :-\ :D

PS:rajši veliko stanovanje ker hiš nemaram preveč... :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #387 : 01 Januar 2009, 19:53:30
www.kaminekpahorku.websnadno. cz    evo tukaj je kraljevi harliken lepotec imajo pa zdaj mlade -samo srednje ali toy sem pozabila  ::)povej če ni lep ta kraljevi

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #388 : 01 Januar 2009, 19:57:37
a zna kdo prevest? Ker jaz nimam pojma... (''internetnih prevajalnih sistemov'' pa ne uporabljalm)

Oooo  :-* :-* škoda samo da ni namesto rjave črna :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #389 : 01 Januar 2009, 20:01:11
 :osaj ta manjši so črno beli -meni je pa ta ravno zato tako lep ker je rjavo bel.Kaj ti naj prevedem?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/